Přejít na obsah


Fotka

Server GC temporarily down v roce 2012


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
465 odpovědí na toto téma

#181 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 8:59

k-lord napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
.... Vzdycky je moznost to pres neco prohnat a diakritiku pripadne upravit ci odstranit.


jj, treba u tisicovky kesi v PQ. B)B)


Proc by ne? Neni to sebemensi problem!
  • 0

#182 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 9:01

Citecka napsal/a:
To bude sqělý, až to bude házet paznaky nebo quoty do GPX exportů...
Osobně bych se na diakritiku v lisťyngu raději vysra...ndil.


Nejvice problemu s diakritikou zpusobuji spise ty HTML entity, ktere se tam obcas objevi. Nahrazeni za nativni UTF-8 znakly naopak zadne problemy nepredstavuje. Programy to vesmes skousnou, Garmin GPSky to (narozdil od tech entit) ukaze take spravne. Neni sebemensi duvod se toho bat, ani dokonce proti tomu bojovat. pristupovat k tomu anarchisticky neni rozumne.
  • 0

#183 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 9:05

DrakMrak napsal/a:
ještě k češtine:
Počešťovat názvy keší zatím nedoporučuju - momentálně největší problém je vyhledávání které prostě keš s českými znaky (některými) nenajde.


Ono to i se znaky, ktere tam driv slu dat, nefungovalo spravne. Vysledek je ten, ze jsem kese podle nazvu na webu nehledal uz dliouha leta. A to je duvod, proc treba ten Geoget hleda s ignorovanim diakritiky, protoze nikdy nevis, jestli je tam napsano "Kacerov", "Kačerov" ci "Kacéřov".

A pochybuji, ze bychom se hledani s ignorovanim diakritiky na webu nekdy dockali.
  • 0

#184 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3345 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 9:16

HaLuMa napsal/a:

DrakMrak napsal/a:
ještě k češtine:
Počešťovat názvy keší zatím nedoporučuju - momentálně největší problém je vyhledávání které prostě keš s českými znaky (některými) nenajde.


Ono to i se znaky, ktere tam driv slu dat, nefungovalo spravne. Vysledek je ten, ze jsem kese podle nazvu na webu nehledal uz dliouha leta. A to je duvod, proc treba ten Geoget hleda s ignorovanim diakritiky, protoze nikdy nevis, jestli je tam napsano "Kacerov", "Kačerov" ci "Kacéřov".

A pochybuji, ze bychom se hledani s ignorovanim diakritiky na webu nekdy dockali.


No zkoušel jsem to vyhledávání u jediné keše kterou jsem hledal prvně nepřejmenovanou a našlo a pak přejmenovanou a nenašlo osobně se toho ale taky nebojím.
1) vyhledávání v gc.com používám fakt minimálně ... GeoGet je prostě lepší
2) jak říkáš ono to mělo i jiné muchy stejně podle jména většinou nehledám když už hledám

mohli by s tím mít problém reviewři záleží jak mají na tohle připravený nářadíčko a pak některé starší programy...

takže teď nevím odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil :-) lol asi bych to po novotě ládoval s háčkama čárkama komplet a po staru nevím jestli to převrtávat... listingy určitě ty se výýýýrazně zesrozumitelní a jak píšeš vejš ty entity to bylo za trest pokud použiješ UTF je to bez potíží a většina programů s tím nemá problém neb už jsou tak dělané a jen kvůli původnímu se museli učit čengliš kříženou entitama... a GARMINY pánové a dámy jedou úplně sqvěle s háčkama čárkama... a nejen ty ;)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#185 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5834 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 9:32

HaLuMa napsal/a:

DrakMrak napsal/a:
ještě k češtine:
Počešťovat názvy keší zatím nedoporučuju - momentálně největší problém je vyhledávání které prostě keš s českými znaky (některými) nenajde.


Ono to i se znaky, ktere tam driv slu dat, nefungovalo spravne. Vysledek je ten, ze jsem kese podle nazvu na webu nehledal uz dliouha leta. A to je duvod, proc treba ten Geoget hleda s ignorovanim diakritiky, protoze nikdy nevis, jestli je tam napsano "Kacerov", "Kačerov" ci "Kacéřov".

A pochybuji, ze bychom se hledani s ignorovanim diakritiky na webu nekdy dockali.

To je právě to, co je u nás problém. Někdo diakritiku neuznává, někdo ano. V tom je naše národní specifikum ýe si pravopis ohýbáme jak se nám momentálně hodí. Zkuste ale žabožroutům sáhnout na jejich akcenty ! Se zlou se potážete.
  • 0

#186 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3345 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 9:45

a co arabáči a číňani a větnamci a další ?? doteď to bylo jasný angličtina a šmitec ale teď už tam můžeš v UTF natlouct i rozsypanej čaj B) p.s. k tý národní hrdost… no já myslím, že to je celkem velká slabina čechů, že nejsme na sebe trochu víc hrdí např i na češtinu atd... máme tu plno věcí který nám Amíci záviděj tak proč nebejt hrdí lol ale to je na jinou diskusi...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#187 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1483 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 9:56

wabicek napsal/a:
nestesti uz mapy groundspeaku uz skoro nepouzivam a jenom si vizualizuju exporty z gsaku pomoci cacheye.org, google earth a obcas geokuk ;)

Diky za tip, cacheye.org jsem neznal. Prece jen je zumpa obcas k necemu dobra! B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#188 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1483 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 9:57

Arne1 napsal/a:
Zkuste ale žabožroutům sáhnout na jejich akcenty ! Se zlou se potážete.

Oni maji zabozrouti nazvy kesi s akcenty?
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#189 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1158 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 10:01

zkuste v novych krasnych mapach do te search kolonky napsat rudna u prahy B)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#190 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 10:01

Pokud chcete počeštit své listingy, na to je projekt Ohákování http://nlp.fi.muni.cz/cz_accent/ velmi vydatný pomocník.
  • 0

#191 Paw&lucima

Paw&lucima

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 185 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 10:24

hplus napsal/a:
Oni maji zabozrouti nazvy kesi s akcenty?


Mozna te to prekvapi ale maj:
GC22ZD1 - Osez Nîmes # le musée du Train

Paw & lucima
  • 0

#192 3am

3am

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 11:01

Nosferatu XIII. napsal/a:
zkuste v novych krasnych mapach do te search kolonky napsat rudna u prahy B)


jo, tak to je vtipny :D:D:D
  • 0

Garmin Oregon 550t + GSAK V8 + Locus PRO


#193 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 12:07

Co se týče podpory Unicode v listingu, měly by to umět i navigace, to asi brzy zkusím. Ale chce to zkusit přes různé kanály. Přímé stažení, PQ, Geoget, a další oficiální i neoficiální cesty. Já můžu vyzkoušet jen ten geoget.
  • 0

#194 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3345 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 12:16

mpik napsal/a:
Co se týče podpory Unicode v listingu, měly by to umět i navigace, to asi brzy zkusím. Ale chce to zkusit přes různé kanály. Přímé stažení, PQ, Geoget, a další oficiální i neoficiální cesty. Já můžu vyzkoušet jen ten geoget.

čti kousek zpět lol OREGONA sem projel všema způsobama až na POI Loader a chodí bez potíží,
Androidí aplikace c:geo, a: Drake, LOCUS, a ofiko od Groundspeaku taky bez potíží :-)
takže jedině ještě testnout POILoader a je to... ;-)
GeoGet taktéž bez potíží...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#195 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 16:28

Nosferatu XIII. napsal/a:
zkuste v novych krasnych mapach do te search kolonky napsat rudna u prahy B)

bez diakritiky mě to hodilo někam do Colorada, s diakritikou najede velké území mezi cca Brnem, Olomoucí a Hradcem Králové. Asi ztraceno v překladu...
  • 0

#196 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1870 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 18:23

honzak83 napsal/a:

Nosferatu XIII. napsal/a:
zkuste v novych krasnych mapach do te search kolonky napsat rudna u prahy B)

bez diakritiky mě to hodilo někam do Colorada, s diakritikou najede velké území mezi cca Brnem, Olomoucí a Hradcem Králové. Asi ztraceno v překladu...

Kdyz jsem omylem stiskl Caps Lock a napsal "rudna u praHY" tak OK :P. Asi tam soudruzi z NDR udelali neco spatne. Chvili jsem to zkousel a s jinou kombinaci velikosti pismenek to nefunguje.
Tez jsem zkousel "Kladno" a "kladno" a pokazde jsem jinde, divne.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#197 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 19:43

myslím, žee si na mapy zvyknu bez problémů. Škoda těch fotomap, ale snad se to vyřeší. Jediné, z čeho mám depresi je to, že pro zoom chybí posuvník. Grrr, to se nedá
  • 0

#198 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 19:45

100DTeam: zkus kolečko nebo něco takovýho.. Já to dávám na notesu celkem OK
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#199 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1158 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 19:51

[quote]Solim napsal/a:
[quote]l/a:
[quote]Nosferatu XIII. napsal/a:
zkuste v novych krasnych mapach do te search kolonky napsat rudna u prahy B)[/quote]
Kdyz jsem omylem stiskl Caps Lock a napsal "rudna u praHY" tak OK :P. Asi tam soudruzi z NDR udelali neco spatne. Chvili jsem to zkousel a s jinou kombinaci velikosti pismenek to nefunguje.
Tez jsem zkousel "Kladno" a "kladno" a pokazde jsem jinde, divne.[/quote]

Tak to je masakr :) B)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#200 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 20:16

solim: tak to je celkem slusnej prus..vih :D valicek: ono to na nekterejch NB neni zrovna jednoduchy kdyz touchpad nema scrolovaci oblast :(vim o tom svy...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama