Přejít na obsah


Fotka

Zkušenosti s prodejcem CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
105 odpovědí na toto téma

#81 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2013 - 20:29

Aha - vždyť říkám, že jsem z vesnice... Asi mě nedávno zmátlo tohle:

Geo Gadget napsal/a:
přihodím pár informací od zdroje :)

CWG přidáváme do katalogu tak jak chodí, snažíme se jednou týdně na to mít vyhrazený pátek. Teď před vánoci to moc nešlo z důvodů zavalení výrobou CWG, nicméně valná většina koleček je připravena. Velký problém také je, když nám výrobci posílají kolečka velmi velmi nárazově. Někdo posílá kolečka cca jednou měsíčně, někdo jednou ročně. Je jasné, že pokud někdo pošle velkou dávku jednou za rok, tak to prostě není možné okamžitě zvládnout. Ještě horší situace nastala právě teď , kdy se takovýchto větších dávek sešlo najednou více. Jelikož to zařazujeme zdarma, tak prostě nemůžeme s Adamem všeho nechat a věnovat se jen zařazování. Ono to vypadá jako že to je legrace, ale bohužel to je časově docela náročné. Kolečka od výrobců také musíme roztřídit - bohužel chodí vše v jednom pytli, takže se musí kolečka dát po dvojicích do pytlíčků, pytlíčky očíslovat, roztřídít na eventová a osobní a vytřídit ta, která nesplňují parametry. Kontroluje se zda nick na kolečku souhlasí s nickem na gc.com, případně se složitě dohledává majitel, kontroluje se verze, nebo zda kolečko už v databázi není. Zapisuje se do databáze. Kolečka se naskenují a protože každé je jinak velké tak se pokaždé upravuje šablona, následně se musí správně přiřadit a nakonec publikovat, a kolečka dát na hromádku a následně jednou za čas hromádku poslat autorům :) Odhadem tak trvá zařazení jednoho kolečka kolem deseti minut. Pro jedno kolečko je to brnkačka, ale pro 500? :) Pro takové množství jež se nám teď cca sešlo už to vychází na práci pro jednoho člověka na 10 pracovních dní :) Takže prosím vydržte, děláme to rádi, ale jak nám tuhle někdo spílal, ve stejný den jak mu to cizí výrobce vyrobí, to skutečně nebude :) bohužel to nestačí jen tak vyfotit :)


Viz vlákno: http://www.geocachin...782#post_390782
  • 0

#82 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2013 - 22:07

Istvan, nene penize se skutecne nepouzivaji na pokryti nakladu. Z dvacky se strhne DPH, 15% daň a bez jakékoliv naší provize se dělí mezi autory. Tak to bylo dohodnuto a myslím, že autoři si to zaslouží. Jen tedy ještě, že ta charita by se případně rozhodně netýkala koleček z katalogu! Ta se také posílají autorům, nezůstane nám ani jediné.
  • 0

#83 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2013 - 22:20

Teda představa, že se do oběhu možná dostane takováhle velká dávka těžce návykového oběživa, mě poněkud leká.:D To zas bude nervů a zástav srdce.:D Já pořád nějak nedokážu pochopit, že se tyhle dřevíčka, která časem mohou tmavnout a obrázek se ztrácí (pozorováno na starších smrkových kouscích mé vlastní sbírky) prodávají za horentní sumy na aukru, ale to je asi jen můj problém... Proč se jich vlastně chcete zbavit? Jestli to dobře chápu, je to jakýsi vedlejší produkt výroby způsobený obezřetností. Ideální je z nich např. udělat super dekoraci a zároveň reklamu do prodejny a výrobny CWG, to vám bude každý závidět.;)
  • 0

#84 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2013 - 22:41

Když ona i ta dekorace by asi nebyla kam dát :) To že se to na aukcích prodává za horentní sumy a to i přesto, že někdo evidentně dělá i "padělky" také nechápeme. Nutně se toho zbavovat nemusíme, klidně s tím můžeme zatopit, na druhou stranu zase vidíme i možnost pomoci potřebným. Určitě bychom to neuvolňovali vše najednou. I když, třeba by se to pak více objevovalo v keších? :) Těžko říct :)
  • 0

#85 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 23 leden 2013 - 8:20

Geo Gadget napsal/a:
Istvan, nene penize se skutecne nepouzivaji na pokryti nakladu. Z dvacky se strhne DPH, 15% daň a bez jakékoliv naší provize se dělí mezi autory. Tak to bylo dohodnuto a myslím, že autoři si to zaslouží.


Aha. Díky za upřesnění.
  • 0

#86 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2013 - 8:32

Geo Gadget napsal/a:
Určitě bychom to neuvolňovali vše najednou. I když, třeba by se to pak více objevovalo v keších? :) Těžko říct :)


Tak to silně pochybuji, něco by možná šlo do nějaké směnárny, zbytek do sbírek. Sbírky časem omrzí a tak bude opět následovat prodej, je to věčný koloběh, který však jde převážně zcela mimo keše...
  • 0

#87 petula.boruvka

petula.boruvka

    petula.boruvka

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2013 - 11:40

Já nevim, ale procházet všechny kolečka a psát všem mail mi připadá jako neskutečně časově náročná věc a stejně vám 99% lidí napíše, že jejich kolečka můžete prodat. Obzvlášť když je to na dobrou věc. Já bych na nějaké frekventované stránky (sem, nebo na FB ) napsala výzvu, že kdo je proti tomu, aby se jeho CWG prodalo, ať se vám do nějakého konktétního data ozve. Stejně byly kolečka vyrobený na vaše náklady, takže teoreticky proti tomu nikdo nemůže nic mít (proti tomu, abyste je prodali). Náhodou se mi moc líbí ten nápad a držim palce, ať se to dotáhne do konce. =)
  • 0

#88 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2013 - 12:09

no ono to s tim prodejem nebude asi tak jednoduchy...pokud je to tak, jak GG napsal na Facebook, a za motiv nese todpovednost majitel dreva (coz plne chapu), tak si myslim, ze v tomhle pripade to bude problem...protoze jak muze nekdo jiny prodavat neco za co ja nesu zodpovednost, aniz by mel ode mne povoleni k tomuhle prodeji?? a at uz je vydelek timhle prodejem urcenej na cokoliv.... chapu ze se tak bezne deje, ale rekl bych ze jde o to, ze se to zkratka prozatim neresilo... co se tyce nas, tak my bychom s "povolenim" prodeje problem nemeli, sice jedna z verzi je taky specialka - T5 - takze ji rozhodne budeme menit jen v kesich T5, ale je mi jasny, ze pokud nekdo bude mit dva kusy, tak je smeni s kymkoliv za cokoliv... my sami bysme asi klidne CWG zakoupili, klidne pytlik s X kusy aniz bychom vedeli jaky poklady v pytliku nalezneme, nicmene muj pohled na vec s odprodejem jsem napsal vyse.... takze mozna skutecne zajimavy reseni kal bylo navrzeno - udelat z CWG soukromy muzeum s exkurzi k vam do firmy a vybirat vstup :-)
  • 0

#89 ONCEM-CZ

ONCEM-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2013 - 12:11

I já jsem jeden z mnoha co sbírku CWG postupně prodává, ale myslím si, že je dost velký rozdíl v tom co dělá se svojí sbírkou kačer a co tu prezentuje jeden z výrobců. je sice hezký, že by výtěžek šel na nějakou charitu, ale nápad jako celek je to podivný. Já si jako kačer sběratel svoji sbírku budoval taky několik let, ale to bylo výměnama za moje CWG nebo sem je různě získával (většinou kupoval) na eventech. Stálo mě to peníze a dokud mě to bavilo tak sem sbíral. Sběratelské nadšení už nemám a tak sbírku rozpouštím mezi jiné sběratele i do keší. Tady se ale mají dražit CWG o existenci kterých dopředu vůbec nikdo nevěděl. Teda až na jejich výrobce. jestli to byly nějaký vzorky nebo co tak si je měli schovat do doby kdy to bylo nezbytně nutné a pak je jako nepotřebný odpad zlikvidovat. Že je jim to líto je sice hezký, ale stále se jedná o prodej něčeho co vzniklo z popudu těch co u nich CWG objednali a ne proto, že to tak chtěl výrobce. O tom, že takové vzorky vůbec existují by měli lidi co u nich objednávají vědět dopředu a co se s nima bude dít ošetřit už v objednávce. Zpětně to řešit stylem, že většina by byla určitě pro prodej, ale všech se na to ptát nebudeme protože je to náročný mi příde jen jako takové mlžení. V Čechách je prostě možný všechno. I prodej věcí, které vlastně nemají existovat. A jestli se tenhle výrobce obhajuje tím, že i ostatní výrobci si tajně připalují CWG který si u nich někdo objedná tak to není omluva, ale jen poukázání na to, že se děje nějaká prasárna a ta je zřejmě považovaná za normální stav.
  • 0

#90 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2013 - 12:14

Mě je úplně jedno, co se s mými kolečky bude dál dít. Když ho dám do keše, tak už to taky neovlivním. Někdo ho vymění, někdo ukradne, někdo prodává, někdo ho přitluče na zeď, jiný dá do šuplíku nebo dokonce do kamen.
  • 0

#91 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2013 - 12:35

Opět se projevuje maločešství, hnidopišství a jiné nešvary. Lidi proboha už stůjte nohama na zemi. V tomto případě autorský zákon neplatí a bohužel pokud si někdo něco vyrobí co nechrání ochraná známka (pokud ano, musel by se ozvat držitel ochr.známky), tak je to jeho věc i co stím udělá. Aspoň, že tady přemýšlí bez snahy osoního obohacení.
  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...

#92 mmartin1977

mmartin1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2013 - 12:36

Koukám, že na trhu začíná růst panika z inflace cen dražených CWG, až jich do oběhu přijde tolik najednou :D Moje klidně prodat na charitu, je to dobrý nápad... :)
  • 0

#93 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2013 - 12:42

Shine-sama: Prave proto jsme rozjeli tu diskuzi, tak aby to prasarna nebyla. Vzorky navic jak je vysvetleno nekolikrat jinde se delaji kvuli reklamaci, poste, na vymenu za vadne a podobne a take se dva kousky davaji autorum CWG. Kdyz si budes v tiskarne nechavat neco tisknout, taky si udelaji vzorky a nechaji treba na pristi kontrolu barev. Protoze nechceme nikoho poskodit tak to vypada tak, ze kdyz se sejde dost dobrovolniku (nejaci uz jsou) tak se vsem majitelum posle dotaz - zadne mlzeni. Kdo nas zna, tak vi, ze jedname cestne a slusne. Kdo souhlas neda, tak kolecka od nas bud dostane a nebo se spali. Myslim, ze to delame velmi slusnou formou, neprodavame to potaji, naopak chceme vsem vyhovet. Pokud bychom to potaji prodali v aukci zde nebo na aukru a penize si nechali, nikdo nic nepozna, a nestekne po tom ani pes. Tusili jsme podobnou diskuzi a presto nam snaha nekomu pomoci za to stoji. Mimochodem, nekde se delaji i horsi prasarny - obcas se objevuji "falesna" stara kolecka a nikdo nad tim ani nediskutuje a vzhledem k tomu za kolik se to drazi, tak se obavam, ze se to bude dit daleko casteji.
  • 0

#94 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2013 - 14:19

Geo Gadget - dobrý nápad s tou charitou. Nás si klidně rovnou odškrtněte, že souhlasíme.;)
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#95 Carloschico

Carloschico

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2013 - 14:30

To Geo Gadget - všechny verze CWG, která jsem si u vás nechal dělat můžete použít pro jakýkoliv dobročinný účel.
  • 0

#96 mysakmorce

mysakmorce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2013 - 14:38

Za nás taky ano... nemáme problém s prodejem v aukci pro dobrou věc.
  • 0

#97 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2013 - 14:40

U mě taky není problém, takže klidně použijte i ta moje.
  • 0

#98 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2013 - 14:43

a teď tady bude 8000 příspěvků s "nemám problém"? PS. já taky nemám problém
  • 0
.

#99 dílna u mnicha

dílna u mnicha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2013 - 14:49

tak já začnu 1-4/8000 všechny verze CWG, která jsem si u vás nechal dělat můžete použít pro dobročinné účely. :D
  • 0

#100 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2013 - 16:05

Jestli má GG naspoříno dříví za 3 roky nazpět tak tam asi taky budu mít nejedno CWG, hlavně to budou nějaké limitované edice a eventy. Sám je většinou už ani doma nemám, ale klidně dávám svolení = dejte je do frcu :D Jen bych byl se přimlouval za to, aby se předem transparentně zveřejnilo komu a na co ty utržené peníze věnujete a jakou formou to bude. Jestli nějak anonymně nebo jestli si to potom jajko firma vykážete ve výkazech ;) Závěrem již jen takové mé osobní přání. Jestli se jedná o výrobní vzorky tak prosím zařiďte ať to jsou pouze vzorky katalogizovaných CWG nebo SWG. Dát takto do "oběhu" něco co jako CWG / SWG nebylo nikdy schváleno by asi nebylo úplně košér. Ono se už i tak stávalo, že si u vás někdo občas vybral něco právě z té krabice různých vzorků neCWG a pak to dál nabízel k výměnám jako raritní kousky :( To jen tak na okraj.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama