Přejít na obsah


Fotka

jak na offline geocaching na androidu v evrope


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#21 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 9:00

MedoMys napsal/a:
....

Postahování map v Locusu lze, je snadné, já si ale rád hraju a upravuju, slučuju, proto dávám přednost jiným aplikacím na tyto operace.


Pises ze upravujes a slucujes. Muzu se zeptat v jakem sw? Mam tu Cr ve vice souborech a chtel bych to sloucit do 3 souboru po cca 1.7G (zoom 14-25 v Locusu) a pripadne vymazat duplicity pri prekryti souboru pri stahovani.
A pripadne po zmene v realu prepsat jen tech par dlazdic se zmenou.

Zkousel jsem nejake editory SQlite, ale delaly jim problemy obrazky v zaznamech a uz jsem to neotevrel
  • 0
HW: Nokia E52, Vodafone 845, Eten M700, Garmin Béda Trávníček Převod z gg2 na .lmx - dacia.ic.cz/gg2

#22 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 9:15

Ahoj, mozna blba otazka ..... Proc si rovnou nestahnes offline mapu v aplikaci google maps? Je to podporovano od verze 5.7.0. Klinout na misto, ktere chces stahnout a pak v menu vybrat "Stahnout oblast mapy."
  • 0

#23 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 9:18

Bubisovi napsal/a:
Pises ze upravujes a slucujes. Muzu se zeptat v jakem sw? Mam tu Cr ve vice souborech a chtel bych to sloucit do 3 souboru po cca 1.7G (zoom 14-25 v Locusu) a pripadne vymazat duplicity pri prekryti souboru pri stahovani.
A pripadne po zmene v realu prepsat jen tech par dlazdic se zmenou.

Zkousel jsem nejake editory SQlite, ale delaly jim problemy obrazky v zaznamech a uz jsem to neotevrel

Nevím, jestli ti v tomto pomůžu. Já mám totiž velké množství map ve formátu pro OZI Explorer, které si konvertuji. Na to používám Global Mapper. Do něho načtu OZI mapu, a exportuju jako formát OSM ( vytvoří adresář, do kterého mapu rozkouskuje do dlaždic 256x256 ).
Global Mapper umí i jiné typy map, i online zdroje, takže takto si můžu exportovat různé dlaždice pro různé zoomy, např. zoom 18 OZI mapa ShoCart, zoom 15 autoatlas, zoom 19 Google mapa, zoom 20,21 základní mapy, ... Stejně tak umí spojit mapy a to exportovat - takže si třeba jako zdroj zvolím 50 sousedních mapových čtverců základní mapy 1:10000 (mám je ve formátu OZI) a ty exportuju do OSM dlaždic.
Nakonec, když si exportuji všechny zoomy, které mě zajímají, všechny dlaždice zkopíruji dohromady, takže mi vznikne struktura např. adresář ČR se spoustou podadresářů s dlaždicemi.
Pak spustím PD Map Creator, který to celé převede na SQLite databázi, tj. tvar používaný Locusem.
( http://pocketdrake.c...d#vytvareni_map )

Pozn: na vytváření map z online zdrojů lze samozřejmě použít i MOBAC.

Pozn2: co se týká tvého slučování - v Androidu je omezení na 2 GB soubory, takže 3 x 1.7 GB sloučit do jednoho nemůžeš, nefungovalo by to. Řešení je - v adresáři Locus\Maps si vytvoř podadresář (třeba ČR) a do něj ty 3 mapy přesuň. Pak se budou tvářit jako jedna mapa.
  • 0

#24 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 9:40

Jednoduchší spôsob konvertovania oziexplorerovskej mapy na mapu pre Locus:


Oziexplorerovské mapy skonvertujete programom "MAPC2MAPC": http://www.the-thorns.org.uk/mapping/

Postup:- File----Open Calibration (otvoríš MAP súbor - obrázok mapy môže byť aj v OZFX3)
- Edit----Preferences - nastaviť Tile Width na 256x256
- File----Write Mobile Atlas
- vybrať formát RMAPS Sqlite.db
- vybrať zoom levely od-do
- OK - vyrobí sa mapa pre LOCUS

Poznámka: Program "MAPC2MAPC" dokáže vyrobiť aj rastrové mapy pre novšie turistické navigácie Garmin v JNX formáte, ktorého výhodou je neobmedzená veľkosť mapy. Niečo o JNX formáte a výrobe máp pre Garminy je tu: http://www.geocachin...thread_id=18475
  • 0

#25 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 9:50

lacop napsal/a:
Oziexplorerovské mapy skonvertujete programom "MAPC2MAPC": http://www.the-thorns.org.uk/mapping/

A umí sloučit (bez ztráty v oblastí napojení) více mapových čtverců a výsledek exportovat ? Myslím, že to byl základní kámen úrazu, proč jsem ho použil tenkrát pouze jednou a pak hledal jiné řešení. Pro mapové čtverce základní mapy 1:10000 to je dost podstatná věc - pro jednu oblast jich slučuji desítky dohromady.
  • 0

#26 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 10:01

2 MedoMys: Diky za snahu Konvertory do SQl jsem pouzival take (z tar). Ja ted resim editaci uz vlastniho SQlite. A co se tyce tech 1.7G souboru jsem se mozna blbe vyjadril. Mam v adresari vice souboru o ruznejch velikostech (tahano postupme, cvicne jsem zkusil velkou oblast a zastavilo se mi to v prubehu) a hodilo by se mit tam jen 3 soubory o1.7G (coz je cca tech 5 natahanejch).
  • 0
HW: Nokia E52, Vodafone 845, Eten M700, Garmin Béda Trávníček Převod z gg2 na .lmx - dacia.ic.cz/gg2

#27 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2011 - 10:05

MedoMys napsal/a:
A umí sloučit (bez ztráty v oblastí napojení) více mapových čtverců a výsledek exportovat ?


Nie, to nevie. Ale ak si chceme skonvertovať iba jednu mapu, tak je to s ním jednoduchšie.

GlobalMapper je mohutný nástroj, používam ho niekoľko rokov, dokáže toho strašne veľa. Však je asi aj 25-krát drahší ako MAPC2MAPC.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka