Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.6.0


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
141 odpovědí na toto téma

#121 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2011 - 9:14

Když tak koukám na ty výhody automatického stahování velikých PQ přímo z webu gc.com. tak by se asi hodilo, kdyby se přetečení PQ o povolený rozsah výrazně hlásilo. Když vylezou 2 powertraily, které spadnou do už plného časového PQčka, tak ani ta drobná rezerva, co si tam nechávám, nestačí. Hodilo by se výrazné varování, které je nutné ručně zavřít.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#122 minigibboni

minigibboni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 15:48

Zdravím, hledal jsem stejný problém a nalezl, ale nedohledal jsem řešení: There was an error during the execution of this program. The application might become unstable and even useless. It's recommended that you save your work and close this application. Není argument pro formát '%s'. Log i originální PQ je zde www.svarcovi.com/pq.zip Chvíli jsem si myslel, že je jedna keška špatně, ale nepodařilo se mi dohledat jaká. Moc prosím autora či někoho jiného šikovného, zda by mohl pomoci. Je to standadrní PQ a při natahování do GG to samozřejmě zastaví aktualizaci všech PQ... Díky moc.
  • 0
Jana&Michael&Ondřej&Matěj

#123 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 16:05

Zacnu uplne od zacatku, jakou mas verzi Geogetu?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#124 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 17:30

Verze je v tom chybovem logu - aktualni 2.6.2.663. Prvni pohled na ten chybovy log rika, ze doslo k nejake databazove chybe pri nacitani logu z databaze. Je tam nejaka chyba v reportovani databazovych chyb, hodim na to oko. Vidim tam taky, ze pouzivas Dropbox. Tam je velmi casty problem tehdy, kdyz se dropbox rozhodne synchronizovat soubor s databazi, a jak to dela po castech, databazovy soubor se ocitne v nekonzistetnim stavu. Takze pokud jej pouzivas na datovy adresar, durazne doporucuji vypnout synchronizaci Dropboxu po dobu prace s Geogetem.
  • 0

#125 minigibboni

minigibboni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 15:20

HaLuMa napsal/a:
Vidim tam taky, ze pouzivas Dropbox. Tam je velmi casty problem tehdy, kdyz se dropbox rozhodne synchronizovat soubor s databazi, a jak to dela po castech, databazovy soubor se ocitne v nekonzistetnim stavu. Takze pokud jej pouzivas na datovy adresar, durazne doporucuji vypnout synchronizaci Dropboxu po dobu prace s Geogetem.

Jojo, Dropbox, to mi taky napadlo, ale ani po vypnutí synchronizace to nepomohlo. Navíc asi to tím bude, ale poprosím o pomoc. Chtěl jsem si tedy ověřit DB a při Vakuu to hned hodilo:
---
There was an error during the execution of this program.
The application might become unstable and even useless.
It's recommended that you save your work and close this application.

Error executing SQL statement.
Error [11]: The database disk image is malformed.
"VACUUM": database disk image is malformed.
---
Takže chyba bude asi v poškozený databázi. Lze nějak opravit?
Díky moc.
Jo, log chyby je přiložen.
  • 0
Jana&Michael&Ondřej&Matěj

#126 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 15:26

Podle vseho sis pri tom pretahovani se o databazi tu databazi poskodil. Nezbyva, nez se vratit k nejake starsi zaloze, nebo zkusit vyexportovat co se da a naimportovat to zpet do nove databaze.
  • 0

#127 minigibboni

minigibboni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 15:36

HaLuMa napsal/a:
Podle vseho sis pri tom pretahovani se o databazi tu databazi poskodil. Nezbyva, nez se vratit k nejake starsi zaloze, nebo zkusit vyexportovat co se da a naimportovat to zpet do nove databaze.

Díky, bohužel jsem tuto odpověď čekal.
Přeji hezký nový rok (a díky i za program).
  • 0
Jana&Michael&Ondřej&Matěj

#128 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 18:48

...vždyť to je ale dobrá odpověď - geoget si v základním nastavení vytváří zálody DB, takže jeslti sis to sám nevypnul, nebo nesmazal, tak se můžeš vrátit k předposlednímu spuštění GG a skoro o nic nepřijdeš
  • 0

#129 minigibboni

minigibboni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 19:02

Sally&eL napsal/a:
...vždyť to je ale dobrá odpověď - geoget si v základním nastavení vytváří zálody DB, takže jeslti sis to sám nevypnul, nebo nesmazal, tak se můžeš vrátit k předposlednímu spuštění GG a skoro o nic nepřijdeš

Bohužel přišel... Ten problém mám již dlouho, takže i ty tři denní zálohy jsou poškozené.
Ale vyřešil jsem to naštěstí jednoduše. Protože jsem měl problém pouze s jednou PQ, tak jsem se pokusil všechny nepotřebné keše smazat a tím jsem nalezl tři, které byly poškozené (nešly ani vyexportovat). Pak jsem si zobrazil všechny keše, z výběru odstranil tři poškozené a vyexportoval vše do zálohové GPX. Pak jsem odstranil DB geogetu a do nové naimportoval vytvořenou zálohu (celkem 15 minut a vše je OK).
Stejně díky za dobrou radu. Teď už vím, že odkládat problémy se nemá - kdybych zareagoval hned...
  • 0
Jana&Michael&Ondřej&Matěj

#130 polnjumen

polnjumen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 22:03

No pokud používáš Dropbox, tak tam přece máš automaticky uchovávané předchozí verze (revisions) všech souborů. Já tam třeba v tuto chvíli mám nejstarší verzi geoget.db3 z 29.11.2011
  • 0

#131 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 20:58

vypinat nebo pauzovat dropbox pri praci s geogetem!
pro ty co to ctou jen tak na pul oka :)
  • 0

#132 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 23:01

Poslední dobou mám problém se zobrazováním map v zámci funkce "Ukázat bod". Pokud je bod v rámci Česka, je to dobré - rychle se načtou úseky z mapy.cz. Horší je to ale pár metrů za hranicemi, tak se mapy.cz nepoužijí, dříve se používaly mapy yahoo. Program čeká na mapový server, ale skončí to time-outem a žádné mapové úseky tam pak nejsou zobrazené. Jedině, když následně nechám načíst mapy od Google.
  • 0

#133 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 9:44

Pravdu mas, zda se, ze Yahoo uz s mapami definitivne seklo.
  • 0

#134 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 9:52

u těch map google je nějaké limit, omezení počet/čas, ne? Aspoň mi to tam pak házelo jen nějaký "?"
  • 0

#135 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 10:09

viz. nastroje-nastaveni-nahledove mapy ;)
  • 0

#136 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 12:04

Tak, v dalsi verzi budou Yahoo mapy nahrazeny jinym poskytovatelem map. ;)
  • 0

#137 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 12:06

HaLuMa napsal/a:
Pravdu mas, zda se, ze Yahoo uz s mapami definitivne seklo.


maps.yahoo.com stále funguje ale asi změnili interfejs, odkazy z GC.COM jsou také nefunkční, ale normálně přes web to funguje
  • 0

#138 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 13:18

Jenze mas.yahoo.com jsou OVImaps, podivej se do praveho spodniho ruzku. Oni proste prestali delat svoje vlastni mapy, vcetne jejich vlastniho API, a na mapove veci zacali volat ty OVImaps od Nokie. OVi maps sice maji take API, ktere jde volat, ale s restrikcemi jsou na tom stejne jako Google. Tudiz to postrada puvab. Ale netreba to resit, uz je to vyresene. ;)
  • 0

#139 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 13:24

HaLuMa napsal/a:
Jenze mas.yahoo.com jsou OVImaps, podivej se do praveho spodniho ruzku. Oni proste prestali delat svoje vlastni mapy, vcetne jejich vlastniho API, a na mapove veci zacali volat ty OVImaps od Nokie.

OVi maps sice maji take API, ktere jde volat, ale s restrikcemi jsou na tom stejne jako Google. Tudiz to postrada puvab.

Ale netreba to resit, uz je to vyresene. ;)

Už to vidím:
We are shutting down this service on September 13, 2011. We suggest using maps from our partner Nokia. Please visit the Ovi Maps API for more information.
  • 0

#140 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 12:03

Ahojte, lze nějak stáhnout vybranou kešku bez logů, anebo jen s pár logy? Používám k tomuto účelo makro rychle stáhnout z GC.COM a pak pomocí GC kódu. Ale tahá to veškeré logy :( Díky za případné info.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama