Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Navigace do auta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#21 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 10:12

fremen.cz napsal/a:
Turistická navigace do auta = Garmin Montana

Moje řeč. A pokud samostatně, tak rozhodně TomTom.
  • 0

#22 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 10:20

fremen.cz napsal/a:
Turistická navigace do auta = Garmin Montana


Má vůbec Montana hlasový výstup ?

Pokud ne, tak za ty prachy je to podle mne, pro autonavigaci, docela vážný nedostatek... A jak je to s mapovými podklady a třeba s řazením do pruhů ?

Montana je u Garminu po všech stránkách totálním šlápnutím vedle...
  • 0

#23 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 10:34

A od kdy má turistická navigace hlasové instrukce a řazení do pruhů?

Sice je Montana i na motorku, ale pořád je to řada turistických navigací podobná Oregonům a Dakotám.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#24 martincovi.cz

martincovi.cz

    martincovi.cz

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 10:37

PLAJ family napsal/a:
Jaké máte zkušenosti s RDS TMC? Jak je to spolehlivé u nás resp. v zahraničí?

Zkoušel jsem to používat cca před 2-3 lety v ČR. Tehdy zoufalost, informace nepřesné a neaktuální (a to i takové fatálky, že hlášená kolona na dálnici byla ve skutečnosti v opačném směru). Pokud posloucháš ČRo - Zelenou vlnu, kde ještě hodinu po odstranění nehody ji stále hlásí, pak RDS TMC je ještě méně aktuální. Podle mne slepá ulička.

Fórum o TMC a navigacích obecně zde: http://forum.navigov...hp?f=27&t=31807
  • 0
-- Micro v přírodě jsou o ničem (až na výjimky).

#25 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 10:39

martincovicz: díky... takže to, že jsem RDS TMC modul nenamontoval pro provoz v ČR vůbec nevadí... hodím ho tam při výjezdech mimo naši matičku republiku ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#26 martincovi.cz

martincovi.cz

    martincovi.cz

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 10:50

fremen.cz napsal/a:

Teď jsem dočetl to TMC téma z mého odkazu a, jako na každém fóru, názory se různí. Někteří tvrdí, že se situace zlepšila, jiní dávají příklady neaktuálnosti a zmatků. Můj závěr je, že 100% se na to spolehnout nedá, takže leda jen jako podpůrná informace.
Já bych od dopravního zpravodajství chtěl (a je mi jedno jak), aby když je přede mnou na dálnici kolona, abych věděl, jak dlouho se zdržím, a podle toho rozhodl, zda má smysl sjet, nebo ne. A to podle mne zatím žádný systém neumí.
  • 0
-- Micro v přírodě jsou o ničem (až na výjimky).

#27 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 25 leden 2012 - 11:35

Běžně jsem používal Oregon 550 a protože jsem starší pán pořídil jsem si Montanu. Oproti Oregonu má lepší čitelnost mapy, hlasovou navigaci, běžně v ní fungují mapy Evropy jako jsou do Nuvi dokonce Topo mapa naviguje do pruhů. Bezva je stojánek do auta. Není třeba věčne pripojovat a odpojovat USB kabel. Velká výhoda je velký displej který je možné otočit a zafixovat v poloze. Montana reaguje řekl bych oproti Oregonu rychleji. Mám v ní vždy keše oblasti kam pojedu ve formátu GPX a pomocí MapSource si vytvořím optimální trasu kudy tudy po krabičkách, které mě zajímají. Samozřejmě trasovým bodům přidělím uživatelskou ikonu a název, který se snadno hledá. Montana má další výhodu. Ve stojánku dobíjí originální baterii (né ty tři tužkové) takže než dojedu na další místo mám nabito. Pomocí profilů snadno přejdu z autonavigace do kačerského nastavení. Pro mě to nemá chybu. Větší rozměr mi nevadí. Wetu Prodám 3 měsíce starou navigaci Nuvi 1490 s doživotním update map silně pod cenou 3000,- už ji nepotřebuju.
  • 0

#28 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 11:43

sobikovi napsal/a:
Pokud autonavigace, pak TomTom ... má zapracované online opravy map od uživatelů a relativně kvalitní mapy...

Umí TT čísla popisná i u měst a obcí menších než okresní město? Teď jsem viděl iGO Primo s mapami které to umí. Osobně ale používám iGO8 a tam to nejde.
  • 0

#29 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 11:46

sHpy00n napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Pokud autonavigace, pak TomTom ... má zapracované online opravy map od uživatelů a relativně kvalitní mapy...

Umí TT čísla popisná i u měst a obcí menších než okresní město? Teď jsem viděl iGO Primo s mapami které to umí. Osobně ale používám iGO8 a tam to nejde.

Nevím, jaký je v tuto chvíli stav, ale každou aktualizací se ten počet míst rozšiřuje... osobně s TT jezdím cca 5 let /tehdy to ještě neměl/ a zatím žiju. Pokud je to nějaká trdel světa, tak se zeptám nebo to hned vidím v dané ulici. Pro mne je mnohem důležitější aktualizace map a možnosti POI atd.
  • 0

#30 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 12:25

wetu napsal/a:

souhlasím se vším co je psáno a proto musím reagovat:

Pinokio.CZ napsal/a:
Montana je u Garminu po všech stránkách totálním šlápnutím vedle...

asi si ji neměl v ruce a v autě. Hlasem opravdu mluví, ale pouze v autě. Protože je dobře vychovaná.

Je to parádní kompromis. A v terénu ta velká plocha pro listing - parádní. A že je těžká a neforemná? Jak komu.
Baterky? já si eště tužkový ani nepořídil. V autě se parádně dobíjí.

B)sorry, že to je trochu mimo téma B)
  • 0

#31 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 23:02

Jinak asi nejaktuálnější dopravní zpravodajství je momentálně ve Waze.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#32 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2012 - 7:58

Také zvažuji autonavigaci. Ale jakmile si začnu hledat recenze a nebo zkušenosti od uživatelů, přejde mi cokoli kupovat. A je jedno jesli hodnotí TomTom, Garmin a nebo třeba Navon. Tak nevím co vybrat v relaci do 5t kč, budeli levnějíš a funkční, tím lépe. Zatím k občasné navigaci používám PDA a a IGO 8
  • 0

#33 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2012 - 8:25

zlicinaci napsal/a:
Jinak asi nejaktuálnější dopravní zpravodajství je momentálně ve Waze.

A co je to WAZA? http://www.waza.org Tam žádné dopravní informace nejsou :)
  • 0

#34 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2012 - 11:33

Smogeo napsal/a:
Co třeba SM ve variantě Navigator? Neříkám "ber to", jen se ptám se na zkušenosti. Vím akorát že aktualizace mapových podkladů si teda musíš pravidelně platit, no ale údajně navigační data (routy, adresy, POI) aktualizují každej měsíc a dávají zákazníkům ke stažení zadax.


SmartMaps mám v PDA také, ale na navigování jsem ho nezkoušel. Problém je v tom, že to PDA má přeci jen malý displej.
  • 0

#35 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2012 - 15:34

Teď jsem koukal, že SmartMaps dává k navigacím zakoupených u nich slevu 50 % na SmartMaps Navigátor -http://www.smartgps....k-se-slevou-56/
Tak přemýšlím o Navon N760. Na Igo jsem zvyklý.
Koukal jsem na Garmin 1390/1490, lidi na to bědují.
A u TomToma nevím kterou vzít ze současné nabídky
  • 0

#36 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2012 - 17:36

Petman02 napsal/a:
Koukal jsem na Garmin 1390/1490, lidi na to bědují.

Můžeš to rozvést? Co je na nich špatně?
  • 0

#37 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2012 - 18:44

PLAJ family napsal/a:

Petman02 napsal/a:
Koukal jsem na Garmin 1390/1490, lidi na to bědují.

Můžeš to rozvést? Co je na nich špatně?

Je to jako se vším, když si vybíráš. začneš studovat recenze, testy, ale také hlavně zkušenoti uživatelů. No a pak zjistíš, že by jsi si podle toho nic nevybral.
Lidi jsou spokojení, ale někteří si stěžují na problematické navigování těch Garminů. Občas se seká, "zapomíná" upozornit na odbočky, vede nesmyslnou cestou a další problémy.
Stačí se podívat po netu. Ale abych byl spravedlivý, ostatní navigace jsou na tom podobně. Jeden model se výrobci povede a druhý "zabijou". A pak si má člověk vybrat :-)
  • 0

#38 sekator

sekator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2012 - 19:08

ja teda mam garmin 1490 a jsem s ni spokojenej.nic se mi neseka a delsi trasy si stejne kontroluju a pripravuju v MS.hlavni jsou stejne aktualni mapy.ted nas vezl do prace ridic s Mio a zadnej hit.na displeji slusnej chaos oproti garminu.
  • 0

#39 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2012 - 23:19

sekator napsal/a:
ja teda mam garmin 1490 a jsem s ni spokojenej.nic se mi neseka a delsi trasy si stejne kontroluju a pripravuju v MS.hlavni jsou stejne aktualni mapy.ted nas vezl do prace ridic s Mio a zadnej hit.na displeji slusnej chaos oproti garminu.

Však jsem psal, že jsou spokojení, ale jsou i lidi co mají výhrady a nebo, že s touto navigací mají problémy.
Nějaké uživatelské recenze http://gps-navigace....me/recenze/?s=2
  • 0

#40 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2012 - 0:46

sobikovi napsal/a:
Pokud je to nějaká trdel světa, tak se zeptám nebo to hned vidím v dané ulici.

Nevim nevim clovece. Hledat neco na sidlisti kde jedna ulice = cele sidliste, viz Na Podlesí v Kadani. Ulice Chomutovská tamtez je taktez vyzivna. Tam by se cisla popisny hodne hodily. Nejspis si to Primo testnu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama