Přejít na obsah


Fotka

Server GC temporarily down v roce 2012


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
465 odpovědí na toto téma

#161 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 14 February 2012 - 23:58

Mě jako BM trápí to, že se ten postranní pruh nedá automaticky schovat. To možná dodělají. Na jiný vzhled map si asi zvyknu, poměrně snadno. A už to jde online z databáze, po zalogování a obnovení mapy už je smajlík. Jinak si myslím, že je to zase prostor pro vývojáře opičích skriptů. Škoda že to skoro neumím, to skrývání pruhu by se hodilo. Bývalá betamapa se po určité době jakoby odhlásila a přestala být personalizovaná. Vyřešila to ikonka na obnovu stávajícího výřezu. Ta tu teď není. Chce se mi věřit, že tam není proto, že tato mapa se už odhlašovat nebude. Obnovení F5 není dobré, hodí mě zpátky na HomeCoordinates.
  • 0

#162 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 0:00

Teď tam naskočila nová úžasná mapa, co jinak běží na Locusu... nedávno jsme byl s kámošem lovit a pracovně jsem jí nazval "Mapa inženýra Potůčka". Silnice tam pravda moc nejsou přesně značené. Fakticky to vypadá, že v každém lese je super asfaltka, Labe je tam jako malá stoka, ale za to potůčky a potoky jsou vykreslené do nejmenších detailů vč. kanálů a struh. Mapa inženýra Potůčka.
  • 0

#163 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 0:05

Česká televize má na střeše bazén.
  • 0

#164 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3345 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 0:06

Čečtina v listingu, názvu a hintu: ---------------------------------------------- - Import do GeoGetu - bez potíží - Import GPX souboru přímo do Orgona (v. 5.40) - bez problému - Export dat z Geogetu do GPX následný import do Oregonu - bez problému - Android: program od Groundspeaku - bez problému - Android: program Locus - bez problému ---------------------------------------------- (hint sem netestoval) B) ještě vygenerovaná statistika z GeoGetu a taky OK
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#165 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 0:08

Na tý mape je každej kanál - ona tam je i měsíční šachta (jinak 5 metrů pod zemí).
  • 0

#166 rigor

rigor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 0:14

co to je za zprněný mapy?! kde je satelit??! co to je za debilní menu!? poprvý je mi líto peněz za pm. třešínka na dortu je odkaz "search with google maps" na stránce vyhledávání, ignoranti pitomý..
  • 0

#167 ALLiK team

ALLiK team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 0:14

Alke04 napsal/a:
Teď tam naskočila nová úžasná mapa, co jinak běží na Locusu... nedávno jsme byl s kámošem lovit a pracovně jsem jí nazval "Mapa inženýra Potůčka".
Silnice tam pravda moc nejsou přesně značené. Fakticky to vypadá, že v každém lese je super asfaltka, Labe je tam jako malá stoka, ale za to potůčky a potoky jsou vykreslené do nejmenších detailů vč. kanálů a struh.
Mapa inženýra Potůčka.

No opravdu super mapa :o:o:o Ve městech se při přiblížení objeví čísla popisná a někde i orientační. Ale protože nic není zadarmo, menší obce pro změnu zmizí úplně. A někde je to napůl :@:@:@
  • 0

#168 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5834 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 0:24

perchCZ napsal/a:
Kde jsou druhy map? Sičáci..... ;)

Ikona v pravém horním rohu ti nestačí ?
  • 0

#169 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 0:26

Arne1 napsal/a:

perchCZ napsal/a:
Kde jsou druhy map? Sičáci..... ;)

Ikona v pravém horním rohu ti nestačí ?


Přehlídnul jsem ji, díky...
Ale letecká mapa tam není, někdy byla lepší než klasická
  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...

#170 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1787 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 0:35

No opravdu super mapa
To jsou OpenStreetMapy, které vytvářejí samotní uživatelé, podobně jako třeba Wikipedii. V místech, kde se dají sehnat kvalitní zdroje nebo jsou aktivní uživatelé, je to podrobnější, jinde naopak. Proto najdete každý potůček u nás, v Praze všechny kontejnery na recyklovaný odpad, v Kladně-Kročehlavech všechny chodníčky, zatímco některé vesnice chybí. Výhodou je, že je to zadarmo.
  • 0

#171 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3345 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 0:37

Prostě si ty mapy holt budem muset trochu přiotesat hmmmm :-)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#172 ALLiK team

ALLiK team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 1:02

OSM je v pohodě. Moje poznámka byla k mapě označené MapQuest. Ta je výrazně horší. Ale přiznávám se, že jsem ji nezkoumal jinde než v Čechách.
  • 0

#173 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2141 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 1:16

No, ten MapQuestí render nic moc, naštěstí tam je i normální Mapnik. Třeba se zlepší pokrytí. Poslední dobou nemám moc čas, nemám vůbec prostor na mapování...
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#174 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1787 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 2:30

MapQuest je jednoduchá mapa pro motoristy, spousta chybějících detailů je její vlastnost, nikoliv chyba. Datově je shodná s OSM. Věřím, že chytrým "opičákům" se tam podaří naroubovat aspoň amapy.
  • 0

#175 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 7:41

perchCZ napsal/a: Ale letecká mapa tam není, někdy byla lepší než klasická

Ja uz myslel, ze jsem slepej a ona tam ta satelitni mapa fakt neni, tak to teda fakt cumim. Tohle jsem tedy fakt nepochopil .... :(
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#176 Geo Reo

Geo Reo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 7:45

V případě že chci vypustit něco tak radikálního do světa, tak bych měl mít doladěné detaily. To Zeměmluv určitě nemá. Je jasné že doladit drobnosti za chodu a podle ohlasů se bude muset. Ale v tom co nám teď poskytli se nebudou ladit detaily, ale celkem velké a zásadní věci.
  • 0

#177 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2169 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 7:58

honny napsal/a:
No, ten MapQuestí render nic moc, naštěstí tam je i normální Mapnik.


Jo, máš pravdu, jde přepnout přes tu podivnou ikonu vpravo nahoře :). Možná mě toto podnítí zase něco přidat do OSM.
  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#178 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3345 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 8:20

ještě k češtine:
Počešťovat názvy keší zatím nedoporučuju - momentálně největší problém je vyhledávání které prostě keš s českými znaky (některými) nenajde. Předpokládám, že to doladí nechám si tu jednu keš přejmenovanou a vždycky po updatu to prubnu... ale zatím vyhledávací algoritmus háčky, čárky nepapá
B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#179 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 8:43

Uz pri publikaci revieweri vyzaduji odstraneni diakritiky z nazvu, takze bychom se toho mohli drzet i u jiz existujicich kesi. Ve zbytku je to ale fajn. No a OSM se me treba libi a chapu, ze nez krmit nenazranej Google 10k USD mesicne, tak je toto lepsi.
  • 0

#180 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 15 February 2012 - 8:54

Muže mi prosím někdo říci, kde nastavit v tom jejich zatraceným updatu povolení přístupu pro aplikaci CacheMe? (Error: Host required authentification.) :@
  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama