Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

turistická mapa na gc.com?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

#1 Dagmar.Vrskova

Dagmar.Vrskova

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2012 - 12:34

Může mi prosím někdo poradit, jestli lze zobrazit mapu keší na geocaching.com s podkladem turistické mapy ČR, tzn. takové, na které jsou barevně vyznačené turistické trasy? Zkoušela jsem přepínat do různých typů map (satelitní, silniční, cyklo), ale klasickou turistickou jsem nenašla. Díky všem za odpověď.
  • 0

#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2012 - 12:44

Bohuzel, primo na gc.com to nejde...Ale je moznost pouzit program geokuk :)ten umi vsechny mapy, ktery jsou na mapy.cz, ale je trochu slozitejsi pro zacatecnika tam naladovat i kesky :)
  • 0

#3 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2012 - 12:51

Jestli máte na počítači prohlížeč Mozilla Firefox nebo Opera, jde toho dosáhnout pomocí skriptu.

Popíšu stručně, jak na to ve Firefoxu:
1/ přidat do Firefoxu doplněk Greasemonkey z následující stránky
https://addons.mozil...n/greasemonkey/
2/ přidat do Greasemonkey skript Amapy
http://userscripts.o...pts/show/122028

Pak se na beta mapách geocaching.com objeví nové tlačítko a zobrazují se turistické mapy z amapy.cz
  • 0

#4 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2012 - 12:52

Někde tady na foru byl odkaz na script, který přidá jako mapový podklad amapy.
  • 0

#5 Dagmar.Vrskova

Dagmar.Vrskova

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2012 - 13:06

Netorack napsal/a:
Jestli máte na počítači prohlížeč Mozilla Firefox nebo Opera, jde toho dosáhnout pomocí skriptu.

Popíšu stručně, jak na to ve Firefoxu:
1/ přidat do Firefoxu doplněk Greasemonkey z následující stránky
https://addons.mozil...n/greasemonkey/
2/ přidat do Greasemonkey skript Amapy
http://userscripts.o...pts/show/122028

Pak se na beta mapách geocaching.com objeví nové tlačítko a zobrazují se turistické mapy z amapy.cz


Hlásí mi to chybu připojení ke Greasemonkey. Každopádně tato varianta (jestli se ji podaří zprovoznit) vypadá mnohem elegantněji než ta předchozí.
  • 0

#6 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2012 - 13:09

Funguje i v Google Chrome, myslím tedy skript Amapy
  • 0

#7 Dagmar.Vrskova

Dagmar.Vrskova

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2012 - 13:14

druzicka napsal/a:
Funguje i v Google Chrome, myslím tedy skript Amapy


Tak Google Chrome jsem nainstalovala, teď bych (snad) už jen potřebovala poradit jak přidat ten skript na Amapy. Předpokládám že mám něco někam nakopírovat, ale co a kam? Díky!
  • 0

#8 Dagmar.Vrskova

Dagmar.Vrskova

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2012 - 13:42

Ha, neuvěřitelné, nějak jsem to nainstalovala přes Google Chrome a už to jede! B) Díky moc všem za rady!
  • 0

#9 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2012 - 14:04

Dagmar.Vrskova napsal/a:

druzicka napsal/a:
Funguje i v Google Chrome, myslím tedy skript Amapy


Tak Google Chrome jsem nainstalovala, teď bych (snad) už jen potřebovala poradit jak přidat ten skript na Amapy. Předpokládám že mám něco někam nakopírovat, ale co a kam? Díky!


Ono to jde nějak udělat v chromu?? Prosím byl by někdo ochoten sem napsat návod pro blbce? Co a kam stáhnout? Díky. :)
  • 0

#10 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2012 - 14:44

Pro blbce? :-D 1. klikni na odkaz http://userscripts.o...pts/show/122028 2. najdi tam zelené tlačítko install a klikni na něj- 3. už to funguje ;-)
  • 0

#11 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2012 - 14:50

Hedgehog_Family napsal/a:
Pro blbce? :-D
1. klikni na odkaz
http://userscripts.o...pts/show/122028
2. najdi tam zelené tlačítko install a klikni na něj-
3. už to funguje ;-)


Ježiš, já jsem slepoň. Hledala jsem v tom zbytečné složitosti. Paráda. Díky. :) :)
  • 0

#12 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2012 - 15:09

http://wiki.geocachi...istické_mapy_ČR
  • 0

#13 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2012 - 15:50

Dagmar.Vrskova napsal/a:
Hlásí mi to chybu připojení ke Greasemonkey. Každopádně tato varianta (jestli se ji podaří zprovoznit) vypadá mnohem elegantněji než ta předchozí.

Rozhodne je hodne elegantni! vedet, ze to existuje, tak se s geokukem vubec neozyvam :D
  • 0

#14 Dagmar.Vrskova

Dagmar.Vrskova

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2012 - 9:56

petulinka1 napsal/a:

Dagmar.Vrskova napsal/a:
Hlásí mi to chybu připojení ke Greasemonkey. Každopádně tato varianta (jestli se ji podaří zprovoznit) vypadá mnohem elegantněji než ta předchozí.

Rozhodne je hodne elegantni! vedet, ze to existuje, tak se s geokukem vubec neozyvam :D


Ale i tak díky za ochotu pomoci začátečníkovi ;)
  • 0

#15 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2012 - 5:01

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zkušenějších, neb počítačovým kejklím vůbec nerozumím. Po včerejším sjednocení map na gc.com v jednu jedinou mapu, již není možné použít ve Firefoxu skript, který přidával v beta mapě možnost přepnout na české turistické amapy. Bude možné něčeho podobného i v nové mapě gc.com? Pokud by šlo přidat nějakým skriptem přepnutí na turistické mapy mapy.cz, bylo by to skvělé. Ty amapy nejsou až tak přesné a měly často neaktualní podklady. Předem díky za odpověď.
  • 0
bobasso

#16 koplikp

koplikp

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2012 - 6:32

Nové mapy na gc.com nejsou opravdu nic moc a to se ještě držím s tím hodnocením !! Satelitní zobrazení chybí úplně a ikony kešek taky žádná sláva (např Earth-ka se tváří jako virtuálka, až po přiblížení se ikona změní).. No myslím, že odklon od google maps je krok zpět :(
  • 0

#17 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2012 - 6:38

koplikp napsal/a:
Nové mapy na gc.com nejsou opravdu nic moc a to se ještě držím s tím hodnocením !! Satelitní zobrazení chybí úplně a ikony kešek taky žádná sláva (např Earth-ka se tváří jako virtuálka, až po přiblížení se ikona změní).. No myslím, že odklon od google maps je krok zpět :(


Earthka se tvářila na větší vzdálenost jako duch i dřív.
  • 0

#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2012 - 8:52

Důvod přechodu na jiné mapy je jasný, Google si to nechal platit jako službu s velkým množstvím přístupů. Jen doufám, že opičáři něco vymyslí, sám to bohužel neumím. Ale ty mapy nejsou zas tak špatné a zrovna na betamapě jsem na ortofoto přepínal jen výjimečně, jde o přehled a na moc barevném podkladě se ikony ztrácí. Spíš mě štve ten levý pruh, který překáží a musí se kliknout aby zmizel. A pak že BM se při oddálení zobrazují i PM keše stejně jako ostatní. Před tím to bylo hnědé kolečko.
  • 0

#19 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2012 - 9:33

Otazka prosteho laika: kdyz tam slo drive skriptem podlozit mapy.cz, neslo by, ciste teoreticky, podlozit i pana Google? U nas v republice si diky gc.cz snadno poradim, ale v zahranici (zvlaste, ehm, mene civilizovanem [Ukrajina, Rumunsko, daleky sever]) mi Googlemaps citelne chybi (ano, i jejich terenni mapa). Nema nekdo tuseni?
  • 0

#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2012 - 14:36

V sousedním vlákně už je skript na Googla. Funguje ale jen ve FF, ve ChromuPlus jsem ho nezprovoznil. Mapy.cz tu nikdy nebyly. Byly to turistické Amapy.cz, které do těch skutečně turistických měly dost daleko.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama