Přejít na obsah


Fotka

GC1KPRY - Jak vypadá perfetkně zaměřená cache v terénu 1,5


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#21 Rozsafin

Rozsafin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 21:17

MedoMys napsal/a:
Mně se na jižní Moravě žije docela fajn. B)


Jestli bydlíš v Brně (jak je uvedeno u nicku), tak třeba moje maminka, pocházející z Hodonína, by se do tebe pustila, že Brno NENÍ a NIKDY NEBYLO na JIŽNÍ MORAVĚ.
:D :D B) B)
  • 0

#22 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 8:26

Tiskar94 napsal/a:
Nejprve jdu v listingu zmiňovaným terénem 1,5 na souřadnice kešky a od 4:19 jsem zhruba 50 metrů od souřadnic směrem, kde se dle logů keška o obtížnosti a terénu 1,5 nachází.
Holt co kraj, to asi něco jiného B).


Hele o co Ti jde? Chces si to misto zaklaimovat sam nebo co? Souradnice jsou mimoradne, jen asi ten strom zasadili trochu vedle. Kes ma 140 nalezcu a dalsi se urcite najdou. Chces je pripravit o zabavu? Na Tvem miste bych bonzacky a skodoliby NA log tise smazal a vlakno zamknul.
  • 0

#23 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 8:50

No o co by mu asi tak mohlo jít? Ta keš jednoznačně porušuje pravidla a autor, přes spoustu rad od kačerů, s tím nic nedělá. Takže NA log je rozhodně na místě. Některé důvody uvedené Tiskařem jsou irelevantní, nicméně zůstává faktem, že: 1) keš není uložena na místě souřadnic a není to způsobenou chybou měření! 2) zbytečným hledáním v poli se ničí někomu úroda To, že keš má být uložena na výjimečných souřadnicích, přeci není důvod, aby byly porušovány jasně dané pravidla.
  • 0

#24 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 8:53

no bóže, já našel tradičku(GC292GH) 500m od souřadnic a to ničím vyjímečné nebyly. Napsal jsem to do logu, autor se na to vysral a keška tam hnila rok bez nálezu. Až před dvěma týdny se dočkala STF :) Když už si před odlovem nepřečteš listing a běháš kukuřičným polem je to tvoje blbost. Zrovna u takovéhle keše se myslím dá určitá "nepřesnost" celkem pochopit.
  • 0

#25 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 9:00

Kde je v listingu napsáno, že keš není na souřadnicích a nemá se chodit do pole? Asi jsem slepý:o To že jsi našel jinou tradičku ještě dál od souřadnic není argument pro tento případ.
  • 0

#26 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 9:02

tradicka ma proste byt na svych souradnicich co nejpresneji. proto je to tradicka.
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#27 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 9:14

LudaL napsal/a:
Kde je v listingu napsáno, že keš není na souřadnicích a nemá se chodit do pole? Asi jsem slepý:o
To že jsi našel jinou tradičku ještě dál od souřadnic není argument pro tento případ.

hned dvakrát je tam napsáno že je na okraji pole, nestačí?
  • 0

#28 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 9:17

LudaL napsal/a:
No o co by mu asi tak mohlo jít? Ta keš jednoznačně porušuje pravidla a autor, přes spoustu rad od kačerů, s tím nic nedělá. Takže NA log je rozhodně na místě. Některé důvody uvedené Tiskařem jsou irelevantní, nicméně zůstává faktem, že:
1) keš není uložena na místě souřadnic a není to způsobenou chybou měření!
2) zbytečným hledáním v poli se ničí někomu úroda
To, že keš má být uložena na výjimečných souřadnicích, přeci není důvod, aby byly porušovány jasně dané pravidla.

Úryvek z listingu:
Meli jsme velký strach, že souradnice vyjdou nekam do areálu JZD nebo do soukromých zahrad. Výsledek nebyl zas úplne nejhorsi - okraj pole.

Jinak zde je vidět, jak kačeři čtou listingy. Lepší nechat listing bez písmene, protože to je stejně ztráta času psát.

A kvůli tomu, že není na souřadnicích keš je tam uplně jasný fotohint.


EDIT: Jinak asi tak. Kdo chce psa být, hůl si vždy najde.
  • 0

#29 _skrytci_

_skrytci_

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 9:42

Dle mého názoru by tradička měla mít přesné souřadnice - nevím, proč by to mělo být jinak. Pokud chci mít krabičku na nějakých speciálních souřadnicích a nejsem schopen ji tam umístit, tak holt to nebude tradička, ale mysterka. Viz série Knoflík (nebo třeba Kapr). Krabičky jsou umístěny na uvedených souřadnicích, na mapě to vypadá hezky. Asi by bylo divné, kdyby autoři postupovali podle ownera řešené kešky z prvního příspěvku. a druhá věc: pokud někam jedu a do GPSky nahraju třeba 20 tradiček, tak si fakt nepamatuju všechno, co v listingu bylo napsáno.
  • 0

#30 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 9:54

Okraj pole- to je přeci nesmysl, to může být klidně +-50m na obě strany. Jak dovnitř pole, tak ven. To je tak obecný pojem, že si pod tím může každý představit co chce. Navíc není řečeno, že krabka leží na okraji pole, ale že tam vyšli ty výjimečné souřadnice. Ale ty vycházejí do pole.
  • 0

#31 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 10:21

_skrytci_ napsal/a:
Dle mého názoru by tradička měla mít přesné souřadnice

To není jen "dle názoru", ale dle naprosto jasně napsaných pravidel.

Vůbec nechápu, jak se může někdo ownera vůbec zastávat! OMG!

Kdyby tam dal mysterku a napsal, že keš je umístěna v azimutu XYZ° XY metrů, tak nikdo ani nepípne. Ale tohle je fakt začátečnická blbost. Tahle hra totiž nějaká pravidla má, ač si spousta lidí myslí že ne. Pokud to autorovi (a jeho zastáncům) vadí - je tu přeci OpenCaching...
  • 0

#32 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 11:40

Tiskar94 napsal/a:
Začátkem týdne jsem byl na jižní moravě ...

WTF? to si točíš každé DNF :)
  • 0

#33 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 12:18

Nevím co všichni obhajujete ? Jednou je to tradička a tradička je psáno že je na souřadnicích co jsou v hlavičce listingu. Dokonce není přípustné ani to, když owner dá správné souřadnice někam do listingu - už jednou jsem to řešil přímo s GC.COM. Jejich postoj byl zcela jasný a příslušný reviewer dostal pokyn k nápravě.
  • 0

#34 vlkys

vlkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 14:13

Přemýšlím, zda je pole oseté jinou plodinou, např. pšenicí, také "dle platných zákonu brané jako soukromý pozemek" nebo je to třeba veřejný pozemek...
  • 0
~vlkýš
_________________________
Oregon 300 (Topo Czech 3) & Vodafone 845 (c:geo)

#35 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 15:32

Když jsem před časem odlovil tuhle krabičku, tak se mi zdála taky trochu "podivná", ale mávl jsem nad tím rukou. Koneckonců je to jen hra, a když má někdo dětinské přání mít keš na kulatých souřadnicích, proč ne. Po přečtení úvodního příspěvku a několika dalších však musím souhlasit s žádostí o archivaci. Nenapadlo mě, kolik existuje jedinců schopných zdevastovat kus pole jenom proto, že je tam posílá GPSka. Úvahy o veřejnosti či neveřejnosti pozemku jsou naprosto irelevantní.
  • 0

#36 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 16:48

Až pojedete někdy do zahraničí, kde neumíte místní řeč a budete si chtit ulovit nějakou tradičku (která je tradiční proto, že na zadaných souřadnicích se nachází finální fyzická schránka), tak si vzpomeňte, jak je super mít skutečné umístění vágně popsané v listingu.
  • 0

#37 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 17:50

Netorack napsal/a:
Až pojedete někdy do zahraničí, kde neumíte místní řeč a budete si chtit ulovit nějakou tradičku (která je tradiční proto, že na zadaných souřadnicích se nachází finální fyzická schránka), tak si vzpomeňte, jak je super mít skutečné umístění vágně popsané v listingu.


Tak tohle můžu jen potvrdit. V Německu jsme se pokoušeli o tradičkuGC1T4PT, která taky není na svých souřadnicích, ale hledali sme na nich pěknou chvilku. Pak sme zjistili že je něco jako "co by kamenem dohodil", ale stejně sme jí nenašli.
  • 0
Není důležité, kolik keší najdeš, ale jaký a s kým.

#38 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 18:17

u nás je na N 50° E 15° taky tradička.. také uprostřed pole. jenže tam zemědělci nechávají nějaký ostrůvek, na souřadnicích je zaražená trubka a v ní keš.. ale je fakt, že dostat se k ní v době když je zaseto je také na prd. naštěstí ji mám odlovenou v době.kdy tu byla jen uvláčená hlína..
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#39 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 20:55

Netorack napsal/a:
Až pojedete někdy do zahraničí, kde neumíte místní řeč a budete si chtit ulovit nějakou tradičku (která je tradiční proto, že na zadaných souřadnicích se nachází finální fyzická schránka), tak si vzpomeňte, jak je super mít skutečné umístění vágně popsané v listingu.


nemam tuto zkusenost a i kdyby, to, ze existuje nekde podobna zhuverilost jeste neznamena, ze to bude norma (aneb ne vzdy je statisticke pojeti normality to prave...). proste jak uz jsem psal, tradicka ma byt na zadanych souradnicich, proto je to tradicka.
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#40 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 12:21

Lidi, vzpomente si, prosim, ze HRAJEME HRU, ktera nema viteze a porazene. Tahle kes nikoho neposkozuje a je svym zpusobem zajimava a nalezy taky ma. Vysiranim NA logu dosahnete jedineho. Kes proste zmizi. Nepresune se na ty vase vytouzene referencni souradnice. Tak neblbnete a nehrajte si od stolu na Groundspeak. Vemte GPS a bezte neco delat.
  • -1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama