Přejít na obsah


Fotka

Slouceni tracelogu a otagovani fotek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#21 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2011 - 8:53

pepa.z.pocernic: jedno je pomerne dlouha trasa po pobrezi (navic sama klikatice, vzdusnou carou 52km), takze se na to asi vykaslu. Skoda, ze navrhnuta trasa MapSourcem z bodu A do B nejde nejak preexportovat "umele" do toho zaznamu trasy, to by byla uplne znacka ideal.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#22 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2011 - 9:20

S474N: tak nainstaluj BaseCamp, ten přeexportovat route na track umí. edit: samozřejmě jen souřadnice bez časových údajů
  • 0

#23 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2011 - 9:25

pepa.z.pocernic: BC mam taky instalnutej, tak to schvalne zkusim. Smogeo: jasne, ze se to spoji, ale primou carou "vzduchem", ktera nerespektuje silnice atd. Vzdyt o tom celou dobu tady piseme.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#24 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2011 - 9:52

Roman_Jaromer napsal/a:
Spojování souborů dělám manuálně v MapSource (většinou si totiž stejně projedu ten log, zda tam není nějaký "úlet")...
A pro otagování používám Zoner Photo studio, který mám ale koupený. Určitě však existují i freewarové programy...


Dělám to úplně stejně.

A umíte někdo přesvědčit Picasu, aby si do mapy rovnou zařadila souřadnice fotek, podle EXIF ??

Naposledy jsem to naklikával podle mapy ze Zoneru do map u Picasy. Zbytečně pracné, když tam ty souřadnice jsou :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#25 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2011 - 9:55

kolombo napsal/a:
A umíte někdo přesvědčit Picasu, aby si do mapy rovnou zařadila souřadnice fotek, podle EXIF ??


Odpovím si sám, podle nápovědy to jde:

http://picasa.google...1&topic=1689810

Příště to otestuju :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#26 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2011 - 10:53

Smogeo napsal/a:

mpik napsal/a:
Jo geosetter. .... A navíc je živý, každou chvíli se mi stahuje nějaká aktualizace.

Si vzpomínám, jak jsem jednou aktualizoval, mělo to spoustu novej fičurek, úhly pohledu, trychtýře, tak jsem si fotky nad mapou hezky načančal a po vypnutí geosettru z hrůzou zjistil že ty data v exifu nejsou! :o Měl to geosettr uložený někde interně. Tak bacha na to.

Geosetter to ukládá opravdu interně a nakonec se to musí všechno hromadně uložit, překvapivě ikonou diskety. Ale myslím že před skončením by se měl zeptat, pokud je něco neuloženého.
  • 0

#27 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2011 - 12:19

mpik: myslim že není tak úplně pravda. Myslím že lze nastavit, že se ukládá do xmp bez uložení do exifu. A pokud jiný soft neumí s xmp, nebo se zapomene zkopírovat, tak nejspíš nastane problém. edit: tim neřikam, že nedošlo k save, jen že i když člověk uloží, tak to v exifu možná být nemusí
  • 0

#28 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2011 - 12:55

Takze jsme to s pepou rozchodili - bohuzel jsem mel starsi verzi BaseCampu a ta tam tu funkci prevodu na trasu nemela. V kazdem pripade se nam ale podarilo zjistit, ze neni treba slucovat vsechny trasy do jedne, ale naopak je lepsi si je nechat "vedle sebe" v MapSource. Vyhoda je zrejma, kazde trase se da nastavit ruzna barva a potom je to i pekne videt v GoogleMaps, kdyz si clovek udela export do KMZ. Takze diky za asistenci Pepo!
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#29 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2011 - 13:11

To je možné, že může ukládat souřadnice jinam. Já to nastavil rovnou do exifu. A protože už se na to někdo ptal, přidávám obrázek, kde je vidět to tagování souřadnicemi cíle a azimutem. Jen musíte mít v databázi geogetu svůj foťák, nebo nastavit přepočet jeho ohniskové dálky na kinofilm. Můj Panasonic tam už byl. Jinak by ty trychtýře neměly správný úhel.http://pikous.wz.cz/GeoSetter.jpg
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama