Přejít na obsah


Fotka

Výchozí souřadnice x vyluštěné final


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
43 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 07 December 2011 - 23:08

Po dlouhé době otvírám znovu k debatě téma, ohledně vyluštěných souřadnic v GG. Jde mi o to, zda by nešlo do GG implementovat nastavení, zda třídit dle výchozích souřadnic nebo dle vyluštěných souřadnic... Proč to? Zcela jednoduše... Připravuji se na výpravu někam, dám si keše v okruhu od místa xy a dostanu všechny keše, ale jen dle výchozích souřadnic. Pokud je v okruhu nějaká vyluštěná mystery, není tam! Další problém je, pokud si dám třídit keše od Home nebo obecně od nějakého bodu. Mám výchozí souřadnice mystery 200m od home, ale když se podívám, tak vyluštěná final je 12 km.

GSAK pracuje s tím tak, že pokud exitují vyluštěné final, bere je a všechny operace probíhají podle vyluštěných final a ne podle zadaných výchozích souřadnic. Je to jistě lepší než takto.

Nešlo by s tím něco prosím udělat? Jistě se najdou další,co to podpoří.
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 07 December 2011 - 23:25

Vis proc s timhle nemam problem? protoze v GPSce i v PDA mam nahrane vsechno.
  • 0

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 07 December 2011 - 23:35

HaLuMa napsal/a:
Vis proc s timhle nemam problem? protoze v GPSce i v PDA mam nahrane vsechno.

Ale tohle není o tom, zda mám nahráno všechno... Jsem v GG.
  • 0

#4 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 07 December 2011 - 23:37

Nevím, jestli jsem ten dotaz úplně správně pochopil, ale pokud si na webu změníš souřadnice na ty finální (vyluštěné), a pak si tu cache stáhneš do GeoGetu, tak se ti stáhne přímo jen s těmi vyluštěnými souřadnicemi. A vzhledem k tomu, že asi těch mysterek neluštíš denně desítky, tak pokud něco takového potřebuješ, tak holt měň souřadnice u mysterek na webu a stahuj je do geogetu až následně ;)
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#5 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1397 příspěvků(y)

Publikováno 07 December 2011 - 23:42

Pajo bohuzel, sobik mysli neco jineho. A ano, i GG umi na mnoha mistech pracovat s "korigovanymi souradnicemi" a bylo by pekne mit je i v seznamu. Feature-request povazuji za validni. Pridal bych k filtrum na vzdalenost moznost pouzit korigovane souradnice a pridal bych sloupec zobrazujici vzdalenost ke korigovanym souradnicim. Definujme si korigovane souradnice jako souradnice finalniho bodu s dle abecedy nejnizsim waypoint id. Nejsem si jist, zda je vhodne v tomto pripade brat v uvahu flag editovano-needitovano uzivatelem. Spis bych rekl, ze ne.
  • 0

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 07 December 2011 - 23:47

medwyn_cz napsal/a:
Pajo bohuzel, sobik mysli neco jineho.

Děkuji za podporu. Přes web zadávat a importovat nové souřadnice moc nemiluji, mám je zadaná ručně do GG a bylo by fajn, kdyby je GG používal...
... v okolí Home mám hromadu mystery a multin do 100 metrů, ale final je v kilometrech :-/
  • 0

#7 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1912 příspěvků(y)

Publikováno 07 December 2011 - 23:50

Jo, tohle by byla šikovná fičura, ale moc si nedovedu představit jak implementovat do gui aniž by ho to zbytečně neznepřehlednilo. To bych si radši pro ty finálky dojel ;)
  • 0

#8 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 08 December 2011 - 8:02

To, co navrhuje Paja.V je sice cesta, ale zaroven cesta do pekel. Za chvili nebudes mit tuseni, jestli jsi tu neodlovenou mysterku uz vylustil a nebo ji mas teprve vylustit. Je pravda, ze obcas by se filtr s koordinovanymi souradnicemi hodil, taky bych se primlouval. Na rozdil od Parkise tu nevidim nijaky prostor pro neprehlednost: - ve filrtru zaskrtavatko pro pouziti koordinovanych souradnic (podobne jeko je u polygonu) - sloupec s koordinovanymi souradnicemi (resp vzdalenosti ref. bodu od koordinovanych souradnic) Zaskrtavatkem si muzes zmenit vyber polohy a kliknutim na sloupec si muzes sam zmenit razeni u jiz zobrazeneho seznamu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 08 December 2011 - 8:11

gord napsal/a:
To, co navrhuje Paja.V je sice cesta, ale zaroven cesta do pekel. Za chvili nebudes mit tuseni, jestli jsi tu neodlovenou mysterku uz vylustil a nebo ji mas teprve vylustit.


V GeoGetu to sice nepoznáš, ale stačí mrknout na web a vidíš hned, jestli jsi zadával nové souřadnice ;) Ale souhlasím, že to není pohodlné...zvláště, pokud již má člověk v GeoGetu zadáno plno vyluštěných mysterek, nebo potřebuje zkontrolovat větší množství krabiček.
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 08 December 2011 - 8:30

Kdyz to nepoznas v geogetu, tak je to na nic. Prece nebudes kontrolovat kazdou mysterku v databazi vuci webu?

Myslim, ze se tu podarilo definovat dva nezavisle problemy.

1. jak psal medwyn - pridat moznost filtrovat podle vzdalenosti ke korigovanym souradnicim. To ma zaludnost v tom, ze to bude hodne pomale, i kjdyz chystam vec, ktera by tomu mohla rychlostne pomoci. A pak, doplnkove, umoznit ukazovat vzdalenost ke korigovanym souradnicim. Coz opet narazi na stejny rychlostni problem.

2. tahani korigovanych souradnic z webu. Zde je problem v nekonzistenci poskytovanych dat. Pres API jsou ti nabizeny puvodni souradnice, a jako doplnkove ty korigovane. Takze vis oboje, a muzes se podle toho zaridit. (treba tak, ze vyrobim automaticky vygenerovany finalni waypoint.) Jenze v GPX mam bud jedny, nebo druhe souradnice, aniz bych mohl poznat, ktere z nich tam zrovna jsou. Takze pokazde dostanu vreceno uplne neco jineho a nemuzu s tim nijak pracovat.

Dokud s timhle Groundspeak neco neudela (nezmeni schema GPX, jak sliboval uz nekdy v unoru - a nic se nestalo!), je pouzivani korigovanych souradnic na webu kontraproiduktivni, a misto prehlednosti a jednoduchosi to zanasi jen chaos a praci navic. Nepouzivat!
  • 0

#11 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1781 příspěvků(y)

Publikováno 08 December 2011 - 8:33

medwyn_cz napsal/a:
Definujme si korigovane souradnice jako souradnice finalniho bodu s dle abecedy nejnizsim waypoint id.

Koukal jsem, že třída TGeo už obsahuje properties pro korigované souřadnice (CorrectedLat, CorrectedLon, CorrectedCoordX, CorrectedCoordY, CorrectedLatNum, CorrectedLonNum, CorrectedCoordXNum, CorrectedCoordYNum), takže Geoget si s tím už nějak dokáže poradit.

Parkis napsal/a:
Jo, tohle by byla šikovná fičura, ale moc si nedovedu představit jak implementovat do gui aniž by ho to zbytečně neznepřehlednilo.

Nemyslím si, že by to byl nějaký zvláštní problém. Do seznamu dostupných sloupců a třídění bych přidal korigované souřadnice (vypočítané na základě výše uvedených properties) a vzdálenost ke korigovaným souřadnicím. Pak už by si každý, kdo má zájem, přidal požadovaný sloupec a případně podle něj setřídil.

Vzhledem k tomu, že se zdá, že v Geogetu už všechno potřebné k dispozici je, viděl bych to pouze jako rozšíření seznamu nabízených sloupců. Asi to nebude tak jednoduché, jak to vypadá, ale rozhodně bych se za zapracování nějakého řešení přimluvil.
  • 0

#12 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1397 příspěvků(y)

Publikováno 08 December 2011 - 9:35

Ja vim ze nejake korigovane souradnice tu jsou, vsak je moje makra taky uz leta pouzivaji. Ale dle meho to funguje jen na uzivatelem vytvorene finalni waypointy. V tomhle ohledu mi prijde lepsi, kdyby to fungovalo i na importovane finalky. Problem, ktery jsem nastinil hned v prvnim prispevku, ale vsichni ho ignorovali.
  • 0

#13 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 08 December 2011 - 9:44

Neignorovali. Tam neni zadny rozpor, tak se k tomu nikdo nevyjadroval. Ja se jen jeste zamyslel nad tim abecednim poradim finalovych WP a na nic rozumnejsiho jsem neprisel. (Jen ze by se mely ignorovat FWP s nulovymi souradnicemi.)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#14 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 08 December 2011 - 11:25

spadi napsal/a:
dal jsem do špatného vlákna vymazáno proč tu není tlačítko mazat vlastní příspěvky??

spadi: kdyz das UPRAVIT, tak dole mas zatrzitko VYMAZAT. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#15 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5834 příspěvků(y)

Publikováno 08 December 2011 - 11:35

Ja se jen jeste zamyslel nad tim abecednim poradim finalovych WP a na nic rozumnejsiho jsem neprisel. (Jen ze by se mely ignorovat FWP s nulovymi souradnicemi.)

jo to by bylo dobré
  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 08 December 2011 - 11:56

??? Vzdyt ty korigovane souradnice od sameho zacatku ignoruji waypointy s nulovymi souradnicemi. Dokonce i v celem Geogetu plati, ze pokud "Final location" waypoint nema souradnice, tak neni bran jako finalni, tedy ani takova keska neni brana jako vylustena. Atd.
  • 0

#17 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5834 příspěvků(y)

Publikováno 08 December 2011 - 13:21

Nojo, musel bych se zase prograbat exportním skriptem aby tyhle pseudowaypointy ignoroval, jenom mi to v PDA zasírá databázi a pak se divím, koli že tam mám finálovek.
  • 0

#18 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5452 příspěvků(y)

Publikováno 08 December 2011 - 13:55

Copak finálky u mysterek...ale jmelí...totiž finálky u tradiček! Sednul jsem před dvěma týdny a napsal asi 90 logů NM, ke každé jeden...a výsledek? Ke včerejšku jich zbývá ještě 40, kde owner žádost o smazání ignoroval.
  • 0

#19 spadi

spadi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 08 December 2011 - 13:56

S474N napsal/a:

spadi napsal/a:
dal jsem do špatného vlákna vymazáno proč tu není tlačítko mazat vlastní příspěvky??

spadi: kdyz das UPRAVIT, tak dole mas zatrzitko VYMAZAT. ;)

už to vidím :)
  • 0
Garmin Oregon 300
www.haspirja.webnode.cz

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 08 December 2011 - 14:01

dr.vota napsal/a:
Copak finálky u mysterek...ale jmelí...totiž finálky u tradiček!


Chces rict, ze vice jak polovina zareagovala a napravila to? To povazuji za mimoradny uspech! Kolik z nich ti poslalo odpoved, ve ktere ti vynadala, ze je otravujes? ;)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka