Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Motorola Defy+ - zkušenosti


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
51 odpovědí na toto téma

#1 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 11:30

Používáte někdo Motorolu Defy nebo Defy+? Jak se chová GPS? Jaké máte zkušenosti s výdrží baterky při zapnuté GPS? A vůbec..., co byste vytkli či pochválili.
  • 0

#2 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 11:47

Ahoj, mam ji cca 14 dni a zatim zkusenosti vesmes dobry :) Vydrz GPS nemuzu posoudit, protoze pouzivam externi BT modul pres bluetooth na delsi cesty, s tim to vydrzi tak 5-6 hodin zapnuty. Nicmene integrovana GPS je docela pouzitelna, presnost mi neprisla nijak spatna. Bonusem je elektronicky kompas (podobne jak maji treba Oregony), takze kdyz to aplikace umi pouzit, tak je to fajn. K pochvale bych mel hned nekolik veci: 1) Krasne detailni display - na to, jak obrovske ma rozliseni je pomerne maly, takze veskery text a grafika je nadherne vykreslena do nejmensich detailu. 2) Cele zarizeni je dost lehke a prijemne padne do ruky. 3) Prekvapil me docela kvalitni fotak, za dobych svetelnych podminek z toho lezou docela pouzitelne fotky. ... odolnost jsem nezkousel, nicmene ji teda rozhodne nesetrim. Ale zatim se nekoupala, spis ji proste polozim na zem behem logovani a tak, a zatim zcela bez viditelnych stop. A ted par negativ: 1) Gumova krytka microUSB konektoru je naprosto zasadni soucast telefonu aby byl vodotesny, presto je provedena docela nesikovne a cekam, kdy upadne nebo prestane drzet. 2) Je tam nejake hardwarove omezeni nabijeni, takze jde nabijet kdyz je pripojena k PC nebo do dodavane konverze 230V -> USB, ale uz nejde nabijet pomoci prevodniku z autozasuvky na USB (aspon toho co mam). Takze nabijeni v aute jsem zatim spolehlive nevyresil, zkusim koupit Brodit drzak vcetne nabijeni a snad to bude fungovat. Ale v tomhle smeru bych se pripadne mel na pozoru co se tyce takovych tech prenosnych dobijecich clanku treba na tuzkovky a tak. Pravdepodobne nebudou fungovat, i kdyz bych se rad pletl (musim vyzkouset). Celkove hodnoceni ale velice kladne, jsem s ni zatim nadmiru spokojeny. Doufam, ze alespon druhy neduh se povede brzo vyresit a pak budu spokojeny uplne :) Pokud mas jakekoliv dalsi otazky, klidne se ptej.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#3 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 11:52

Co se tyce software, tak proste android, se vsemi plusy i minusy. K minusum bych mozna jeste pridal prostredi MotoBlur, ktere se snazi dostat uzivatele do sevreni Motoroly a treba k aktivaci telefonu vubec nepotrebujes google ucet, ale musis si zalozit ucet u Motoroly. Zatim jsem neprisel na to, jak se toho zbavit, a obecne je docela problem tam dostat nejaky upraveny Android. Ale to je problem spis takovych hracicku jako jsem ja, bezneho uzivatele to trapit nemusi. Po pridani google uctu rucne pres nastaveni a vymeneni launcheru v podstate pritomnost motoblur vubec neregistruji, nesnazi se mi vnucovat, mam normalni market a vsechny google aplikace. Vcera mi zacal zlobit prijem SMS, coz je dokumentovana chyba androidu, kterou google proste neresi (grrrr). Staci ale vymazat prichozi zpravy a melo by to byt OK (zatim nevim jestli to pomohlo). Cely system je prijemne svizny a nezaznamenal jsem, ze by nekde neco vylozene zdrzovalo. Jedine co dela systemu trochu problem jsou google mapy, ale muze to byt taky zaplym Latitude, nebo kdovi cim. Aplikace jako c:geo, locus, geoquack, nejake ty hry, webovy prohlizece... vsechno slape rychle a bez zasekavani.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#4 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 12:07

to nabíjení bude řešitelné upraveným kabelem. Některé telefony (třeba Omnia údajně) detekují nabíjecí adaptér podle toho že jsou spojeny piny 2 a 3. Takže pokud si podle toho upravíš tvůj adaptér do auta, mělo by to fungovat.
  • 0

#5 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 12:18

ad adaptér do auta: taky jsem míval různé problémy s nabíjením v autě. Měl jsem adaptér za cca 80Kč a na něm bylo napsáno 500mA a navigaci nebo telefon se zapnutým displejem a navigací dobíjel špatně. Originální Garminí adaptér, který má napsáno 1A dobíjí všechno bez potíží.
  • 0

#6 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 12:28

Ten adapter co mam ma 850mA, coz je uplne stejne jako ta sitova nabijecka od Motoroly. Takze vykonem to nebude :) Fakt bude problem v tom kabelu, ale ze by se mi chtelo do toho stourat, to se rict neda :) Stejne musim koupit novy drzak, protoze defy ma nabijeci konektor v miste, kde na starem mam packy drzici telefon, takze bych nabijet nemohl :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#7 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 13:04

Já jsem nabíjení v autě vyřešil následující kombinací a vše ok, nabíjí jako AC, tedy rchle.

http://www.softcom.c...asp?CD=K22USB14
http://www.softcom.c...asp?CD=KUS2AMI3

Jinak s telefonem jsem spokojený. Locus mi píše přesnost většinou 9,4 m. Pda Mio mi psalo tak jeden metr, ale je otázka jak moc se to dá porovnávat. Zatím jsem našel všechno bez problémů. Ten kompas je super, konečně už nemusím pořád popocházet aby šipka ukazovala správným směrem :-)

Telefon mám půl roku a krytka usb stále drží a to pod ni lezu docela často. Ale také mi nepřijde nijak extra odolná.

Jediné větší zklamání je pro mě fotoaparát. Jak píše Niximor, tak za dobrých světelných podmínek to ujde, ale já většinou fotím, když nejsou podmínky ideální a to je pak výsledek znatelně horší než třímegapixelový foťák na mém letitém SE K770i.

Ale i tak je poměr cena/výkon (alespoň pro mě) bezkonkurenční.
  • 0

#8 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 15:05

Děkuji za vaše postřehy.

Ta kritika dobíjení se mi nelíbí. Občas bývám pár dní v divočině :) mimo dosah elektřiny.
Ale na druhou stranu, když se prodávají takovéto bazmeky, tak by to snad mohlo jít.

K minusum bych mozna jeste pridal prostredi MotoBlur, ktere se snazi dostat uzivatele do sevreni Motoroly a treba k aktivaci telefonu vubec nepotrebujes google ucet, ale musis si zalozit ucet u Motoroly. Zatim jsem neprisel na to, jak se toho zbavit, a obecne je docela problem tam dostat nejaky upraveny Android. Ale to je problem spis takovych hracicku jako jsem ja, bezneho uzivatele to trapit nemusi. Po pridani google uctu rucne pres nastaveni a vymeneni launcheru v podstate pritomnost motoblur vubec neregistruji, nesnazi se mi vnucovat, mam normalni market a vsechny google aplikace.

Tak jak to tedy je? Lze se toho MotoBlur nějak zbavit?

Jak je to s podporou češtiny. Nepotřebuji OS česky, ale chci, aby aplikace uměly české znaky atp. Četl jsem, že nějaká podpora češtiny existuje, ale raději se ptám.

Musím to koupit do 5000,- Kč (bez DPH). Jediný shop, který jsem našel, to prodává s touto poznámkou. Má s tím někdo zkušenost? Je v tom nějaký háček?
  • 0

#9 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 15:44

Po nainstalování tohohle jsou všechny aplikace, které to umí, v češtině. I klávesnice umí české znaky. SMS píšu běžně s diakritikou.

https://market.andro...3JlbG9jYWxlIl0.
  • 0

#10 Biker_von_Geo

Biker_von_Geo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 17:37

ve zmiňovaném e-shopu jsem kupoval své dnes už mrtvé LG viewty a vše bylo OK. I když jsem měl problém po cca 1měsíci používání tak reklamaci vyřidil za necelé 3týdny (měl jsem špatnou baterku a nějakou součástku u blesku - pořád se rozvěcel) O Defy+ silně uvažuju, tak bych taky uvítal různé postřehy. Zajímalo by mě třeba jak je to s přijetím/odmítnutím hovoru, jde to v pohodě i s např. mastnýma nebo mokrýma rukama? Jak je to s odemčením klávesnice při příchozím hovoru? Jak funguje kalendář, upomínky a budík? O GPS mi prioritně nejde, ale rád bych ji využil na wherigo páč to moje 60CSX neumí:-( Funguje na where you go v pohodě? Díky za případné info
  • 0

#11 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 17:57

Takze... :) Ovladani displaye - s mokryma rukama bez problemu, mastny jsem nezkousel a ani zkouset neplanuju :) Problem je, pokud display zmokne - kapky vody pak funguji castecne jako dalsi prsty, tak to chce napred pred pouzitim otrit treba o obleceni. To uz jsem mel moznost vyzkouset :) Kalendar je tam standardni od googlu, takze vsechno muzes mit synchronizovane do online google kalendare (cimz zaroven zalohovane) + na marketu je urcite spoustu dalsich aplikaci, ktery s tim kalendarem umi pracovat. Nicmene jsem je nehledal, ten vychozi mi vyhovuje. Upominky jsou soucasti kalendare, funguji. Notifikace je nastavitelna, takze si muzes vybrat co ti bude na upominky hrat. Whereyougo uz jsem zkousel na jedne cartridge, fungovalo zcela bez problemu. Nespadlo, nezaclo blbnout, proste zcela bez jakekoliv pripominky.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#12 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 15:30

Je to v pasti :( Nedokáži ho sehnat do 5000,- bez DPH tak, aby pocházel z ofic. české distribuce (podmínky zaměstnavatele). Nemohl by mi s tím někdo pomoci? Nechci slevu zadarmo! :)
  • 0

#13 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 15:34

A ja se dneska konecne dokopal nahrat CyanogenMod 7.2, a je z toho najednou uplne jiny telefon :) Jeste jsem zvedav jaka bude vydrz baterky a jestli se projevi nejaka chyba, ale zatim je to jeste lepsi nez oficialni ROM :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#14 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 23:10

Tak muzu potvrdit, ze zde odkazovana nabijecka do auta skutecne funguje, dnes jsem si pro ni byl a nabiji :) Tak uz jen ten drzak...
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#15 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2012 - 11:35

Rozhoduji se, zda koupit micro SDHC class 4 nebo class 10. Využijí vůbec sběrnice přístroje Defy+ vyšší rychlost karty class 10 (80 Mbps)? Máte někdo zkušenost nebo teoretické znalosti?
  • 0

#16 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2012 - 12:20

Hamaci napsal/a:
Rozhoduji se, zda koupit micro SDHC class 4 nebo class 10.
Využijí vůbec sběrnice přístroje Defy+ vyšší rychlost karty class 10 (80 Mbps)?
Máte někdo zkušenost nebo teoretické znalosti?


Moje zkusenost je takova, ze kartu z mobilu pouzivam s adapterem jako zalozni do fotaku ... a tam se vyssi rychlost hodi (spec. kdyz fotim do rawu).

Ale to je asi extremni pripad ... kazdopadne, pokad ji budes pouzivat i jinde.. asi se to vyplati.
Do mobilu podle myho nazoru stacit v pohode Class 4.
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#17 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2012 - 13:10

Bude to jen v mobilu, jinak bych se nerozmýšlel a koupil rychlejší.
  • 0

#18 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2012 - 15:00

Také jsem přemýšlel jakou koupit kartu, ale pak jsem narazil na diskusi na serveru http://androidforum.cz/ , kde byl popisován problém s kartami Class 10. Koukni tam. Já jsem hrál na jistotu, koupil Class 4 a nemám pocit, že by mě karta nějak brzdila. Ale třeba už ten problém vyřešili...

Když jsme u toho příslušenství, tak já jsem po dlouhém vybírání zvolil tenhle autodržák:
http://cgi.ebay.com/...3#ht_1965wt_952
A po pár měsících občasného používání jsem spokojen. Původně jsem chtěl ten originální, ale ta cena mě odradila.
  • 0

#19 ses

ses

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 14:28

Chci se zeptat zda někdo neví jestli bude Defy+ v češtině.Nějak mám strach že bych si s ním v AJ neporadila
  • 0

#20 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 18:25

Oficiálně v češtině není a nejspíš ani nebude. Motorola nemá u tohohle modelu podporu pro CZ. A zřejmě se ani nechystá. Jedině to vyřešit cyanogenmodem. U předchozího modelu (bez toho +) to šlo, tady nevím úplně přesně, jak to je. Možná Niximor by trošku poradil, jak to šlo. Neúspěšným "ošetřením" telefonu z něj vyrobíš jen další zbytečnost do batohu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama