Přejít na obsah


Fotka

GC1KPRY - Jak vypadá perfetkně zaměřená cache v terénu 1,5


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#1 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 16:17

Začátkem týdne jsem byl na jižní moravě a samozřejmě že jsem si tam odlovil i pár zdejších tradiček. Tedy nevím, jestli u nich je to v pořádku, ale udivila mě cache GC1KPRY, která funguje bez jediného zásahu reviewera již přes dva roky, i když už před publikací mu muselo z letecké mapy být jasné, že na zadaných souřadnicích prostě cache nemůže být. Pokud je tam tohle normální, jsem opravdu rád, že tam nebydlím.
Tak kdo se chce pobavit, pojďte se kouknout na toto video z neúspěšného odlovu.

Nejprve jdu v listingu zmiňovaným terénem 1,5 na souřadnice kešky a od 4:19 jsem zhruba 50 metrů od souřadnic směrem, kde se dle logů keška o obtížnosti a terénu 1,5 nachází.
Holt co kraj, to asi něco jiného B).
  • 0

#2 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 16:28

Mně se na jižní Moravě žije docela fajn. B)
  • 0

#3 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 16:29

Tak tak, zlatej Tišnov a okolí :)
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#4 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 16:31

Zase jedna mysterka co se vydává za tradičku :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#5 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 16:31

Nojo, jedna spatne zamerena tradicka, a hned je cela jizni morava spatna? To jsou zas nazory...
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#6 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 16:37

No a ja byl s chargerem zase rad, ze je mimo, ponevadz jinak bychom tam to FTFko uz nestihli urvat B)
  • 0

#7 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 16:39

A to si jako natacis odlov kazde kese? Jinak mi to video absolutne nic o spatnem zamereni nereklo a spis nudilo nez pobavilo...
  • 0

#8 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 17:03

Tiskar94: Nejprve se podívej na název keše, potom na souřadnice a potom to možná pochopíš. :)
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#9 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 17:43

Nějak nevím, co tu řešíte. Nebo si myslíte, že si ta keš NA log nezaslouží? Tiskař nevyjadřuje údiv nad jednou špatně zaměřenou krabičkou, ale že nikdo nedal NA log už dávno, když se owner vykašlal ne všechny dobré rady, co mu dali ostatní kačeři. Jinak je samozřejmě pravda, že takovéhle nepodarky se najdou v každém kraji.
  • 0

#10 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 18:17

Tiskař, Tiskaři, co jsi zaarchivoval ty kruháče, tak jsi nějak strašně nekompromisní na lidi, co dělají podobné keše, jako ty ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#11 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 18:17

maaaca napsal/a:
A to si jako natacis odlov kazde kese? Jinak mi to video absolutne nic o spatnem zamereni nereklo a spis nudilo nez pobavilo...


Na začátku videa jsem u silnice a vydávám se ke keši údajným terénem 1,5. Namísto toho jdu pořád akorát o rozbahněném poli mezi kukuřicí. Pak je záběr na GPSku, kde jsem údajně tři metry od kešky - ale jsem akorát uprostřed pole mezi dvoumetrovou kukuřicí. Následuje záběr zhruba 50 metrů od souřadnic ke stromu kde je s největší pravděpodobností keška - to je zase ukázka oné obtížnosti 1,5.
A nenatáčím si odlov každé cache, i když by muselo být velmi zajímavé mít doma tuny materiálů z odlovů :). Jedni kolegové odsud mají například od každé kešky foto se synkem, musí být krásné si to pak procházet a vidět, co všechno už našli :) Já si fotím jenom kešky a to abych za to získal cubbie na GeoLife. Ale to je OT, tak můžeš debatu na toto téma kdyžtak rozjet v novém vláknu ;).
  • 0

#12 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 18:26

kolombo napsal/a:
Tiskař, Tiskaři, co jsi zaarchivoval ty kruháče, tak jsi nějak strašně nekompromisní na lidi, co dělají podobné keše, jako ty ....


Toto prosím trochu rozveď. Nejsem si vědom toho, že by některá z mých kešek byla špatně zaměřená, nějak v ní vázla údržba, byla umístěna na soukromém poli či neseděly údaje s listingem. Pokud v nějaké z mých keší je plný logbook či tam keška není, je to buď tím že jsou všichni bezohlední k dalším lovcům a tak nenahlásí plný logbook nebo jsou kačeři líní psát DNFka (se jim nedivme, za napsání DNF logu jim bod nepřibyde:D). Takže jsem zvědav, co je podle tebe podobné a ne že to bude zase jako tehdá u Lidlu, kde všichni psali jak se jim cache nelíbí a až někde z dvacátého kačera vylezlo, že krabička je pryč a jen tak se tam válí jenom logbook v igeliťáku B).
  • 0

#13 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 18:59

A není to jen tak náhodou naschvál? Podívej se na souřadnice tý kešky: N 49° 00.000 E 017° 00.000 na listing a na hint. Proto je tam jako hint fotka. Mě tahle keška přijde uplně v pořádku. Kdyby tam autor dal otazník, tak se nad tim nikdo ani nepozastaví. BTW: Pole je soukromý pozemek a les ne? Víš, že jsou i soukromé lesy, takže v tu chvíli na nich nesmí být keška. Ani tam nesmí chodit houbaři? Takže pozor na pojmy. Jinak pochybuju, že tu někdo běhá a zakládá keše s katastrální mapou, aby věděl, kam ji může dát.
  • 0

#14 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 19:00

kolombo napsal/a:
Tiskař, Tiskaři, co jsi zaarchivoval ty kruháče, tak jsi nějak strašně nekompromisní na lidi, co dělají podobné keše, jako ty ....

:D +1


Jo, nejhezci souradnice, nelibila. Zivot de dal. Dej tam NA, nebo napis ownerovi (nebude to resit).
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#15 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 19:10

fireman.cz napsal/a:
A není to jen tak náhodou naschvál? Podívej se na souřadnice tý kešky: N 49° 00.000 E 017° 00.000 na listing a na hint. Proto je tam jako hint fotka. Mě tahle keška přijde uplně v pořádku. Kdyby tam autor dal otazník, tak se nad tim nikdo ani nepozastaví.

Jojo, jenže otazník nedal a nenapsal že na těch souřadnicích keška není, v tom je ten problém. Navíc i kdyby dal a terén by byl 1,5 - určitě bych se nad tím také pozastavil, když jsem přišel k poli v nových botech a čekal jsem onu 1,5. Mimochodem například v Německu jsou u tradiček fotohinty naprosto běžnou věcí a to jsou tam tradičky na souřadnicích, ne 50 metrů vedle ;)
A já teda nevím jak ty, ale já kešky s katastrální mapou zakládám od té doby, co mě na tuto věc upozornil jeden jablonecký kačer.
  • 0

#16 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 19:53

Další taková u nás na JM GC1BW4C už několik let jinde , autor na to dokonce upozorňuje v listingu. Měl jsem tam DNF jak Brno :)
  • 0

#17 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 20:26

No a co tahle ? http://coord.info/GC2XDK1 :)
  • 0

#18 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 20:41

To je mysterka, takže to je OK. A o mysterkách se tu nebavíme.
  • 0

#19 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 21:14

No jo, to chce si pořídit pořádnou GPSku a né takový bazmek. To se nedivím, že si nic nenašel :D. Ale jinak to video bylo docela napínavý ;-), celou dobu jsem čekal, kdy se vyřítí nějaký zemědělský stroj. V listingu se jasně píše kde hledat krabku, přesnost zaměření určitě není důvod k archivaci, obzvlášť když s nalezením nemaj povětšinou kačeři problém. Ale jinak rozhorčení chápu, já jsem tak dopálen vždy když nenajdu a můžu hledat chyby jinde než u sebe ;)
  • 0

#20 fhonsa

fhonsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 21:23

Já vidím jediné vysvětlení- Morava=víno a owner neodolal a před zaměřením a umístěním keše si zašel do nedalekého vinného sklípku "na jedno"..
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama