Přejít na obsah


Fotka

GeoTrophy / GeoPuzzle


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1129 odpovědí na toto téma

#701 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 17 srpen 2014 - 4:34

Zajímalo by mne jak, když na místě je (aktuálně) jedna keš a ta je třeba PM. To jako dát nejbližší BM keš k danému dílku - to je přece hloupost, ne?

Zalogovat PM keš může každý, takže není to o tom, že by to nešlo. Ano, k údajům se dostat "nedá"... kdo nechce být PM (platit), má možnost zkušebního členství na 1 měsíc zdarma (a Garmin taky dává měsíc zdarma za registraci GPS). 

To by mě zajímalo jak asi získám zkušební členství, když jsem se dozvěděl že odjíždím teprve před pár dny?? A navíc když napíšu ownerovi jako například u keše Macocha Cave tak neodpoví...takže jsem scháněl souřadnice jako blázen. Jako zalogovat keš není až takový problém, ale jak se má člověk dostat k PM keším když odjíždí narychlo a chce mít keše z puzzlí, ale ty jsou PM. Takže jak vidím tak asi tam ten seznam keší s PM v puzzlích mít nebudu no.


  • 0

#702 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2014 - 12:40

Jedna možnost byla tady: http://www.geocachin...-member-zdarma/

Dále se dalo přes reviewery a CAGeo. Potom byly kódy v některých keších, občas je dal někdo na fórum/FB. 

 

 

A podobnejch neřešitelnejch problémů je mnoho, taky jsem byla v zahraničí, kde jsem neměla internet, nestáhla jsem si keše (protože jsem neměla jak) a nemám je odlovený (a tím pádem obarvený daný státy) - asi půjdu psát na fórum operátora, aby mi umožnil nějakým způsobem se připojit zadarmo, protože se mi platit nechce.

 

A samotný owner taky není online pořád, že... rozhodně bych si nemyslela, že souřadnice/GPX poslat nechce. A rozhodně na Macoše PM smysl má. 


  • 0

#703 Zahonkovi

Zahonkovi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 15:14

Protože mě od malička fascinují české přehrady a jim podobná vodní díla, nemohu jinak než se podělit o tento námět, který už tu asi byl. Seznam jsem nevybral ani náhodně ani jenom podle velikosti. Spíš jsem hledal přehrady s malebným okolím nebo významné rozlohou, technicky, historicky a tak. Nejsem žádný expert na vodní díla, takže je mi jasné, že některé by tam být možná tak úplně nemusely a jiné ano. Některé jsem nezařadil proto, že v blízkosti není žádná vhodná keška. U většiny jsem se snažil o dvě varianty tam, kde to dávalo aspoň trochu smysl. Nechť s tím autoři naloží, jak uznají za vhodné. :-)

 

  1. Lipno - GCXC3Y / GC58Q0V
  2. Hněvkovice - GC17TXJ
  3. Orlík - GCP6MG / GC1BE9X
  4. Slapy - GC1927Q / GC1H52J
  5. Štěchovice - GC25C1C
  6. Vrané nad Vltavou - GC1NN8G / GC17AT1
  7. Nové Mlýny - GCX9WH / GC422Y2
  8. Dalešice - GC1H7VE / GC116AF
  9. Vranov nad Dyjí - GCJVAH
  10. Švihov - GC4XME2
  11. Nechranice - GC1R3WR / GC3CMVM
  12. Rozkoš - GC3W8JV / GC3W8MV
  13. Slezská Harta - GCZ28B
  14. Kružberk - GC1BAQV / GC3AXGK
  15. Jesenice - GC51DPM
  16. Hracholusky - GCVFZF / GC2V0JX
  17. Seč - GC3MFJ7
  18. Souš - GC13NGH
  19. Josefův důl - GCX9Q6 / GC5AW78
  20. Protržená přehrada na Bílé Desné - GCQE9B
  21. Brno - GC2BCX5 / GC3W51A
  22. Opatovice - GC11YRC
  23. Fláje - GC2JVC6 / GC1GW87
  24. Těrlicko - GC25TT3 / GCXQ2E
  25. Skalka - GC4DBXR / GC4D7AX
  26. Šance - GCW1E3 / GC2H9VN
  27. Žermanice - GC1405R / GC2HWHZ
  28. Římov - GCYXJD / GC1HR6R
  29. České údolí (Bory) - GC33A5X / GC10GV0
  30. Les Království - GCW8QH
  31. Plumlov - GCMKR7 / GC47JRG
  32. Dlouhé stráně - GCX4Z0
  33. Pařížov - GC2YC9H
  34. Pastviny - GC15B54 / GC34FVX
  35. Bystřička - GC19W1P

Tento příspěvek byl upraven od Zahonkovi: 20 srpen 2014 - 15:17

  • 8

#704 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 16:36

Přehrady jsou super, ale co jejich obrázky? Nebude to trochu nuda?


  • 0

#705 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 7:18

Jedna možnost byla tady: http://www.geocachin...-member-zdarma/

Dále se dalo přes reviewery a CAGeo. Potom byly kódy v některých keších, občas je dal někdo na fórum/FB. 

 

 

A podobnejch neřešitelnejch problémů je mnoho, taky jsem byla v zahraničí, kde jsem neměla internet, nestáhla jsem si keše (protože jsem neměla jak) a nemám je odlovený (a tím pádem obarvený daný státy) - asi půjdu psát na fórum operátora, aby mi umožnil nějakým způsobem se připojit zadarmo, protože se mi platit nechce.

 

A samotný owner taky není online pořád, že... rozhodně bych si nemyslela, že souřadnice/GPX poslat nechce. A rozhodně na Macoše PM smysl má. 

 

PM zdarma je jen na jeden měsíc a je jen 1x pokud jsi ještě neměla PM členství, takže to není možné používat opakovaně, takže pro pravidelné lovení Geopuzzle je to dost nepoužitelné... Leda si stáhnout jednou všechno a doufat, že žádné PM nepřibudou a nezmění se už listing...


  • 0

#706 Zahonkovi

Zahonkovi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 7:20

Přehrady jsou super, ale co jejich obrázky? Nebude to trochu nuda?

 

Možná. :) Ale zase nemusí se používat jen fotky břehu a vody, že. Třeba Orlíku dominuje Ždákovský most. Na Novomlýnské přehradě je na ostrově kostel. Protržená přehrada je na malebném místě v Jizerkách. Dlouhé Stráně jsou umělé jezero na vrcholu hory. Na Slapech jezdí parníky.... :-) Některá vodní díla jsou stará cca sto let, takže i obrázky hrází nebo jejich detailů mohou být zajímavé. Takový Pařížov je architektonický skvost ještě z doby Rakousko-Uherska. U některých jsou zase hezké letecké snímky. Hráz na Seči je na překrásném místě, jsou tam skály, tunel... Víc mě takhle z fleku nenapadá. :)


Tento příspěvek byl upraven od Zahonkovi: 21 srpen 2014 - 9:49

  • 2

#707 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 8:15

Pár fotek některých přehrad bych mohl dodat. Minimálně Les Království a Seče se mi pár pěkných myslím povedlo (možná mám i další (jako Pařížov, ale tam jsme myslím byli už v podvečer)... Jen bych je musel chvíli hledat :-)


  • 0

#708 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 8:35

GC1405R momentálně vypadá na archivaci, ale třeba se to změní
  • 0

#709 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 9:12

Ad Rodné domy: černobílé fotky chápu, ale přimlouval bych se za natónování těch splněných třeba do sépie (u starých fotek by to i sedělo). Takhle jsou oboje v podstatě šedé a je tam malý rozdíl na pohled.

Jinak každopádně díky.

já se zase připomenu, nedala by se provést tato úprava fotek?


  • 0

#710 Zahonkovi

Zahonkovi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 9:49

GC1405R momentálně vypadá na archivaci, ale třeba se to změní

 

Snad jo. Byla by to asi škoda. Naštěstí je tam alternativa v podobě vyhlídky na přehradu. :)


  • 0

#711 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 12:03

PM zdarma je jen na jeden měsíc a je jen 1x pokud jsi ještě neměla PM členství, takže to není možné používat opakovaně, takže pro pravidelné lovení Geopuzzle je to dost nepoužitelné... Leda si stáhnout jednou všechno a doufat, že žádné PM nepřibudou a nezmění se už listing...

Romane, já to vím. Není to trvalé řešení. Trvalé řešení by bylo asi jen takové

1) donutit ownery keší, aby byly dané keše pro všechny (což je blbost, o keši rozhoduje owner a ne, že mu někdo něco nařídí)

2) dát i BM variantu (super, ale od místa by byla často daleko a možná i nesouvisející)

 

3) zaplatit si PM

 

Možná. :) Ale zase nemusí se používat jen fotky břehu a vody, že. Třeba orlíku dominuje Ždákovský most. Na Novomlýnské přehradě je na ostrově kostel. Protržená přehrada je na malebném místě v Jizerkách. Dlouhé Stráně jsou umělé jezero na vrcholu hory. Na Slapech jezdí parníky.... :-) Některá vodní díla jsou stará cca sto let, takže i obrázky hrází nebo jejich detailů mohou být zajímavé. Takový Pařížov je architektonický skvost ještě z doby Rakousko-Uherska. U některých jsou zase hezké letecké snímky. Hráz na Seči je na překrásném místě, jsou tam skály, tunel... Víc mě takhle z fleku nenapadá. :)

Je mi jasné, že spousta přehrad či jiných vodních děl má svůj typický pohled  :) Ale u některých mi přijde, že to bude jen nudná hráz nebo voda  :unsure:


  • 0

#712 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 12:29

 

Je mi jasné, že spousta přehrad či jiných vodních děl má svůj typický pohled  :) Ale u některých mi přijde, že to bude jen nudná hráz nebo voda  :unsure:

A co puzzle Slovenské jeskyně? To se ti nezdá nudné?  ;) Nebo Tatry? Kopečky, kopečky, kopečky... Jeden kopeček tak, jeden jinak, ale pořád kopeček.  :D

 

Mně se nezdá nudné žádné puzzle a nápadu s přehradami tleskám.  :)


  • 2
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#713 Zahonkovi

Zahonkovi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 14:03


Mně se nezdá nudné žádné puzzle  :)

 

Přesně. Dokonce i rodné domy jsou fajn. A při tom, kdybychom to brali dle stejné logiky, je to jen 35 černobílých obličejů. Nebo Basalt - 35 krát skoro ta samá skála. Když se budeme bavit jen o zajímavosti fotek, tak přehrady jsou potenciálně mnohem zajímavější ke koukání. :) Jenže proti gustu že... a taky to není jen o fotkách. V ČR je velká spousta pozoruhodných vodních děl zdaleka nejen vizuálně. Smyslem nejsou fotky v Puzzle, ale místa jako taková.


Tento příspěvek byl upraven od Zahonkovi: 21 srpen 2014 - 14:04

  • 2

#714 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 18:07

@Zahonkovi: krásná práce, přehrady mají své kouzlo, jsem pro  :)


  • 0

#715 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2014 - 19:17

 @Alf Gang, @Zahonkovi:

Ok, ok. Já neru, že kopečky mají každý nějaký svůj typický vrchol. Na většině něco je - rohledna, třeba, nebo vysílač. (A teď mi řkněte, že nemám pravdu)  :D

 

Rozhodně proti přehradám nic nemám, nápad pěkný, přírody se týkající, takže super. Líbí se mi víc než třeba pivovary.  ;)


  • 0

#716 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 0:25

Alternativní kešky, co by stály za doplnění:

 

Bazalt:

- Radobyl - http://coord.info/GCG363

 

Zamky:

- Buchlovice - http://coord.info/GC58GTT

- Konopiště - http://coord.info/GCHN27


  • 0
Užívej života...

#717 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 5:24

Rozhodně proti přehradám nic nemám, nápad pěkný, přírody se týkající, takže super. Líbí se mi víc než třeba pivovary.  ;)

Přehrada a tykajici se přírody .......no nevim z meho pohledu spis techniky, protoze ten zasah do prirody je v "prvnim momente" spis devastujici.  To uz jsou dnes vic prirodni ty navrhovane pevnosti, ale plati to same byt prakticky zadna neni stejna na fotkach to bude na jedno (pardon na 2, jsou tu jeste ty barokni) "brda"

Zato dat si v prirode nejaky dobry pivo :P


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#718 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 12:27

 @Alf Gang, @Zahonkovi:

Ok, ok. Já neru, že kopečky mají každý nějaký svůj typický vrchol. Na většině něco je - rohledna, třeba, nebo vysílač. (A teď mi řkněte, že nemám pravdu)  :D

 

Rozhodně proti přehradám nic nemám, nápad pěkný, přírody se týkající, takže super. Líbí se mi víc než třeba pivovary.  ;)

Nebudu říkat, že nemáš pravdu, naopak - máš pravdu.  ;)

Já fandím rozmanitosti - jak přehrady, tak kopečky, klidně i ty pivovary... každý si může pak najít to svoje, může si vybrat. Nezatracovala bych žádný prima nápad... :)


  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#719 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2014 - 22:39

Alternativní kešky, co by stály za doplnění:

 

Bazalt:

- Radobyl - http://coord.info/GCG363

 

Zamky:

- Buchlovice - http://coord.info/GC58GTT

- Konopiště - http://coord.info/GCHN27

 

Rodné domy:
+ Jiří Wolker - http://coord.info/GC2A1GN (jde to kolem něj a sám Wolker je průvodce) + http://coord.info/GCY30Q (je tam stage)


Tento příspěvek byl upraven od puczmeloun: 27 srpen 2014 - 22:40

  • 0
Užívej života...

#720 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2014 - 8:49

Já jsem pro jakékoli další nové puzzle, jsou pro mě dobrým cílem na kešky :-)


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama