Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Log Needs Archived


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
60 odpovědí na toto téma

#21 Seb.Loeb

Seb.Loeb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 9:49

>Trhac
Já to neodsuzuju paušálně, jen se mi to nelíbí z principu. To co píšeš, to chápu, ale na druhou stranu, jaký je tedy význam disable a archive?
Cituji:
Archive
Archiving a cache removes the listing from public view on Geocaching.com. This action is usually taken when a cache owner does not intend to replace a cache after it has been removed.

Vidím v tom logickou souvislost: odstranění keše - archivace.
My tady ale řešíme případy, kdy autor keš archivuje a nechá ji prostě ležet kde je.
Nebo keš disabluje kvůli problému, keš neodnese a nechá kačery, aby se logovali do toho, co je po ruce ... nebo do keše která je v pořádku ... pak tedy ale proč není aktivní?
A když ta archivní keš tedy stojí za to, proč není aktivní?
Jinak rozhodně nehodlám odnášet archivní krabky z lesa a tepat jejich lovce. Nebo ownery.
Jinak otázka, brání mi tedy něco zakládat a následně disablovat nebo archovovat keše jen tak z plezíru, třeba abych udělal radost archeokačerům?
  • 0

#22 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 10:00

Seb.Loeb napsal/a:

Nebo keš disabluje kvůli problému, keš neodnese a nechá kačery, aby se logovali do toho, co je po ruce ... nebo do keše která je v pořádku ... pak tedy ale proč není aktivní?
A když ta archivní keš tedy stojí za to, proč není aktivní?


No a co treba nejaky slozitejsi Multinky ci Multi mysterky --- Jsou kese co lovim postupne treba pul roku - proste kdyz se dostanu na dalsi stage tak si ji seberu a jdu lustit. Noa ted situlace, kdy se dostanu uz na posledni stage ... vylustim a jsem blizko finale..... Jenze za tu dobu co uplynula od meho odlovu Stage 1 nekdi prave tu stage 1 poskodil/zcizil. Autor tedy do napravy stage 1 kes disabloval. A ted co ja? SMIM SI ODLOVIT FINALE KDYZ JE KES DISABLE ALE FINALE JE V PORADKU A NA SVEM MISTE ?????

To same jsou i pripady "owneru" panikaru co po prvni DNF logu okamzite kes disabluji a pak se ukaze, ze dotycny kacer jen spatne hledal. Prijdu chvilku po nem a co MOHU SI KES ZALOGOVAT ???

Samozrejme jsou pripady, kdy je kes v havarijnim stavu a Disable ma duvod, ale zas na druhou stranu, kdyz je to v lokalite, kam se hned tak znova nedostanu a ta krabicka tam je ..... Mozna jen sam sebe ochuzuji o nejakou propracovanou schranku ci vymakany logbook co tam patri.

A Aktivni Archivni kese ---- nekdy Revirnici disabluji treba i proto,ze autor ztratil o geocaching zajem - Proste se 2 a vice let na GC.com neprihlasil. Co pak . Nekdy se stane,ze na miste archivalie vznikne nova kes a nekdy proste ....
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#23 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 10:10

Seb.Loeb napsal/a:
Jinak otázka, brání mi tedy něco zakládat a následně disablovat nebo archovovat keše jen tak z plezíru, třeba abych udělal radost archeokačerům?

Tohle je dobrá myšlénka! Vážně, někdy mám u nováčkovských keší v mém okolí pocit, že vznikly právě pro tohle! Krátký život, po první potíži archív!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#24 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 10:12

Tvé starosti... Platí zásada: Je tam krabička? .. ANO = loguji a následně loguji na Internetu .. NE = je pravděpodobné, že jsem špatně hledal ? ...... ANO = loguji DNF s tím, že se příště v hledání polepším ...... NE = a to pouze v jednoznačném případě nebo když už jsem alespoň třetí ......... loguji DNF a následně NM, případně mejlem s přiloženou fotkou nebo podrobným popisem informuju ownera.
  • 0

#25 Seb.Loeb

Seb.Loeb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 10:25

Trhac napsal/a:
Tohle je dobrá myšlénka! Vážně, někdy mám u nováčkovských keší v mém okolí pocit, že vznikly právě pro tohle! Krátký život, po první potíži archív!

A to ani nevíš, že už jsem s tím možná začal:)
Jinak dobrých myšlenek na oživení geocachingu máme víc:
Moje přítelkyně, když začínala s geocachingem, přišla s nápadem na moving target ... dát kešku jelenovi do paroží ... to by byl lov:) Já bych se ale zkusil zalogovat přímo na jelena. Nebo na nějakou pěknou slečnu (neříkejte to přítelkyni) :)
Z toho je vidět, že já proti podepisování se na cokoli v lese nic nemám.
Dlouho jsem rozvíjel myšlenku na nuda-caching, jen hledám spřízněné duše. Nejdříve bychom nahatí lovili v lese, pak bychom si snad troufli na městské kešky. Představte se ten pohled, jak zástupy nahatých kačerů táhnou z lesů do měst :D
A ještě jednu výhodu by to mělo - kdybychom nic nenašli, mohli bychom logovat na sebe navzájem. Na mně by se vešlo logů ...:(
Ne, omlouvám se za brutální off-topic, ale když já mám dnes tak dobrou náladu ;)
  • 0

#26 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 11:34

NA log je myslím dobré použít, pokud Vám zabírá šedá ikona fyzický flek a na místě není po keši ani vidu, ani slechu. Starost o tento stav by měl být ale dle mého pokud možno podepřen návštěvou místa, navíc NA log u keše, když jste z druhé části republiky neznalí místních poměrů, kdy v keši chybí jen nový logbook, mi přijde jako totální neúcta k autorovi kešky a je zralý na přesdržku. Ruce by Vám neupadly, kdybyste do keší při svých návštěvách sami papír doplnili, případně keškám k lepší kondici, a tím pochopitelně i ownerovi, pomohli. Ale co člověk, to názor... Nakonec keší je jak sraček, tak že proč se nějak angažovat a raději jen nelovit...
  • 0

#27 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 11:40

Martin.007 napsal/a:
Ber to tak, že někdo to rád "uleželé až zahnívající" :) a tak nám prosím ty archiválie neodnášej ... nás to prostě baví B)
Díky za pochopení a zdravím
M


Abych pravdu řekl, kdybych v lese zakopl o rozlámaný zahnívající vrak, co kdysi možná býval keší, odnesl bych ho do nejbližší popelnice stejně, jako odnesu pohozenou PETku či igelitku.
Mám rád, když si po sobě lidi uklidí.
Taky díky za pochopení B)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#28 Martin.007

Martin.007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 13:24

PaWcz napsal/a: ..
kdybych v lese zakopl o rozlámaný zahnívající vrak, ...


No jasně!
Tak to nemám obavy, ony mnohé archekeše jsou ve vynikající kondici a jen tak se o ně zakopnout nedá. :)
M
  • 0

#29 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 13:32

Osobně mám poslední dny tisíc chutí dát NA k Rybářské v Praze-Vokovicích, protože tam asi TD či NM už mnoho nevyřeší. Jediné, co mi v tom brání je (jak poukazuje Auťáček), že jsem ji (v době, kdy prokazatelně byla) zatím dvakrát nedokázal najít ani já sám a tudíž se zdráhám dát palec něčemu, co úplně neznám.

A poslední dobou docela lituju, že není možnost v nějakém časovém okně po publikaci vypalcovat "nejkvalitnější" přírůstky pod drn rovnou. Bohužel NA nakonec často schytají keše, které samy o sobě hodnotu mají, jen ta údržba není...

Petman02 napsal/a:
... schovat krabky umí každý, ale pak je udržovat je již problém. Zvláště, když je naseká všude možně a ještě daleko od HC.



Hehe, to mně povídej... :D Ale jakž taž to funguje (momentálně po včerejší OM ze 24 vlastních kousků jich 23 je OK a jen na jedné to bude chtít čistý LB, asi bych to měl na dřevo zaklepat).

k-lord napsal/a:
Kontaktovat autora kese primo je zbytecne, chodi mu notifikace s logy na jeho kesich.



Dovolím si nesouhlasit. Tyhle informace typu WN lehce proklouznou ,mezi prsty e ne každý si přečte všechny logy v reálném čase. Můj názor je, že dát WN, NM, popř. v těchle vyhnilých případech NA ano, ale pokud máš na uchování té keše v nějaké podobě zájem, pak osobní mail s pobídkou/povzbuzením/pomocív jakékoli fázi procesu rozhodně nic nezkazí.

Seb.Loeb napsal/a:
Jinak otázka, brání mi tedy něco zakládat a následně disablovat nebo archovovat keše jen tak z plezíru, třeba abych udělal radost archeokačerům?


Hmm, zajímavá myšlenka, na takový úmysl jsou asi pravidla zatím krátká. Dokážu si představit praktickou aplikaci v podobě údržbové méně náročných sérii/PT (kolikpak logů asi má za uploynulé léto taková Marta? :) ), ale tvořit to se záměrem na archiv od začátku, to už by byl fest underground. B)
  • 0

#30 Arandur9424

Arandur9424

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 13:49

Autacek napsal/a:
NA log je myslím dobré použít, pokud Vám zabírá šedá ikona fyzický flek a na místě není po keši ani vidu, ani slechu.

NA log občas použiji, ale nejprve musím mít sám na té keši DNF log, pak pokud je na té keši samé DNF (třeba navíc i falešné FI) a ani po několika týdnech/měsících se nemá owner k nápravě, tak si taková keš (a owner) nic jiného nezaslouží. Někteří kolegové mají na svých keších DNF logy klidně 2-3-6 měsíců a nejsou schopni keš ani Disablovat, natož zkontrolovat a obnovit. Vadí mi to, protože řada kačerů pod dojmem "ta keš tam někde přeci musí být, jen jí ostatní nenašli" přispívají k totální destrukci místa.
  • 0
Pokud Vás mé mysterky obtěžují, tak je prosím neluštěte...

#31 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 14:42

Když už je tu toto téma, tak se zeptám taky na něco. Jak dlouhá je přiměřená doba na opravu a obnovení krabičky při výstraze od reviewra? Myslím dobu, než dojde k archivaci.
  • 0

#32 Jelca

Jelca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 14:45

Skupec píše že očekává reakci do měsíce.
  • 0
Lepší být první v pekle než druhý v nebi ...

#33 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 17:41

Docela by mě zajímalo, co pokládáte za větší ostudu pro ownera, zda log NA, nebo obnovení krabičky jiným kačerem kvůli vlastnímu pohodlí? Poté, co keš jednoho ownera nenašlo snad 15 lidí, se rozčílil a nebyl zrovna slušný, když ji disabloval... dohadovat se s tímto ownerem, na to jsem neměl náladu, a proto jsem tam raději prdnul svoji pisklu...
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#34 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 18:18

montezuma2 napsal/a:
Docela by mě zajímalo, co pokládáte za větší ostudu pro ownera, zda log NA, nebo obnovení krabičky jiným kačerem kvůli vlastnímu pohodlí?


NA log a následnou archivaci rewírníkem.
Když mu cache obnovíš jen proto, že je dotyčný tatar a neumí ani nikoho o pomoc požádat, natož poděkovat, tak dotyčnému žádná ostuda nevznikne. Kolik lidí si všimne, že údržbu cache musel udělat někdo jiný?
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#35 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 18:31

Já osobně pěním, když nějakej skřeček s 20ti nálezy pošle NA kvůli tomu, že se mu keš nelíbí... Nakopat do trdele.
  • 0

#36 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 05 říjen 2011 - 18:45

PaWcz napsal/a:
Kolik lidí si všimne, že údržbu cache musel udělat někdo jiný?


Když prskneš do logbooku svoje razítko a velký červený nápis tuto keš obnovil tak mnoho lidí ;)
  • 0

#37 Jelca

Jelca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 19:18

sobikovi napsal/a:
Já osobně pěním, když nějakej skřeček s 20ti nálezy pošle NA kvůli tomu, že se mu keš nelíbí... Nakopat do trdele.


To chápu a je to něco jiného než co jsme měl na mysli když jsem zakládal tohle vlákno :-)

Třeba jedna konkrétní věc která mě prudí je event ... GC2PZTC.
  • 0
Lepší být první v pekle než druhý v nebi ...

#38 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 19:20

Na Aqualunguv popud jsem pred par dny po Brne rozdal asi 20 NA logu, aby vedel, kde to vazne. Z disabled jsem vybiral jen ty, ktere byly nejmene 3 mesice zavrene a bud nebyly na miste a nebo v katastrofalnim stavu. Vysledkem: 1x sprosty mail od autora 1x poucujici mail od autora proc se zajimam zrovna o jeho kes a ze vedle je jina, ktera to uz davno potrebuje taky. no, tusim jsme si spolu psali asi 4x, ale na dalsi mail uz od nej reagovat nebudu. tusim 3x uz kes obnovena po mnoha mesicich asi take 3x zatim zadna reakce ve zbylych asi 12 pripadech slibena rychla naprava. pritom doted na DNF ani note kolegu zadna reakce.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#39 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 19:25

Hlavne si myslim, ze lepsi nazev pro NA by bylo neco ve smyslu "Needs reviewer's attention", protoze ve vetsine pripadu nejde rovnou o zadost o archivaci, ale o to, aby se reviewer podival, jestli nejsou porusena pravidla nebo popostrcil autora, ze by uz mel se svou kesi neco udelat.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#40 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 19:26

Tak je to správně, pořádek musí být ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama