Přejít na obsah


Fotka

Geojarry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#1 wert69

wert69

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2012 - 22:37

Zdravím,nikde se nemůžu dopátrat proč mi geojarry stahuje keše které jsou naopak nejdál od referenčního bodu.Vše jsem kontroloval (domácí souřadnice mám v pořádku a stále mi to stahuje keše cca 200km od domova.Díky za radu
  • 0

#2 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2012 - 8:36

Tipoval bych že tam máš nastavený jiný kraj, ale to jen střílím od boku. Zkus být konkrétnější.
  • 0

#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2012 - 10:07

nebo vybraný jiný referenční bod...moje křišťálová koule je zrovna v servisu
  • 0

#4 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2012 - 12:54

Dle mého je důvod v tom, že v GeoGetu nemáš vyplněné domácí souřadnice. GeoJarry místo toho tahá kolem výchozího referenčního bodu GeoGetu, který je tuším N50 E14 - někde u Nižbora. Uprav si referenční bod tak, aby odkazoval na správné souřadnice. Kromě toho má téma naprosto nevhodně zvolené jak fórum (bavíme se o makrech geojarry pro geoget) tak název (není jasné, co se v něm řeší).
  • 0

#5 wert69

wert69

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2012 - 20:49

Problém je že domácí souřadnice mám v pořádku,kontroloval jsem to a opravoval několikrát,bohužel pořád stejný problém.
  • 0

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2012 - 21:08

A jakou spouštíš dávku?
  • 0

#7 wert69

wert69

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2012 - 22:53

díky už je vyřešeno.
  • 0

#8 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2012 - 22:57

wert69 napsal/a:
díky už je vyřešeno.

a že bys napsal, kde byla chyba a jak je to vyřešeno?
  • 0

#9 wert69

wert69

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 0:46

dr.vota napsal/a:

wert69 napsal/a:
díky už je vyřešeno.

a že bys napsal, kde byla chyba a jak je to vyřešeno?

Přešel jsem na jiný softwer,ale nic proti geogetu,snad tady nerozpoutám něký emoce.
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 8:50

To je vskutku kulantni reseni problemu: "neumim nastavit souradnice, kolem kterych chci hledat, ale nikomu nereknu, jak se o to pokousim." :|
  • 0

#11 wert69

wert69

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 20:48

HaLuMa napsal/a:
To je vskutku kulantni reseni problemu: "neumim nastavit souradnice, kolem kterych chci hledat, ale nikomu nereknu, jak se o to pokousim." :|

Tak souřadnice nastavit opravdu umím,kde je problém fakt nevím,nefachá to ani s jinýma souřadnicema tak snad asi proto jsem se ptal co s tím.Nastavuju souřadnice N49°50'47.987", E15°39'41.089"(Seč,okr.Chrudim)a tahá to keše kolem Ústí n.L,Plzně,a Č.B.Nejbližší je 113km což mi je tak trochu nanic.Dál bych to už nerozebíral.
  • 0

#12 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 21:09

J8 to dělám jednoduše - vyberu si nějakou keš v databázi v příslušných místech a kolem ní stáhnu okolí. Pokud ji tam nemám, tak ji dotáhnu separátně podle kodu.
  • 0

#13 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 21:13

Arne1 napsal/a:
J8 to dělám jednoduše - vyberu si nějakou keš v databázi v příslušných místech a kolem ní stáhnu okolí. Pokud ji tam nemám, tak ji dotáhnu separátně podle kodu.

Jasne jak jinak -- zvolim nejakou kes v cilove lokalite, pouziju ji jako referencni bod a pak stahnu Okoli do XY KM kolem referencniho bodu.

Jinak na podobnej problem sem narazil v a:drake --- problemem bylo nastaveni filtru, ktery zmagorilo samotne GC.com a to pak vracelo blbosti
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#14 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2012 - 10:03

wert69 napsal/a:
Tak souřadnice nastavit opravdu umím,kde je problém fakt nevím,nefachá to ani s jinýma souřadnicema tak snad asi proto jsem se ptal co s tím.Nastavuju souřadnice N49°50'47.987", E15°39'41.089"(Seč,okr.Chrudim)a tahá to keše kolem Ústí n.L,Plzně,a Č.B.Nejbližší je 113km což mi je tak trochu nanic.Dál bych to už nerozebíral.


Nedavno jsem nekomu pomahal vyresit velmi podobny problem. Zavada byla v tom, ze ackoli mel nastavene souradnice spravne, tak v davce pro GJ mel nastaveny jiny bod. Proto se mu ty souradnice, o kterych i myslel, ze jsou spravne, nepouzily - ty v davce GJ maji prednost!
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#15 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2012 - 10:27

No nevim, ale postup "najdu si kes a stahuju kolem ni" mi prijde totalne zvraceny. Kdyz zadnou takovou kes v db nemam, tak ji nejdriv stahnu, abych kolem ni pak mohl hledat? To asi ne. Jinak jsem ted geojarry makro kontroloval a stahovani kolem souradnic funguje naprosto korektne.
  • 0

#16 losky83

losky83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2012 - 0:30

Ahoj, když v Geogetu dám stáhnout daný okruh, připojuje se To na geocaching.com pod mým kdysi používaným nickem. Kolikrát jsem se v nastavení přihlásil na svůj aktuální účet a stejně mě to pořád přihlašuje na Ten starý. Už nevím, jak dál...
  • 0

#17 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2012 - 7:43

losky83 napsal/a:
Ahoj, když v Geogetu dám stáhnout daný okruh, připojuje se To na geocaching.com pod mým kdysi používaným nickem. Kolikrát jsem se v nastavení přihlásil na svůj aktuální účet a stejně mě to pořád přihlašuje na Ten starý. Už nevím, jak dál...

Připojuje se GoGet nebo GeoJarry ? Pokud GeoJarry, tak se podívat do jeho nastavení. Dřívější verze měly Login/heslo ve své konfiguraci, nová verze to dostává z venku, ale ty parametry v konfiguraci stále mohou být. Úplně nejjednodušší by bylo nechat vyhledat soubory v adresáři GeoGet (a podřízených) které ten tvůj starý nick obsahují. Měl by to umět Total Commander a podobné programy, v nouzi by to měly umět i Windows samotné.
  • 0

#18 Syslici

Syslici

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2012 - 9:25

Arne1 napsal/a:

losky83 napsal/a:
Ahoj, když v Geogetu dám stáhnout daný okruh, připojuje se To na geocaching.com pod mým kdysi používaným nickem. Kolikrát jsem se v nastavení přihlásil na svůj aktuální účet a stejně mě to pořád přihlašuje na Ten starý. Už nevím, jak dál...

Připojuje se GoGet nebo GeoJarry ? Pokud GeoJarry, tak se podívat do jeho nastavení. Dřívější verze měly Login/heslo ve své konfiguraci, nová verze to dostává z venku, ale ty parametry v konfiguraci stále mohou být. Úplně nejjednodušší by bylo nechat vyhledat soubory v adresáři GeoGet (a podřízených) které ten tvůj starý nick obsahují. Měl by to umět Total Commander a podobné programy, v nouzi by to měly umět i Windows samotné.

Ahoj, taky řeším to samé. Pořád se mi Geojerry přihlašuje pod starým nickem na Gc.com. Co jsem nainstaloval Geoget, tak jsem ten starý nick nepoužíval, tak nevím, kde ho ten program vzal. Ale nikde nemůžu najít samotné nastavení Geojerry. Poradíte? Díky
  • 0

#19 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2012 - 9:31

GJ má svoji konfiguraci přímo v sobě. Na hlavní kartě GJ je tlačítko nastavení... tam máš správný user name/password? A pak ještě je to tuším v Nastavení pluginů... je tam položka Groundspeak a tam je také jméno a heslo...
  • 0

#20 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2012 - 9:33

pluginy-> spravce pluginu -> zalozka konfigurace pluginu pokud tam najdes nick, tak to prepis, ale lepsi je preinstalova GJ (nejspis mas totiz starou verzi) pokud to tam nenajdes, tak otevri GJ (cervena sipka dolu, nic jinyho u ni neni) a tukni v pravo na nastaveni, tam najdes nastaveni prihlasovacich udaju
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama