Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Log Needs Archived


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
60 odpovědí na toto téma

#41 Jelca

Jelca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 19:37

fotrik napsal/a:
Hlavne si myslim, ze lepsi nazev pro NA by bylo neco ve smyslu "Needs reviewer's attention", protoze ve vetsine pripadu nejde rovnou o zadost o archivaci, ale o to, aby se reviewer podival, jestli nejsou porusena pravidla nebo popostrcil autora, ze by uz mel se svou kesi neco udelat.


Pod tohle bych se podepsal. Tahle možnost by měla být přidána, ale na to jsme asi krátcí :-)
  • 0
Lepší být první v pekle než druhý v nebi ...

#42 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 19:38

Fajn, k tvé prvotní otázce... ano, je to žalování a takové kačery se 100 nálezy bez založené keše bych nakopal při nejbližším geopivku do trdele. Kdo nemá založeno, nestará se atd. nepochopí, jak to může být někdy složité a problematické. K tomu ještě rozměr pracovního x osobního života a je problém... Je třeba tu hru chápat i v jiných rozměrech.
  • 0

#43 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 19:39

Jelca napsal/a:
Pod tohle bych se podepsal. Tahle možnost by měla být přidána, ale na to jsme asi krátcí :-)


Navrhni to na feedback fóru. Třeba to tak krátký nebude:)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#44 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 20:07

PaWcz napsal/a:

Jelca napsal/a:
Pod tohle bych se podepsal. Tahle možnost by měla být přidána, ale na to jsme asi krátcí :-)


Navrhni to na feedback fóru. Třeba to tak krátký nebude:)


Chtel jsem to prave navrhnout a nasel, ze uz to tam davno je a GSpikaci to jako spoustu jinych veci odlozili na neurcito. Tak hlasujte, treba se probudi:
http://feedback.geoc...5-needs-archive
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#45 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 20:32

Taky jsem chtel zalozit podobné hlasování :D Muj hlas to dostalo...
  • 0
Užívej života...

#46 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 20:37

fotrik napsal/a:
Na Aqualunguv popud jsem pred par dny po Brne rozdal asi 20 NA logu, aby vedel, kde to vazne. Z disabled jsem vybiral jen ty, ktere byly nejmene 3 mesice zavrene a bud nebyly na miste a nebo v katastrofalnim stavu. Vysledkem:
...

nápodobně :)

to Dr.Voštep: co tobe je do toho ?


  • 0

#47 Jelca

Jelca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 20:47

I já už asi chápu co je správně, a to i přes to že první negativní reakci jsem zaregistroval už tady :-). Ale prostě pravidla jsou pravidla.
  • 0
Lepší být první v pekle než druhý v nebi ...

#48 Arandur9424

Arandur9424

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 20:55

sobikovi napsal/a:
Kdo nemá založeno, nestará se atd. nepochopí, jak to může být někdy složité a problematické. K tomu ještě rozměr pracovního x osobního života a je problém... Je třeba tu hru chápat i v jiných rozměrech.


Nevím jak jiní, ale já zakládám keše s ohledem na to, že bych je měl také udržovat. Pokud owner je aktivní (jezdí pro republice a loguje nálezy), ale na svoji keš z vysoka kašle, pak tu dle mého něco není v pořádku. Když pár lidí nenajde moji keš, začínám se starat jestli tam je a pracovat na její obnově. A nenechávám to x-měsíců hnít bez povšimnutí. Když zmizí krabička a já dám na keš Disable se slibem "obnovím do..." pak dávám reálné datum a snažím se jej dodržet. Neovlivním obsah (kinderhračky a jiné šílenosti), ale měl bych se snažit nekazit hru ostatním nedostupností mé keše, kterou jsem jim nabídl k návštěvě ;)
  • 0
Pokud Vás mé mysterky obtěžují, tak je prosím neluštěte...

#49 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 22:20

sobikovi napsal/a:
Fajn, k tvé prvotní otázce... ano, je to žalování a takové kačery se 100 nálezy bez založené keše bych nakopal při nejbližším geopivku do trdele.

Kdo nemá založeno, nestará se atd. nepochopí, jak to může být někdy složité a problematické. K tomu ještě rozměr pracovního x osobního života a je problém... Je třeba tu hru chápat i v jiných rozměrech.


Pokud je kes dlouho zavrena a autor nereaguje na dotazy, jak to s ni vypada a nema realny duvod, proc s ni ani po trech mesicich nic neudelal, je uplne jedno, kdo NA dava a patri tam.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#50 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 22:39

Jenže jsou v životě situace, kdy to prostě nejde... ne každý má denně čas na kešování. Nedávno jsem měl také období, kdy jsem prostě nestíhal 100% údržbu nebo obnovu keší. Prostě v práci kolotoč od slunka do slunka, k tomu školení, služební cesty, nemoc dětí, jiné problémy atd. atd. a najednou je toho hromada. Prostě já osobně disabled keše ignoruji a čekám dokud nebude enabled nebo archived, ale abych šťoural do toho, že už je o den déle disabled než je doporučeno (pravidla žádný termín nemají!!!), že je tam 26 DNF a autor nic nenapsal (co když není na netu), proč tam ti magoři píší DNF když je keš disabled... osobně bych všechny tyhle mravokárce nejradši poslal do kopru.
  • 0

#51 Arandur9424

Arandur9424

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2011 - 5:15

sobikovi napsal/a:
Jenže jsou v životě situace, kdy to prostě nejde...
Prostě já osobně disabled keše ignoruji a čekám dokud nebude enabled nebo archived, ale abych šťoural do toho, že už je o den déle disabled než je doporučeno (pravidla žádný termín nemají!!!), že je tam 26 DNF a autor nic nenapsal (co když není na netu), proč tam ti magoři píší DNF když je keš disabled... osobně bych všechny tyhle mravokárce nejradši poslal do kopru.

Já měl hlavně na mysli ty případy, kdy owner má dostatek času na hledání, ale už si neudělá čas na údržbu a obnovu svých keší. Když mám čas lovit desítky keší denně, pak přeci mám čas i navštívit svoji keš a postarat se o její údržbu. Nebo se pletu?
Pokud je keš zničena, má xy DNF logů za posledních x měsíců a keš je stále aktivní, pak po několikerém upozornění ownera (který je aktivní - má nálezy a ty loguje) NA log s čistým svědomím odešlu.
Ale DNF logy na disablované keši také nechápu - když už to trvá dosti dlouho, posílám WN.
  • 0
Pokud Vás mé mysterky obtěžují, tak je prosím neluštěte...

#52 Seb.Loeb

Seb.Loeb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2011 - 6:19

No trochu jsme tady zabředli do siláckých řečí, takže zpátky na začátek ...

DarkLord Reviewer napsal/a:
S názorem či pocitem, že NA log kvůli dlouhému disablu je něco špatného, zlého, podlého, se setkávám častěji, než bych čekal. Přitom k tomu není vůbec důvod.
Vůbec to nelze vnímat jako nějaké žalování, vezměte to tak, že jestliže autor nijak nereaguje na podněty a disablovaná keš tak zbytečně straší na mapě a zabírá místo dalším, je upozornění reviewera na tuto situaci jediným možným řešením.
Za NA log není třeba se stydět, ostatně jak tu správně napsal Arne1, často právě až tento krok dokope mnoho autorů k nápravě. A pokud ne? Pak jde keš do archivu, v každém případě má ale log zamýšlený účinek, tj. zařídit, aby keš začala opět fungovat a nebo přestala existovat.
Takže bez ostychu logujte NA u takových keší, které jsou více, než 3 měsíce disablované, pomůžete tím nejen sami sobě, ale i ownerovi dané keše.

P.S. Číslo v mém statusbaru u archivovaných je skutečné, v drtivé většině případů byly tyto keše archivovány na základě NA logu.


Aqualung Reviewer napsal/a:
Také jsem vytáhl do boje proti notorickým "disejblinám" a myslím, že se to v mých krajích setkalo s pochopením. K čemu jsou na mapách několik měsíců šedé ikonky? Zbytečně zabírají prostor. Pokud autor nereaguje, není údržba, keš logicky končí.
Nebojte se NA logů. Je to jediný nástroj, jak nás upozornit na dlouhodobý problém. Z mé zkušenosti vím, že se část autorů rozhýbe a kešku dá do pořádku. Co mě ovšem mrzí, jsou v některých případech nepřiměřené reakce autorů na NA logy. Takže Aqualung říká:

Za mapu čistší, bez disejblin!


... což je vlastně asi tak všecho, co k tomu může být ještě řečeno.
  • 0

#53 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2011 - 7:55

Seb.Loeb napsal/a:
Taky jsem to řešil. Docela mne irituje narážet při plánování na keše disablované od ledna se sliby typu "obnovím v únoru", "obnovím až sleze sníh", "obnovím až vypučí máj", obnovím do konce června, července, srpna, září, až najdu tohle a tamto, až naprší a uschne. Objektivní důvody jsou jedna věc, nečinnost a liknavost druhá.
Taky se mi ozval jeden owner, kterému jsem poslal NA na dvě keše, ale vyříkali jsme si to ve slušnosti a shodě.
Záleží ale taky na revírníkovi. Dark Lord po NA logu skoro obratem žádá nápravu, v jiných krajích se ale i po vícero NA lozích neděje nic.
Takže ani revírníci to nevidí stejně.
Mně se přístup Dark Lorda líbí - pravidla se musí dodržovat, jinak hra není hra. A přijde mi dát NA keši od jara disablované jako pomoc revírníkovi. A ten to pak řeší s ownerem. Sám automaticky posílám NA log na jakoukoli keš, která je disable víc jak 5 měsíců (vyjma zimování, pochopitelně).
Nápady typu nejdřív napsat ownerovi, napsat write note apod mi přijdou ujeté, to jako kdyby při fotbale hráč, který fauloval, řešil s diváky, jestli se bude kopat nebo dostane kartu.
Je to blbá česká vlastnost, že když někdo upozorní na něco, na co by se upozornit mělo, hned se stane terčem kritiky za bonzování, za to, že se míchá, do čeho nemá, po čem mu nic není, že škodí a ubližuje.
Nic nevidět, nic neřešit a do ničeho se nemíchat se stalo normou.
To je stejné jako logování disablovaných nebo dokonce archivovaných keší, to je vůbec úžasná záležitost.

No vidíš, když už jsme u toho nemíchání se, mně se třeba zas nelíbí, že se čím dál víc vytrácí řekněme komunitní stránka téhle hry, zkrátka snaha raděj si pomáhat a komunikovat na aspoň trochu lidské úrovni než si házet klacky pod nohy a zběsile klikat na NA logy, třeba i bez znalosti věci (Jasně, neříkám že to je všech případech a že si to některé cache nebo jejich autoři nezaslouží. U cache, která je disaablovaná přes půlroku bez jakékoliv reakce autora, je to asi jasné. Jenom se mi nelíbí to paušalizování). Ne pro každého je Geocaching fotbalovým zápasem nebo hrou připravovanou placenými profesionály, aby muselo být všechno perfetkní a zrovna třeba u tvého příkladu "cache disablované od ledna, s tím, že obnoví na jaře" nevidím absolutně žádný problém. Můžeš si ty disablované cache odfiltrovat a budeš v pohodě.
Mně třeba při plánování výletů silně překáží přemnožené powetraily, obrazce a různé série a taky neskuhram... teda vlastně skuhram, ale dokážu s tím nějak žít.:)

Mimochodem ty "typicky české vlastnosti" to je zas klišé jak noha, že si to ty lidi jednou nemůžou odpustit. [smajlík koulejicí očima]
  • 0

#54 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2011 - 7:57

Seb.Loeb napsal/a:
No trochu jsme tady zabředli do siláckých řečí, takže zpátky na začátek ...

DarkLord Reviewer napsal/a:
S názorem či pocitem, že NA log kvůli dlouhému disablu je něco špatného, zlého, podlého, se setkávám častěji, než bych čekal. Přitom k tomu není vůbec důvod.
Vůbec to nelze vnímat jako nějaké žalování, vezměte to tak, že jestliže autor nijak nereaguje na podněty a disablovaná keš tak zbytečně straší na mapě a zabírá místo dalším, je upozornění reviewera na tuto situaci jediným možným řešením.
Za NA log není třeba se stydět, ostatně jak tu správně napsal Arne1, často právě až tento krok dokope mnoho autorů k nápravě. A pokud ne? Pak jde keš do archivu, v každém případě má ale log zamýšlený účinek, tj. zařídit, aby keš začala opět fungovat a nebo přestala existovat.
Takže bez ostychu logujte NA u takových keší, které jsou více, než 3 měsíce disablované, pomůžete tím nejen sami sobě, ale i ownerovi dané keše.

P.S. Číslo v mém statusbaru u archivovaných je skutečné, v drtivé většině případů byly tyto keše archivovány na základě NA logu.


Aqualung Reviewer napsal/a:
Také jsem vytáhl do boje proti notorickým "disejblinám" a myslím, že se to v mých krajích setkalo s pochopením. K čemu jsou na mapách několik měsíců šedé ikonky? Zbytečně zabírají prostor. Pokud autor nereaguje, není údržba, keš logicky končí.
Nebojte se NA logů. Je to jediný nástroj, jak nás upozornit na dlouhodobý problém. Z mé zkušenosti vím, že se část autorů rozhýbe a kešku dá do pořádku. Co mě ovšem mrzí, jsou v některých případech nepřiměřené reakce autorů na NA logy. Takže Aqualung říká:

Za mapu čistší, bez disejblin!


... což je vlastně asi tak všecho, co k tomu může být ještě řečeno.


Nejakej chytrej, ne ? Patrne taky jeden z tech, co se v zivote o zadnou kes sam nestaral.

Chapu ze semysterky ci tradicky dal od cesty udrzuji lehceji, ale normalni clovek ma v prubehu nekolika let opravdu i jine priority, nez behat nekam doplnovat papir, vystouravat z mikrosky zmackany logbook, ci napravovat dalsi skody - velice casto pouze po predchozich kacerech. A nasledne rozdavani NA logu z pohodlneho kresla tepla domova, od takovych mudrlandu, opravdu kazdeho jen na*ere. Navic jestli jste postrehli, duvod by k tomu mel byt predevsim, pokud "zabira misto dalsim".

Taky si myslim, ze je rozdil, kdyz je kes v obehu kratce a nedozije se ani prvni udrzby, nez NA logem s prominutim "vysirat" autora, ktery kolem kese beha jiz 5 let...

V pravidlech o tom, do kdy ma byt kes opravena a v jak dobre kondici nic moc napsano neni, tak ze zbozne prani "za mapu cistejsi" je hodnotove asi na urovni toho -"vyserte se uz na ty nesmyslne powertraily/serie".
  • 0

#55 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2011 - 8:47

Pinokio.CZ napsal/a:

Seb.Loeb napsal/a:
No trochu jsme tady zabředli do siláckých řečí, takže zpátky na začátek ...

DarkLord Reviewer napsal/a:
....


Aqualung Reviewer napsal/a:
....

Za mapu čistší, bez disejblin!


... což je vlastně asi tak všecho, co k tomu může být ještě řečeno.


Nejakej chytrej, ne ? Patrne taky jeden z tech, co se v zivote o zadnou kes sam nestaral.

Chapu ze semysterky ci tradicky dal od cesty udrzuji lehceji, ale normalni clovek ma v prubehu nekolika let opravdu i jine priority, nez behat nekam doplnovat papir, vystouravat z mikrosky zmackany logbook, ci napravovat dalsi skody - velice casto pouze po predchozich kacerech. A nasledne rozdavani NA logu z pohodlneho kresla tepla domova, od takovych mudrlandu, opravdu kazdeho jen na*ere. Navic jestli jste postrehli, duvod by k tomu mel byt predevsim, pokud "zabira misto dalsim".

Taky si myslim, ze je rozdil, kdyz je kes v obehu kratce a nedozije se ani prvni udrzby, nez NA logem s prominutim "vysirat" autora, ktery kolem kese beha jiz 5 let...

V pravidlech o tom, do kdy ma byt kes opravena a v jak dobre kondici nic moc napsano neni, tak ze zbozne prani "za mapu cistejsi" je hodnotove asi na urovni toho -"vyserte se uz na ty nesmyslne powertraily/serie".


Tak jednak jednu kesku ma, ale hlavne bys mel mit trochu respektu k reviewerum, kteri nejen ze vedi z vlastni zkusenosti, co starani o kes obnasi, ale take bdi nad dodrzovanim pravidel. A ze o tom nic v pravidlech neni? Nez neco takoveho napises, zkus si je znovu precist! Pokud si je vubec nekdy cetl.

http://support.groun...ge&id=307#maint

Owner is responsible for visits to the physical location. You are responsible for occasional visits to your cache to maintain proper working order, especially when someone reports a problem with the cache (missing, damaged, wet, etc.). You may temporarily disable your cache to let others know not to search for it until you have a chance to fix the problem. This feature is to allow you a reasonable amount of time – normally a few weeks – in which to check on your cache. If a cache is not being maintained, or has been temporarily disabled for an unreasonable length of time, we may archive the listing.

Takze s prehledem mesic uz zacina byt moc. A tady se resi kese, ktere jsou zavrene pres tri mesice a owneri se ani neobtezuji reagovat do te doby, dokud se do toho nevlozi reviewer. Vubec nejde o kese, ktere jsou kvuli snehu zavrene do jara ani o kese, kde se na NM/DNF/WN owner ozve s pochopitelnym duvodem, proc to doted neslo nebo to ma uvedene primo v disabled logu.

Sam mam jednu zavrenou proto, ze se docasne presunula tezba do blizkosti kese a je tam ted zakaz vstupu a druhou, protoze po obnove znicene naucne stezky jsem si privodil uraz a zatim ji nejsem schopen pesky absolvovat. Ale vsichni navstevnici listingu to okamzite vedi. Kdyz tam ma nekdo napsany, ze se zajde za tyden podivat a behem dalsich tri mesicu je tam spousta note s dotazy, kdy to tedy bude a autor se nenamaha odpovedet a ma pritom na konte dalsich 300 nalezu v okoli, proc by se mel stydet dat NA treba i ten zacatecnik se 100 nalezy?
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#56 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2011 - 8:48

Hele, Pinokio, dobrý. Určitě rozumnější hlas než z té veselice vzájemně se podporujících Dušínů. Za rozum čistší, za svět bez Spasitelů!
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#57 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2011 - 8:52

Koukam, ze kdyz dojdou argumenty, zacina se s Dusiny a Spasiteli. Kdy prijdou na radu sprosta slova a svaly? Vlastne uz tu Sobik i tim nasilim vyhrozoval... :)
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#58 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2011 - 8:58

V zájmu zachování duševního zdraví kačerstva navrhuji LOCK vlákna.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#59 Aqualung Reviewer

Aqualung Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2011 - 8:59

No to je zase vlákno. Asi si vezmu dovolenou nevděčníci!
  • 0
Děkuji zodpovědným kačerům, kteří předtím, než odeslali listing ke schválení, si přečetli doporučení reviewerů, případně si provedli kontrolu podle návodu v mém profilu.

#60 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2011 - 9:01

Aqualung Reviewer napsal/a:
No to je zase vlákno. Asi si vezmu dovolenou nevděčníci!

to máš za to, že se staráš o zdraví keší
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama