Přejít na obsah


Fotka

Neongeo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
122 odpovědí na toto téma

#81 B3CrAZy

B3CrAZy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 13:21

super! tak uz sem to rozchodil! nevim proc ale mel jsem tam jine nastaveni satellite map - to ktere si uvadel v prvnim screenu ale kdyz jsem tam nasazel ted toto posledni co si posilal a to same dal i do te hybrid tak to uz vali vsechno jak ma! diky moc..slusna vychytavka :)
  • 0

#82 B3CrAZy

B3CrAZy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 13:30

akcido napsal/a:
Hmm pořád sem bádal jak tam narvat turistické mapy ze seznamu.cz. S ohledem na ten odkaz na neongeo wiki to asi nepůjde co??


na foru neongea se resilo jak tam nacpat mapy.cz ale nejak se to nedoresilo..musel bys zjistis format v jakem je to adresovane..ty x,y,z..pak by to slo..zkus kontaktovat seznam.cz
  • 0

#83 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 14:33

Ta mapy.cz online do neongeo nepůjdou, protože používají mapový formát, který neongeo nepodporuje (jniný než google mapy). Ale nic nebrání tomu si pomocí patřičně upraveného MOBAC stáhnout mapy.cz do nějaké rozumné vrstvy taky offline. Po pravdě řečeno, myslím, že turistické mapy nejsou na geocaching moc vhodné...
  • 0

#84 akcido

akcido

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2012 - 8:06

díky za odpověď. Pro mě jsou turistické mapy super. Ještě bych měl pár dotazů, jaký je rozdíl mezi managed map a live map??? Jediný který jsem nalezl je, že u mysterek u kterých jsem si změnil coordináty jsou v managed map na těch mýchkoordinátech a v livemap na originálních souřadnicích. Jsou v tom i jiné věci??? A lze v neongeu nějak nakalibrovat kompas??Díky za odpověď.
  • 0

#85 B3CrAZy

B3CrAZy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2012 - 9:34

kdyz mas Livemap tak se ti kesky nacitaji automaticky jak jezdis po mape nebo kdyz jedes v aute a pokud mas manage map tak klikas na tu modrou kostku
  • 0

#86 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2012 - 13:00

rumcajs_tr napsal/a:
Ta mapy.cz online do neongeo nepůjdou, protože používají mapový formát, který neongeo nepodporuje (jniný než google mapy). Ale nic nebrání tomu si pomocí patřičně upraveného MOBAC stáhnout mapy.cz do nějaké rozumné vrstvy taky offline.
Po pravdě řečeno, myslím, že turistické mapy nejsou na geocaching moc vhodné...


jak se da "patricne upravit" MOBAC ?

mam MOBAC 1.8 kde jeste jsou google mapy, ale prestala jit Google terrain,
chtela bych si do offline verze stahnout celou CR, klasickou, satelitni a bud terrain nebo prave turisticke z mapy.cz
  • 0

#87 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2012 - 17:46

Myslíš třeba tuhle verzi? :)
http://uloz.to/xzuBZ...c-1-9-5-mod-zip
  • 0

#88 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2012 - 12:42

rumcajs_tr napsal/a:
Myslíš třeba tuhle verzi? :)
http://uloz.to/xzuBZ...c-1-9-5-mod-zip


pekneee ! to je hned map na vyber ! diky

Jen ... zmizela tam v levem sloupci moznost Clear map, musi se pres prave tlacitko, coz by se dalo, ale souvisi to z dalsim problemem, ze to primarne to uklada mapu do OSZ, sice sem nasla ze pres menu Altas to prehodim do formatu Rmaps Sqlitebd - coz je format ktery chci pro Locus, ale jak das Clear tak je to zas format OSZ.
Ve starsi verzi byla volba fomatu v levem sloupci.

Nevedel bys o verzi kde to je ? nebo jak to upravit ?


EDIT: odvolavam co sem odvolal slibuji co sem slibil ... ono to bylo jen v jinem ulozeni nastaveni... takze MOC DIKY !!!

Jinak sem uz zkusila Neongeo, a vypada to zajimave, velmi me zaujala moznost nahrani map okolo kesi na planovane ceste... ale neprisla jsem na to jak nahrat offline mapy :(
Ja zatim na marketu nic nekoupila, vadi mi naparovani google uctu na kreditku a ze market nepropojily s paypalem, ale kvuli tomudle bych do toho asi sla.
  • 0

#89 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2012 - 21:44

To jsem rád, že MOBAC šlape :) Trochu upřesni, co Ti nejde na tom nahrání offline map, mě vše jede Ok, tak zkusím poradit...
  • 0

#90 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 12:31

Diky za offline mapy, docela se mi zalíbily, tak jsem začal pracovat s MOBACem. A ejhle, problém. Vytvořil jsem si TOPO mapu celé ČR, kompletně ve všech úrovních přiblížení. Výsledný soubor má něco přes 3GB. A Neongeo při pokusu o jeho načtení spadne. Jiné mapy fungují. Tušíte někdo, jak velký soubor Neongeo zkousne? Mám HTC EVO 3D (1GB RAM), pokud by to mělo souviset.
  • 0

#91 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 12:46

To není problém Neongeo, ale Androidu obecně. Android neumí pracovat se soubory většími než 2GB ... teda nevím, jestli to platí naprosto obecně, ale určitě to platí u všech mapových databází, ať už je používáš v Neongeo, C:geo nebo třeba Locus. Jediné řešení je držet velikost mapy maximálně do 2GB. Lze samozřejmě udělat mapy dvě - pro každou část republiky jednu - a pak je ale musíš ručně přepínat.
  • 0

#92 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 14:17

Aha, díky, zařídím se podle toho.
  • 0

#93 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 20:08

rumcajs_tr napsal/a:
Lze samozřejmě udělat mapy dvě - pro každou část republiky jednu - a pak je ale musíš ručně přepínat.

Nevím, jak to funguje v Neongeo, ale v Locusu mám např. celou ČR rozdělenou na dvě části, každá má něco do 2GB a pokud zvolím jednu z nich, zobrazují se obě, aniž bych musel přepínat. Stejně to funguje i u dalších map, které mám v přístroji. Vždy se mi zobrazují najednou všechny mapy z jednoho zdroje.
  • 0

#94 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2012 - 21:16

Pnov napsal/a:

rumcajs_tr napsal/a:
Lze samozřejmě udělat mapy dvě - pro každou část republiky jednu - a pak je ale musíš ručně přepínat.

Nevím, jak to funguje v Neongeo, ale v Locusu mám např. celou ČR rozdělenou na dvě části, každá má něco do 2GB a pokud zvolím jednu z nich, zobrazují se obě, aniž bych musel přepínat. Stejně to funguje i u dalších map, které mám v přístroji. Vždy se mi zobrazují najednou všechny mapy z jednoho zdroje.


V Locusu je to mozne, kdyz mas tyto mapy v jedne slozce ve slozce Locus/maps, on pak vsechny mapove soubory vidi jako jednu mapu ...
  • 0

#95 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2012 - 6:44

jak píše Xork42 - Locus umí přepínat mapy automaticky - je to jeho vyborna vlastnost - obchází tak limit 2gb na mapu. neongeo tohle neumí.
  • 0

#96 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2012 - 21:27

rumcajs_tr > to Tvé nastavení map je super! Díky! Jen mi chvilku trvalo, než jsem zjistil, že ještě musím nastavit který mapy má Neongeo používat. Fakt je ten program děsně promakanej, ale poněkud neohrabanej ;)
  • 0
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)

#97 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2012 - 22:11

Zdravím uživatele NEONGEO :-)

Protože GOOGLE nedávno uvedl aktualizované mapy pro ČR, tak jsem provedl aktualizaci OFFLINE základní mapy a protože velikost paměti u mobilů se rozrůstá, doplnil jsem i vrstvu č.16, takže teď je kompletní siliční síť až do level 16 offline a pak se NEONGEO přepíná na online GOOGLE SATELITE. Všechna nastavení zůstávají původní, jen použijte novou mapu.

LEVEL 0-16 ke stažení zde ... 1,84GB v ZIP:
http://www.uloz.to/2...-czech-2012-zip

pro ty, co jim stačí menší detail a chtějí manší velikost, tak:
LEVEL 0-15 ke stažení zde: ... 0,78GB v ZIP:
http://www.uloz.to/2...ch-2012-low-zip

Obě mapy jsou ještě v ZIP, tak si je rozbalte! Je to proto, kdyby se soubor při stahování poškodil, abyste to poznali při rozbalování a nesnažili se rozchodit vadný soubor!

Nastavení mapserveru:

Server name: GOOGLE
Server URL: http://mt0.google.com/vt/x=[x]&y=[y]&z=[z]
Secondary server URL: http://khm1.google.com/kh/v=101&x=[x]&y=[y]&z=[z]
Offline map: GMAPS_CZECH_2012.sqlitedb
Projection: Spherical
Max zoom level: 20
Use secondary server at zoom: 17

PS: Nenechte se zmást tím, že větší z map už má přes 2GB! Neongeo v pohodě pobere i SQLite mapy (RMAPS) okolo 3,5GB, zkoušeno na Samsung Galaxy NOTE. V podstatě jediný současný limit je 4GB na soubor, protože to je limit FAT32 filesystému, ve kterém je formátována interní paměť i SD karta.
  • 0

#98 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 6:38

rumcajs_tr napsal/a:
PS: Nenechte se zmást tím, že větší z map už má přes 2GB! Neongeo v pohodě pobere i SQLite mapy (RMAPS) okolo 3,5GB, zkoušeno na Samsung Galaxy NOTE. V podstatě jediný současný limit je 4GB na soubor, protože to je limit FAT32 filesystému, ve kterém je formátována interní paměť i SD karta.


Já se tím zmást nechávám - Android se tedy naučil pracovat se soubory většími než 2GB? Nikdy mi to nefungovalo - Neongeo prostě větší mapu ignorovalo... Nicméně, až se mi to (za hodinu) stáhne, tak vyzkouším...
  • 0

#99 Jägermeister Team

Jägermeister Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 7:15

rumcajs_tr
Děkuji za nové mapy, měl bych dotaz.Nejvíce lze zoom 18? Pokud ano, uděláš nějakou takovou v limitu těch 4 GB?
  • 0

#100 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2012 - 8:12

Hedgehog_Family napsal/a:
Já se tím zmást nechávám - Android se tedy naučil pracovat se soubory většími než 2GB? Nikdy mi to nefungovalo - Neongeo prostě větší mapu ignorovalo... Nicméně, až se mi to (za hodinu) stáhne, tak vyzkouším...

Ahoj, ono to není ani tak omezení Androidu, jako to bylo omezení NEONGEO a formátu SQLite RMaps - v podstatě to neotevíralo mapy větší než 2GB. Nikdy jsem to pořádně nezkoušel a LOCUS to třeba neumí dodnes (pracovat s sqlite databází > 2GB), ale prostě jsem zjistil, že na NEONGEO to jde.

Samozřejmě to může být i tím, že jsem mezitím přešel na Android 4.0 ICS, ale to nedokážu ověřit. Jediné co vím je, že přiložená mapa mi teď na Samsung Galaxy NOTE funguje v pohodě, i když má >2GB. Možná je taky opraven MOBAC - použil jsem nejnovější verzi 1.9.8 rozšířenou o mapy GOOGLE příslušným definičním xml souborem, ve kterém jsem to dělal. Tak třeba něco udělali s tím formátem.

Trochu byl problém s vytvořením mapy, protože MOBAC má natvrdo limit mapy 500 000 dlaždic a tahle mapa má něco přes 600 000, takže bylo nutné si ty dlaždice postahovat postupně do local tilestore, pak je pomocí utility na extrahování tilestore vytáhnout (odkaz zde:http://sourceforge.n...1b215fd258bcbf4), potom zkomprimovat do ZIP a z toho ZIP si zadefinovat vlastní LOCAL tilestore (viz poslední kapitola v návodu zde:http://mobac.sourcef...E.HTM#FileBased), ze které pak lze vytvořit mapu. Tam totiž MOBAC ten limit 500 000 nemá.

Z toho co jsem zjistil je zatím nepřekonatelný limit na jednu mapu velikost 4GB, což je maximální velikost souboru, se kterým dokáže pracovat filesystém FAT32, ve kterém je naformátováno internal storage i SD karta telefonů s Androidem. Na XDA Developers byly sice pokusy formátovat kartu do ext3 (linux filesystem který umí soubory >4GB), ale dopadlo to nevalně.

A to je taky odpověď na dotaz uživatele SAiMi:

SAiMi napsal/a:
rumcajs_tr
Děkuji za nové mapy, měl bych dotaz.Nejvíce lze zoom 18? Pokud ano, uděláš nějakou takovou v limitu těch 4 GB?

Google mapy jsou až do ZOOM 20, ale bohužel v limitu 4GB už se větší úroveň detailu nevejde. Level 16 je poslední. Pokud nebude NEONGEO umět pracovat s více offline mapami na jeden ZOOM současně, tak s tím nic neuděláme.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama