Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Zrušení notifikací na T-Mobile


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
52 odpovědí na toto téma

#21 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2011 - 10:22

Není to stále někde rozbitý? Při pokusu zadat do kolonky sms email tel číslo mi to napíše V poli 'SMS Email' není platná emailová adresa.

niximor napsal/a:viz. novinky na gcm.cz
3.7.2011 10:49 - Opravy :)

Samozřejmě jak jsem to včera trochu celé upravoval, tak jsem něco málo rozbil... Dnes snad opraveno.
Omluva pokud někomu přišla chybová hláška. Už by to mělo být OK.


  • 0

#22 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2011 - 11:00

miki6 napsal/a:
Není to stále někde rozbitý? Při pokusu zadat do kolonky sms email tel číslo mi to napíše V poli 'SMS Email' není platná emailová adresa.

niximor napsal/a:viz. novinky na gcm.cz
3.7.2011 10:49 - Opravy :)

Samozřejmě jak jsem to včera trochu celé upravoval, tak jsem něco málo rozbil... Dnes snad opraveno.
Omluva pokud někomu přišla chybová hláška. Už by to mělo být OK.

ne, není to rozbitý, je to plně funkční, ověřeno v reálném provozu. Přečetl jsi si pořádně, co máš vyplnit do kolonky SMS mail ???
  • 0

#23 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2011 - 11:09

no snad čtu dobře, červeně jsem to zvýraznil ;)

Tak jak zajisté všichni víte, k 30.6. T-Mobile ukončil provoz Mobile Boxu. Tím jsme přišli o adresy cokoliv@t-email.cz, a tím i možnost doručovat na mobily SMSky z mailu.

Řešení se nabízí v podobě využití PUSH technologie a tím pádem okamžitého doručení "velkého" emailu přimo do telefonu přes internet. Výhodou je, že to není závislé na operátorovi, obvykle to docela spolehlivě funguje a jde tak natlačit rovnou i GPX. Nevýhodou je, že to je dominanta pouze chytrých telefonů.

Pro použití PUSH technologie jsem dodělal jednu drobnost - můžete specifikovat, která část zprávy má tvořit předmět a která tělo emailu - stačí tyto dvě části oddělit svislítkem (|). Pokud svislítko neuvedete, půjde všechno tak jako doposud do těla.

Co se týče T-Mobilu: Naštěstí ale přeci jen existuje ještě jedno řešení - tím je T-Zones SMS brána. Ta je po přihlášení použitelná, navíc dovoluje poslat dlooooouhé SMS (až 765 znaků). Co tedy musíte udělat pro to, aby GCM tuhle bránu využívalo?

Je nutné mít registraci na T-Zones. Přihlašovací údaje poté musíte uvést v nastavení GCM, ve spodní části nastavovacího formuláře jsou na to dvě políčka. No a jakmile tohle budete mít, stačí místo SMS emailu zadat Vaše mobilní číslo. SMS do sítě T-Mobile jsou zdarma, do sítí ostatních operátorů jsou zpoplatněny dle Vašeho tarifu.

SMS brána má v provozních podmínkách interval mezi SMSkami 30 sekund, ze strany GCM tohle není nijak hlídáno, ze strany T-Mobilu také ne (tj. dovolí zavolat bránu i častěji). Otázka je, co z toho může být za následky do budoucna.

Takže GCM nadále zůstává plně zdarma, alespoň prozatím se povedlo pro T-Mobile nalézt doufejme funkční řešení, až se něco změní nebo to fungovat přestane, opět bude čas řešit případný prémiový přístup. Prozatím si užívejte toho co je!

Good hunting!

edit: už to jde, číslo nesmí být v mezinárodním tvaru +420 .........
  • 0

#24 koyamas family

koyamas family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2011 - 11:42

miki6 napsal/a:
edit: už to jde, číslo nesmí být v mezinárodním tvaru +420 .........

Tak tím jsi vyřešil můj dotaz, který jsem na niximora měl.

A niximorovi moc děkuju za tohle řešení. Měl jsem prozatím nastavené notifikace k manželce na O2, ale více méně by to bylo jako postm@n. Než si žena všimne SMSky (když není doma) a přepošle mi jí, tak už se FTFkaři doma sprchujou. :D
  • 0
Vložený obrázek

#25 STVANEC

STVANEC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2011 - 11:54

Díky niximorovi a jeho programátorskému umění, už zasílání notifikací na T-mobile šlape více než skvěle. Je to ještě lepší než původní verze, kdy šlo poslat jen 160 znaků. Díky moc Niximore.:D
  • 0

#26 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2011 - 13:55

Kolik z vás vyjádřilo svou nespokojenost s T-mobile rušením MobileBoxu na jeho foru ?

https://www.t-mobile.../diskuzni.forum
  • 0

#27 radas070

radas070

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2011 - 16:19

..moc plz o pozvánku na gcm.cz..děkuji ;)
  • 0

#28 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2011 - 7:09

Tak jsem dneska udelal zajimavou zkusenost - porad jsem po uprave nastaveni pro T-Mobile nemohl rozchodit notifikace. Predtim mi to slapalo jako hodinky ale ted porad nic. Pritom na tom neni nic moc slozityho a tak uz jsem byl uplne vzteklej z toho, ze na to nemuzu prijit. Nakonec jsem to preci jen odhalil - mam firemni telefon a muj zamestnavatel zaplatil posledni fakturu pozde. No a pokud zaplatite pozde, tak vam v danem obdobi nefunguje ta SMS brana, kterou vyuziva GCM. Tak jen kdyby nekdo resil podobnej problem, tak at u toho nemusi zurit jako ja .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#29 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2011 - 16:12

Tak jsem si včera postěžoval podobně jako niximor a Arne1 na Postm@na na https://www.t-mobile.../diskuzni.forum a vysledek je takovy, že tema je zamceny a muj prispevek tam neni. Taky jsem si nebral zadny servitky. Nejspiš to nemohli rozchodit a kritiku nesnesou. B)
  • 0

#30 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 222 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2011 - 23:05

kapsa:

No a pokud zaplatite pozde, tak vam v danem obdobi nefunguje ta SMS brana

Já mám dobíjecí kartu a jelikož jsem se rozhodl pro bojkot Tmble, nedobil jsem si a sms chodí furt. No nemám paušál. Jeden efekt to ale má, po čtrnácti dnech bez kreditu začali chodit SMS nabídky typu: Dobijte si aspon dvě stovky, my vám stovku připíšeme. Před tím akorát volali, vyhrál jste možnost, počítač vás vybral......bla , bla bla, můžete nám plati více. Ale stejně mě namíchli, že Mobile Box zrušili.
  • 0

#31 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2011 - 23:24

Docela jsem se divil, že prachy co investovali do těch superserverů mají nějaký smysl. Dneska večer měli interval procházení mailboxu 3 až 10 minut. To sice není to co by bylo zapotřebí, ale je to lepší než to bývalo.
  • 0

#32 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 10:10

rada bych se tedy zaregistroval akvuli tomu na gcm, ale chce to nejakou pozvanku, muzete mi prosim poradit, jak ji ziskat, popripade mi ji poskytnout? Dekuji mockrat a diky vsem programatorsky zdatnym jedincum i skupinam, ze nam pocitacove mene zdatnym zdarma a dobrovolne pomahaji. Velky dik :)
  • 0

#33 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 222 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 11:59

noelin Máš SZ;)
  • 0

#34 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 12:15

to J@vo: diky moc za kod - vsechno probehlo v poradku a jsem zaregistrovana :-D Jeste jednou dikyB)
  • 0

#35 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 12:27

Trošku dotaz off: Já jsem vyřešil zrušení MobileBoxu pomocí gmailu na služebním telefonu, kde je odezva, zdá se, okamžitá. Zajímalo by mě, jak je to technicky řešené. Pochybuji, že mobil drží trvalé internetové spojení se schránkou. Dík za případné vysvětlení.
  • 0

#36 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 17:13

Vláček: je to skoro 2 roky starý článek,
ale funguje tak nějak http://www.tyinterne...google-sync-222
  • 0

#37 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2011 - 19:44

Tak jsem se konečně dostala k tomu, abych si znovu zprovoznila notifikace od T-mobilu a ztroskotala jsem na tom, že v t-zone to po mě chce server příchozí pošty. Co tam mám nastavit? Díky
  • 0

#38 ospaly_muflon

ospaly_muflon

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2011 - 20:07

Server příchozí pošty (POP3 server nebo IMAP server) dle tvého poskytovatele emailové schránky. Ve většině případů ve tvaru pop3.něco.cz, kde něco.cz je to, co máš v emailové adrese za @ Záleží však na tom, kde máš email, na webu provozovatele by to mělo být dohledatelné.
  • 0

#39 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2011 - 8:51

je dost nešťastné nechávat Postmana koukat do ostré poštovní schránky. Lepší je si někde vytvořit novou a tam posílat jen to co má T-mobile zpracovat. drobnou nevýhodou je že se musí občas smazat protože jejich programátoři takovou jednoduchou činnost neuměli naprogramovat.
  • 0

#40 Pacmen_CZ

Pacmen_CZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2011 - 21:07

Nazdárek...koukám, že ani moc dlouho netrvalo a český vynalézavý človíček našel zase cestičku, jak si poradit s hozeným klackem pod nohy. Mohl bych někoho kompetentího poprosit o nějakou tu pozvánku bo co. Nějak z toho nejsem moudrý...kdyby k tomu bylo i nějaké to "nakopnutí" jak na to, byl bych vděčný. Díky
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama