Přejít na obsah


Fotka

Found It bez zalogovani?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
190 odpovědí na toto téma

#161 astr443

astr443

    Peter

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2015 - 12:39

Pripomína mi to iný populárny "šport" v tejto kotline - logovanie trackovateľných predmetov, ktoré som nikdy nevidel, ale dostal som sa len k jeho trackovaciemu kódu (výmenou, zoznamy na eventoch a pod.). V podstate v tom nie je až taký zásadný rozdiel - Čenda prišiel (ak prišiel) na miesto, kde mala byť cache, ale tá tam nebola a predsa zalogoval FI - Franta dostane trackovací kód a zaloguje "discovered" bez toho, aby daný TB/GC aspoň videl.

 

Aby bolo jasné - nerobím a neuznávam ani jeden z vyššie spomenutých "postupov".


  • 2

#162 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2015 - 12:47

Nesčetněkrát jsem na eventech viděl kačery s pytli geocoinů a jen rozdávali lístky s kódy. Stály se na ně fronty. Běžná věc, není nic, na základě čeho by se dal log smazat. Jen nevím, co z toho mají.


  • 1

#163 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2015 - 12:56

Taky takové občas vídám, owneři obvykle spí a nereagují. Přitom mnohdy je to i omyl nezkušeného a byl by třeba vděčný, kdyby ho někdo upozornil.

Na podobný případ jsem narazil včera na keši Adamova kletba - předkolega logoval FI, přestože se nezapsal do logbooku. Keš našel, já ji taky našel, ale nedá se momentálně otevřít. Asi každý chápeme "Physical caches can be logged online as "Found" once the physical log has been signed." jinak. :)

Nabídl jsem mu zalogování svých pěti keší bez rizika smazání logu. Pět rychlých bodů bez nutnosti lezení do toho terénu, kde se většinou nacházejí, se vyplatí. Zvlášť v tomto chladném počasí. ;)

 

ad Smrk: taky nechápu, co z toho mají.


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 27 říjen 2015 - 12:58

  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#164 Lilac VIRGIN

Lilac VIRGIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2015 - 11:02


ad Smrk: taky nechápu, co z toho mají.

 

Možná je to mánie, možná sběratelství ikonek, ale ze všeho nepravděpodobnější bych řekla bude snaha získat nějaký BadgeGen virtuální odznáček se kterým se pak chlubí ve statistkách.

Platí tady přímá úměra v tom, že čím větší počet železa si zalogují tím "leší ocenění" za to v této "hře ve hře" získají.

 

A vo tom to nejspíš bude :rolleyes:


Tento příspěvek byl upraven od Lilac VIRGIN: 29 říjen 2015 - 11:28

  • 0

#165 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2015 - 12:14

Vídám občas opačný případ. Keš s jediným nálezem letos v květnu, našel jsem ji letos v září a je v logbooku jeden nález přede mnou, v září. A na netu nic. Nebo: zaparkované auto, evidentně kačeři, tři keše poblíž, v každé zalogováno čtvrt hodiny přede mnou. A na netu jsem ten den logoval jediný. Tito nezapisovači vyrovnávají statistiku honibodů od stolu. Neříkám, že je to dobře, ztrácí se tak přehled, kdo krabice našel. A vykradači to nejsou, ti by se nezapsali ani do logbooku.


  • 0

#166 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2015 - 17:10

No znam kačery co logují s půlročním zpožděním.
  • 1

#167 Prochaine

Prochaine

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2015 - 23:42

Dnes mě naštvaly tyto logy:

 

Found It: I didn't climb. But I saw. Maybe next time

(Stromovka 1,5/5, kde jsme se 3 hodiny mordovali se dvěmi lany a vším možným železem a pak si sami dali DNF.)

 

Ten samý člověk jinde:

Found It: I wasn't ready to climb icon_smile_sad.gif
Next time

(Samozřejmě stromovka)

 

A ten samý ještě jinde:

Found It: I'm not sure if I found. If not I founf other

(Opět stromovka)

 

Jiný člověk na jedné dnešní keši:

Found It: Odlov zbytkem geotýmu (beze mne) probíhal velmi pohodově

(Proč se proboha přiznává, že tam vůbec nebyl?)

 

Nebo třeba tento na stejné keši jako předchozí:

Found It: Diky ale dolu se mi nachceJinak zajimave misto

(Bez komentáře.)


  • 0

#168 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2015 - 8:00

Je to na ownerech. Když oni to ignorují, těžko s tím něco dělat.


  • 6

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#169 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2015 - 8:08

Prochaine: tomu bych neveril,kdyby mi to nekdo vypravel :)
  • 0

#170 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2015 - 9:09

Je to na ownerech. Když oni to ignorují, těžko s tím něco dělat.

 

Pokud je dotyčný zapsaný v logbooku, protože ho tam třeba zapsal ten, co tam skutečně vylezl, nebo se logbook spustil na zem, kde se všichni zalogovali, tak s tím owner nic nenadělá.

 

Některé z uvedených logů však zavdávají podezření, že tam dotyčný zapsaný skutečně není. Pak to ovšem chce, aby se tam owner vypravil, logbook zkontroloval, a neplatné logy nemilosrdně smazal.

 

Na druhou stranu se musí owner připravit na možnou (či spíše jistou) spršku méně či více rozhořčených logů dotčených hráčů, dost často i s urážlivým obsahem. Doporučuji zeptat se na zkušenosti ownerů, kteří důsledně logbooky kontrolují a neplatné logy mažou, jaké s tím mají oni zkušenosti. Nebude to veselé povídání.

 

(Mně zrovna minulý týden přistály na jedné mé mysterce dva podezřelé logy, psány německy, bylo mi to divné tím spíš, že mysterka má listing jenom v češtině. Schválně jsem tam zašel zkontrolovat logbook a kupodivu oba tam zapsaní byli. Takže jsem to naštěstí nemusel nijak řešit.)


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#171 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2015 - 9:47


(Mně zrovna minulý týden přistály na jedné mé mysterce dva podezřelé logy, psány německy, bylo mi to divné tím spíš, že mysterka má listing jenom v češtině. Schválně jsem tam zašel zkontrolovat logbook a kupodivu oba tam zapsaní byli. Takže jsem to naštěstí nemusel nijak řešit.)

S tema "podezrelejma" logama se taky musi opatrne. Pripomnel jsi mi jeden odlov v Nemecku. Kdysi jsme dali nejakou vyzivnejsi mysterku (snad 4/4) kdesi hluboko v Nemecku, vprostred lesu, snad 2 km od auta, cas odlovu nekdy kolem pulnoci. Dokonce jsme tam dotahli notebook pac se neco muselo resit na stagi v terenu. Samozrejme ze listing jen v nemcine, logoval jsem anglicky neb nemecky neumim ani slovo. Kes byla snad rok po publikaci a mela jen par foundu, radove neco kolem 10 FI logu. Owner ten nas FI nevydejchal do ty miry, ze normalne verejne napsal WN at mu dalsi kdo tam pujde vyfoti logbook. Nasral me s tim tenkrat do nepricetnosti. I regulerni logy muzou nekdy vypadat ponekud podezrele :-)


  • 2

#172 Prochaine

Prochaine

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2015 - 9:57

Stromovka 1,5/5 a log "nováčka" se 103 bodíky:

 

Found It: Nalezeno při procházce se psem.TFTC

 

Anglicky tomu říkají Armchair Cacher.


  • 0

#173 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2015 - 10:29

Některé z uvedených logů však zavdávají podezření, že tam dotyčný zapsaný skutečně není. Pak to ovšem chce, aby se tam owner vypravil, logbook zkontroloval, a neplatné logy nemilosrdně smazal.

 

Na druhou stranu se musí owner připravit na možnou (či spíše jistou) spršku méně či více rozhořčených logů dotčených hráčů, dost často i s urážlivým obsahem. Doporučuji zeptat se na zkušenosti ownerů, kteří důsledně logbooky kontrolují a neplatné logy mažou, jaké s tím mají oni zkušenosti. Nebude to veselé povídání.

 

To záleží na konkrétním podvodníkovi. Nechci tady jmenovat konkrétní nicky, ale pár jich je. Jsou tací, kteří se proti smazání logu ohrazují, vztekají a rozčilují a vyhrožují, přestože na keši nebyli, v logbooku zapsaní nejsou. Pak jsou ti, kteří se neozvou, protože vědí, že podvádějí a spoléhají na to, že většina ownerů logbooky nekontroluje. Já už vím, že když dorazí FI log od jistých individuí, že bych měl při nejbližší kontrole keše zkontrolovat i logbook. Navíc frekvence nálezů našich keší není velká, takže ta kontrola je docela jednoduchá.


  • 0

#174 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2015 - 10:33

S tema "podezrelejma" logama se taky musi opatrne. Pripomnel jsi mi jeden odlov v Nemecku. Kdysi jsme dali nejakou vyzivnejsi mysterku (snad 4/4) kdesi hluboko v Nemecku, vprostred lesu, snad 2 km od auta, cas odlovu nekdy kolem pulnoci. Dokonce jsme tam dotahli notebook pac se neco muselo resit na stagi v terenu. Samozrejme ze listing jen v nemcine, logoval jsem anglicky neb nemecky neumim ani slovo. Kes byla snad rok po publikaci a mela jen par foundu, radove neco kolem 10 FI logu. Owner ten nas FI nevydejchal do ty miry, ze normalne verejne napsal WN at mu dalsi kdo tam pujde vyfoti logbook. Nasral me s tim tenkrat do nepricetnosti. I regulerni logy muzou nekdy vypadat ponekud podezrele :-)

 

No jo, jenomže to jeden případ ze sta. Log, který se zdá být podezřelý, ale ve skutečnosti je v pořádku. Co jste tam psali, že owner nepoznal pravost? Protože podvodníci či finálkáři se v naprosté většině případů prozradí už logem.


  • 2

#175 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2015 - 10:58

No jo, jenomže to jeden případ ze sta. Log, který se zdá být podezřelý, ale ve skutečnosti je v pořádku. Co jste tam psali, že owner nepoznal pravost? Protože podvodníci či finálkáři se v naprosté většině případů prozradí už logem.

GC4NPDE Taky nechapu co se mu nezdalo, ten log mi prijde OK. Tim vic me nasral. Dostane normalni log, dostane FP a jeste se mu to nezda dost dobry. Sem se ho ptal mailem vo co mu de, ale ani se neobtezoval odpovedet. BTW za dalsi rok a pul jen 3 FI. Hospoda na mytince. Asi mu vadi ze mu tam chodej lidi :) Pritom ta kes je ale naprosto nadherna, je to dost neuveritelny co tam na ty finalce vyrobil. Doporucuju navstivit. S hodne velkym sroubovakem.


  • 0

#176 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2015 - 11:25

Ale fotku logbooku opravdu dostal, to ho musel vzít šlak. Proto neodpovídá.


  • 1

#177 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2015 - 11:28

Jak se tu zmiňovaly zkušenosti při mazání logů, tak já jich několik ročně smažu. Falešné logy se mi objevují na tradičce v centru Prahy. V naprosté většině se nestane vůbec nic. Je několik katergorií. Cizinci, co logují až doma a spletou si kešku. Pak lidi, co mají nějakou výmluvu, že neměli tužku, nešla jim vyndat atd. A nakonec se najde pár nadávačů, kteří mi napíšou, abych se náhodou nepos... Tyhle mám nejraději, hřeje mě, že jsem jim šlápnul na kuří oko. Ale ozve se tak jeden z deseti.


  • 0

#178 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2015 - 11:30

Mně zrovna minulý týden přistály na jedné mé mysterce dva podezřelé logy, psány německy, bylo mi to divné tím spíš, že mysterka má listing jenom v češtině. Schválně jsem tam zašel zkontrolovat logbook a kupodivu oba tam zapsaní byli. Takže jsem to naštěstí nemusel nijak řešit.

Prosim Tě, mam podobný problém, byly to nicky ErikSi a Trebbi? Jsem si říkala, jestli mam na ten strom jít vyšplhat a zkontrolovat to nebo se na to vykašlat :D.
  • 0

#179 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2015 - 11:40

Prosim Tě, mam podobný problém, byly to nicky ErikSi a Trebbi? Jsem si říkala, jestli mam na ten strom jít vyšplhat a zkontrolovat to nebo se na to vykašlat :D.

Hmm, taky mi jich pár odlovili, minimálně jednu finálku mohu skočit zkontrolovat hned, mám ji asi 200 metrů - že to neluštili je jasné, ale to není ten problém, takových je mnoho. Na první pohled se zdá, že to je hodnověrné - dali mi i jedno DNF.
  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#180 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2015 - 11:54

Pokud tým loguje jedním nickem, je pochopitelné, že u nálezu nemusí být všichni. Ale logicky by psát log měl ten, kdo u toho byl. Pokud je tým virtuální a každý loguje za sebe, měli by logovat jen ti, kdo u toho byli.

Ovšem co pak, když se tým rozdělí a někdo dologovává všechno, co s týmem našel...

Ono jde o houby. Taky jsem dostal log, hromadný, kde někdo popisoval, jak za den vylovil velkou část města, včetně několika wherigo keší, které jsou poměrně náročné časově. Výhledově dojdu zkontrolovat, jestli tu mou opravdu navštívil.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka