Přejít na obsah


Fotka

Software pro PDA na Windows mobile


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
78 odpovědí na toto téma

#1 totojemojeprezdivka

totojemojeprezdivka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 9:36

Zdravím. Má někdo doporučení pro vhodnou mapu pro geocascing do PDA na Windows mobile + vhodý software pro vyhledávání a filtraci např. cache v nejbližším okolí? Díky.
  • 0

#2 JiraciCZ

JiraciCZ

    JiraciCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 11:16

Zkus tohle http://www.nicque.com/PQz/GCz.htm, nějaký čas jsem to používal než jsem se rozhodnul koupit Garmina. Umí to stahovat popisy keší z GC a ukládat to do seznamu např. dle lokality. Je to freeware a v CZ. Alternativa ja BeeLine GPS, ale ta je myslím placená :-)
  • 0

#3 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 17:46

Nebo zkus tohle http://wiki.geocachi...plikace_pro_PDA

Doporučuju začít odshora ;)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#4 srbak89

srbak89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 19:00

Já osobně teda rovnou doporučím Gatecacher: http://www.gateway.dds.nl/gatecacher/ , když jsou updaty, do druhého dne je venku nová verze, umí vyhledávat celkem fajn, používá fotomapu atd.... Jinak je i v češtině :)
  • 0

#5 xheretic

xheretic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 19:28

Já si teď oblíbil SMARTMAPS ,kompletně český program pro turistiku s možností importu .GPX rovnou z Geocaching.com a i se záznamem trasy pro cyklisty...jen jsem musel hlouběji sáhnout do kapsy pro 2490,-kč Jinak ještě můžu doporučit GEOSCOUT, ve správě keší nemá konkurenci a stojí 20 liber. Jak vidíš, co člověk, to jiný názor.
  • 0

Samsung Galaxy S Relay 4G - nejlepší HW vysouvací qwertz telefon

HTC Kaiser, Samsung i8000 16GB + QStarz BT-Q1000X

 


#6 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 19:36

Luděk jako autor říci nemůže, já ale ano. PocketDrake je nejlepší řešení pro Geocaching na Windows Mobile. Dlouho jsem používal GCZII, ale oproti PocketDrake je to jako ořezávátko na tužky :-) Pokud jsi šikovnější, tak jsi také schopen předpřipravit si offline mapy doma. To je jediná slabina, ale mapy má snad jen SmartMaps (ten je ale placený a na geocaching nouzový neb nic krom navádění na keš neumí).
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#7 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 20:50

Áno, výroba mapy pre PocketDrake je na prvý pohľad trochu komplikovaná, autor to neurobil "user friendly", ale v konečnom dôsledku to nie je nič zložité: http://www.geocachin...thread_id=19690
  • 0

#8 xheretic

xheretic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 21:27

skurakai napsal/a:
..., ale mapy má snad jen SmartMaps (ten je ale placený a na geocaching nouzový neb nic krom navádění na keš neumí).


No tak špatné to zase není. Můžu si nastavit keše do kategorií podle typu. Zobrazí kompletní listing keše i s logy včetně nápovědy, která je psaná pozpátku (výborný nápad :) )
Jen co mi opravdu chybí je zalogování nálezu,...ale snad v budoucí verzi se dočkám.
  • 0

Samsung Galaxy S Relay 4G - nejlepší HW vysouvací qwertz telefon

HTC Kaiser, Samsung i8000 16GB + QStarz BT-Q1000X

 


#9 sewerman cz

sewerman cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 21:28

Já používám PocketDrake. Vyzkoušel jsem již i jiné ale PocketDrake je nejlepší. Mapy chystám pomocéí GeoKuk a není to žáddný problém.
  • 0
Geo tools = pomůcky pro geocaching

#10 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 4:51

xheretic: tak to pardon :-) Osobně mám také zakoupen SmartMaps, ale na geocaching jsm ho zkoušel jen z počátku. Možná jsem spoustu fíčur přehlédl :-)

Ikonky ale neumí pořád že? Jen ty jednobarevné vlaječky pro Waypoint.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#11 Jay11Cz

Jay11Cz

    Jay11Cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 6:58

GCzII, Beeline, PocketDrake + CacheList v google Chromu, OziExplorer... Chce to zkoušet a vybírat ;)
  • 0

Former nickname up to 2020, Feb 17th: MAP523


#12 pangogo

pangogo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 9:17

Ja jsem volil mezi Geoscoutem (cena 20 liber) a PocketDrake (zadarmo,ale bez PM je v terenu nepouzitelny). Nakonec jsem zustal u Geoscouta (neni nejrychlejsi, ale je nejvic propracovany a hlavne, je plne pouzitelny v terenu - lze stahnou cokoliv co clovek zrovna potrebuje). PocketDrake ma asi budoucnost, ale furt to neni ono (zejmena, pokud nechces byt PM).
  • 0

#13 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 10:39

Zvlastni je, ze v sekci pro PDA neni zminen klasicky GeocachingLive. Offline mapy OSM jde stahnout z netu (i kdyz ne tak podrobne do 50m). Jinak PocketDrake ma mj. vyhodu v zobrazovani fotek z listingu.
  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#14 BobasV

BobasV

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2011 - 10:43

Osobně používám GCzII (bohužel v současné době nestajue logy keší). Dřív byl upgrade vždy do několika dnů a teď to nějak trvá. A na mapy doplněk od českého autora GCzII Tool (http://geosheep.4fan.cz/cz/GCzII-Tool/). S touto kombinací si bohatě vystačím, doma si připravím seznamy keší v GCzII a GCzII Tool umí tyto seznamy načíst a pak se nechají stáhnou různé mapy v různých měřítkách (Google, Cykloserver, Bing, OpenStreetMap, atd, asi 7 druhů). Mapy se také nechají stáhnou dopředu třeba přes wi-fi. Na mapě se zobrazují keše, případně WP a jde zobrazit i krátký popis. Když si nataháš potřebné mapy, jde to použít i jako jednoduchá navigace (používám to při cestách na kole, sleduje to aktuální pozici na mapě, samozřejmě to nevyhledá trasu, to musím určit sám). PocketDrake jsem také zkoušel, má různé věci, které bych uvítal, bohužel mi na mém telefonu (Gigabyte GSmart S 1205) nefunguje jak by měl a také příprava a správa keší mi připadá složitější než v GCzII. GCzII umí zobrazit vše potřebné (listing vč.obrázků, hint, WP, logy, směr), jen ne ty mapy. EDIT 15.9.2011 Tak jsem si nainstaloval novou verzi PocketDrake a ta, jak se zdá, šlape už na mém telefonu jak má a začíná se mi ta potvůrka líbit čím dál tím víc. Zvykám si na ovládání, které je odlišné od GCzII. Teď se budu zabývat offline mapami, ale co jsem zkoušel umí toho o hodně víc než to, co jsem popisoval výše. Zdá se, že bude vyhovovat víc než GCzII, takže díky autorovi a přesouvám se do pročítání fóra o PD :)
  • 0

#15 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2011 - 13:56

K PocketDrake - řekl bych, že překopírování databáze z GeoGetu na dvě kliknutí myší moc složité není. Podobně i aktualizace GG po návratu domů
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#16 xheretic

xheretic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2011 - 23:22

skurakai napsal/a:
xheretic: tak to pardon :-) Osobně mám také zakoupen SmartMaps, ale na geocaching jsm ho zkoušel jen z počátku. Možná jsem spoustu fíčur přehlédl :-)

Ikonky ale neumí pořád že? Jen ty jednobarevné vlaječky pro Waypoint.

Umí :)
Tady je důkaz hned na prvním obrázku: http://www.geomanie....ng-a-smartmaps/
  • 0

Samsung Galaxy S Relay 4G - nejlepší HW vysouvací qwertz telefon

HTC Kaiser, Samsung i8000 16GB + QStarz BT-Q1000X

 


#17 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2011 - 13:28

Zdravím,potřebuji poradit.Na WM 6,1 sháním program který by mi při jízdě ukazoval na mapě online, keše.A samozřejmě navigoval a ukazoval listingy.Poradte dík
  • 0

#18 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2011 - 14:02

Tak si přečti co se píše v tohle vlákně od začátku. Co chceš víc?
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#19 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 246 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2011 - 23:07

skurakai napsal/a:
PocketDrake je nejlepší řešení pro Geocaching na Windows Mobile. Dlouho jsem používal GCZII, ale oproti PocketDrake je to jako ořezávátko na tužky :-).

Na druhou stranu je spousta věcí, které v GCzII jsou a v PocketDrake ne. Např. kompletní podpora trackables a smajlíková klávesnice na logy ;).
  • 0

#20 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2011 - 20:54

Pocket Drake funguje výborně,ale pořád to není ono.Telefon mám proto abych si doma nemusel nic připravovat.Od toho mám Garmina.Prostě jedu do např.do Prahy a na displeji mi aktivně nabíhají keše aniž bych musel něco stahovat.Doufám že se mi podaří přehrát WM na Android.Cgeo by mi to splnilo.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama