Přejít na obsah


Fotka

Zpráva o stavu keší v ČR k 1.1.2012


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
70 odpovědí na toto téma

#21 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 14:28

Omlouvám se, v okrese Karlovy Vary jsem měl překlep. Opraveno na původních adresách. Děkuju za upozornění.
  • 0

#22 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 14:49

[
Aktivní cache k dnešnímu ránu


Zaujal mě nejvyšší počet earthek v Chomutově. Je to kousek, dost jich mám, a přece mi nedošlo, že je na tom tak dobře. Kdo by to vůbec řekl, že nejvíce earthek bude v Ústeckém kraji? Aspoň je vidět, že to není jenom krajina zničená těžbou.
  • 0

#23 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 14:54

Dovolil jsem si udelat tabulku "umrtnosti kesi" podle okresu. Pro presnost jsem z toho vyjmul vsechny eventy.
  • 0

#24 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 15:40

Milancer napsal/a:
Dovolil jsem si udelat tabulku "umrtnosti kesi" podle okresu.
Pro presnost jsem z toho vyjmul vsechny eventy.

To znamená, že za uplynulý rok v Praze zanikla každá cca čtvrtá keška? To se mi nezdá. Nebo ta tabulka znamená něco jiného?
  • 0

#25 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 15:46

poohDA napsal/a:
To znamená, že za uplynulý rok v Praze zanikla každá cca čtvrtá keška? To se mi nezdá. Nebo ta tabulka znamená něco jiného?


to se ti nezda spravne - ja tomu teda rozumim tak, ze kazda cvrta, ktera kdy vznikla, uz byla zrusena. nebude to za posledni rok.
teda takhle si to interpretuju :).
  • 0

#26 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 16:08

No, řekl bych, že co do žebříčku úmrtnosti keší dle okresů tam vedou ty okresy, kde byly archivované velké PT... V Náchodském okrese je aktivních v současné době nějakých 340 kešek a PT 100 keší, to se divím, že má okres Náchod úmrtnost jen 29% :-)
  • 0

#27 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 17:47

Roman_Jaromer napsal/a:
No, řekl bych, že co do žebříčku úmrtnosti keší dle okresů tam vedou ty okresy, kde byly archivované velké PT... V Náchodském okrese je aktivních v současné době nějakých 340 kešek a PT 100 keší, to se divím, že má okres Náchod úmrtnost jen 29% :-)

Pravdu díš. Nejprve jsem nechtěl věřit, že Teplice mají takovou úmrtnost. Ale po přečtení Tvého příspěvku jsem si vzpomněl na slavnou učitelku Martu.
http://www.geocachin...t=&rowstart=260
  • 0

#28 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 17:51

No, v Brně neseme pomyslné prvenství ... to není moc dobré, ale čekal jsem, že u Prahy je to procento poněkud větší Jinak: děkuji za aktuální data; edit: už bychom mohli mít do roku 2013 - 30 000 aktivních keší
  • 0
Cogito ergo sun ...

#29 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 18:27

polas_CZ napsal/a:
Jinak: děkuji za aktuální data; už bychom mohli mít v roce 2013 - 30 000 aktivních keší


myslím, že to padně už letos.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#30 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 18:45

Dyť na jaře bylo něco přes 20 tisíc aktivních keší, takže 30 tisíc by nemusel být problém..
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#31 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 20:20

Dain a Olik napsal/a:

poohDA napsal/a:
To znamená, že za uplynulý rok v Praze zanikla každá cca čtvrtá keška? To se mi nezdá. Nebo ta tabulka znamená něco jiného?


to se ti nezda spravne - ja tomu teda rozumim tak, ze kazda cvrta, ktera kdy vznikla, uz byla zrusena. nebude to za posledni rok.
teda takhle si to interpretuju :).


Je to presne tak. Kolik procent ze vsech schvalenych kesi je uz v archivu.
Za celou CR to bylo tusim kolem 19%
  • 0

#32 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 21:40

Počty cachešek vzniklých v ČR v jednotlivých letech by měly být v téhle tabulce - viz http://archaikum.cz/...e_vyvoj_cr.html (snad jsem se v ničem nespletl). Je to včetně těch, které jsou už archivované.
Udělat přehled toho kolik se jakých cachešek v kterém roce archivovalo by ale byl trochu problém, protože datum archivace v PQ není a muselo by se nějak doplnit
  • 0

#33 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 22:12

Zaujalo mě, že podle této tabulky s celkovými počty kešek už po několik let je zhruba stejný poměr mysterek ku celkovému počtu keší... Přitom mi připadá, že těch mysterek je čím dál více...
  • 0

#34 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 23:09

Roman_Jaromer napsal/a:
Zaujalo mě, že podle této tabulky s celkovými počty kešek už po několik let je zhruba stejný poměr mysterek ku celkovému počtu keší... Přitom mi připadá, že těch mysterek je čím dál více...

Což jasně dokazuje, že máš blbej odhad, Romane. B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#35 Zbynislav

Zbynislav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 23:51

hplus napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:
Zaujalo mě, že podle této tabulky s celkovými počty kešek už po několik let je zhruba stejný poměr mysterek ku celkovému počtu keší... Přitom mi připadá, že těch mysterek je čím dál více...

Což jasně dokazuje, že máš blbej odhad, Romane. B)

:D
  • 0

#36 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 0:26

Sutech napsal/a:
A z toho je bohužel vidět jedna věc - že mysterky jsou bohužel (alespoň pro mě) o hodně populárnější, než multicache. Proč tomu tak je, nechám na úvaze každého...


Bohužel ano, jelikož Geocaching neumí více rozlyšovat. Multina je jasná, z místa na místo a moc toho nevymyslíš. Mysterky můžeš rozlišovat výrazně víc:
- šifra v listingu
- Googlování
- šifra v terénu
- zjišťování skytých indiciích na místě
- zámky (TB Hotely)
- nutnost přiložit foto

Pak je velká skupina "skoro multin", kdy je to vlastně multina, ale jednu věc zjistíš třeba z listingu... pak už to musí být mysterka (viz. Hořovice).

Nic méně, předpokládám, že podtext zamyšlení je hlavně v tom:
Opravdu musí vznikat tolik často nesmyslných šifer, kde člověk stráví hodiny a hodiny u PC??? Zde si myslím, že by RW mohli a měli více zasahovat, zda je opravdu nutné mít na mapě Prahy tolik šifer o kde čem a pak finálka je filmovka na často nezajímavém místě v koutě sídliště, kde owner zrovna bydlí.
Prosím, aby si to teď onweři dobrých a zajímavých luštících cache nevzali na sebe... ale jistě tušíte o čem mluvím.
  • 0

#37 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 0:33

Alke04 napsal/a:
Zde si myslím, že by RW mohli a měli více zasahovat, zda je opravdu nutné mít na mapě Prahy tolik šifer o kde čem a pak finálka je filmovka na často nezajímavém místě v koutě sídliště, kde owner zrovna bydlí.


nemohli
  • 0

#38 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 1:16

nemohli


Upřímně nevím, zda to současný pravidla plně umožňují, ale pokud ne - stálo by za to zamyslet se (ne u nás, ale v Seattlu), zda by neměli mít tuhle pravomoc. Není těch zašifrovaných mysterek, kde jí vyluští skupina FTFkařů nebo co hůř, najdou se brutal-force, nebo ještě líp... každý luštitel musel kontaktovat ownera, trochu moc?
Nestálo by za to to omezit? Bohužel - stále je dost ownerů, kteří si zvyšují ego tím, že mají radost, jak ostatní nemohou na jejich šifru přijít a tak je kontaktují.
TÉŽ PROSÍM ABY SI TO NIKDO NESTÁHL NA SEBE.
  • 0

#39 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 7:50

Alke04 napsal/a:

nemohli


Upřímně nevím, zda to současný pravidla plně umožňují, ale pokud ne - stálo by za to zamyslet se (ne u nás, ale v Seattlu), zda by neměli mít tuhle pravomoc. Není těch zašifrovaných mysterek, kde jí vyluští skupina FTFkařů nebo co hůř, najdou se brutal-force, nebo ještě líp... každý luštitel musel kontaktovat ownera, trochu moc?
Nestálo by za to to omezit? Bohužel - stále je dost ownerů, kteří si zvyšují ego tím, že mají radost, jak ostatní nemohou na jejich šifru přijít a tak je kontaktují.
TÉŽ PROSÍM ABY SI TO NIKDO NESTÁHL NA SEBE.


Nemohli a neměli.

RW už mají tak dost práce, a rozhodně nejsou vybíráni podle toho, zda by dokázali nebo dokonce měli posoudit "dobrou" a "špatnou" šifru. Dobrou a špatnou tradičku. Pěkné a ošklivé místo. Atd. Jejich působnost je v jiném směru. A vůbec si nedokážu představit, jakým způsobem by mohli získat dostatek informací k objektivnímu posouzení.

Nesuď podle sebe. Někoho nesmyslné šifry baví. Někoho baví sbírat keš za keší jak ovce. Někoho baví šplhat ze stromu na strom. Měla by tato část být eliminována ? Mě taky nebaví převážná většina nově vznikajících keší, vůbec se mi nelíbí současný trend. Keše na smetištích. Nudných místech. Neoriginální dokolaseopakující hádanky. Série a obrazce (bez tématu). X-tá verze keše na stejném místě (po předchozích X archivacích) ... Ale rozhodně to nebudu nikomu vnucovat a chtít prosadit v globální hře taková pravidla, jak bych si to představoval. Třeba je víc těch, kteří mají jinou představu než já - v tom mě dokonce utvrzuje i mé překvapení nad tím, jakým keším někteří dávají favourite body.
  • 0

#40 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 8:19

Na ty keše, co se komukoli nelíbí, je tu jedno fajn řešení - ignore list. Pak už ty potvůrky "nehezké" v mapě nesvítí - a jak se říká - sejde z očí, sejde z mysli. I těch zbývajících keší je tolik, že je stejně nikdo - ani v rámci republiky - nemáme šanci odlovit všechny.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama