Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

GARMIN eTrex 20


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#21 Bubaka

Bubaka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 6:36

Ke ztracené mapě. Jak jsem psal, GPS jsem normálním způsobem používal po aktualizaci i v terenu, několikrát jsem ji vypl a zapl. Mapa tam byla. Pak jsem si ale všiml, že mapa je pryč a ve výběru nebyla. Všechny trasové body zůstaly. Doma jsem zkusil z mapsource načíst data z GPS a načetlo to i tu mapu TOPO, ale GPS o ni stále nevěděla. Mapu jsem tedy znovu nahrál z mapsource do GPS. Při nahrávaní jsem si všiml, že dochází k přepisování jednoho souboru a pokud si dobře pamatuji, tak předtím měl 214MB a po nahrátí 219MB.
  • 0

#22 reutemann

reutemann

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 16:39

Měl bych dotazy k eTerx 20 (30). Je omezena velikost názvu Waypointu (počet znaků) a je možnost jejich členění do skupin? Opravdu jsou problémy s příjmem signálu v lese, jak je uvedeno výše? a existuje nějaký cenově podobný přístroj, který by byl citlivější (nejde mi o přesnost, ale např.v tom lese by stačila hrubá orientace. Díky
  • 0

#23 reutemann

reutemann

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 16:45

Ještě dotaz na barometr (eTrex 30). Nastavuje se automaicky podle GPS nebo ručně? Údaje o výšce jsou pak "kompromisem" mezi údaji barometrickými a satelitními, nebo se dají zobrazit každý samostatně (případně nastavit prioritu)?
  • 0

#24 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 16:50

tady nejde o nejakou malou citlivost, ta je tam dobra. Tohle je spise nejaka nevyladenost ve firmware, viz. ty naznaky, ze pri vypnuti Glonass je to lepsi.
  • 0

#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 16:52

Barometr si muzes rucne zkalibrovat, nebo si tam nechat automatiku, coz je vychozi stav. Pri automatice si to pravidelne kalibruje barometr podle GPS, pokud ma zrovna dobrou presnost. Vysku to pak urcuje z takto zkalibrovaneho barometru, protoze mereni vysky z GPS neni nikdy tak presne jako to dokaze ten barometr.
  • 0

#26 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 22:17

Není problém s citlivostí ani s přesností. Je to přesné a zpracovává i zpřesňující informace WAAS/EGNOS. Problém je pouze s tím GLONASSem. Když se zapne, frčí to dobře, ale pak se stane, že se zasekne. Po jeho vypnutí navigace pokračuje, prostě to skočí na správné místo a ukazuje přesně. A když se GLONASS vůbec nezapne, tak to jede pořád bez problémů, nic se neseká.
  • 0

#27 Bubaka

Bubaka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 22:47

Jo potvrzuji. Se zaplým "GPS+GLonass" mi to zamrzalo především blízko u keší. Nevím zda je na víně zastíněný výhled (i když sem si to stím nejdříve spojoval), nebo ten blízký cíl (protože zamrzaní se projevovalo především v blízkosti kešek cca 15m a blíže). Jakmile jsem ze zoufalství zapl pouze GPS, tak se navigace umoudřila. Ted jedu jen na GPS a taky u tohoto nastavení zůstanu. WASS jsem si ještě neosahal, tak nevím. Velikost názvu Waypointu. U firmware 2.10 se mi zobrazoval v menu "waypoint manager" delší text menším písmem aby šel vidět celý. Teď u FW 2.50 se zobrazi cca 16znaků názvu a výška je konstantní. Popis se zobrazí jak kde. V některém menu pouze několik desítek zanků a rolování na další řádky je problematické, anebo jsem zatím neobjevil inteligentnější způsob. Nejlepší náhled na waypointy mi však nabízí přímo ikona v mapě. Když na ni najedu (v mapě), tak se po kliknutí zobrazí celý název (nevím zda je délkově omezený), ale hlavně celý popis ve kterém lze velice rychle rolovat. Zkoušel jsem zde nahrát přes mapsource cca 1A4 textu a zobrazil se celý. Řekl bych, že možná ani nebude délkově omezený.
  • 0

#28 reutemann

reutemann

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 23:41

Díky moc všem za rady :P, po Novém roce ho jdu koupit (ještě váhám mezi 20 a 30)! Zatím jsem používal starý nemapový Garmin Geko, byl celkem v pohodě, až na třídění Waypointů. Název měl max 6 znaků a řazení pouze abecedně, takže první znak padl na roztřídění,tak jsem v tom měl trochu zmatek.
  • 0

#29 jeskynar1

jeskynar1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2011 - 8:24

Měl bych dotaz k uvedenému přístroji. Zobrazuje se po stažení keše i část listingu? Nebo je to záležitost pouze PM? Případně stejný dotaz i na eTrex 30
  • 0

#30 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2011 - 9:24

etrexu je srdecne jedno, jestli jsi ci nejsi PM. On nic nestahuje! Bud mu tam nahrajes nejaka data na zobrazeni, nebo nenahrajes. Kde a jak si ta data ziskas, je na tobe.
  • 0

#31 jeskynar1

jeskynar1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2011 - 10:04

Dosud jsem se starým Garminem stáhl z gc.com souřadnice, což se ukázalo v mapě na displeji.Víc toho ten letitý přístroj neumí.Který program je nejjednodušší pro lepší infomrace o keši?
  • 0

#32 Bubaka

Bubaka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2011 - 10:14

Jak jsem psal, etrex20 mám teprve 2týden a ještě se s nim učím, takže tohle berte trochu s rezervou. Navíc po změně Firmware se někde něco trochu změnilo, ale vesměs tak, že člověk vidí více informací.

Zkoušel jsem nahrávat kešky přímo z geocaching.com pomocí tlačítka "send to GPS". Jelikož nemám premiové členství, tak se mi nahraje pouze souřadnice (pokud je to multi, nebo obsahuje i další užitečné souřadnice, tak i všechny waypointy k tomu), informace o obtížnosti a terénu a velikost krabky. Hint, ani popis se takto nenahraje, pouze je zde odkaz na to že musím mít premiové členství.

Nyní si ale kešky nahrávám pomocí mapsource (přibalený software), tak že si vytvářím trasové body. Tam mohu nastavit typ ikony, název, souřadnici a hlavně dlouhý popis. Přehrátí několika bodů do GPS je otázkou vtěřiny.
Jedna nevýhoda tohoto postupu je, že nelze (nebo to neumím) s tím pracovat jako s keškama, tzn. nejde u takových zaznačit že jsem je nalezl. Možná si stim lze nějak pohrát.

Anebo, existuje nějaký způsob jak si přímo upravovat "Geopoklady"? Tzn. stáhl bych si základní info z geocaching.com a pak bych si to ještě nějak upravil?
  • 0

#33 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2011 - 12:34

Nevim, jestli nejjednodussi, ale dle meho nejlepsi je urcite pouzit nejaky pogram pro spravu kesek a z nej si exportovat data do GPS. Nejpouzivanejsimi programy jsou na PC: GeoGet, GSAK, MoZiGo (razeno abecedne, abych nebyl narcen z nadrzovani - i kdyz muj favorit je i abecedne prvni :-))
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#34 Bubaka

Bubaka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2011 - 13:16

A když si v některém z uvedených programů vytvořím "kešky", tak po nahrátí do GPS, konkrétně etrex20 se mi budou zobrazovat jako "poklady" a tedy přístroj snimi bude tak pracovat? Protože některé funkce fungují pouze pro "poklady" (některé palubní desky u kompasů, zaznamenávání nálezů,....).
  • 0

#35 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2011 - 13:21

Zkracene: Ano. Podrobneji: Zalezi na tom, v jakem formatu data do GPS budes nahravat. Obecne je pouzetelny format GPX nebo jako POI. S GPX formatem pak muzes zachazt jako s poklady. Ma ovsem trochu nevyhodu v omezenem poctu bodu (pro zacatek te to asi nebude trapit) a pripadne s obsluhou WP. Oba formaty lze kombinovat.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#36 JendaW

JendaW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 20:20

Ahoj, před týdnem jsem koupil Etrex 30, je to moje první GPS, pokusím se popsat zkušenosti. Jako nováčkovy sem s ní spokojen, uživatelské prostředí výborné, ovládání super. Se zaměřením, se mi stalo pouze jednou, že mi to zamrzlo ale hned dobrý, i v lese sem měl cca 3 metrovou přesnost. Celou dobu používám GPS a Glonass, Waas nepoužívám. Vkládání trasových bodů je v pohodě, zkoušel sem tlačítko "poslat do GPS" a u multiny mi to poslalo všechny steče a parkovací místa. Jelikož to bylo pod kodama, byla orientace špatná. velice se mi líbí možnost přepnout navigaci po silnicích, ale uvítal bych i po jiných stezkách, především po pěších. (testoval sem to ve městě a vždy mě to hnalo po silnicích) Taky se mi mění mapa na noční a ta není zas až tak pěkná, asi nezvyk. Co se mi nepovedlo a to spojit GPSku a PC jako garmin, pouze jako ext. HDD. Jelikož mám netbook, nemám ani CD mechaniku, nenahrál sem si mapy, snad to do konce týdne zařídím. Snad pak ji více provážu s PC a bude to větší zábava. Doufám, že bude fungovat správce tras s polečně s trasovým počítačem. kdyby jste věděli nějaké tipy, budu rád. Díky;)
  • 0

#37 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 3:55

Ještě jsem si vzpoměl, že tu byly nějaké dotazy. Tak i když se dovnitř dají NiMH akumulátory a přepne se to v nastavení, eTrex 30 je nenabíjí, když je napojený na USB. Prostě smůla. A třídění trasových bodů také nejde rozdělovat do skupin, nic takového jsem tam nenašel. Nedají se ani filtrovat, to se dají jen schránky s poklady. V trasových bodech se docela špatně vyznává, když jsou načtené spolu s keškami, protože jsou tam uvedené jako kódy.
  • 0

#38 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 9:21

Trasove body jsou urceny k tomu, aby sis v terenu operativne mohl zapamatovat nejake souradnice. Neni to urcene jako nejaka databaze bodu! K tomu to ani nema dostatecnou kapacitu. K tomu slouzi POI body (nahravane pres POIloader program), kde si muzes body tridit do kategorii. Drive jen jednourovnove, u novejsich GPS, vcetne eTrex20/30 uz i do libovolne stromove struktury. Muzes si tem bodum pridelovat libovolne ikonky, dlouhe popisy, atd.
  • 0

#39 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 9:40

Opravdu do libovolne hloubky? Kdyz jsme se s tim s Medwynem zabyvali, bylo to pouze dvouurovnove. Ostatni udovne adresaru byly POILoaderem ignorovany. Takze novy POILoader jiz zvlada urovni vic? V changelogu jsem si neceho takoveho nevsiml.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#40 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 9:47

Tak mozna kecam, mozna jen dvouurovnove, vice urovni zrovna nemam. Kazdopadne stara Vista umela jen jednu uroven.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama