Přejít na obsah


Fotka

Nejhezčí cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
58 odpovědí na toto téma

#21 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 10:00

Citecka: díky;)! jsem rád že se líbí:) musím na nich zase zapracovat, poslední dobou nebyl moc čas:) tomy.22: to se neboj že mi to nějak kazí náladu:) nezkazilo mi jí ani dnešní marné hledání jedné kešulky v lehkém dešti:) jestli neni ztracená tak tam jedu co nejdřív znova:)) a jak říkáš, to se mi právě na gc líbí, že může mít mnohem víc zážitků (o které se rád do logu podělím) kačer s pár záznamy než kačer s mnohem více úlovky (podotýkám že tím neutočím na předchozí nerudy) a taky..u jedné kačer předemnou kešku nenašel, (i když měl několik tisíc úlovků) a já ji vyštrachal:) opravdu na tom nezáleží a to se mi líbí. I jak se tu někde řeší jaký je poměr mezi založenou a našlou keškou...proč by nemohl někdo s jedním nálezem založit opravdu parádní kešku o kterou by se navíc dobře staral?:) ty opravdové hodnoty gc jsou úplně někde jinde...
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#22 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 11:07

prazskychytrak napsal/a:
I jak se tu někde řeší jaký je poměr mezi založenou a našlou keškou...proč by nemohl někdo s jedním nálezem založit opravdu parádní kešku o kterou by se navíc dobře staral?:) ty opravdové hodnoty gc jsou úplně někde jinde...


V tom mas pravdu, sice statisticky mam pocit, ze je vetsi pravdepodobnost toho, ze kacer/kachna s malo nalezy zalozi min. nic mo cache, ne-li horsi, ale existuji svetle vyjimky :)
treba cache od:
magic0 (http://www.geocachin...4d03fe&u=magic0)
nebo Randaal ( http://www.geocachin....aspx?u=Randaal
B)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#23 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 11:19

prazskychytrak napsal/a:
a jak říkáš, to se mi právě na gc líbí, že může mít mnohem víc zážitků (o které se rád do logu podělím) kačer s pár záznamy než kačer s mnohem více úlovky (podotýkám že tím neutočím na předchozí nerudy)
a taky..u jedné kačer předemnou kešku nenašel, (i když měl několik tisíc úlovků) a já ji vyštrachal:) opravdu na tom nezáleží a to se mi líbí.
I jak se tu někde řeší jaký je poměr mezi založenou a našlou keškou...proč by nemohl někdo s jedním nálezem založit opravdu parádní kešku o kterou by se navíc dobře staral?:) ty opravdové hodnoty gc jsou úplně někde jinde...


První zážitky samosebou utkví v paměti. I když u mě to neplatí: teď nedávno jsem řešil s Čitou, jakou že jsem odlovil první keš (začala o léto dřív) a nevzpomněl sem si a nevzpomněl. V hlavě mi utkvěly naprosto jiný keše: ty s největší námahou, nejlepším příběhem, ty nenašlé.
A k tomu založení: stejně si myslím, že zkušenost nezaplatíš. edokážeš odhadnout, CO se líbí většině, jak udělat keš, netradiční, aby ji prvních deset nálezců nepoškodilo, jaké vybrat místo, aby byla z očí mudlů, aby se neztratila, aby se okolí nezměnilo k hnusu, aby hledači při hledání nezdevastovali okolí, aby geodálnice neprozradila úkryt, abys nenarazil na vzteklého zemedelce nebo myslifce... je toho dost, a bez zkušeností se neobejdeš.
Já si dal práci s pár propracovanejma kešema, i mě dost stály, a přesto, že už jsem měl tehdy spoustu odlovů, mi z jedné serie zbývají trosky - neustálé ničení mudly, na nejvymakanější keše mi jde minimum lidí, a asi nejhezčí (přestože málo frekventovaná) je dost ze začátku a tak nějak jsem od ní TOLIK nečekal, jako od svejch "mazánků".
Na to asi není recept. Ale dobrá vůle a nadšení málokdy stačí.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#24 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 12:22

To je pravda, už jsem taky narazil na geodálnici, která mě přimo navedla na geomegatruhlu:)) člověk se u ní až divil že zatim nebyla vymudlená, asi nějaká skrytá zkušenostní síla zakladatele :)) já jestli někdy budu nějakou zakládat, tak to bude také samozřejmě můj mazánek, ale ukáže až čas, jak jí budou hodnotit kačeři a kachny.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#25 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 12:28

prazskychytrak napsal/a:
... která mě přimo navedla na geomegatruhlu:)) ...


Docela by mě zajímalo, co bylo tou geomegatruhlou, mezi tvými odlovenými žádná taková není... :-) A nebo jsi ještě neviděl pořádnou megatruhlu a nemáš s čím srovnat. Třeba v Plzni jsem viděl opravdovou velikánskou pokovanou truhlu, která dokonce byla součástí muzejní expozice :-)
  • 0

#26 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 12:56

hehe, ano ano, musím znovu upřesnit svůj příspěvek:)) byla to obyčejná truhlička o velikosti cca 20cm, ale vzhledem k místu geodálnice na jejímž konci byla dobře viditelná tato přecijenom ne úplně filmová krabička, jsem ji nazval takto. A samozřejmě ve svých titěrných zkušenostech jsem zatím muzejní pokovanou truhlu nezaznamenal, takže si dám příště pozor na slovník a přirovnání :-) a asi si půjdu ulovit ještě pár kešulek ať se tady nebavíme jen o mých zkušenostech/nálezech:))
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#27 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 13:17

prazskychytrak napsal/a:
hehe, ano ano, musím znovu upřesnit svůj příspěvek:)) byla to obyčejná truhlička o velikosti cca 20cm, ale vzhledem k místu geodálnice na jejímž konci byla dobře viditelná tato přecijenom ne úplně filmová krabička, jsem ji nazval takto. A samozřejmě ve svých titěrných zkušenostech jsem zatím muzejní pokovanou truhlu nezaznamenal, takže si dám příště pozor na slovník a přirovnání :-) a asi si půjdu ulovit ještě pár kešulek ať se tady nebavíme jen o mých zkušenostech/nálezech:))

no to je, o čem tu mluvíme...zkušenosti...až potkáš opravdovou LARGE (a ne tuhle menší regulárku), tak uvidíš.
hahaha mega... nevím, co bys pak říkal třeba na Big Boy
  • 0

#28 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2012 - 23:07

tak ještě jednou:)) slovo mega jsem zmínil v souvislosti s geodálnicí která k jedné kešce vede...kdyby geodálnice vedla k filmovce, tak prosim, ale zde to byla geodálnice k ne zrovna nejmenší kešce ;-) a už dost o mých zkušenostech kohouti
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#29 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2012 - 4:45

Geodálnice je to první, co musíš při hledání keše najít. Jsou vidět i v jehličí, bývají pěkně široké a dlouhé. Nebo když je keš třeba v billboardu, uvidíš pod keší pěkné vyšlapané kolečko. Já na své keši několikrát ročně vezmu hrábě a geodálnici likviduju. Udělá se tam, přestože mi tam přijde kolem padesáti kačerů ročně.
  • 0

#30 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 31 březen 2012 - 7:09

Geodalnice a všelijaké geosymboly, jako opřeny klacek, šiška, jiny materiál než by tam měl být hledám jako první. Co me dere je to silene rozrejpavani korenu, kdyz staci koukat a takovouhle neobvyklost ve vetšině případů najít. Taky obchazím své keše a uklízím. U TDK musím kačery jen chválit. Zatim pouze geocesta a žadný binec. Mozna jedna cyklolahev a H+ mimiňakova lahvička. Ale abych přispěl k tématu. Líbila se mi třeba tahle: Masinkova - Trat 026 a pak dalsí dlouhý seznam. Asi by bylo dobré upřesnit, co je pro Tebe nejhezčí. Já v tomhle směru mám strašně široký filtr. Wetu
  • 0

#31 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2012 - 8:51

Tak abych to upřesnil tak tohle byla geodálnice po stařičké zdi nejspíš z pískovce (takže ošoupaný čistě světlý pískovec) a za zdí tunýlek v hustém porostu stromků. Už z dálky taková hodně navštěvovaná "cestička na záchod". Každopádně člověka třeba zamrzí že stará zeď ke které se keška i trochu vztahuje je takhle nevhodně ničena. Podotýkám že to není žádná chráněná památka, ale když už tak už bych i já těžce nezkušený volil jiné místečko:) a zpět k tématu :) já se určitě těším na nějakou kešku která je i svým provedením nějak blízká danému místu a je originálně vtipně ukrytá :) ale zdůrazňuji že zkušeností zatím nemám, tak mě postupem času více upoutají i jiné skutečnosti ;)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#32 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2012 - 10:09

ještě když už se tu bavíme o mojí maličkosti, na GC mě baví, že to člověka vytáhne na nějaké zajímavé místo, kam by nikdy nešel i když je to třeba jen pár metrů od jeho baráku. A vůbec takové ty zážitky s tím spojené...jak asi bude keška schovaná? jak bude provedená? co v ní bude? co to bude za místo? potkám tam někoho? co se mi tam přihodí?...škála otázek se na jednom místě rozšiřuje, než když se jde člověk opravdu jen podívat na hrad, přečte si jeho historii apod...je to hezká hra zpříjemňující výlety. V tom vidím nejhezčí cache. A pro někoho jiného to může být po roce vyluštěná 5 hvězdičková mysterka, kdy skoro celý rok nevyšel z domu a jen seděl před počítačem a luštil :D to třeba pro mě moc neni, ale každej jsme z jinýho těsta :-)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#33 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2012 - 10:12

prazskychytrak napsal/a:
...na GC mě baví, že to člověka vytáhne na nějaké zajímavé místo...

...a proto sedím u internetu a žvaním, místo abych šel na nějaké zajímavé místo.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#34 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2012 - 10:26

Zdá se mi to nebo je to tu samej neruda? :D:D koukám že některým to nevyluštění nebo nenalezení kešky udělalo pěknej bordel v psychice:D za 6dní jsem navštívil 20 míst, můžu si na chvilku sednout? ;)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#35 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2012 - 11:25

prazskychytrak napsal/a:
Zdá se mi to nebo je to tu samej neruda? :D:D koukám že některým to nevyluštění nebo nenalezení kešky udělalo pěknej bordel v psychice:D za 6dní jsem navštívil 20 míst, můžu si na chvilku sednout? ;)

Hele čéče, myslel jsem to trochu jinak. Ty jako "geokačerské batole" se teprve rozkoukáváš. To fórum je nadupané množstvím rad, nápadů, zkušeností, zážitků, témat... prostě vším. A kdybys nebyl línej a do toho políčka "hledat" zadal svoje téma, vyskočí na tebe několik vláken, kde se dočteš přesně to, na co se ptáš. Zakládáním nových a nových vláken tu z toho děláš akorát nepřehlednou bramboračku.
Nejdřív hledej a teprv když nenandeš, tak se ptej v novém vláknu.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#36 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2012 - 12:05

nechceš se uklidnit geolegendo?:D koukám že si tu pár jedinců slušně honí ego:) kdyby bylo toto téma nějak nevhodné, myslím že by se o něj nějaký zdejší admin postaral a nic bych proti tomu neměl, kdyby mi to zkušeně osvětlil proč se třeba zamklo, odstranilo apod... zatím se tak ale neděje, tak se běž povyšovat na někoho jinýho.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#37 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2012 - 12:17

No, když zadáš do vyhledávače "nejhezčí keše", tak Ti to vyhodí tuhle diskusi a pak diskusi na téma "Zlatý fond českých keší" z roku 2007. Takže to vyhledávání zase až tak úspěšné nebude, že .... Chápu, je hnusně a nechce se Vám ven, co ??
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#38 Nocni klub

Nocni klub

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2012 - 12:17

prazskychytrak napsal/a:
nechceš se uklidnit geolegendo?:D koukám že si tu pár jedinců slušně honí ego:)
kdyby bylo toto téma nějak nevhodné, myslím že by se o něj nějaký zdejší admin postaral a nic bych proti tomu neměl, kdyby mi to zkušeně osvětlil proč se třeba zamklo, odstranilo apod...
zatím se tak ale neděje, tak se běž povyšovat na někoho jinýho.


Nevím teda, co si tu kdo honí, ale ty svými příspěvky tady ze sebe děláš akorát blbečka.... :( Nemám pocit, že by se hauskaa jakkoliv povyšoval...
  • 0

#39 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2012 - 12:21

Nečekal jsem, že mi pochopíš, takže ani nejsu zklamán...
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#40 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2012 - 12:37

Rozhodně ale do tématu nepřinesl nic nového. Jestli to nemyslel zle, tak se omlouvám, ale na to že téma má jen pár příspěvků, tak už nalákalo spoustu podobných lidí, které tu víc zajímá kolik mám kešek, jaký mám nick, jak dlouho se geocachingu věnuji, ať používám funkci hledat... než aby něco přinesli hodnotného k tématu:) Nečekal jsem že to vzbudí až takovou vlnu odporu pokecat o keškách, která se lidem líbila...
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama