Přejít na obsah


Fotka

GSAK x GeoGet


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#61 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2012 - 22:42

Cooo? Jak je to s tou schránkou? To mi nejde. To s tím CtrlF vím, ale začínat s prázdným oknem mě nenapadlo, to funguje bezvadně. A s tím filtrovaným hledáním...se mi povedlo při jednorázovém hledání přepsat výchozí filtr a příště jsem se divil, proč tam něco nemám. Asi by bylo vhodné ukládat ho jen na vyžádání a varovat před přepsáním. Ale možná jsem jen něco udělal blbě a že to tak funguje. To s těmi souřadnicemi jsem pochopil taky pozdě, nevěděl jsem co to tlačítko Vložit znamená a souřadnice jsem opisoval z okna Seznamu. Dokonce při psaní vlastního pluginu jsem udělal parsování ze všech tří formátů co Seznam používá - a pak jsem teprve zjistil, že Geoget sám jich umí ještě víc. EDIT: S tou schránkou to FUNGUJE! Zase jsem o něco chytřejší. Nestálo by za to tyhle fíčury někde sepsat? Na to vždycky narazím náhodou a nestačím se divit, co všechno to umí. Ale možná jenom špatně čtu a ono to někde napsané třeba je.
  • 0

#62 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 6:33

mpik: ja dokonce naopak doporucuji v Nastaveni zvolit volbu, ze po startu nedelat nic. Potom se okamzite spusti GG a mam prazdnou pracovni plochu a nemusim cekat, nez se nacte nejaky vychozi seznam a potom ho stejne cistit.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#63 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 7:07

kulhal napsal/a:

DrakMrak napsal/a:
k tomu poslednímu co ti chybí...
- klepnu na koště (F8) a smažu všechny zrovna zobrazené kešky
- dám hledat podle názvu (CTRL + F) a napíšu do boxu 'mlyn'

Díky, přesně tohle jsem potřeboval. Jen jsem k tomu přistupoval s GSAKovskou filozofií a začínal s otevřeným seznamem. Ctrl-F tam funguje taky, ale jinak - zvýrazní keše obsahující daný text, a to se mi nelíbilo. Pokud začnu s GeoGetí filozofií od prázdného stolu, pak je to něco jiného. Začínám přicházet tomuhle způsobu budování seznamu na chuť.

Na závěr si neodpustím poznámku: Příznivci GeoGetu, kolegové (teď už to můžu říct), není potřeba se čertit když si někdo dovolí otřít se slovem o váš (náš) milovaný program. To, že někdo napíše, že se mu určitá funkce zdála málo intuitivní, tak to prostě tak vnímá, a asi něco na tom je. Já taky patřím k těm pomalejším a proto mi chvilku trvalo, než jsem pochopil, jak načtené keše zobrazit a filtrovat. Podle mě tohle je hlavní bariéra, která odradí spoustu lidí, kteří si program zkusmo nainstalují, nic jim to neukazuje - a než by se tím zabývali tak ho zavřou a už se k němu nevrátí.

Začínal sem stejně s plným seznamem keší :-D
čím víc jich ale bylo zjišťoval sem, že úvodní nahrávání celého seznamu je zdlouhavé a že to tak vlastně netřebuju....
...
takže změna v myšlení start GeoGetu s bílou obrazovkou....
...
a filtry a je to paráda :-D
Hodně jich je přednastavených od autora v 90% dostačují
No a další sem si přivyrobil a je to teď fakt na pár kliknutí
B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#64 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 7:10

S474N napsal/a:
mpik: ja dokonce naopak doporucuji v Nastaveni zvolit volbu, ze po startu nedelat nic. Potom se okamzite spusti GG a mam prazdnou pracovni plochu a nemusim cekat, nez se nacte nejaky vychozi seznam a potom ho stejne cistit.


to taky doporučuju ... nejlepší výchozí stav je stav čisto na obrazovce :-D
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#65 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 7:12

mikrom napsal/a:
...
nebo ze gg kontroluje schranku na odkazy na kese, takze si na mape na gc.com objevis kes, kliknes na odkaz levym a das kopirovat adr. odkazu a kes se ti objevi v geogetu (pokud je v databazi)
a podobny ficurky :P

To taky neznám lol pořád je co se učit
B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#66 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 7:17

Záleží na tom, na co se to hlavně používá. Já začínal se statistikami, takže jsem importoval jen vlastní nálezy. Pak jsem zkusil statistiky. A teď to používám na exporty do navigace. pořád toho tam nemám tolik, aby mě Výchozí filtr omezoval a většinou mi vyhovuje, co se přes něj vyfiltruje. Proto ho mám po zapnutí implicitně. Netahám tam zbytečně oblasti, kde se nevyskytuju. I místo na dovolenou jsem si stáhnul radši do jiné databáze, po návratu do hlavní databáze naimportuju jen nálezy. Ale chápu, že existuje jiný přístup, importovat všechno a pak si vybírat přes filtry, s čím chci pracovat.
  • 0

#67 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 8:57

ThomasPV napsal/a:
Když už jsme u toho vyhledávání...
V GeoGetu občas potřebuji v právě vyfiltrovaných keších nalézt nějakou keš s určitým názvem. Mohl bych si seřadit body podle názvu, ale ptám se, jestli existuje vyhledávání i v aktuálním zobrazení podle názvu (aby se nepřidaly do seznamu ostatní keše s podobným názvem).


Ale jo, kdyz das hledat podle nazvu, tak se ti to ve vyfiltrovanem "probarvi modre" -- ale pozor pokud mas jen cast retezce a ten je spolecny pro vice kesi -- promodra ti to vsechny, ale skoci jen natu prvni a na dalsi musis listovat - pokud das zobrazit Bod tak ti to otevre vcechny -- A TO JE PAK MAZEC
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#68 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2012 - 16:24

@ThomasPV, @mikrom Thomas ma pravdu, je to presne tak, jak popisuje. Pokud da vyhledat pres ctrl+f, pridaji se na seznam i kese, ktere tam predtim nebyly /a splnuji podminku hledani. Filtrovane hledani rika, ze se vyhledaji pouze kese, ktere projdou prave zvolenym filtrem. Ale co kdyz seznam v okne geogetu je vysledkem peti filtru a pak rucniho dofiltrovani? V ten moment filtrovane hledani selhava.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama