Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.6.3


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
278 odpovědí na toto téma

#241 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 13:21

Archi1 napsal/a:
Ahojky,
Mel bych prosbu. Slo by upravit exportní makro POI (gpxpoi.gge - pro jednoduchý export uzivatelských bodů do GPS garmin POI loaderem), které je prímo v geogetu tak aby pri vytvárení POI bodů v GG nahlásilo vadnou kesku a tu z exportu odstranit. Bohuzel tohle jde mi me.


A co na tech keskach bylo vlastne vadne? Aneb, co je definice 'vadne kesky'?
  • 0

#242 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 858 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 13:35

HaLuMa napsal/a:
A co na tech keskach bylo vlastne vadne? Aneb, co je definice 'vadne kesky'?

Buhuzel tohle nedovedu posoudit co na tech výse uvedených keskách bylo vadné. jen vím, ze kdyz jsem je postupne odstranil z exportu pro POILoader tak vse ostatní proslo priblizne 88 000 bodů.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#243 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 13:53

POI Loaderu vadí non ASCII znaky v listingu, kdysi jsem s tím těžce bojoval. Nevím kde se tam vzaly, ale prostě se tam občas objevily, třeba znak s kódem 04 apod. Blbý je, že POI Loader takovou chybu nijak nespecifikuje...:@
  • 0

#244 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 14:57

Tak takovehle znaky Geoget uz docela dlouho filtruje rovnou pri importu do databaze, takze pokud se nejedna o nejaka opravdu historicka data, nemelo by to tam vubec byt.
  • 0

#245 bousa

bousa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 16:35

HaLuMa napsal/a:
A jak to stahujes?

napíšu to možná nesrozumitelně al ejako před tím..je to formát html dříve mne to šlo a ted se to stáhne ale pak to spadne jako chyba asi to popisuji špatně
  • 0

#246 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 792 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 16:41

Zrovna včera jsem psal do jiného vlákna asi totéž. Důvodů problému může být víc. Stačilo by, kdyby místo tichého skončení makro skončilo chybovým oknem, nebo zápisem do nějakého logovacího souboru. Hledat který záznam je špatný z několika tisíc je těžké. Tj. nedefinoval bych špatný záznam, ale záznam, který způsobí předčasný konec činnosti makra. Ale jak jsem trochu programoval, vím, že je to prakticky totéž a že bez vzorků chybných záznamů se to nedá vypozorovat. Klíčová otázka tedy bude proč makro skončí bez chybové hlášky při pokusu o zpracování určitého záznamu. EDIT: Když si to po sobě čtu, ono se tu teď píše o několika věcech. Píšu o makru POIetrex, o exportu do GPX pro POIloader.
  • 0

#247 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 16:50

bousa napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
A jak to stahujes?

napíšu to možná nesrozumitelně al ejako před tím..je to formát html dříve mne to šlo a ted se to stáhne ale pak to spadne jako chyba asi to popisuji špatně


Pokud vím, tak html import už několik verzí nefunguje.

Použij aktualizaci keší skz API serveru gc.com.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#248 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 858 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 17:11

Jestli to pomůze, v príloze jsou kesky na kterých to padalo v poigarmin.ggp.pas. Zkousel jsem to ted znova a POILoader se pres ne nedostane.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#249 bousa

bousa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 18:47

kolombo napsal/a:

bousa napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
A jak to stahujes?

napíšu to možná nesrozumitelně al ejako před tím..je to formát html dříve mne to šlo a ted se to stáhne ale pak to spadne jako chyba asi to popisuji špatně


Pokud vím, tak html import už několik verzí nefunguje.

Použij aktualizaci keší skz API serveru gc.com.

prosím tě a jak tedy ty keše aktualizuji?najdu to vše na gc?mumím jen česky najdu to tam?
  • 0

#250 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 18:51

v geogetu klikni pravym tlacitkem na kesku a dej "aktualizovat stav" nebo podle toho co vlastne chces aktualizovat...
  • 0

#251 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 18:52

bousa napsal/a:

kolombo napsal/a:

bousa napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
A jak to stahujes?

napíšu to možná nesrozumitelně al ejako před tím..je to formát html dříve mne to šlo a ted se to stáhne ale pak to spadne jako chyba asi to popisuji špatně


Pokud vím, tak html import už několik verzí nefunguje.

Použij aktualizaci keší skz API serveru gc.com.

prosím tě a jak tedy ty keše aktualizuji?najdu to vše na gc?mumím jen česky najdu to tam?

pravé tlačítko na řádku s keší a "Aktualizovat kešky..." nefunguje?
  • 0

#252 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 19:34

Je to tak. Kesky uz nelze importovat z HTML. Byla to dost nevdecna prace, porad pri kazde zmene webu upravovat program. A ted uz to jde naprosto legalne aktualizovat primo funkci v Geogetu. (vyplati se koukat, co se ti kde nabizi za menu, protoze nove funkce pribyvaji a pribyvaji... a pribyvat budou!)
  • 0

#253 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 20:25

HaLuMa napsal/a:
Je to tak. Kesky uz nelze importovat z HTML. Byla to dost nevdecna prace, porad pri kazde zmene webu upravovat program. A ted uz to jde naprosto legalne aktualizovat primo funkci v Geogetu. (vyplati se koukat, co se ti kde nabizi za menu, protoze nove funkce pribyvaji a pribyvaji... a pribyvat budou!)

v tomto ohledu je dokumentace na http://geoget.ararat...ody:prvni_kroky už poněkud zastaralá a neplatná. Chtělo by to opravit a zaktualizovat.
  • 0

#254 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 20:44

Je to v uzivatelske sekci, takze se klidne na to muzes vrhnout. :P
  • 0

#255 Kopecek-HP

Kopecek-HP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 20:51

Dobrý den,
dá se někde v GG nastavit když zvolím přes menu Databáze/Import/Souborů(nebo Složky) implicitní složku, která se má otevřít?
Předem moc děkuji.
  • 0

#256 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 21:42

Tušim, že na to jednou padla od HaLuMy odpověď, že ne. Řešim to tak, že adresař s soubory k importu mám o úroveň výš než je datový, tak mě to jedno kliknutí na UP moc nezdržuje...
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#257 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 21:48

plavcik napsal/a:
Tušim, že na to jednou padla od HaLuMy odpověď, že ne. Řešim to tak, že adresař s soubory k importu mám o úroveň výš než je datový, tak mě to jedno kliknutí na UP moc nezdržuje...


Můžeš si udělat zástupce na ten správný adresář. a ten se dá dát kam potřebuješ :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#258 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 21:57

No ja to zkousel pred tim, nez jsem odepsal, a jestli myslis to, co je na obrazku, tak to nefunguje :(
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#259 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 21:59

Geoget ma po spusteni nastavene vsechny cesty vsech dialogu na prave zvoleny datovy adresar.
  • 0

#260 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 22:51

plavcik napsal/a:
No ja to zkousel pred tim, nez jsem odepsal, a jestli myslis to, co je na obrazku, tak to nefunguje :(


A do toho datového adresáře, kam Tě to přepne při importu, si zástupce toho adresáře dát nejde ???

Když si dáš na začátek názvu _ , tak bude na začátku seznamu souborů v adresáři.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama