Přejít na obsah


Fotka

Zpráva o stavu keší v ČR k 1.1.2012


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
70 odpovědí na toto téma

#1 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 19:24

Tak jsem se dnes kouknul do databáze, a máme tady
celkem 27399 nearchivovaných keší (mimo eventů).
Z toho
15680 traditional
6534 unknown (mystery)
4522 multicache
372 earthcache
142 wherigo
139 letterbox hybrid
8 webcam
2 virtual

Ale mění se to pořád, takže plus mínus pár kousků...

Tak ještě doplňuje archivované:

celkem 4582 archivovaných keší (mimo eventů).
Z toho
2978 traditional
1027 unknown (mystery)
546 multicache
11 wherigo
11 letterbox hybrid
4 earthcache
4 webcam
1 virtual

Tady neručím za to, že mám v databázi opravdu všechny, možná jich bylo o pár víc...

A ještě ty eventy, celkem 1261, včetně plánovaných (26),
z toho
1141 event obyč
103 CITO
11 Lost&Found
6 MEGA
  • 0

#2 JankaaTomick

JankaaTomick

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 20:33

HezkýB)
  • 0

#3 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 21:17

No, snazime se, necekal bych takove mnozstvi.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#4 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 21:48

A z toho je bohužel vidět jedna věc - že mysterky jsou bohužel (alespoň pro mě) o hodně populárnější, než multicache. Proč tomu tak je, nechám na úvaze každého...
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 21:56

Ne ze bych to chtel obhajovat, ale nechapu to 'bohuzel'. Ono to necemu vadi?
  • 0

#6 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 21:56

Mě naopak překvapilo, že multin je tolik. Čekal jsem, že jich poměr k celku bude menší.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#7 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 22:07

Sutech napsal/a:
A z toho je bohužel vidět jedna věc - že mysterky jsou bohužel (alespoň pro mě) o hodně populárnější, než multicache. Proč tomu tak je, nechám na úvaze každého...


Mě tak právě napadlo, že to bude i tím, že mystera se dá udělat na jakékoli téma, kdežto multina by měla mít k terénu nějaký vztah... proto ty mystery... ale nevím, možná je to zcestné.
  • 0

#8 Pistafista

Pistafista

    Pistafista

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 22:13

Sutech napsal/a:
A z toho je bohužel vidět jedna věc - že mysterky jsou bohužel (alespoň pro mě) o hodně populárnější, než multicache. Proč tomu tak je, nechám na úvaze každého...


Aaa, proto jsi kdysi pri publikaci udělal z jedné mé normální mysterky podivnou multinu ...
  • 0

#9 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 22:25

HaLuMa napsal/a:
Ne ze bych to chtel obhajovat, ale nechapu to 'bohuzel'. Ono to necemu vadi?

Pro mě je to taky "bohužel". Uvítal bych více tradiček, případně krátkých multin či letterboxů oproti mysterkám.
  • 0

#10 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 22:25

Sutech napsal/a:
A z toho je bohužel vidět jedna věc - že mysterky jsou bohužel (alespoň pro mě) o hodně populárnější, než multicache. Proč tomu tak je, nechám na úvaze každého...


Odpovím za sebe a vezmu to tentokrát jen z pohledu hledače: Organizační jednoduchost. Odpadá časová nejistota při plánování výpravy a stíhání dopravních spojů. Daleko jednodušší je mít s sebou z Personal Cache Note na papírek naškrábaný jeden řádek "hotových" souřadnic, než tisknout dvě hustě popsané stránky zadání. A protože čas je drahý úměrně vzdálenosti od HC, je racionálnější posbírat v první řadě předpřipravené otazníčky. A pro leckteré, automobilem zhýčkané, kačery to nejspíš bude i o lenosti někam dojít pěšky.

Nic to ovšem nemění na tom, že právě multiny typu Kotva srdce kříž, Pro pravdu na Pravdu nebo Velká husí cesta ve výsledku patří mezi moje nejmilovanější keše. Jen si je dopřávám jako hodně sváteční pokrm.

A asi nepřekvapím, že mě by hodně zajímal počet keší archivovaných. Vůbec škoda, že není statistika, která by tu populační dynamiku dokázala poodkrýt rok po roce či dokonce měsíc po měsíci; pomohlo by nám to jistě víc chápat a účelněji jednat.
  • 0

#11 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 22:30

Taky multiny moc nemusím. Ono počítat schody, hřebíky, kovové sloupky, komíny atd. nepatří zrovna k záživným činnostem. Navíc doufat, že to autor myslel zrovna takhle, že nic nezbourali, neukradli atd. Samozřejmě je spousta zajímavých multin udělaných na jiném principu. To je pak zábava a na spoustu z nich rád vzpomínám.
  • 0

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 22:31

Osobně nemám rád mysterky ani valnou většinu multin B) Mysterky jsou fajn, že se na nich dá fixlovat final a kolize se tolik neřeší... a někdy je to i u multin. Mnoho multin jsou jen posunuté final od tradiček v kolizi. Mysterky jsou naše specialitka, mnoho kačerů si honí triko snahou vymyslet co nejsložitější a nejblbější mysterku a pokud možno ještě dát krabičku na vrchol stožáru uprostřed náměstí...
  • 0

#13 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 22:38

To mě multinky zase docela baví. Během jejich odlovu vyzobu tradičky a mysterky a můžu zase domů. Tak nějak 3v1. A samozřejmě, že je víc mysterek, jsou obecně jednodušší na založení a údržbu.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#14 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 22:54

na žádost jsem doplnil archivované a eventy, ať je to komplet
  • 0

#15 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 22:56

Toniczech napsal/a:
A asi nepřekvapím, že mě by hodně zajímal počet keší archivovaných. Vůbec škoda, že není statistika, která by tu populační dynamiku dokázala poodkrýt rok po roce či dokonce měsíc po měsíci; pomohlo by nám to jistě víc chápat a účelněji jednat.

Osobně mám v současnosti v GeoGetu 4430 archivovaných kešek s tím, že PM-ko mám cca 2 roky a měl jsem stažený nějaký ten seznam archivovaných kešek, co tu byl k dispozici, ale určitě tam nemám zahrnuté všechny archivované kešky co u nás byly a možná o některých co jsou teď archivované ještě ani nevím.. Takže bych si tipnul, že archivovaných už u nás bude minimálně 4,5 tisíce kešek...

PS.: Koukám, Dr.Vota byl rychlejší a koukám, že určitě má i přesnější údaje :-)
  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 23:06

Archivovanych je u nas (vcetne eventu) 5881. (mozna i jeste vic, cerstve archivalie tam jeste nebudou)
  • 0

#17 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 12:38

O vánočním volnu jsem si pro sebe napsal skriptík, abych měl v tabulce přehled, kolik je v jednotlivých českých okresech keší podle typů.
Zde Vám tedy přikládám výsledek bez nějaké grafické úpravy, snad to nikde mou chybou špatně nesčítá:
Aktivní cache k dnešnímu ránu
Archivní keše
  • 0

#18 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 624 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 13:38

Jazzlinka napsal/a:
O vánočním volnu jsem si pro sebe napsal skriptík, abych měl v tabulce přehled, kolik je v jednotlivých českých okresech keší podle typů.
Zde Vám tedy přikládám výsledek bez nějaké grafické úpravy, snad to nikde mou chybou špatně nesčítá:
Aktivní cache k dnešnímu ránu
Archivní keše


zajimavej prehled, ale vsimli jsme si, ze okres Karlovy Vary generuje same nuly...je teda pravda, ze tam hned tak neco neodlovime, ale pro poradek :-)
  • 0

#19 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 13:39

Sutech napsal/a:
A z toho je bohužel vidět jedna věc - že mysterky jsou bohužel (alespoň pro mě) o hodně populárnější, než multicache. Proč tomu tak je, nechám na úvaze každého...

Trochu bych oponoval - u velké části těch mysterek se jedná v jádru o multiny, ale s určitými zpestřujícími prvky (aby se nejednalo pouze o nudné počítání oken a laviček), které z nich podle pravidel činí mysterky.
  • 0

#20 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 14:10

[quote]Jazzlinka napsal/a:
O vánočním volnu jsem si pro sebe napsal skriptík, abych měl v tabulce přehled, kolik je v jednotlivých českých okresech keší podle typů.

Prima skriptik, zajimavy prehled.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama