Přejít na obsah


Fotka

Kačeři vyžírky, kteří jen loví a nic nezaložili II


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#41 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 12:46

Smrk napsal/a:

kapsa napsal/a:

Trhac napsal/a:

rasg napsal/a:

Trhac napsal/a:Chcete příklady? GC29ZAR

Tak na tu v Jizerkach jsem zvedavej. Tu mam nejbliz.B)

Listing, z něhož běhá mráz po zádech, zašité místo v lesích a bažinách a stylová krabička. Onehdá jsem jsme ji slovili jako jedinou za celou výpravu a mám pocit, že to stálo za to.

Diky za tip, hned jsem si to hodil do bookmarku a urcite si tam zajedu - tohle je presne jedna z tech kesi, kvuli ktere stoji za to jet i hodne daleko a lepsi nez 10 trapnych serii s tisicem lacinych bodu dohromady. Listing jsem precetl jednim dechem, je to opravdu hooooooodne zajimava historie. Jen jsem po docteni mel sto chuti vytahnout ze skrine tu starou bazuku a zajit na navstevu na ÚV KSČM .... ;)


Tenhle příběh jsem četl a i slyšel už jako dítě. Když si ale srovnám obě verze, je to jako úplně jiný příběh. Stačí srovnat text v listingu s tím novinovým článkem, jak se pěkně dějiny ohýbají.


A události z Jizerek, já měl za to, že mezi ČR, NDR a PL žádná železná opona nebyla, navíc bylo zvláštní, že chtěli tímto směrem zrovna touto cestou tito mladíci "zdrhnout". Druhak, v samotném listignu si autor protiřečí, neb píše, že se jednalo o skatuty na táboře (každý si představí dnešní skautský-pionýrský tábor pro děti), přitom účastníci dnes vypovídají, že jejich úmysly zas tak čisté nebyly.

Přesně tak jak tu již padlo, dějiny jde ohýbat do všech stran, stejně jako součastnost, třeba ten původní novinový článek, nedalo mi to, nedosadit si do aktérů příběhu na jednu stranu vojáky NATO a na druhou ty druhé.... Co my víme, kde je pravda.

Nicméně, toto je celé OT, nevím proč se to tu rozvíjí ?! :-D
  • 0

#42 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 12:50

Autacek napsal/a:
A události z Jizerek, já měl za to, že mezi ČR, NDR a PL žádná železná opona nebyla, navíc bylo zvláštní, že chtěli tímto směrem zrovna touto cestou tito mladíci "zdrhnout".

Co se týče hranic a pojmů jako je NDR, podívej se na letopočet té události. Pokud Tě zajímá víc, spoj se s ownerem, jenž je v osobním kontaktu s pamětníky. Jen, prosím, nedávej rovnítko mezi režimy.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#43 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 13:09

Trhac napsal/a:
Jen, prosím, nedávej rovnítko mezi režimy.


V té době jsem nežil, nemůžu soudit, nicméně odjakživa platilo, že záleží především na tom, v jaké kolíbce se narodíš, stejně tak, jako na jaké straně barikády zrovna stojíš.

A úplně ve všech režimech platí, že se musíš podřídit daným pravidlům, ať jsou dle Tvého mínění sebe víc špatná, jednoduše, měl bys držet hubu a krok, jinak prostě zákonitě nejen že můžeš, ale i musíš čekat potíže.

Dodatek, který si neodpustím nenapsat: Z toho, jak je nám dnes servírována minulost, v duchu těch zlých komunistů ztělesněných řadovým policistou na služebně SNB, či pokladníkem, a jejich "hrdinských" vražd skupinou bratří Mašínů, se mi opravdu zvedá žaludek. A dnešní skauti si po nich pojemnují dokonce svůj oddíl.. hm.
  • 0

#44 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 13:28

Autacek napsal/a:
Druhak, v samotném listignu si autor protiřečí, neb píše, že se jednalo o skatuty na táboře (každý si představí dnešní skautský-pionýrský tábor pro děti), přitom účastníci dnes vypovídají, že jejich úmysly zas tak čisté nebyly.

Pravdou je, ze kdyz se nekdo vzdal a oni ho primo nezastrelili, tak proc nekdo zpoza stanu opetuje palbu. Taky mi to prislo trosicku zvlastni. Jak si psal, kdovi co se tam presne stalo.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#45 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 13:41

ty woe, nevím, jak to vyjádřit, abych neurazil, ale bojím se, že za chvíli se tady dočtu, že oběti komunistů byli vlastně nezodpovědní sebevrazi...
  • 0

#46 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 14:20

Autacek napsal/a:
V té době jsem nežil, nemůžu soudit, nicméně odjakživa platilo, že záleží především na tom, v jaké kolíbce se narodíš, stejně tak, jako na jaké straně barikády zrovna stojíš. A úplně ve všech režimech platí, že se musíš podřídit daným pravidlům, ať jsou dle Tvého mínění sebe víc špatná, jednoduše, měl bys držet hubu a krok, jinak prostě zákonitě nejen že můžeš, ale i musíš čekat potíže.

To, co tady tvrdíš, milý Auťáčku, je obrovská nehoráznost, kdy nerozlišuješ mezi režimem normálním a zločinným. Zvykám si na to u starých zapchlých důchodců, ale netušil jsem, že ten rozdíl nebudou vnímat mladší ročníky. Pokud možno, vraťme se k diskusi na důležitější téma, tedy k tomu, zda je morálně čisté sbírat kešky a přitom je nezakládat! B) (smajlik Pinochet)
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#47 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 14:26

poohDA napsal/a:
ty woe, nevím, jak to vyjádřit, abych neurazil, ale bojím se, že za chvíli se tady dočtu, že oběti komunistů byli vlastně nezodpovědní sebevrazi...

Jasně - sto miliónů blbců, co nechápali, že musí držet hubu a krok a poslouchat vlastně docela normální a legitmní vládnoucí režim!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama