Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 2 Hlasů

a:Drake - vše pro geocaching na Android pro uživatele GeoGetu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1303 odpovědí na toto téma

#1121 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 17:32

LudekV napsal/a:
Možná, když tam přidám název bodu, značka se objeví. Prý to funguje pro Google, nevím, co na to seznam. Večer to zkusím.


... jo, funguje to. Sice trochu divně, ale funguje. Brzy vyjde nová verze.

EDIT: verze 4.01 je odeslaná na Google Play

Při sdílení souřadnic předávám kód a název keše, Google to použije pro popis značky, mapy.cz na to kašlou a do popisu dají nejbližší obec a souřadnice v dekadickém formátu. Pokud někdo nezná fintu, jak tam dostat něco jiného, máme smůlu.

Jinak oba programy pro zobrazení značky vyžadují připojení na internet, protože se to místo snaží vyhledávat. Není mi jasné, proč, ale je to tak. A přitom by úplně stačilo na zadané souřadnice prostě dát značku a víc to neřešit B)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#1122 geoborg

geoborg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 20:27

LudekV napsal/a:

geoborg napsal/a:

RenierX napsal/a:
Zrus v nastaveni map zatrzitko u turistickych tras a cyklotras.


Bingo!!!!! Všechno funguje jak má :) až na ty turistické trasy :) Moc dík


Tak to asi budou nějak špatně stažené a neprůhledné, takže překryjí celý podklad.

Nevím, ale ani turistické stezky a cyklostezky se nezobrazovaly.....
  • 0

#1123 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 20:34

No vždyť ano. Základ turistické mapy obsahuje jen krajinu a cesty, turistické a cyklistické značky jsou jako překryvné vrstvy. Pokud jsou ve tvé mapě špatně, může se stát, že je program vykreslí jako neprůhledný bílý čtverec a tím se překryje samotná mapa. Při pohybu mapou se překryvné vrstvy nekreslí (kvůli rychlosti), takže se ti na okamžik ukáže mapa.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#1124 geoborg

geoborg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2013 - 21:08

Chci se zeptat ještě na jednu věc.UTM33 mapy mám postahované podle oblastí, kde jsem lovil. Dalo by se nějak zařídit, abych měl v adresáři více souborů s mapami, a podle potřeby bych je nahledával? Třeba Znojemsko mapy_cz...... Jičínsko mapy_cz......atd
  • 0

#1125 scheescha

scheescha

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 6:59

Dobrý den.Jsem už zoufalý.Už několikrát se pokouším synchronizovat GeoGet s A-Drake a vůbec se mě to nedaří. Může mě někde někdo prosím polopaticky napsat co a kde mám jak nastavit?? Mobilní telefon :Samsung Galaxy S2 i9100 Android 4.1.2 GeoGet 2.7.8.715 A-Drake sync 1.0.9 A-Drake 4.0 Děkuji a omlouvám se za nechtěný spaming.
  • 0

#1126 geoborg

geoborg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 8:16

scheescha napsal/a:
Dobrý den.Jsem už zoufalý.Už několikrát se pokouším synchronizovat GeoGet s A-Drake a vůbec se mě to nedaří.
Může mě někde někdo prosím polopaticky napsat co a kde mám jak nastavit??
Mobilní telefon :Samsung Galaxy S2 i9100
Android 4.1.2
GeoGet 2.7.8.715
A-Drake sync 1.0.9
A-Drake 4.0
Děkuji a omlouvám se za nechtěný spaming.

Taky mi to zpočátku nešlo, hlásilo mi to, že nebyl nalezen soubor adrake.ini. Pomohlo mi najít soubor ručně v adrake syns. Vlevo ve spodní polovině je v adrake sync vypsaná cesta.Hned vedle je malé tlačítko, přes které vyvoláš ruční zadání cesty. Nahledej ji,a hned potom zmáčkni ještě vedlejší tlačítko Dovnload. Při tom všem měj připojený telefon v režimu externího disku. Tohle mi pomohlo, tak snad i tobě. měj se.
  • 0

#1127 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2013 - 19:40

Ahoj, mam zjisteni z nove verze. Ta znacka u sdileni souradnic funguje pouze u kese, nikoli u waypointu. Tam se mapa vycentruje, ale bez znacky.
  • 0

#1128 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 6:29

mike_btk napsal/a:
Ahoj, mam zjisteni z nove verze. Ta znacka u sdileni souradnic funguje pouze u kese, nikoli u waypointu. Tam se mapa vycentruje, ale bez znacky.


Máš pravdu, na wpt jsem zapomněl, bude to tam příště.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#1129 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 6:34

geoborg napsal/a:
Chci se zeptat ještě na jednu věc.UTM33 mapy mám postahované podle oblastí, kde jsem lovil. Dalo by se nějak zařídit, abych měl v adresáři více souborů s mapami, a podle potřeby bych je nahledával? Třeba Znojemsko mapy_cz...... Jičínsko mapy_cz......atd


Do map-config si nakopíruj bloky pro každou mapu a uprav název a umístění
  <MapSource>
    <type>UTM33</type>
    <name>Znojemsko</name>
    <file>mapy_cz_znojemsko</file>

...

  </MapSource>

  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#1130 scheescha

scheescha

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 10:41

[To jsem zkoušel, ale nedaří se.Pokud zvolím v telefonu přenos souborů Fotoaparát(PTP) nejde najít v umístění s adresářem Drake soubor ini.Pokud zvolím Mediální zařízení(MTP) tak ini průzkumníkem jde vidět ale nejde načíst.Vyskočí mě okno Chyba přenos souboru selhal! adrake -->C:\Users\pavel\AppData\Roaming\Geoget\script\aDrakeSync\Data\aDrake.ini Pokračovat v provádění pluginu? A i když klikám na ano stále mě ho nenačte.]
  • 0

#1131 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 10:45

To se tu řešilo nedávno. Najdi si to pár příspěvků zpět v tomhle vlákně.
  • 0

#1132 geoblackbirds.cz

geoblackbirds.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 10:59

Zdravim, chtel bych se zeptat, zda vam chodi vektorove mapy. Me ted a:drake po zobrazeni mapy hned spadne s chybou. Predtim to slo bez problemu.
  • 0

#1133 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 11:10

Chodí bez problémů.
  • 0

#1134 scheescha

scheescha

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 11:10

Petman02 napsal/a:
To se tu řešilo nedávno. Najdi si to pár příspěvků zpět v tomhle vlákně.

Díky.Zkoušel jsem přepsat ini soubor ale také nepomohlo.Asi to vzdám.:-(
  • 0

#1135 geoborg

geoborg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 11:21

dík
  • 0

#1136 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 11:32

geoblackbirds.cz napsal/a:
Zdravim, chtel bych se zeptat, zda vam chodi vektorove mapy. Me ted a:drake po zobrazeni mapy hned spadne s chybou. Predtim to slo bez problemu.

Pozor - toto se mi teď občas taky stalo, ale pouze nad určitou oblastí (a možná i určitým přiblížením, to netuším).
Rychlé řešení: Musel jsem po startu změnit mapu na nějakou online a přesunout se do jiné oblasti, pak se zase přepnout do vektorové mapy.
Ta oblast, na které mě to spadlo, byla někde kolem Roudnice nad Labem, ale přesně to vysledované nemám. Online mapa ale nad tou samou oblastí nespadla. Netuším, kde je chyba.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#1137 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 11:40

Občas padá knihovna mapsforge, přijde mi, že narazí na nějaký příliš složitý objekt k vykreslení. Bohužel s tím udělám jen to, že počkám na aktualizaci mapsforge a pak ji zapracuju.
Pro zajímavost si můžete skusit nainstalovat originální https://code.google....iewer-0.3.1.apk a zkusit totéž zobrazit v něm.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#1138 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2013 - 14:17

Jak jsem již psal dříve, fungují u mne pouze originální mapy z mapsforge. U ostatních hrozí při překreslování pád aplikace (např. mapy od http://osm.paws.cz apod.)
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#1139 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2013 - 19:23

Dnes celý den test na Android 4.3 a zdá se, že je to OK. :)
  • 0

#1140 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2013 - 20:59

omlouvám se za stručnost, ale půjdu rovnou k věci: nebylo by možné filtrování podle více tagů tak jako v geogetu? Tento týden se nám velice hodilo filtrování dle okresů, ale tak nějak tam chyběla možnost vyfiltrovat kešky i dle jiných tagů. Raděj nechci vědět kolik geopuzzlíků jsme minuli :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama