Přejít na obsah


Fotka

prodám Prague 2007 geocoin - Golem - gold - neaktivovaný + další


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 Rag-cz

Rag-cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2012 - 9:12

Prodám 2007 Pražský Golem geocoin - verze gold - neakt.

http://aukro.cz/show...item=2055937405


daVinci - Vitruvian Man geocoin
http://aukro.cz/show...item=2061079869


Time nad Space geocoin - blue/silver
http://aukro.cz/show...item=2061920003

Compass Rose 2010 - Pico - neaktivovaný
http://aukro.cz/show...item=2065873513

Compass Rose 2010 - Terceira - neaktivovaný
http://aukro.cz/show...item=2065873599

Compass Rose 2010 - Santa Maria - neaktivovaný
http://aukro.cz/show...item=2065873819

Cosmolabe geocoin - Antique silver - k adopci
http://aukro.cz/show...item=2065875273
  • 0

#2 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2012 - 10:14

To mi hlava nebere... To sis ten coin v roce 2007 za 250-300 koupil, abys ho pet let susil ve skrini a pak prodal za petikilo-litr na aukru? A my blbci je kupovali a posilali po kesich. Uprimne doufam, ze nikdo takovyhle "prekupnictvi" podporovat nebude a nekoupi to.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#3 elduno

elduno

    El Důňo

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2012 - 11:31

No me osobne tohle nijak strasny neprijde. Je to zkratka sberatelsky predmet, ktery ziskava na cene postupem casu diky sve jedinecnosti. Stejne, jako kdyz si doma nekdo susi stare mince, knihy, znamky, starozitnosti... Jejich porizovaci cena byla prece take nizsi. Neaktivovany geocoin si prodavajici zkratka koupil a naklada s nim dle vlastniho uvazeni. Prece u neaktivovaneho geocoinu nemuze byt pochyb o puvodu a tedy i o majiteli. Jedna se o predmet, ktery uz pripadny kupujici zkratka nema sanci jinou cestou sehnat. Stejne jako jiny majitel coin poslal (a s nejvetsi pravdepodobnosti uz zmizel), jiny postovni znamku nalepil na dopis a dalsi ji zaradil do albumu, kde ziskava na cene... Jo, kdyz to srovname s aukcemi CWG, ktere naopak velmi vadi me - to je jina. A podle me je to stokrat horsi, nez ze tu nekdo nabidne k prodeji neaktivovany coin - a rozhodne neni sam, jini jich tu prodavaji desitky. CWGcka se z kesi ztraceji bez vymeny, neni problem udelat si duplikat jakehokoliv... Jejich puvod je neprukazny. U geocoinu dela ukradeny predmet "radost" pouze zlodeji. Neda se s nim (narozdil od CWG) nijak kupcit a v podstate ho (ten kradeny coin ;)) nemuze ani nikomu ukazat.
  • 0

#4 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2012 - 11:36

hplus napsal/a:
To mi hlava nebere... To sis ten coin v roce 2007 za 250-300 koupil, abys ho pet let susil ve skrini a pak prodal za petikilo-litr na aukru?

A my blbci je kupovali a posilali po kesich. Uprimne doufam, ze nikdo takovyhle "prekupnictvi" podporovat nebude a nekoupi to.


Ty musíš mít v dnešní konzumní společnosti docela velký problém a být díky tomu na okraji.
Aby ti to hlava brala, cena se prostě časem zvedá protože coinn již nejde koupit a jejich málo protože vy blbci jste je posílali po keších.
  • 0

#5 geostorm

geostorm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2012 - 13:02

hplus napsal/a:
To mi hlava nebere... To sis ten coin v roce 2007 za 250-300 koupil, abys ho pet let susil ve skrini a pak prodal za petikilo-litr na aukru?

A my blbci je kupovali a posilali po kesich. Uprimne doufam, ze nikdo takovyhle "prekupnictvi" podporovat nebude a nekoupi to.


:D Kde žiješ?
Takhle blbej příspěvek, sem teda zrovna od tebe nečekal.
  • 0

#6 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2012 - 20:07

Nevidím v tom nic špatnýho, prostě prodává sběratelský předmět. Já jsem si z Ameriky koupil Pražský orloj, a protože měl Amík doma dva kousky, tak mi nabídl i ten druhý. Jeden jsem si aktivoval a druhý budu prodávat. Co bych dělal se dvěma, že?
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#7 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2012 - 20:11

elduno napsal/a:

Ne, geocoin NENI sberatelskej predmet. Geocoin ma kolovat po kesich - a ne po eventech v debilnim kufriku. Ale chapu, ze jsem s tim nazorem v mensine. ;)

Jinak samozrejme mu nepopiram jeho pravo jakkoliv nakladat se svym majetkem, v tom jsem se mozna nevyjadril jasne.

Dpman napsal/a:

S cim mam a nemam problem nech na me a rychly soudy si strc za svuj kovbojskej klobouk.

Proste me prekvapilo, ze nekdo koupil uz v roce 2007 coin z vypocitavosti a vidinou budouciho zisku. Mel jsem dojem, ze tenkrat jeste bylo v tom geocachingu vic idealu.

Pokud je ovsem tohle extremni pripad, kdy si dotycny koupil coin, pet let ho mel zapomenutej doma a ted potrebuje nutne nakrmit hladovou rodinu, co si mezitim poridil - pak to uznavam jako racionalni chovani.

geostorm napsal/a:

Diky za duveru, Tvuj prispevek taky oplyva vysokou argumentacni hodnotou. Ziju, jak je obecne znamo, na venkove. B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#8 Rag-cz

Rag-cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2012 - 20:18

http://aukro.cz/show...item=2061079869
  • 0

#9 Rag-cz

Rag-cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2012 - 19:51

Compass Rose 2010 - Pico - neaktivovaný
http://aukro.cz/show...item=2065873513
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2012 - 20:36

hplus napsal/a:

elduno napsal/a:

Ne, geocoin NENI sberatelskej predmet. Geocoin ma kolovat po kesich - a ne po eventech v debilnim kufriku. Ale chapu, ze jsem s tim nazorem v mensine. ;)

I když se do mne stále H+ naváží, musím s ním vyjímečně souhlasit. Z produkce GC se stal hodně dobrý business a to je škoda. O to míň jich člověk potká v krabičkách...
  • 0

#11 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2012 - 20:43

<offtopic> Mám teorii, že to je honbou za stále krásnějšími a krásnějšími geocoiny. Když si vzpomenete na prvn český, tak to, upřímně, zas taková krása nebyla (i když lev je provedený moc pěkně). Osobně třeba kupuji i "obyčejně vypadající coiny" abych je mohl do světa pustit, nicméně ty pěkné doma převažují. Uvažoval jsem i o provrtání aby se coin "znehodnotil", ale nedokážu odhadnout, jaké procento je bráno cachery a jaké mudly (nejen u nás). </offtopic> A pokud chceme diskutovat nad smysluplností dnešních coinů, asi by to chtělo extra vlákno.
  • 0

#12 Rag-cz

Rag-cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2012 - 20:48

hplus napsal/a:
To mi hlava nebere... To sis ten coin v roce 2007 za 250-300 koupil, abys ho pet let susil ve skrini a pak prodal za petikilo-litr na aukru?

A my blbci je kupovali a posilali po kesich. Uprimne doufam, ze nikdo takovyhle "prekupnictvi" podporovat nebude a nekoupi to.


Kratka reakce:
1, nesušil
2, naposíláno i ztraceno mám myslím dost
3, drž se hesla ve svém profilovém obrázku: Nekecat a hledat.

V.
  • 0

#13 moucha111

moucha111

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2012 - 10:03

Dpman napsal/a:

hplus napsal/a:
To mi hlava nebere... To sis ten coin v roce 2007 za 250-300 koupil, abys ho pet let susil ve skrini a pak prodal za petikilo-litr na aukru?

A my blbci je kupovali a posilali po kesich. Uprimne doufam, ze nikdo takovyhle "prekupnictvi" podporovat nebude a nekoupi to.


Ty musíš mít v dnešní konzumní společnosti docela velký problém a být díky tomu na okraji.
Aby ti to hlava brala, cena se prostě časem zvedá protože coinn již nejde koupit a jejich málo protože vy blbci jste je posílali po keších.


I já si myslím , že má "háčko" pravdu. Ty nechceš prodat coin, který jsi si asi ( alespoň doufám) koupil za účelem , aby putoval, ale chceš ho vydražit, tj. prodat za nejvyšší možnou cenu a tudíž maximálně vydělat. A to se mi zdá nefér. :( Samozřejmě, že si můžeš dělat co chceš , já jen vyjadřuji svůj názor.
  • 0

#14 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2012 - 10:19

Tohle zni ponekud usmevne od nekoho, kdo aktivoval 2 predmety a vycita to cloveku se 40 a to za polovicni cas... ...ale ted vazne. Proc by nemohl vydrazit geocoin, ktery koupil treba v aukci a prevdepodobne ho tu proda za vic. O tom, ze jen blezen by dnes vypustil golema do sveta, ani nemluvim. Staci se podivat na umrtnsot mych 150 drevenych geocoinu... Edit: Odstraneno zbytezne quote
  • 0

#15 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2012 - 10:21

moucha111 napsal/a:
I já si myslím , že má "háčko" pravdu. Ty nechceš prodat coin, který jsi si asi ( alespoň doufám) koupil za účelem , aby putoval, ale chceš ho vydražit, tj. prodat za nejvyšší možnou cenu a tudíž maximálně vydělat. A to se mi zdá nefér. :( Samozřejmě, že si můžeš dělat co chceš , já jen vyjadřuji svůj názor.


Co je zrovna na tomhle nefer? Ke komu je to nefer? To by byl nefer i nakup akcii ;-). Posilat GC do sveta se vzhledem k jejich ztratam zda jako cim dal vetsi marnost, tak se mu nediv.

P.S:
Prvni cesky geocoin byl docela hezky, na svou dobu. Jen mu holt cinani odflakli detaily :-(
  • 0

#16 golici

golici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2012 - 10:37

jeeee zase to čecháčkovské maloměštáctví..... A co je na tom špatného že někdo chce něco vydražit. Nemůžete z toho přece dělat charitu. Když o to má nějaký sběratel zájem a dá za coin 1000, místo puvodních 250, tak přece prodávající neřekne - nechci vydělávat tady to máš za 100..... :D
  • 0

#17 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2012 - 11:15

Jeste jedna technicka...
...vadi vam, ze mate o 1 GC mene v obehu? Tak zapracujte na ztracenych a muzete jich byt hned 10 navic. Treba v http://www.geocachin...928#post_328928 mate hned nekolik a v pripade uspechu vam prihodim navic vlastni geocoin. Ale to je vic prace, nez se navazet...

A na zaver omluva Rag-cz za zaspamovani...
  • 0

#18 moucha111

moucha111

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2012 - 14:40

Ad1)Blexo, Blexo, víš že mě nikdy ani nenapadlo lustrovat hledače přes profil pokud má jiný názor. Měl by si se nad sebou zamyslet. To není o vypuštěných coinech ale o snaze vydělat na hře, kterou hrajeme pro zábavu.A pokud považuješ jiný názor za navážení , chybí ti zřejmě i tolerance. Jsi na foru akceptuj jiný názor bez osobních invektiv. Ad2) golíci – nevím co myslíš čecháčkovským maloměšťáctvím – asi to že se nedokážeš zbavit snahy vydělat i při zábavné hře. Pokud chcete vydělávat při hře , hrajte např. poker Ad3) neznám prodejce coinu a je mi jedno jestli vydělá nebo prodělá.Jenom mám pocit, že ten geocaching už hrají jiní lidé než když jsem začínal a to je škoda.:(
  • 0

#19 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2012 - 15:24

Vis, pripadas mi jako ti rejpalove, co jsou vecne nespokojeni s kvalitou kesi, ale nikdy nic nezalozili, tohle je to same. Proc bych mel davat vahu nazoru nekoho co mozna vypustil 2 kusy (opravdu jsem nezkoumal, zda sli do sveta)? Dobre, nedalo mi to, vratil jsem se a podival se - jeden se vali predpokladam v tvem okoli... Me prijde docela normalni se podivat kolik clovek o dane veci vi. Je to tvuj nazor, tvoje vec, to ti neberu, ale proste to nemuzu od tebe brat vazne, protoze tva zkusenost je temer nulova. Taky jsem mel pred casem krasnou predstavu, ale ta skoncila, kdyz se prvni GC ztratil hned v 2. kesi. Ono kdyz clovek vypusti predmety za par tisic a polovina se ztrati u pateho uzivatele, tak se neni cemu divit, ze neni zajem je poustet dal do obehu. To mi opravdu prijde lepsi mit sbirku v albech a brat je na eventy... Dal jsem ti cestu jak dostat predmety do obehu a jeste potesit majitele. Nabidnul jsem ti i odmenu pokud to vyresis. Vysledek? Ja jsem ten spatny, osklivy, ale opet plati, ze dostat je zpet je namahavejsi nez si...
  • 0

#20 Rag-cz

Rag-cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2012 - 17:18

Začíná to tu připomínat debaty pod články na iDnes. Nikdy mne nepřestane překvapovat, že se lidé vyjadřují k věcem o nichž nemají sebemenší znalost a vynášejí soudy aniž znají fakta. to Moucha111: kde bereš jistotu, že na té minci naopak neprodělávám? Koupil jsem jí dráž na E-bay nebo levněji? Jasnovidcem jsi se narodil, nebo to přišlo až tady ve fóru? A protože tu brzy nechám další na prodej, šetřete si své odsudky na potom :o).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama