Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Log Needs Archived


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
60 odpovědí na toto téma

#1 Jelca

Jelca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 22:30

Fórum jsem prohledal, tak snad se nezeptám úplně blbě ... Také se vám stává že sledujete nějaké místo a máte tam vyhlídnutou keš a ona je vypnnutá ... měsíc, dva, tři, ... občas pak vytvořím log needs archived, ale přijde mi to jako "žalování" na ownera revírníkovi ... Jak to dělate? Jakou s tím máte zkušenost? Jak se na to díváte jako majitelé?
  • 0
Lepší být první v pekle než druhý v nebi ...

#2 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 22:35

citace z pravidel o archivaci: This action is usually taken when a cache owner does not intend to replace a cache after it has been removed. As an alternative to archiving, the cache owner can temporarily disable their cache if they plan to provide maintenance on the cache or replace the container within one month. čili pozpátku, pokud je cache disabled delší jak vhodnou dobu, tak je NA žádoucí
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#3 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 22:37

Žalovat se nemá. ale hlásit se to musí. Třeba se owner na GC vybodnul a kdo pak danou keš enabluje? Nebo archivuje? Takže NA ano.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#4 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 22:49

NA ano, ale rozhodně je vždy lepší napsat nejdřív autorovi maila! Osobně bych to NA logem řešil až v momentě, kdy by mi ta cache překážela (například zabírala místo pro cache, kterou mám v plánu sám) nebo pokud je opravdu jasné, že se na ni autor úplně vybodl, jinak to podle mě nemá moc smysl.
  • 0

#5 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 23:01

paklize kes neni ocividne autorem ignorovana (neodpovida na write note logy, je disablovana treba pul roku apod.), tak napisu write note log, kde autora pobidnu k nejake cinnosti. Kdyz nereaguje, davam automaticky NA log. Kontaktovat autora kese primo je zbytecne, chodi mu notifikace s logy na jeho kesich.
  • 0

#6 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 6:29

Často až NA vyburcuje ownera k nějaké činnosti.
  • 0

#7 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 7:06

S názorem či pocitem, že NA log kvůli dlouhému disablu je něco špatného, zlého, podlého, se setkávám častěji, než bych čekal. Přitom k tomu není vůbec důvod. Vůbec to nelze vnímat jako nějaké žalování, vezměte to tak, že jestliže autor nijak nereaguje na podněty a disablovaná keš tak zbytečně straší na mapě a zabírá místo dalším, je upozornění reviewera na tuto situaci jediným možným řešením. Za NA log není třeba se stydět, ostatně jak tu správně napsal Arne1, často právě až tento krok dokope mnoho autorů k nápravě. A pokud ne? Pak jde keš do archivu, v každém případě má ale log zamýšlený účinek, tj. zařídit, aby keš začala opět fungovat a nebo přestala existovat. Takže bez ostychu logujte NA u takových keší, které jsou více, než 3 měsíce disablované, pomůžete tím nejen sami sobě, ale i ownerovi dané keše. P.S. Číslo v mém statusbaru u archivovaných je skutečné, v drtivé většině případů byly tyto keše archivovány na základě NA logu.
  • 0

#8 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 7:36

Po NA logu na cca 8 měsíců vypnuté keši mi došel velmi chutný email od autora - někteří to berou jako velkou křivdu, že si někdo dovolí se o ně starat. Nutno říci, že NA předcházela WN, která zůstala bez reakce.
  • 0

#9 Seb.Loeb

Seb.Loeb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 8:21

Taky jsem to řešil. Docela mne irituje narážet při plánování na keše disablované od ledna se sliby typu "obnovím v únoru", "obnovím až sleze sníh", "obnovím až vypučí máj", obnovím do konce června, července, srpna, září, až najdu tohle a tamto, až naprší a uschne. Objektivní důvody jsou jedna věc, nečinnost a liknavost druhá. Taky se mi ozval jeden owner, kterému jsem poslal NA na dvě keše, ale vyříkali jsme si to ve slušnosti a shodě. Záleží ale taky na revírníkovi. Dark Lord po NA logu skoro obratem žádá nápravu, v jiných krajích se ale i po vícero NA lozích neděje nic. Takže ani revírníci to nevidí stejně. Mně se přístup Dark Lorda líbí - pravidla se musí dodržovat, jinak hra není hra. A přijde mi dát NA keši od jara disablované jako pomoc revírníkovi. A ten to pak řeší s ownerem. Sám automaticky posílám NA log na jakoukoli keš, která je disable víc jak 5 měsíců (vyjma zimování, pochopitelně). Nápady typu nejdřív napsat ownerovi, napsat write note apod mi přijdou ujeté, to jako kdyby při fotbale hráč, který fauloval, řešil s diváky, jestli se bude kopat nebo dostane kartu. Je to blbá česká vlastnost, že když někdo upozorní na něco, na co by se upozornit mělo, hned se stane terčem kritiky za bonzování, za to, že se míchá, do čeho nemá, po čem mu nic není, že škodí a ubližuje. Nic nevidět, nic neřešit a do ničeho se nemíchat se stalo normou. To je stejné jako logování disablovaných nebo dokonce archivovaných keší, to je vůbec úžasná záležitost.
  • 0

#10 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 8:26

Seb.Loeb napsal/a:
To je stejné jako logování disablovaných nebo dokonce archivovaných keší, to je vůbec úžasná záležitost.

Hele, a tohle myslíš jak?
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#11 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 05 říjen 2011 - 8:33

Já bych upozornil ještě na jeden aspekt NA logu, občas se stane že je publikována komerční keš nebo event co se tváří nějak, ale zdejší kačeři vědí svoje - tady platí nebát se a napsat NA ještě mnohem víc... i kdyby mělo jít jen o varování ostatním - NA log nejde ownerem listingu smazat. Ad logování archivovaných keší: vždycky tu kešku můžeš najít sám a jednoduše odnést ;)
  • 0

#12 Aqualung Reviewer

Aqualung Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 8:34

Také jsem vytáhl do boje proti notorickým "disejblinám" a myslím, že se to v mých krajích setkalo s pochopením. K čemu jsou na mapách několik měsíců šedé ikonky? Zbytečně zabírají prostor. Pokud autor nereaguje, není údržba, keš logicky končí.
Nebojte se NA logů. Je to jediný nástroj, jak nás upozornit na dlouhodobý problém. Z mé zkušenosti vím, že se část autorů rozhýbe a kešku dá do pořádku. Co mě ovšem mrzí, jsou v některých případech nepřiměřené reakce autorů na NA logy. Takže Aqualung říká:

Za mapu čistší, bez disejblin!


  • 0
Děkuji zodpovědným kačerům, kteří předtím, než odeslali listing ke schválení, si přečetli doporučení reviewerů, případně si provedli kontrolu podle návodu v mém profilu.

#13 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 8:37

Kdyz uz se to nakouslo, tak co povazujete za odpovidajici dobu pro zalogovani Needs Archived u kese, ktera je ukradena (5-10 DNF v rade, pripadne potvrzeni od nekoho, kdo mel nalezeno) a autor nereaguje - nevypne kes?


Trhac napsal/a:

Seb.Loeb napsal/a:
To je stejné jako logování disablovaných nebo dokonce archivovaných keší, to je vůbec úžasná záležitost.

Hele, a tohle myslíš jak?

Tim mysli to, ze kdyz reviewer vypne kes, tak se razem objevi hromady logu o nalezu pred prvnim DNF.
  • 0

#14 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 8:46

Blexa: najedes na danou kes, kliknes na "Log your visit", pote z rolovatka u "Type of log" vyberes hodnotu "Needs Archived" a v poli Comment popises proc si to myslis. Pote kliknes na "Submit log entry" a nasledne jeste potvrdis kliknutim na "Yes". Staci? :D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#15 Seb.Loeb

Seb.Loeb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 8:51

Trhac napsal/a:
Hele, a tohle myslíš jak?

Asi tak, že se mi to nelíbí. Beru to tak, že disable a archiv má nějaký důvod.
Jednoduchá logika mi říká, když je keš aktivní, lovím, když je disable, čekám co z toho bude, když je v archivu, mám po žížálkách. Vydávat se zjišťovat, jestli jsou na místě nějaké zbytky, které můžu zalogovat, to se mi nezdá správné.
To je jak na křižovatce, zelená, jedu, oranžová, čekám, červená, stojim. Chápu ale, že jezdit na červenou je větší adrenalin.
Celé to je o tom samém, o liknavosti ownerů k údržbě a rozšířené toleranci kačerů k tomuto stavu.
Vidím to tak: řešit disable nápravou a archivaci odnesením plastu z lesa.
Legrační je, když se pak řeší odnesení archiválie ne-ownerem v situaci, kdy owner už nekešuje. To je pak flame za to, že někdo odnesl posvátný odpadek.
  • 0

#16 Martin.007

Martin.007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 9:14

Seb.Loeb napsal/a:
... To je pak flame za to, že někdo odnesl posvátný odpadek.


Ber to tak, že někdo to rád "uleželé až zahnívající" :) a tak nám prosím ty archiválie neodnášej ... nás to prostě baví B)
Díky za pochopení a zdravím
M
  • 0

#17 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 9:18

Seb.Loeb napsal/a:

Trhac napsal/a:
Hele, a tohle myslíš jak?

Asi tak, že se mi to nelíbí. Beru to tak, že disable a archiv má nějaký důvod.
Jednoduchá logika mi říká, když je keš aktivní, lovím, když je disable, čekám co z toho bude, když je v archivu, mám po žížálkách. Vydávat se zjišťovat, jestli jsou na místě nějaké zbytky, které můžu zalogovat, to se mi nezdá správné.
To je jak na křižovatce, zelená, jedu, oranžová, čekám, červená, stojim. Chápu ale, že jezdit na červenou je větší adrenalin.
Celé to je o tom samém, o liknavosti ownerů k údržbě a rozšířené toleranci kačerů k tomuto stavu.
Vidím to tak: řešit disable nápravou a archivaci odnesením plastu z lesa.
Legrační je, když se pak řeší odnesení archiválie ne-ownerem v situaci, kdy owner už nekešuje. To je pak flame za to, že někdo odnesl posvátný odpadek.

Dost se mýlíš. Na červenou se jezdit nesmí, archívovanou keš si zalogovat (samozřejmě, pokud tam je a funguje) můžeš. Nikdo Tě ale nenutí, třeba by Ti taky vadilo provádět vykopávky starověkých hrobů a tam to vidím jako ještě diskutabilnější, neboť jde o „klid mrtvých" a tady jen o starou krabičku. Ale paušální odsudky a takové zákonictví je zbytečné, milý kolego… Osobně je mi nález několik let zapomenuté a z mapy smazané keše, na kterou jsem přišel jen náhodou, třeba v nálezech služebně starších přátel, daleko větším potěšením, než petka v dopravní značce uprostřed sídliště. Nevede k ní už geostezička ani geodálnice, nedá mi smajlík do mapy - a přece odpočívá skryta pod kamením a křovím v remízku uprostřed pole jak Šípková Růženka… Ty vážně žiješ jen podle zákonů, lovíš jen to, co se smí? A abych se vrátil k tématu - log N/A mi nevadí, alespoň přiblíží další krabičku jako možný nález teamu nadšených archeokačerů! :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#18 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 9:20

Seb.Loeb napsal/a:
... To je pak flame za to, že někdo odnesl posvátný odpadek.

Pro někoho je to právě odpadek, pro někoho archeologická vykopávka dokládající bohatství a kulturu předchozích generací obývajících dané území. A ta se má nechat na místě, aby nebyla vytržena z kontextu místa a zavolat odborníky.
Sorry za OT. :-)
  • 0

#19 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 9:24

A co bys řek´ tomu, že jsou blázni, kteří loví krabičky, co ani nebyly schválené. Takže za ně ani nemají ten glorifikovaný bodík! Prostě se jen zapíšou na papírek v krabičce v lese a baví je to. Podepsali odpadek! Blbouni! :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#20 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 9:42

Seb.Loeb napsal/a:
Taky jsem to řešil. Docela mne irituje narážet při plánování na keše disablované od ledna se sliby typu "obnovím v únoru", "obnovím až sleze sníh", "obnovím až vypučí máj", obnovím do konce června, července, srpna, září, až najdu tohle a tamto, až naprší a uschne. Objektivní důvody jsou jedna věc, nečinnost a liknavost druhá. ....

... schovat krabky umí každý, ale pak je udržovat je již problém. Zvláště, když je naseká všude možně a ještě daleko od HC.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama