Přejít na obsah


Fotka

Slouceni tracelogu a otagovani fotek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 16:25

Neresil nekdo slouceni tracelogu z Oregona (ci obecne asi z jakehokoliv Garmina) do jednoho souboru? Mam rozsekany tracelog po jednotlivych dnech a chtel bych to mit v ramci jednoho souboru. Dalsi dotaz s tim souvisi - jake je nejefektivnejsi otagovani fotek souradnicemi s pomoci toho souboru? Idealne nejaka aplikace, ktera si porovna datumy/casy a frkne do exif i souradnice.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#2 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 16:46

Takze slouceni se mi nakonec povedlo nejak v MapSource, kdy jsem po jednom prekopirovaval ty jednotlive dny. V kazdem pripade musim nejak poresit "navazani" jednotlivych dnu na sebe a nasledne jeste to otagovani fotek.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#3 jakubkencl

jakubkencl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 16:46

Spojit stopy by měl umět MapSource a souřadnice k fotkám umí přiřadit Zoner - myslím, že 12 a výše.
  • 0

#4 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 16:46

Spojování souborů dělám manuálně v MapSource (většinou si totiž stejně projedu ten log, zda tam není nějaký "úlet")... A pro otagování používám Zoner Photo studio, který mám ale koupený. Určitě však existují i freewarové programy...
  • 0

#5 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 16:48

Na tagování fotek používám geosetter
  • 0

#6 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 17:10

Jeste mensi dotaz k tomu spojovani stop. Stalo se mi, ze jsem treba zapomnel a GPS zapnul o 50km jinde. Kdyz to sloucim, tak to hodi rovnou caru. Kdyz si necham vypocitat trasu po ceste, tak to zase nemuzu vlozit do toho logu. Jde to nejak "obcurat"?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#7 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 17:21

Jinak jsem si zkusil cvicne predhodit ten soubor trasy Zoneru 13 a je to fakt super, okamzite mi to presne otagovalo souradnicema. Super. Ted jeste poresit ty hluchy mista a jsem maximalne spokojen.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 17:31

Jo geosetter. Funguje krásně. A ručně se tam dají přidat i směry pohledu (v exifu mohou být dvoje souřadnice, souřadnice fotografa a předmětu, může tam být i azimut). A geosetter pak dovede podle ohniskové vzdálenosti (kterou přečte z exifu) namalovat na mapě i ten trychtýř. Opravdu se z toho dá přesně poznat co se fotilo. A umí i přiřadit z webu nadmořskou výšku a obec. A pochopitelně zvládá i ostatní položky z IPTC, jako je třeba popis, autor, atd. A navíc je živý, každou chvíli se mi stahuje nějaká aktualizace.
  • 0

#9 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 17:35

No vzhledem k tomu, ze mam pres 1000 fotek, tak az na takovyhle crcani kaslu. Staci mi naprostej zaklad. Spis me trapi ta trasa.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 17:39

Souřadnice podle trasy pochopitelně geosetter umí automaticky, tedy pokud máš správně hodiny ve foťáku nebo pokud víš o kolik je máš blbě (vyfoť si navigaci s hodinama). To ostatní používat můžeš, ale nemusíš. Ale vzhledem k tomu, že program je zadarmo, tak mě funkce navíc netrápí. Já je občas využiju. Fotím baráky a potřebuju vědět, který to byl, ne jen že jsem stál na návsi. Ale nedělám to u všech.
  • 0

#11 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 17:43

S474N: nějak mi není úplně jasný problém s těma trasama, když to spojíš, tak máš konce jednotlivých tras spojený čárou a nechceš to, nebo o co přesně jde?
  • 0

#12 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 17:43

Jj, bohuzel sesyncnuti casu jsem v dobe foceni neresil a resim to ted zpetne. Nicmene Zoner uplne v pohode a jestli to lita o par metru, tak se nic nedeje. Jen teda doslo k hodinovemu posunu, tak jsem tu dal korekci a vsechno v pohode.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#13 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 17:44

pepa.z.pocernic: presne tak, ber to tak, ze treba jeden den jsem vypl vecer GPS v hotelu, rano jsem vstal, jedu na vylet a az po 50km jsem si uvedomil, ze mam vyplou GPS. Tak jsem ji zapl a samozrejme zacala logovat az od te doby. Takze je tam hluche misto, ktere kdyz spojim, tak to proste udela rovnou caru bez ohledu na to, ze teren byl sama zatacka.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#14 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 17:50

divný, když jsem zkoušel nakopírovat do mapsource více tras a pak to uložil, tak v tom jednom gpx byly ty trasy uložený samostatně a ms je viděl pořád jako samostatné trasy. Ale jiný program to může interpretovat jako jednu trasu se spojkou. Pokud ti šlo o to rekonstruovat klikatou trasu kvůli fotkám, tak na to rovnou zapomeň, protože tam stejně nebudou časové údaje pro jednotlivé souřadnice.
  • 0

#15 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 18:23

Jasne, ze je to tam videt jako ruzne trasy. ALe je tam funkce Spojit a on to potom spoji v jednu trasu. Ale i primo v te jedne trase to mas samozrejme rozkouskovany po jednotlivych dnech/hodinach.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#16 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 18:57

pořád mi to neni jasný o co se snažíš. V prvním příspěvku píšeš že chceš mít jeden soubor a to jde i bez spojení tras. Nebo chceš mít jedinou trasu?
  • 0

#17 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 19:27

Ano, chci mit jedinou trasu, ale aby z hluchych mist byla prave taky trasa.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#18 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 20:53

Kolik těch hluchých míst je, nelze to dokreslit ručně? Nebo třeba basecamp umí konvertovat route na track. A pak to pospojovat s ostatními fragmenty
  • 0

#19 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 246 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 21:45

S474N napsal/a:Neresil nekdo slouceni tracelogu z Oregona (ci obecne asi z jakehokoliv Garmina) do jednoho souboru? Mam rozsekany tracelog po jednotlivych dnech a chtel bych to mit v ramci jednoho souboru.

Sloučení stop, i všemožné jiné operace, umí http://www.gpsbabel.org.
  • 0

#20 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 23:20

Ja to riesim v MoZiGo tak, ze v prvom kroku vytvaram z plt a gpx resp. gdb suborov pomocou gpsbabel sql databazu "KedyKde" kde je zapisane len to na akych gps suradniciach kde som bol v danom case... Mam na mysli zaznam tras z oziexplorera, iGO alebo gpx z MS&garmina. V druhom kroku vezmem vsetky foto ktore chcem zapracovat do kmz -tieto mohli vzniknut viacerymi fotakmi /moj a manzelkin/ a skopirujem ich do jedneho adresara ... Potom mam v mozigo proceduru ktora pomocou exif udajov vo foto dohlada v databaze "kedykde" kde foto bolo robene a tuto info zapise hned do exifu jpg...Je tam aj moznost casovej korekcie... Nakoniec spravi jeden subor kmz ktory obsahuje aj thumbs a pripadne odkazy na web kde su original fotky tak aby sa to dalo ukazat aj priatelom.
  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama