Přejít na obsah


Fotka

Výchozí souřadnice x vyluštěné final


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
43 odpovědí na toto téma

#21 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 14:03

HaLuMa napsal/a:

dr.vota napsal/a:
Copak finálky u mysterek...ale jmelí...totiž finálky u tradiček!


Chces rict, ze vice jak polovina zareagovala a napravila to? To povazuji za mimoradny uspech! Kolik z nich ti poslalo odpoved, ve ktere ti vynadala, ze je otravujes? ;)

překvapivě jen 2 reakce do mailu, víceméně zdvořilý dotaz "proč to". Sám se divím :)
Ale asi to bude chtít ještě zopakovat. Většinou byly souřadnice stejné jako výchozí, někde se ale lišily a nejméně u dvou byly dokonce finálky vícenásobné.
  • 0

#22 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 14:32

Ja kdysi tuhle anabazi absolvoval s nejakymi 50 kousky. Vysledek byl, ze mi jich asi 30 se neozvalo, par to napravilo a zbytek odpovedel ve smyslu, ze nevedi o cem mluvim. Tak jsem toho zanechal :)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#23 o_three

o_three

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 15:55

za to trideni dle vylustenych souradnic o kterem psal Sobik bych se taky primlouval. Premyslel jsem, ze bych mel v GPS stabilne aktualizovane PQ se vsemi vylustenymi mysterkami a ten bych vzdy doplnil o PQ dane oblasti s tradickami a multinami. Ale to sobikovo reseni by bylo podstatne pohodlnejsi :-)
  • 0

#24 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 17:22

Pravda je, že jsem teď měl v GPS půl roku GPX soubor s finálkou Rychlostnice (Night edition), která má vychozí souřadnice v Praze a finálku u Liberce. A pořád jsem se na ní nemohl dostat. Až teď se zadařilo a můžu ji smazat.
  • 0

#25 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 17:41

LudaL napsal/a:
Pravda je, že jsem teď měl v GPS půl roku GPX soubor s finálkou Rychlostnice (Night edition), která má vychozí souřadnice v Praze a finálku u Liberce. A pořád jsem se na ní nemohl dostat. Až teď se zadařilo a můžu ji smazat.

No právě... problém je v tom, že pokud bych filtroval keše pro export dle polygonu nebo trasy nebo blízkosti k bodu a upravených souřadnic, tak by tam měla být. Ale při klasickém třídění seznamu dle vzdálenosti už ne :-(
  • 0

#26 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 246 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2011 - 18:42

Také bych se přimlouval za zlepšení práce s finálkami.
Pěkně je to vyřešeno v GeoKuku:

Program má trochu zvláštní terminologii, ale v základu je pochopitelná. Základem je kešoid, což je jakási zobecněná keš. Zobecněná proto, že se vůbec nemusí jednat o kěš jako takovou, ale v podstatě o jakýsi souhrnný typ bodu (autor Geogetu v poslední době začal říkat kešoidu "bod"). Kešoid má jméno a další atributy (nazývané geny) v závislosti na typu kešoidu. Kešoid sáam o sobě nemá souřadnice, ale obsahuje jeden nebo více waypointů, ty už souřadnice povinně mají. Jeden z waypointů kešoidu se považuje waypoint hlavní, takže lze říci, že pozice hlavního waypointu je pozicí kešoidu.

Rozdílné pojetí waypointu od geocachingu je to, že i souřadnice tradiční keše nebo úvodní souřadnice mysterky se považují za waypoint.

Pak už jen stačí za hlavní waypoint považovat finální (pokud je rozumný).
Doufám, že se tohoto pojetí dočkám alespoň ještě v PocketDrake.
  • 0

#27 hydrous

hydrous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2011 - 23:05

dr.vota napsal/a:
Copak finálky u mysterek...ale jmelí...totiž finálky u tradiček!
Sednul jsem před dvěma týdny a napsal asi 90 logů NM, ke každé jeden...a výsledek? Ke včerejšku jich zbývá ještě 40, kde owner žádost o smazání ignoroval.


Ahoj, jsem jeden z owneru co dostal Tvůj NM log, a ignoroval ho, protože nechápu co je na Final locaion u tradičky špatného navíc, když ta možnost v listingu je, popřípadě komu a jak to vadí. Dneska došel další NM od Sally&eL tak čekám že budu poučen :-) předem dík...
  • 0
Horší cesta nemusí být kratší...

#28 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2011 - 23:19

Tak bud ta finalka ukazuje na vychozi souradnice, tudiz je uplne zbytecna, protoze vsichni vi, ze u tradicek je keska na vychozich souradnicich. Nebo ukazuje nekam jinam, pak ale ta keska neni tradickou, jaksi z definice tradicni kese. Holt, nekteri si proste musi delat svuj vohejbak na rovnak. B)
  • 0

#29 hydrous

hydrous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2011 - 23:35

No a já jsem si říkal, že tím že tam Final location se stejnýma souřadnicema dám nic nezkazím, spíš mě udivuje, že si někdo dá tu práci takové keše vyhledávat a obesílat NM logem, osobně nemám pocit že keš potřebuje údržbu... Takže to asi někomu vadí, což pořád nechápu :-) Navíc když je spousta keší které opravdu údržbu potřebujou, a nikoho to nezajímá... Ale budiž, když je to taková hrozná chyba tak ten Final bod odstraním, ať už mi nechodí další NM logy... spokojeni? ;-)
  • 0
Horší cesta nemusí být kratší...

#30 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2011 - 12:27

Jak bych ti to vysvětlil? No, dávat Final wpt k tradičce je něco jako navlékat prezervativ na svíčku ;)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#31 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2011 - 12:51

LudekV napsal/a:
Jak bych ti to vysvětlil? No, dávat Final wpt k tradičce je něco jako navlékat prezervativ na svíčku ;)

Naprostý souhlas. A dodávám: Taky to ničemu nevadí a není důvod se nad tím pozastavovat.
  • 0

#32 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2011 - 13:04

Nesdilim tvuj nazor. Vadi to. V principu je to nesmysl a odporuje to pravidlum tradicni kese. Navic pribyvaji body na mape a v GPS. Kdyby to delal u tradicky kazdy, vejde se do GPS polovina kesek. A mimochodem, uz jsem take videl u tradicky 2 finalky, z nichz ani jedna se neshodovala s ulozenim kese :) Tam slo zrejme o "preklep" pri vyberu reference pointu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#33 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2011 - 13:11

mh.mail napsal/a:

LudekV napsal/a:
Jak bych ti to vysvětlil? No, dávat Final wpt k tradičce je něco jako navlékat prezervativ na svíčku ;)

Naprostý souhlas. A dodávám: Taky to ničemu nevadí a není důvod se nad tím pozastavovat.

to bych neřekl, že to ničemu nevadí.
1) jeden další zbytečný waypoint zabírá místo v paměti GPS, kam by se místo něj mohl vejít jiný užitečný a spotřebovává zbytečně výkon při zobrazování
2) vyvolává zmatek u lovce v terénu
3) dává špatný příklad pro nové ownery, kteří by si z toho mohli nesprávný vzor pro svoje první zakládané keše (jak se už mnohokrát stalo)
Haluma to napsal dobře. Prostě smazat.
Těm co pochopili a smazali, děkuji. Ostatní nejspíš čeká další kolo.

P.S. vidím, že gord mezitím psal skoro totéž :)
  • 0

#34 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2011 - 13:26

hydrous napsal/a:
...Navíc když je spousta keší které opravdu údržbu potřebujou, a nikoho to nezajímá...

Píšu NM vždycky, když to keš potřebuje...kromě téhle kampaně už jsem jich napsal přes 50 (no vlastně možná mnohem víc, protože celkem jich mám 142 a to už jich je řada z nich smazána ownery, nevím kolik přesně, - asi mají pocit, že tím zahladí stopy něčeho špatného z listingu?). Je to málo nebo hodně?
Ale to už je trochu OT.
  • 0

#35 trefcz

trefcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2011 - 13:36

mh.mail napsal/a:

LudekV napsal/a:
Jak bych ti to vysvětlil? No, dávat Final wpt k tradičce je něco jako navlékat prezervativ na svíčku ;)

Naprostý souhlas. A dodávám: Taky to ničemu nevadí a není důvod se nad tím pozastavovat.

To si dovolim oponovat:
1) Bude se spatne zapalovat
2) Pri horeni bude smrdet :-)

Ano final wpt u tradicek vyvolavaji zmatek, zabiraji pamet, a je ztrata casu delat neco co neni potreba. :-)
  • 0
GARMIN Oregon 450 + Topo Czech 2011 PRO + GeoGet

#36 THomas fP

THomas fP

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2011 - 22:37

hydrous napsal/a:
No a já jsem si říkal, že tím že tam Final location se stejnýma souřadnicema dám nic nezkazím, spíš mě udivuje, že si někdo dá tu práci takové keše vyhledávat a obesílat NM logem, osobně nemám pocit že keš potřebuje údržbu... Takže to asi někomu vadí, což pořád nechápu :-) Navíc když je spousta keší které opravdu údržbu potřebujou, a nikoho to nezajímá... Ale budiž, když je to taková hrozná chyba tak ten Final bod odstraním, ať už mi nechodí další NM logy... spokojeni? ;-)


Reagoval jsem úplně stejně. Nepochopil jsem tuto aktivitu a docela mi na ní vadí, že někdo kdo krabku nenavštívil do ní rýpe. Nicméně žijeme v době různých chytrolínů a tak přece nebudu co týden opravovat atributy keše. Myslím si totiž, že ten červený křížek co pánové svým NM logem vyrobí, je víc škodlivý než WP, který se v oblasti se špatným signálem snaží kačera nasměrovat při hledání - což byl případ mé keše. Snad bych ještě poznamenal, že podobné akce mě často dovedou spíš k předčasné archivaci krabky, tím se totiž vyřeší vše a je klid ...;);)
  • 0
+ + +

#37 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2011 - 23:07

THomas fP napsal/a:
... než WP, který se v oblasti se špatným signálem snaží kačera nasměrovat při hledání - což byl případ mé keše.

Tohle mě zaujalo. Mohl by jsi rozvést, jak final WP u tradičky pomáhá nasměrovat kačery?:o:o
Dle mých zkušeností spíše vyvolá zmatek. Je tedy keš na souřadnicích tradičky nebo na souřadnicích finálky?:@
Docela si cením toho, že to někdo kontroluje a snaží ownery poučit a přesvědčit je, aby dělali věci správně.
  • 0

#38 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2011 - 1:01

jestlize ma tradicka FWP, kterej je na souradnicich krabky, je FWP uplne k nicemu...jestlize je FWP jinde nez krabka, pak to bud neni tradicka, nebo to neukazuje na krabku a pak to nema bejt FWP, ale jenom WP - referencni bod... PS: proc se to tady vubec resi, kdyz puvodni tema bylo o necem uplne jinym? :D
  • 0

#39 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2011 - 1:57

THomas fP napsal/a:
Reagoval jsem úplně stejně. Nepochopil jsem tuto aktivitu a docela mi na ní vadí, že někdo kdo krabku nenavštívil do ní rýpe. Nicméně žijeme v době různých chytrolínů a tak přece nebudu co týden opravovat atributy keše. Myslím si totiž, že ten červený křížek co pánové svým NM logem vyrobí, je víc škodlivý než WP, který se v oblasti se špatným signálem snaží kačera nasměrovat při hledání - což byl případ mé keše. Snad bych ještě poznamenal, že podobné akce mě často dovedou spíš k předčasné archivaci krabky, tím se totiž vyřeší vše a je klid ...;);)

Mně to teda vadí - a dost. Jsem někde v terénu a najednou vidím ikonu finálky. Přitom v dané oblasti o žádné vyluštěné mysterce nebo multině nevím. Po delším bádání nakonec zjistím, že je to fake-finálka která tam nemá co dělat a má na tom místě být normální tradička. Dokážeš to ve své zaslepenosti pochopit ?
A to nemluvím o případu, kdy owner dá souřadnice keše na místo kde by normálně měl být waypoint přístupu a finálku tam kam se má dojít. Už jsem i takové listingy viděl.
  • 0

#40 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2011 - 9:14

THomas fP napsal/a:
...a docela mi na ní vadí, že někdo kdo krabku nenavštívil do ní rýpe....

A já zase nechápu, proč se někdo diví, že chci, aby byla v pořádku keš, kterou jsem (zatím) (ještě) "nenavštívil", už předtím než se ji chystám odlovit.
Nicméně děkuji ještě jednou za opravu. Už jich zbývá jen asi 30 v ČR.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama