Přejít na obsah


Fotka

jak na offline geocaching na androidu v evrope


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 redd111

redd111

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 12:24

Chystám se teď na cestu po Evropě, chceme navstivit několik států. Mám telefon s androidem a potřebuju nějakej offline klient a hlavně mapy k němu a vůbec jak to celý udělat,doted jsem používal pouze c:geo. Vím, že už se to tu řesilo mockrát, ale nemám čas složitě prohledávat tisíc vláken. Prosím odpustte si komentáře o zbytečnosti diskuse a hodné kačery prosím o radu. nemám na přípravu bohužel moc času. premium učet mám. dík za pomoc
  • 0

#2 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 12:24

redd111 napsal/a:
Chystám se teď na cestu po Evropě, chceme navstivit několik států. Mám telefon s androidem a potřebuju nějakej offline klient a hlavně mapy k němu a vůbec jak to celý udělat,doted jsem používal pouze c:geo. Vím, že už se to tu řesilo mockrát, ale nemám čas složitě prohledávat tisíc vláken. Prosím odpustte si komentáře o zbytečnosti diskuse a hodné kačery prosím o radu. nemám na přípravu bohužel moc času. premium učet mám. dík za pomoc


Locus, pres MOBAC udelat mapy.
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#3 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 12:40

Na tuhle otázku mám jednoduchou odpověď. Android+offline geocaching = Locus (offline mapy) + cokoliv na ukládání listningů (třebas C:Geo které je umí i promítnout do Locusu)
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#4 qdo

qdo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 12:51

Subjektivni pocit ma lepsi z Georgu nez Locusu, prehlednost, rychlost, funkcnost, ale je to placeny SW. Mapy do nej jdou stahnout stejne jak do Locusu, listingy beru z PM, c:geo jsem pro pomalost uplne zavrhnul.
  • 0
HTC ONE + Etrex 30

#5 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 12:58

qdo: me locus prijde docela prehledny...tedy chvilku mi trvalo si ho osahat a nastavit si hlavni obrazovku ale ted uz je to v cajku ;)
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#6 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 13:12

qdo napsal/a:
Subjektivni pocit ma lepsi z Georgu nez Locusu, prehlednost, rychlost, funkcnost, ale je to placeny SW. Mapy do nej jdou stahnout stejne jak do Locusu, listingy beru z PM, c:geo jsem pro pomalost uplne zavrhnul.

GeOrg jsem kdysi zkusil, ale umí pouze jedinou offline mapu a to pro mě bylo nepoužitelný. Navíc, poslední měsíce vůbec nevycházela nová verze.
Za mě - jednoznačně Locus, připravit si pro něj mapy (třeba MOBACem) a importovat do něj PQ z oblastí tvého zájmu.
  • 0

#7 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 13:24

MedoMys: je vůbec potřeba mapy připravovat? vždyť Locus umí tolik různých mapových serverů, že bych se divil, kdyby redd111 nenalezl vyhovující mapový podklad...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#8 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 14:01

scarabeus napsal/a:
MedoMys: je vůbec potřeba mapy připravovat? vždyť Locus umí tolik různých mapových serverů, že bych se divil, kdyby redd111 nenalezl vyhovující mapový podklad...

Red111 chce offline mapy. A ty si nejpohodlně ji vytvoří v nějaké "větší" aplikaci ( i když Locus taky dokáže postupně postahovat mapu, s určitými omezeními ).
  • 0

#9 montardo

montardo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 14:49

MOBAC pořád funguje? Zkoušeli jste ho někdo v poslední době? Mně tam tedy v současnosti už chodí jen Open Street Mapy a přístup na všechny ostatní mapové servery už je blokovaný.
  • 0

#10 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 14:52

MedoMys: Já mám za to, že stahování map pro použití offline je právě hlavní funkcí Locusu. Jaká určitá omezení máš na mysli?
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#11 ViKoCZ

ViKoCZ

    ViKoCZ

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 14:54

no aby to tady nebyl boj mezi locusem a georgem :-) ja naprosto spokojen pouzivam georga. gpx se daji importovat rovnou z pq v priloze emailu, daji se pouzivat ruzne db pro ruzne pq napr. a map si muzu taky nastahovat vic, ruzne podklady, ruzne oblasti - a pak jenom vybrat jakou pouzit. je to tak rychle a prehledne, ze jsem postupne presel i v cr z vyhradne online kesovani na georga. vetsinu z toho ale locus urcite umi taky, kdyz jsem ho zkousel, tak me prisel mene uzivatelsky a chybely me nektere prijemne veci, tak jsem ho zavrhl. to montardo: musis pouzit verzi 1.8, tam jsou stare mapy, ktere v posledni verzi uz kvuli licencni politice chybi
  • 0

#12 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 15:31

Poslední verze GeOrgu, kterou jsem kdysi zkoušel, uměla zvolit pouze jednu custom mapu ( možná, že automaticky uvažuju o jednosouborovém formátu Locus, jiný typ jsem neměl k dispozici ). Autor sliboval podporu více map, ale od té doby za několik měsíců žádný update nevyšel. Trochu o tom něco vím, protože jsem to tenkrát sledoval a rozhodoval se, kterou aplikaci budu používat. Vzhledem k bezkonkurenční práci s mapama, a po velkém rozvoji podpory pro geocaching jednoznačně zvítězil Locus. Co se týká omezení - je tam tuším limit snad 10000 dlaždic denně ? Aby Locus příliš nezahlcoval mapové servery. Proto mi to přijde pro stahování map celé Evropy značně nevhodné.
  • 0

#13 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 15:38

Výpis dostupných mappro Locus: OSM, ArcGis, MapQuest, Freemap (Slovakia), Google, OVI-Nokia, Yahoo, Bing, Yandex, Eniro (Sev.evropa), My Topo, Outdoor Active, Statkart (Norway), Shocart (CZ+SK), NearMap, Aero, Amudanan (Israel), Fonecta (Finsko)... Je to dost? Nebo jsem tě nepochopil? ;)
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#14 ViKoCZ

ViKoCZ

    ViKoCZ

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 15:49

MedoMys napsal/a:
Poslední verze GeOrgu, kterou jsem kdysi zkoušel, uměla zvolit pouze jednu custom mapu ( možná, že automaticky uvažuju o jednosouborovém formátu Locus, jiný typ jsem neměl k dispozici ). Autor sliboval podporu více map, ale od té doby za několik měsíců žádný update nevyšel.

v nastaveni offline mapy muzes zvolit cestu k offline mape (ano, pouze k jedne). kdyz ale zmenis cestu na jiny adresar s jinou mapou, muzes ji pak pouzivat. bezne tak mam napr. mapu ruznych statu nebo uzemi ve svych adresarich a podle toho kde jsem ji zmenim. nemenis to casto, takze tento zpusob nevadi...
  • 0

#15 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 16:08

ViKoCZ napsal/a:
v nastaveni offline mapy muzes zvolit cestu k offline mape (ano, pouze k jedne). kdyz ale zmenis cestu na jiny adresar s jinou mapou, muzes ji pak pouzivat. bezne tak mam napr. mapu ruznych statu nebo uzemi ve svych adresarich a podle toho kde jsem ji zmenim. nemenis to casto, takze tento zpusob nevadi...

Ano, právě že je měním tak často, jsem zvyklý používat různé mapy, často přejíždím. A protože pouhá změna této cesty mi vždy trvala několik minut (nevím proč, asi podle velikosti mapy), tak jsem tuto aplikaci zavrhl, pro mně je to příliš "nevlídné".
  • 0

#16 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 16:10

scarabeus: asi si nerozumíme. To, co uvádíš, jsou online zdroje, ale radd111 chce offline mapy. Chce celou Evropu, takže musí nechat postahovat oblasti zájmu. Nejlepší by bylo offline mapy někde "najít" hotové. Postahování map v Locusu lze, je snadné, já si ale rád hraju a upravuju, slučuju, proto dávám přednost jiným aplikacím na tyto operace.
  • 0

#17 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 16:12

MedoMys: Ano, opravdu vidím, že si nerozumíme. Vždyť si právě z těch online zdrojů ty mapy postahuješ a pak přece používáš offline. A když je potřeba něco vlastního tak Locus umí TARy...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#18 redd111

redd111

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 22:32

děkuju za rady ;-) programy už jsem si stáhnul, jenže mobac mi nefunguje, je ještě nějaký jiný podobný program????
  • 0

#19 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 6:45

redd111 napsal/a:
..... jenže mobac mi nefunguje, je ještě nějaký jiný podobný program????


Mobac 1.8 funguje. Stahnul jsem s nim v poslednim tydnu google mapu CR.
V nove verzi je orezany seznam mapovych zdroju (jako u Locusu bez Addonu)
  • 0
HW: Nokia E52, Vodafone 845, Eten M700, Garmin Béda Trávníček Převod z gg2 na .lmx - dacia.ic.cz/gg2

#20 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 7:58

Tu je posledná verzia MOBACU (v1.9 beta 6): http://www.4shared.c..._19_beta_6.html

Funguje tam všetko a je tam naviac aj niekoľko užívateľských mapových zdrojov.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama