Přejít na obsah


Fotka

Kačeři vyžírky, kteří jen loví a nic nezaložili II


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#21 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 20:19

beeuskadawe1 napsal/a:
...
Ano, to máš samozřejmě pravdu. Na druhou stranu - psala jsem tady hlavně proto, že si myslím, že zakládat další diskuzi, aby se mohlo dál rozmazávat Brzozinovo jednání, je dost trapné.

Ano, taky si myslím. Ztrapnil se sám zcela dostatečně. A tím dětinským smazáním všech listingů tomu nasadil korunu.
Pokud někdo nesnese, že jiní mohou mít jiný názor, nemá se ani pouštět do diskuse.
  • 0

#22 Jahn Brown

Jahn Brown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 20:52

Tato hra krásná je pro hravé lidí, kteří kolem sebe spíš to pěkné vidí. Každý též méme jinou míru vkusu, někdo by do kanálu nevlez za pusu. Myslím, že chtělo by to víc tolerance, uznat cizí názor, to je ta šance. Užijme každou keš, vždyť bodík dává, a když je krásná pak zvolejme Sláva!
  • 0
Není důležité zůčastnit se, ale zvítězit. J.B.

#23 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 20:58

Já si myslím, že dostatečnou oplatou za nalezenou keš je krásný log. Proč zakládat krabičky za každou cenu?
  • 0
mishiczka1

#24 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 21:18

beeuskadawe1 napsal/a:
Jo a podle mě to myslel tak, že jsou kačeři, kteří nic nezaložili, ale umí akorát kritizovat a kafrat. A že je to nespravedlivé proti těm, kteří zakládají, dají si s tím práci (a všechny Brzozinovy keše mají vážně úroveň!!) a pak jim to někdo zpluje, aniž by si někdy zkusil keš založit a spravovat.


Problém je, že spousta lidí ostatní kolem sebe dost kritizuje a považuje svůj názor za jediný možný.

Už tu byla spousta apoštolů jediného správného geochachingu a každý z nich razil něco jiného.

Kdo dnes vzpomene třeba na toho borce, co odstraňoval z keší turistické známky, protože získat turistickou známku jinak, než návštěvou toho správného místa je švindl ...

Ať se Brzozin uklidní a bere tu hru jako hru.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#25 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 21:49

Trhac napsal/a:
Tak jsem tak browzdal po pražských Stodůlkách a myslím, že by někteří kačeři udělali pro GC víc, kdyby naopak nic nezakládali! Kešky v mém regionu nyní přibývají rychleji, než je stíhám lovit, a když už se na ně vydám, výsledkem je rozčarování, nuda, nuda, šeď, šeď. A to není otázkou, kolik má dotyčný odloveno, jsou kačeři (třeba Ivošák), jenž mají v nálezech míň keší; než sami založili, ale každá jejich skrýš mne dovede na místo, co za to stojí.
Dobrá keš je pro mne ta, jež mě 1) zavede na úžasné místo - a pa to může být klidně filmovka v suku; 2) obohatí znamenitým listingem - a pak to může být klidně PETka uprostřed smetiště; 3) nadchne umístěním, vtipným maskováním, provedením - a pak může být klidně v lesoparku u metra a v listingu mít jednu větu. Ideální je kombinace 2 těchto vlastností, rajská pak všech tří. Takové keše se nezapomínají a pro ně to celé dělám. Chcete příklady? GC1F0R5, GC29ZAR, GC1G97Q; GC1GM9G

Tak na tu v Jizerkach jsem zvedavej. Tu mam nejbliz.B)
  • 0

#26 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 22:07

rasg napsal/a:

Trhac napsal/a:
Chcete příklady? GC29ZAR

Tak na tu v Jizerkach jsem zvedavej. Tu mam nejbliz.B)

Listing, z něhož běhá mráz po zádech, zašité místo v lesích a bažinách a stylová krabička. Onehdá jsem jsme ji slovili jako jedinou za celou výpravu a mám pocit, že to stálo za to.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#27 unionjam

unionjam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 22:28

smutnej příbeh..
  • 0

#28 brzozin family

brzozin family

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 23:43

Tak abych to uvedl na pravou míru. To vlákno jsem založil po diskusi s jedním "profíkem", kterému se na mých listinzích lecos nelíbilo. Začal mi rozdávat rady typu" "až budeš profík, tak pochopíš". Pak jsem se kouknul na jeho profil, ale založených keší nula. Ten, kdo nepochopil, že GC může fungovat jen a pouze na principu komunitní solidarity, tedy, že když si chci užívat a chodit lovit, měl bych do té komunity přispět taky založením nějaké vlastní krabky, ten je podle mně vyžírka. Nebo si myslíte,že ty krabičky zakládá někdo z groundspeaku? Lidi jako nebo S474N jsou jen trapné nuly, které umí jen zesměšňovat názory druhých. Chvála bohu, že takovými lidmi se neobklopuji a vždycky jsem se od nich snažil držet dál. Kolega dr.vota mi zase silně připomíná Pepka Vyskoče. Potřebujeme takové lidi. Kdo jiný by hlídal, aby tady bylo všechno v pořádku a aby někdo nedělal nějaké nepřístojnosti. Tož jsem vymazal listingy, když se nelíbily, ale nové jsem stihl dodělat až dneska večer. Kdybych chtěl,dal bych ty keše do archivu. Takže nevím, co kolega dr.vota dedukuje. Spíš mi řipadá, že se tady ztrapnil sám. No a vidím, že zatím si tady pár ubožáků krásně schladilo žáhu a zahojilo své komplexy. Přátelé, budiž vám přáno. Pokud vám ke štěstí stačí ulít trochu toho vašeho jedu a ukapat trochu té své nenávisti, proč ne. Ještě že se s vámi nemusím potkávat. To bych asi fakt nedal.
  • 0

#29 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 1:28

Já to vidim tak, že ti trochu rupla cévka a vzal to víc impulzivně, než bylo nutné. Nic si z teho nedělej, jsu stejný. Tady je hodně lidí, co rádi vyhledávaj konflikty (většina z těch, které jsi jmenoval). Ale takoví jsou v každé společnosti. Líbí se mi označení profík v geokešingu, to je něco jako mistr světa ve čtení - podobná volovina. Nelíbí se mi názor, že každý musí něco založit. Já dokud jsem lovil, vždycky jsem uměl pochválit pěknou keš a sepsout hnusnou keš. Listing mi nezajímá - to je většinou dané tím, jestli dotyčný umí nebo neumí html. Ale aby někdo založil jen proto, aby neměl nulu - a vypadalo to tak, že hodí kelímek od jogurtu pod keř - to rač ať nezakládá nic. Dneska je všade keší, že neni kam plivnout a nutit takto někoho k založení? Spíš tedy, mám-li být upřímný, se divím, že ses vůbec pouštěl do diskuse s nějakym knedlou ohledně tvého listingu. Souhlasím, že dokud nic nezaložil a nenapsal, ať drží pysk - to ano. Ale nutit ho k založení? Ne.. Já už lovit přestal, už to ztratilo ten punc čehosi dobrodružného a podprahového, dneska si koupíš ledničku a jako bonus dostaneš GPS, loví kdekterej neumětel a co hůř, i zakládá kdekterej neumětel. Typický příklad "série filmovek u základních škol". Začalo mi být poslední dobou z téhle hry šoufl, zatím temu říkám pauza, uvidim, jestli se ešče vrátim k lovení. Spíš se mi ale zdá, že ne, právě z důvodu, že všichni zakládaj jak blbí a to i za cenu toho, že není už moc co okešit. Závěr? Buďto si dej nižší laťku toho, co od tohohle sportu (a aj od tebou popsaných jedinců) očekáváš (a tu laťku raději hodně dolu) a nebo se na to vykašli. Obě varianty maj něco do sebe.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#30 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 6:21

čím víc se h*vno rozmazává, tím víc smrdí
  • 0

#31 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 6:36

Na každém šprochu,pravdy trochu.
  • 0

Člen odboje proti zdejší vtíravé reklamě


#32 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 7:07

brzozin family napsal/a:
Tak abych to uvedl na pravou míru. To vlákno jsem založil po diskusi s jedním "profíkem", kterému se na mých listinzích lecos nelíbilo. Začal mi rozdávat rady typu" "až budeš profík, tak pochopíš". Pak jsem se kouknul na jeho profil, ale založených keší nula.


Pokud tě někdo naštval tak jsi ho měl jmenovat. Takovýhle obecný žvanění je o ničem a je dobré jen a pouze k tomu aby naštvalo řadu lidí co se cítí vhozeni do toho samého pytle.

brzozin family napsal/a:
Ten, kdo nepochopil, že GC může fungovat jen a pouze na principu komunitní solidarity, tedy, že když si chci užívat a chodit lovit, měl bych do té komunity přispět taky založením nějaké vlastní krabky, ten je podle mně vyžírka. Nebo si myslíte,že ty krabičky zakládá někdo z groundspeaku?


Překvapivě existují komunity kde drtivá většina využívá a málo kdo tvoří. Třeba takový Linux, když by podle tvé teorie měl každý přispět kouskem kódu tak by to byla mnohem větší katastrofa než to někdy je.

Původně jsem si z tebe chtěl začít dělat legraci, cítil jsem se pevný v kramflecích se s vou caching karmou 6, ale teď když zjištuju že vydělávám na nečem do čeho nepřispívám tak asi někam zalezu a honem rychle upatlám nějaký kernelový modul aby na mě neprasklo jaký jsem parazit. :(

Komunity fungují složitěji než jen tímhle primitivním dal-vzal účetnictvím.

brzozin family napsal/a:
Tož jsem vymazal listingy, když se nelíbily, ale nové jsem stihl dodělat až dneska večer. Kdybych chtěl,dal bych ty keše do archivu. Takže nevím, co kolega dr.vota dedukuje. Spíš mi řipadá, že se tady ztrapnil sám. No a vidím, že zatím si tady pár ubožáků krásně schladilo žáhu a zahojilo své komplexy. Přátelé, budiž vám přáno. Pokud vám ke štěstí stačí ulít trochu toho vašeho jedu a ukapat trochu té své nenávisti, proč ne. Ještě že se s vámi nemusím potkávat. To bych asi fakt nedal.


To že jsi vymazal listingy a psal nové především znamenalo, že jsi si nebyl jistý těmi předchozími. Pokud něco pouštím mezi lid, tak počítám s tím že si to obhájím. Určitě to nebudu honem předělávat po nějaké pitomé flamese...

dr.vota napsal/a:
čím víc se h*vno rozmazává, tím víc smrdí


Nikdy bych neřekl že sním budu souhlasit. Rozmazal jsem to ještě víc (sousedovou botou) a fakt to smrdí ještě víc! :)


V každém případě jsi téhle komunitě přispěl nesmazatelně. Kačer vyžírka z našeho slovníku myslím jen tak nevymizí.

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D


  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#33 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 8:33

brzozin family napsal/a:
Tak abych to uvedl na pravou míru. To vlákno jsem založil po diskusi s jedním "profíkem", kterému se na mých listinzích lecos nelíbilo. Začal mi rozdávat rady typu" "až budeš profík, tak pochopíš". Pak jsem se kouknul na jeho profil, ale založených keší nula.

Ten, kdo nepochopil, že GC může fungovat jen a pouze na principu komunitní solidarity, tedy, že když si chci užívat a chodit lovit, měl bych do té komunity přispět taky založením nějaké vlastní krabky, ten je podle mně vyžírka. Nebo si myslíte,že ty krabičky zakládá někdo z groundspeaku?


Myslím, že si moc bereš kecy některých všeználků.

Ono není nutné, aby každý, kdo hledá, i zakládal. Stačí, když bude psát hezké logy a chovat se dobře ke keším a trasovatelným předmětům.

Když si představím, že by každý ten, kdo se v logu sotva zmůže na zkratku, ještě podobným stylem zakládal keše, tak to ať raději jen kešuje.

Ostatně, zaznělo tu tu už 1000x, keší je spousta, jenže na jednu keš s nápadem nebo na hezkém místě, připadá minimálně 10 keší, co nestojí za nic. Takže raději méně lidí, co zakládá jen tak, aby něco založil a nebyl "vyžírka".

Mimochodem, svoji první keš jsem zakládal v roce 2005, právě po debatách na fórech, kde se probíralo, do čeho můžou mluvit Ti, co ještě nic nezaložili. Takže tyhle řeči nejsou nic nového ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#34 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 8:35

brzozin family napsal/a:
Tak abych to uvedl na pravou míru. To vlákno jsem založil po diskusi s jedním "profíkem", kterému se na mých listinzích lecos nelíbilo. Začal mi rozdávat rady typu" "až budeš profík, tak pochopíš". Pak jsem se kouknul na jeho profil, ale založených keší nula.

Mozna by bylo zajimave, kdybys taky verejne napsal, co konkretne se mu nelibilo. Treba mel pravdu a myslel to dobre (v ramci zkvalitnovani listingu), ale tys to vzal jako utok vuci sobe a "neunesl" si to.

Ten, kdo nepochopil, že GC může fungovat jen a pouze na principu komunitní solidarity, tedy, že když si chci užívat a chodit lovit, měl bych do té komunity přispět taky založením nějaké vlastní krabky, ten je podle mně vyžírka. Nebo si myslíte,že ty krabičky zakládá někdo z groundspeaku?

Vidis to, a ja osobne bych byl klidne pro uplny opak, klidne jistou regulaci zakladani novych kesi. A budu se kvuli tomu vztekat a mazat listingy na svych kesich?

Lidi jako nebo S474N jsou jen trapné nuly, které umí jen zesměšňovat názory druhých.

Bohuzel prezdivku "jako" mi to nenaslo. V kazdem pripade bych rekl, ze ses zvladl zesmesnit sam.

Tož jsem vymazal listingy, když se nelíbily, ale nové jsem stihl dodělat až dneska večer. Kdybych chtěl,dal bych ty keše do archivu. Takže nevím, co kolega dr.vota dedukuje. Spíš mi řipadá, že se tady ztrapnil sám.

A neni nahodou standardni postup ten, ze se cache docasne disabluje a teprve AZ POTE se na ni delaji upravy? Zvlast ty, ktere jsou v radu dnu? Navic normalni clovek novy listing nahradi hned starym a nehraje si na urazeneho.

No a vidím, že zatím si tady pár ubožáků krásně schladilo žáhu a zahojilo své komplexy. Přátelé, budiž vám přáno. Pokud vám ke štěstí stačí ulít trochu toho vašeho jedu a ukapat trochu té své nenávisti, proč ne. Ještě že se s vámi nemusím potkávat. To bych asi fakt nedal.

Nenapadlo te, ze s tim jedem a nenavisti zde na foru si zacal ty? Hodit x lidi do jednoho pytle, nazvat je vyzirkami, ubozaky a kdovi cim a potom se divit, co se deje.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#35 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 8:46

Ještě by to chtělo upřesnit, při jakém poměru nalezené/založené nebo počtu založených přestává být kačer vyžírkou...abychom se mohli správně zařadit :D Když srovnám listingy předtím a potom...nemohu se zbavit pocitu, že si z nás někdo dělá tím vysvětlením p*del, nebo nás považuje za úplné idioty, protože ty nové působí ve srovnání s těmi starými (ano, mám je uložené) jako domácí úkoly narychlo spíchnuté o školní přestávce... P.S. nechtěl bych takový Linux a la brzozin :o *blicí smajlík*
  • 0

#36 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 10:02

To brzozin family Dotklo se mne, že nazíráš na kačery bez založené keše jako na vyžírky. Slovo vyžírka vnímám jako velmi nelichotivý a veskrze dehonestující výraz. Tedy ohrazuji se proti tvému označení. Někdo keše rád zakládá, někdo rád loví. Každý je dobrý v něčem jiném. A nechce se mi věřit, že bys ani ty neužil výsledky práce někoho jiného bez přímé protihodnoty. A´t uš se jedná třeba o katalog CWG, nebo třeba geoget .. nebo třeba chod tohoto fora. .... a nemusí jít vůbec jen o geocaching. Také se ohrazuji proti tvým reakcím na tuto diskusi. Protože vrší hanlivá označení směrem k lidem, kteří nesdílí tvůj názor. Ani já jej nesdílím. Snad se nezapomenu a tvým keším se vyhnu. Věřím, že další zakladatelé keší tvůj názor nesdílí také a jsem jim vděčna, že založili, co já mohu hledat. A některé kousky jsou zářitkem, který dodá radosti a chuti do života.
  • 0

#37 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 10:24

Trhac napsal/a:

rasg napsal/a:

Trhac napsal/a:Chcete příklady? GC29ZAR

Tak na tu v Jizerkach jsem zvedavej. Tu mam nejbliz.B)

Listing, z něhož běhá mráz po zádech, zašité místo v lesích a bažinách a stylová krabička. Onehdá jsem jsme ji slovili jako jedinou za celou výpravu a mám pocit, že to stálo za to.

Diky za tip, hned jsem si to hodil do bookmarku a urcite si tam zajedu - tohle je presne jedna z tech kesi, kvuli ktere stoji za to jet i hodne daleko a lepsi nez 10 trapnych serii s tisicem lacinych bodu dohromady. Listing jsem precetl jednim dechem, je to opravdu hooooooodne zajimava historie. Jen jsem po docteni mel sto chuti vytahnout ze skrine tu starou bazuku a zajit na navstevu na ÚV KSČM .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#38 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 10:33

brzozin family napsal/a:Lidi jako nebo S474N jsou jen trapné nuly, které umí jen zesměšňovat názory druhých. Chvála bohu, že takovými lidmi se neobklopuji a vždycky jsem se od nich snažil držet dál.

Vložený obrázek

Všichni jsou blázni, jen ty letadlo. Pobavilo. Díky.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#39 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 10:45

brzozin family napsal/a:
....... ukapat trochu té své nenávisti, proč ne. Ještě že se s vámi nemusím potkávat. To bych asi fakt nedal.


Tak dobře, trošku (ale opravdu jen trošku) máš v něčem pravdu. Kvalitních super kešek je jako šafránu, je jich rozhodně méně než kačerů – „mazáků“.

Pokud však kolem sebe mlátíš a rozdáváš urážky hlava nehlava - nediv se, že ti to leckdo vrátí obratem zpátky zpátky.

V úterý jsem vylezl na jeden zarostlý kopec plný bahna a komárů jen proto, abych mohl ownerovi tamní kešky vynadat, že se o keš dlouhodobě nestará (keš byla na tom kopci). Když jsem však scházel dolů trochu jsem vychladl a nakonec jsem mu napsal jen uctivou žádost o údržbu.

Proto si dovoluji doporučit brzozin family, aby si taky nejdříve vylezl na nějaký kopec a teprve pak se rozčiloval.

  • 0
Nepropadejte panice!

#40 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 12:14

kapsa napsal/a:

Trhac napsal/a:

rasg napsal/a:

Trhac napsal/a:Chcete příklady? GC29ZAR

Tak na tu v Jizerkach jsem zvedavej. Tu mam nejbliz.B)

Listing, z něhož běhá mráz po zádech, zašité místo v lesích a bažinách a stylová krabička. Onehdá jsem jsme ji slovili jako jedinou za celou výpravu a mám pocit, že to stálo za to.

Diky za tip, hned jsem si to hodil do bookmarku a urcite si tam zajedu - tohle je presne jedna z tech kesi, kvuli ktere stoji za to jet i hodne daleko a lepsi nez 10 trapnych serii s tisicem lacinych bodu dohromady. Listing jsem precetl jednim dechem, je to opravdu hooooooodne zajimava historie. Jen jsem po docteni mel sto chuti vytahnout ze skrine tu starou bazuku a zajit na navstevu na ÚV KSČM .... ;)


Tenhle příběh jsem četl a i slyšel už jako dítě. Když si ale srovnám obě verze, je to jako úplně jiný příběh. Stačí srovnat text v listingu s tím novinovým článkem, jak se pěkně dějiny ohýbají.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama