Přejít na obsah


Fotka

Petzl Croll vs. Petzl Basic


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
92 odpovědí na toto téma

#1 Rogosak

Rogosak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 17:11

Ví někdo prosím rozdíly mezi Petzl Croll a Petzl Basic? Co se lépe využije a co používáte vy?
  • 0
Vložený obrázek

#2 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 17:20

PETZL Basic
Lehký blokant bez rukojeti. Inovovaná vačka s lepším chodem a záběrem na laně. Víceúčelový blokant pro nejrozmanitější použití: v kladkostrojích, pro výstup po laně, pro sebejištění na fixním laně. Lehký a kompaktní. Velký spodní otvor slouží k upevnění smyčky nebo velké karabiny. Používá se na jednoduchém laně o průměru od 8 do 13 mm

PETZL Croll
Hrudní blokant pro výstup po laně, používá se současně s blokantem ASCENSION. Inovovaná vačka s lepším chodem a záběrem na laně. Lze ho rovněž použít s blokantem BASIC. Upevňovací otvory jsou pootočené, aby blokant ležel naplocho na hrudi. Horní obdélníkový otvor slouží k připojení ramenních popruhů, které výrazně usnadňují pohyb. Vačka z chromové oceli je opatřena šikmými zuby, které zaručují dokonalé blokování i na mokrých, namrzlých nebo zablácených lanech. Vačka má výřez na vypadávání případných nečistot. Lze ho snadno založit na lano jednou rukou (pomocí bezpečnostní západky). Blokant Croll se používá na jednoduchém laně o průměru od 8 do 13 mm

čili, Croll je universálnější
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#3 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 18:34

Ja nepouzivam ani jedno, protoze pouzivam GriGri2. A pokud tomu vubec nerozumis, tak si to nech nekym vysvetlit, abys nekoupil zbytecne neco, co ti ve finale nemusi vyhovovat na to, co od toho cekas.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#4 FilemoniCZ

FilemoniCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 19:32

ascension - croll - pantin = nahoru stop = dolu idealni kombinace
  • 0

#5 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 20:59

Podle me je zase idealni ascension+grigri nahoru i dolu :-)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#6 LALA.eu

LALA.eu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 21:03

Pro výstup používáme zejména kombinaci: Petzl Ascentree (lze nahradit Petzl Ascension0 Petzl Footpro Petzl Croll + Petzl Secur Petzl Spelegyca Pro sestup používáme zejména: Petzl RIG Samozřejmě existuje mnoho dalších variant, každému vyhovuje něco jiného. Doporučuji se poradit s někým, kdo má prokazatelně něco odlezeno a nikdy nezapomínat na bezpečnost.
  • 0

#7 LALA.eu

LALA.eu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 21:09

S474N napsal/a:
Podle me je zase idealni ascension+grigri nahoru i dolu :-)


Většina lidí, se kterými jsem lezl, po odzkoušení crolla opustila grigri jako blokant po výstup - na pár metrů je to vcelku jedno, ale ne všechny keše jsou nízko.

Jinak grigri nebylo primárně navrženo pro slaňování, jak je často používáno (sám jsem ho používal, než nám na mokrém laně kus projelo), ale pro jištění. Pracovní normu má RIG, což je profesionální verze grigri. RIG je absolutní bomba, která dává maximální kontrolu při slaňování.
  • 0

#8 ViKoCZ

ViKoCZ

    ViKoCZ

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 22:07

LALA.eu napsal/a:
RIG je absolutní bomba, která dává maximální kontrolu při slaňování.

rig je bomba za 3.000 - ale jednoucelovy - reverso s prusikem nebo osma neni sice tak blbuvzdorne, ale za rozumnej peniz a jeste se daji pouzit na spoustu dalsich veci. vybaveni co popisujes je vazne profi, kazdej si musi najit svoji hranici ceny kterou chce obetovat za komfort...
osobne sem pouzival dlouho obyc prusik + tiblok (univerzalni i na dalsi vyuziti), nakonec neodolal a poridil si crolla plus na nohu tiblok. vyssi verze odstranit tibloc a poridit jumar. na to moje lezeni ale staci i tak, vic casu stravi clovek pripravou nez samotnym lezenim. no a kombinace s kladkou je uz naprosto masnacka :-)
  • 0

#9 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 22:32

Asi budu působit staromódně, ale s prusíky nahoru a kyblíkem dolů jsem si zatím vždy vystačil. Navíc Rogosak v 15-ti letech musí šplhat jako kamzík :-)
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#10 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 22:36

zlicinaci napsal/a:
Navíc Rogosak v 15-ti letech musí šplhat jako kamzík :-)


pokud neváží 92 kg, tak ano :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#11 Rogosak

Rogosak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2011 - 15:32

Tak nerozumím tomu plně, dosud jsem si vystačil se slaňováním a osmou. GriGri je trocha drahé, navíc není určeno jako blokant. Nakonec jsem se dnes rozhodl koupit něco na stoupání a to tento pár: Petzl Ascension a Petzl Croll. Jak píše freeman.cz a Heureka.cz, tak Croll je univerzálnější a více lidí jej také používá. Říkal jsem si, že by stačil i Tibloc :D Kdo by se zajímal o moji váhu, tak je 45kg, ale toto nařádí jsem si koupil, protože chci mít jistotu a nechci mít spálené ruce :D
  • 0
Vložený obrázek

#12 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2011 - 15:36

Rogosak napsal/a:
nařádí jsem si koupil, protože chci mít jistotu a nechci mít spálené ruce :D


při slaňování? ruce si pálíš u osmy, kyblu, grigri... myslím, že jen u RIGu by sis je nespálil

ps: popř to jistí rukavice... http://www.rockpoint...3-4-162230.html ovšem neřeší to zahřátí slaňovací pomůcky a lana ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#13 Rogosak

Rogosak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2011 - 15:57

když slaňuji tak chytám lano střídavě rukama a nejedu po něm jednou rukou. Jinak myslím pálení rukou při použivání prusíků nebo kdybych lezl bez ničeho jen po laně jak píšou zlicinaci :)
  • 0
Vložený obrázek

#14 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2011 - 16:03

Rogosak napsal/a:
když slaňuji tak chytám lano střídavě rukama a nejedu po něm jednou rukou.


čeče já nevím jak slanuješ... jedna ruka posouvá prusík, druhá povoluje konec lana pod pomůckou... přehazovat ruce u toho moc nejde, řekl bych
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#15 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2011 - 16:10

Crol jako "univerzálnější" se myslí ve vztahu k jumaru... lze totiž použít v nouzi i jako ruční jumar, i jako nožní blokant. Ale pokud jde o univerzálnost, jedině doporučuju grigri - anebo se naučit s prusíkama :) Grigri při aktivitách spojených s kešingem je naprosto univerzální a nahradí spoustu ostatního náčiní.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#16 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2011 - 16:13

Citecka napsal/a:
Grigri při aktivitách spojených s kešingem je naprosto univerzální a nahradí spoustu ostatního náčiní.


+1 - a hlavně... funguje oběma směry při pohybu na laně
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#17 Rogosak

Rogosak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2011 - 17:10

Tak prusík pod osmou nemám, ale zatím jsem se ani ve velkých výškách neslaňoval, max 20 metrů. Ale vím, že bych si jej tam měl dát. Jinak všude jen GriGri a jen GriGri, to není pomůcka, která by ji alespoň částí nahradila?
  • 0
Vložený obrázek

#18 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2011 - 17:29

Takhle, pokud používáš kybl, osmu, Reverso, ATC, tak bys měl mít prusíka ideálně pod pomůckou, použitelné je i nad.

GriGri (a i RIG) mají tu výhodu, že pokud pustíš lano, tak se zablokuje. Takže není prusík potřeba (hypoteticky).

Nehledě na to, že GriGri jde využít opravdu mnohostranně.
viz http://www.vertical....rigri-2_13-268/
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#19 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2011 - 18:18

Ježiši Fremene, pozor co říkáš, než někoho zabiješ... 1) prusík POD cajkem lze, ale jen za určitých okolností a musíš to umět uvázat tak, aby se to nedostalo do cajku a zároveň to neblokovalo, když nemá, a musíš to umět stahovat při slaňování tak, abys nepovolil lano a aby sis necvak kůži pod cajk... hm. Lepší pokud vůbec, dát prusík nad cajk, je tam i přirozenější pozice ruky, co prusík stahuje dolů. 2) u grigri NESMÍŠ pustit lano, jinak se nemusí spustit blokování vačkou!
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#20 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2011 - 18:25

Citecka napsal/a:
Ježiši Fremene, pozor co říkáš, než někoho zabiješ...


ad 1) vše co jsi napsal je pravda, to nepopírám... pokud někdo nenastuduje metodiku a nevyzkouší na nečisto, za to já nemohu... mezi náma, taky ten prusík vážu NAD cajk, protože je to snadnější a tak vůbec... ale metodika hovoří jinak

ad 2) pustit lano = mám ho pod zátěží a jistidlo je již blokované
- je to opět o tom zjistit si jak cajk funguje před tím, než s ním začnu šaškovat 25m nad zemí
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka