Přejít na obsah


Fotka

Zpráva o stavu keší v ČR k 1.1.2012


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
70 odpovědí na toto téma

#41 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 8:24

Sutech napsal/a:
A z toho je bohužel vidět jedna věc - že mysterky jsou bohužel (alespoň pro mě) o hodně populárnější, než multicache. Proč tomu tak je, nechám na úvaze každého...

Možná je to dáno také poněkud nešťastnými pravidly. Když se u toho musí jen trochu přemýšlet, tak to musí být mysterka. Je to podivné pravidlo, protože náročnost myšlení je součástí difficulty, ale je to tam bohužel napsáno.

Mně by se líbilo trochu jiné rozdělení (a jistou dobu jsem to tak chápal):

multina: bez domácí přípravy vezmu listing, jdu na úvodní souřadnice a začnu řešit.
mysterka: doma si to vše vyluštím a pak jdu pro finálku.

A pak by zbylo několik málo keší, které jsou kombinací těchto přístupů.
  • 0

#42 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 8:27

hrabosata napsal/a: Na ty keše, co se komukoli nelíbí, je tu jedno fajn řešení - ignore list. Pak už ty potvůrky "nehezké" v mapě nesvítí - a jak se říká - sejde z očí, sejde z mysli. I těch zbývajících keší je tolik, že je stejně nikdo - ani v rámci republiky - nemáme šanci odlovit všechny.

Naprosty souhlas - ignore list je skvela vec ! ;)
Nicmene mi u nej docela chybi moznost davat na nej hromadne vetsi mnozstvi vyfiltrovanych kesi ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#43 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 8:31

alke04: ono to je jedno z periodicky se opakujicich temat - "nemohli by revs kontrolovat a rozhodovat co pusti?" jen se obcas meni, co ze by se melo kontrolovat, podle toho, koho to zrovna napadne :). takze uz se tu byly kese ve mestech, nekvalitni, lezeci, jakekoliv mimo tradicek, pocitacove, mysterky, stromovky ...... a groundspeak ti nic neomezi. to by byli sami proti sobe. oni potrebuji, aby vznikaly nove kese, lhostejno jake. (pokud to tedy nebude extrem, ze pristi rok vyjdou same mysterky)
  • 0

#44 HaRaKa

HaRaKa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 8:33

MedoMys napsal/a:

Někoho nesmyslné šifry baví. Někoho baví sbírat keš za keší jak ovce. Někoho baví šplhat ze stromu na strom. Měla by tato část být eliminována ? Mě taky nebaví převážná většina nově vznikajících keší, vůbec se mi nelíbí současný trend. Ale rozhodně to nebudu nikomu vnucovat a chtít prosadit v globální hře svoje pravidla.


Naprostý souhlas.
Ted jsem v několika vláknech za sebou narazila na povzdech v duchu
"více tradiček, méně mysterek a žádné T5".
Mám pocit, že ti, co to sem píší, by měli jít honem něco založit dle svého gusta, protože ta druhá skupina, která sem nepíše, zrovna zašifrovává listing nebo je v terénu s lanem :-)
Hanka.
  • 0
-------------------
Hanka a Radek
HaRaKa team

GeoVysočina

#45 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 8:40

rodinka veverek napsal/a:
Mně by se líbilo trochu jiné rozdělení (a jistou dobu jsem to tak chápal):

multina: bez domácí přípravy vezmu listing, jdu na úvodní souřadnice a začnu řešit.
mysterka: doma si to vše vyluštím a pak jdu pro finálku.

A pak by zbylo několik málo keší, které jsou kombinací těchto přístupů.

Souhlas s MedoMys a HaRaKa, nicmene tohle ma taky hlavu a patu a myslim, ze je skoda, ze neni nejak na prvni pohled jasne, kde se zjistuji indicie v terenu a kde je nutna domaci priprava ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#46 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 8:44

Ty statistiky by bylo ještě zajímavé doplnit o statistiky počtu kačerů (včetně odpadlých). Podle grafů se zdá, že roční přírůstky rostou lineárně (u tradiček) a tudíž nárůst keší je "jen" kvadratický.

Dokáže někdo odhadnout, kdy a při jakém počtu se křivka obrátí a počet keší začne klesat? Jednou to určitě bude.
  • 0

#47 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 8:54

Viz. Nohavicova Teorie Alkoholoveho Kopce - nikdo nikdy nevi, jak je ta jeho hora vysoka! ;)
  • 0

#48 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 9:00

Statistiky jsou zábavná věc :) Stálo by určitě za to zjistit, jak se počtu kačerů a založených a odlovených keší podepisuje ekonomická krize. Nebo třeba jak nám zakešovanost jednotlivých regionů ovlivňuje tělesnou kondici obyvatelstva, kriminalitu či rozvodovost :D
  • 0

#49 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 10:08

rodinka veverek napsal/a:
Dokáže někdo odhadnout, kdy a při jakém počtu se křivka obrátí a počet keší začne klesat? Jednou to určitě bude.

Klesat nebude. Bude konvergovat k hodnotě, která představuje stav, kdy bude celý povrch ČR pokryt rovnostrannými trojúhelníky o délce strany 161 metrů a ve vrcholech těch trojúhelníků budou krabičky.
  • 0

#50 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 10:08

rodinka veverek napsal/a:
Dokáže někdo odhadnout, kdy a při jakém počtu se křivka obrátí a počet keší začne klesat? Jednou to určitě bude.


Myslím, že móda geocachingu bude trvat tak dva až tři roky a pak to půjde dolů.
  • 0

#51 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 10:16

rodinka veverek napsal/a:
Dokáže někdo odhadnout, kdy a při jakém počtu se křivka obrátí a počet keší začne klesat? Jednou to určitě bude.

Myslím, že už brzy. Tak za rok, za dva. Hustota keší u nás je už natolik vysoká, že jejich hledání ztrácí na atraktivitě a smyslu. Navíc předem si vybírat v té záplavě zajímavé se stává natolik časově i psychicky deptající, že to spíš odrazuje. Už teď to mnohé přestává bavit, časem s tím seknou i ostatní.
  • 0

#52 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 10:30

rodinka veverek napsal/a:
Dokáže někdo odhadnout, kdy a při jakém počtu se křivka obrátí a počet keší začne klesat? Jednou to určitě bude.


Už tu byly různé diplomové práce na geocaching, které se jen věnovaly popisu této hry či její vliv na turistický ruch. Nechce se někdo udělat opravdu pořádnou diplomku na téma "kdy začne kačeru ubývat a začně být geocaching out?" Přece jen tato přílišná masovost už mě mírně štve.
Kde jsou ty doby, kdy člověk šel na event a viděl jen staré známé... teď je to jeden nový ksicht vedle druhého...
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#53 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 10:32

poohDA napsal/a:

rodinka veverek napsal/a:
Dokáže někdo odhadnout, kdy a při jakém počtu se křivka obrátí a počet keší začne klesat? Jednou to určitě bude.

Klesat nebude. Bude konvergovat k hodnotě, která představuje stav, kdy bude celý povrch ČR pokryt rovnostrannými trojúhelníky o délce strany 161 metrů a ve vrcholech těch trojúhelníků budou krabičky.

Myslím, že do takového extrému to může dojít jen ve městech a blízkém okolí. I většina kačerů má ráda svoje pohodlí, nechce se jim kvůli zakládání a údržbě keší cestovat někam daleko a raději založí krabičku max. pár kilometrů od domova. Na horách a v jiných méně zabydlených oblastech se podle mě ani v budoucnu nemusíme bát, že budeme o krabky zakopávat na každých 160 metrech.
  • 0

#54 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 10:53

Tak teoreticky se jen do Prahy vejde 54122 kesi a do cele CR pres 8 milionu. Bohuzel se najdou kaceri kteri zakladaji kese naprosto nezodpovedne namatkou mimo optimalni rastr, coz jednak snizuje jejich mozny pocet a hlavne ztezuje jejich hledani. Az budou vsechny kese po 161m, budou spokojeni ti odpurci mysterek a multin, ze vseho se stanou tradicky. Sbirat se to bude bez listingu na BF, souradnice budou jasny, vsechno bude jeden velkej PT a body budou krasne pribejvat :D Problem je ze pri hustote obyvatel jakou tu mame neni v CR prostor ani pro jednu kes na obyvatele. Takze kdo jeste nemate, rychle si zalozte, na vsechny misto nezbyde.
  • 0

#55 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 10:57

hrabosata napsal/a:

Myslím, že do takového extrému to může dojít jen ve městech a blízkém okolí. I většina kačerů má ráda svoje pohodlí, nechce se jim kvůli zakládání a údržbě keší cestovat někam daleko a raději založí krabičku max. pár kilometrů od domova. Na horách a v jiných méně zabydlených oblastech se podle mě ani v budoucnu nemusíme bát, že budeme o krabky zakopávat na každých 160 metrech.


Viz muj vypocet. Samozrejme na to dojde, az budou vsechny rozumny mista obsazeny. Posledni zoufalci co budou chtit kes zalozit budou muset brat co je. Nejen hory, ale cokoliv. Jen na dno Orliku co se jich vejde :D
  • 0

#56 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 11:40

Smrk napsal/a:

rodinka veverek napsal/a:
Dokáže někdo odhadnout, kdy a při jakém počtu se křivka obrátí a počet keší začne klesat? Jednou to určitě bude.


Myslím, že móda geocachingu bude trvat tak dva až tři roky a pak to půjde dolů.


uplne presne to same se tipovalo pred dvemi tremi lety :D.
  • 0

#57 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 12:00

Dain a Olik napsal/a:

Smrk napsal/a:

rodinka veverek napsal/a:
Dokáže někdo odhadnout, kdy a při jakém počtu se křivka obrátí a počet keší začne klesat? Jednou to určitě bude.


Myslím, že móda geocachingu bude trvat tak dva až tři roky a pak to půjde dolů.


uplne presne to same se tipovalo pred dvemi tremi lety :D.

přesně tak, připomíná mi to výroky typu "dávám komunistům rok, maximálně dva" a "640kB musí stačit každému"
  • 0

#58 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 12:03

MedoMys napsal/a:

rodinka veverek napsal/a:
Dokáže někdo odhadnout, kdy a při jakém počtu se křivka obrátí a počet keší začne klesat? Jednou to určitě bude.

Myslím, že už brzy. Tak za rok, za dva. Hustota keší u nás je už natolik vysoká, že jejich hledání ztrácí na atraktivitě a smyslu. Navíc předem si vybírat v té záplavě zajímavé se stává natolik časově i psychicky deptající, že to spíš odrazuje. Už teď to mnohé přestává bavit, časem s tím seknou i ostatní.


Co, prohledávání keší, to je ještě brnkačka, ale zorientovat se na fórech, přebírat v diskusích zrno od plev, rozlišovat pravdu od pověr, to je úkol :-)

A nezdá se, že by to některé vynálezce jedině správného geocachingu nějak zatěžovalo :-D
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#59 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 12:19

Vynálezce jedině správného čehokoliv nezatěžuje naprosto nic, příteli B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#60 moucha111

moucha111

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 12:48

MedoMys napsal/a:

rodinka veverek napsal/a:
Dokáže někdo odhadnout, kdy a při jakém počtu se křivka obrátí a počet keší začne klesat? Jednou to určitě bude.

Myslím, že už brzy. Tak za rok, za dva. Hustota keší u nás je už natolik vysoká, že jejich hledání ztrácí na atraktivitě a smyslu. Navíc předem si vybírat v té záplavě zajímavé se stává natolik časově i psychicky deptající, že to spíš odrazuje. Už teď to mnohé přestává bavit, časem s tím seknou i ostatní.

Já jsem sváděl minimální počet odlovených keší v minulém roce na nedostatek času a nyní,když je času více zjišťuji, že nové keše v mém okolí buď nedovedu vyluštit a nebo se mi nechce jet xy kilometrů, abych tam našel tel.budku nebo info, že v obci bydlí yx obyvatel.Na valné většině zajímavých míst už keše jsou a tak zvažuji, zda-li bych neměl archivací svých keší uvolnit lokalitu pro ty, které to ještě baví a chtěli by si založit také svoji keš.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama