Přejít na obsah


Fotka

Zánik turistických eventů


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
181 odpovědí na toto téma

#21 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 11:45

Kdybych už šel jinudy než owner, tak bych si na něj sehnal číslo (a taky bych se s ním rovnou dohodl, jestli mu to nebude vadit). Vždyť na takovém výletě se může stát spousta věcí a sejít se na předem daném místě v předem danou dobu muže být docela ošidné.
  • 0

#22 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 11:45

poohDA napsal/a:
teda já bych jim ty logy uznal. Byl bych šťasten, že se mi podařilo někoho vytáhnout do přírody a z gaučingu bych je tedy neobviňoval. Mrzelo by mně, že jsme se nepotkali. Navíc ve "Will Attend" z 30.3. avizují, že půjdou odjinud. Napsal jsi jim předem, že když půjdou po modré, že půjdou jiný event než ten tvůj?

Rád bych napsal, že podmínkou je absolvování přesné trasy, leč toto by neprošlo u reviewera. Pokud by ihned předložili průkazný důkaz, že tam v daný čas opravdu byli, jsem ochoten uvažovat o uznání jejich logu, ovšem místo toho jsem se dočkal jen urážek ve stylu "jdi se bodnout; hajzle apod. A jako jediný důkaz jeden z nich poslal fotky z vrcholu Lysé, což nebylo ani omylem místo konání eventu, ten se konal na mnohem hůře dostupném místě (to byl můj úmysl).
  • -1

#23 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 11:47

LudaL napsal/a:
Kdybych už šel jinudy než owner, tak bych si na něj sehnal číslo (a taky bych se s ním rovnou dohodl, jestli mu to nebude vadit). Vždyť na takovém výletě se může stát spousta věcí a sejít se na předem daném místě v předem danou dobu muže být docela ošidné.

Přesně tak, leč nikdo z nich mě o číslo nepožádal, jen následně včera večer toto okomentovali tak, že jsem srabácky dal do listingu číslo HS na vrcholu Lysé hory a nikoli číslo na mě coby ownera.
  • 0

#24 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 12:24

Někdo ti rozšlapal lopatičku? Proč se rozčiluješ, je to jen hra. Já vidím jasně, že je v listingu psáno, že logbook bude k dispozici na vrcholu Kobylanky v určitý čas. Pokud jsi ale v tu dobu byl na jiném, dle tebe správném místě (možná schválně) tak je to tvá chyba, že jsi neumožnil logovat všem, kdo se dle listingu dostavili v určitý čas na místo určené v listingu. Nehledě k tomu, že již ve Will Atendtt psali, že půjdou k vrcholu po modré. A jak jistě napsala řada lidí, podmínky logování jsou zrušené, tak nikomu nemůžeš přikazovat, trasu kudy se má dostat k logbooku.
  • 1

#25 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 12:40

mudlodcera napsal/a:
To ale nic nemeni na faktu ze pokud se NEPRIHLASI minimalne 15 lidi tak by event nemel byt konany (tak alespon chapu pravidla) nejde o to kolik se jich zucastni. Ale dal to neresim to je proste o pochopeni pravidel a nebudu tu zbytecne delat flame


Tak zaprve, wiki neni oficialni web o pravidlech geocachingu, coz znamena, ze co je na wiki neznamena, ze je pravda. Wiki byla vzdy jen shrnutim pravidel a doporuceni revirniku. Chyb tam je ale porad dost.
A zadruhe, v oficialnich pravidlech zadne pravidlo o 15 ucastnicich neni. Je to jen na reviewerech a jejich uvazeni, zda publikovat i eventy, na ktere je pozadovana mensi ucast.

Event caches are gatherings that are organized by geocachers and are open to other geocachers. They are submitted at least two weeks prior to the event so that potential attendees will have sufficient notice to make plans. Events are published no more than three months prior. Some events are published six months prior if an overnight stay is expected or if the event is designed to attract a regional or international group of geocachers.

For geocaching events with several elements, multiple event listings may be submitted if each element stands on its own merits as an event, and meets the listing guidelines. After an event has passed, the listing is archived by the cache owner.

An event cache should not be set up for the sole purpose of drawing together geocachers for an organized geocache search. Such group hunts are best organized using a discussion forum or an email distribution list. While a music concert, a garage sale, an organized sporting event, a ham radio field day or a town's fireworks display might be of interest to a large percentage of geocachers, such events are not suitable for submission as event caches because the organizers and the primary attendees are not geocachers.


  • 0

#26 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 12:49

Petman02 napsal/a:
Někdo ti rozšlapal lopatičku? Proč se rozčiluješ, je to jen hra. Já vidím jasně, že je v listingu psáno, že logbook bude k dispozici na vrcholu Kobylanky v určitý čas. Pokud jsi ale v tu dobu byl na jiném, dle tebe správném místě (možná schválně) tak je to tvá chyba, že jsi neumožnil logovat všem, kdo se dle listingu dostavili v určitý čas na místo určené v listingu. Nehledě k tomu, že již ve Will Atendtt psali, že půjdou k vrcholu po modré. A jak jistě napsala řada lidí, podmínky logování jsou zrušené, tak nikomu nemůžeš přikazovat, trasu kudy se má dostat k logbooku.


Takoví jako ty, ať raději na takové eventy nechodí. Jen pro názornost - žádné stopy od rozcestníku pár metrů na vrchol nevedli, vzdálenost mezi rozcestníkem a vrcholem je možná 20 m. Čekal jsem na rozcestníku na možné další příchozí takřka půl hodiny, předtím jsem takřka hodinu seděl v restauraci na Lysé spolu s dalšími kačery. Dle jejich slov byli údajně na vrcholu Lysé a poté sestupovali na místo eventu, předtím ovšem tvrdili, že byli na místě eventu a pak šli na Lysou - názor si dle tohoto může každý udělat sám...To, že bychom se minuli, ač by omylem čekali o 20 metrů jinde, to by bylo velmi nepravděpodobné. Důkaz jejich údajné přítomnosti na místě byly 2 fotky z 1,5 km vzdáleného místa... Dosud jiný důkaz nepředložili. Ono není ostudou napsat - došli jsme na Lysou, ale dále ne, bylo moc sněhu, u náročnějších eventů je takových logů vždy hodně.
  • -1

#27 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 13:05

A tobě ty "body" budou chybět v šuplíku nebo co že se o to tak handrkuješ? A navíc nám zde stále předkládáš svoji verzi a jejich verzi jsi radši z listingu smazal. To je samo o sobě dost divné. :o
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#28 ARKTici

ARKTici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 13:16

Přečti si hint GC3DBQT a zamysli se.
  • 1

#29 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 14:25

to honzak83: kdybys delal eventy v hospode, tak se ti to nestane :D jinak eventy by meli byt o setkavani a komunikaci. kdyz napises listing eventu jako spise multi cache s jepicim zivotem ("ja budu vychazet" a "ja tam budu") a de facto nechas na ostatnich jak se tam maji dostat (ale lehce jim predestres kudyze by to melo byt), kazdy si muze jit vlastne jak chce a s kym chce... no moc "eventove" mi to neprijde, ale budiz. Ale k veci: prijde mi to podobne, jako kdyz mas multi cache a je ti ji brutnu od PC a dojdu si pro finale rovnou... muze te to stvat, ale to je asi tak vsechno, co s tim muzes delat. Dle RW jiz neni na eventu potreba logbook, takze tady nemuzes operovat ani se zapisem do logbooku. A ze jsi je tam nevidel? (vzpomen si na vyrok Bolka v jednom filmu. Toz vasu .ciu jsem taky nevidel a verim, ze je mate :D ) Nevim, co jsi od sveho eventu cekal, ale opravdu nevim, co tady ted resis. Na tvem miste bych jim logy uznal, archivoval a poucil se z krizoveho vyvoje. Jen se mi to nezda s tim logbookem: kdyz chces menit ikonku z eventu na megaevent, tak mam pocit, ze GS chtel videt i nafoceny logbook...
  • 1
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#30 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 14:46

mudlodcera napsal/a:
Ja to chapu tak ze event se porada pokud se na nej prihlasi MINIMALNE 15 lidi.


Jak bys chtela takove pravidlo uplatnovat, kdyz nejdriv se publikuje listing a az POTOM se muzou hlasit ucastnici?
  • 0

#31 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 15:20

honzak83 napsal/a:
Důkaz jejich údajné přítomnosti na místě byly 2 fotky z 1,5 km vzdáleného místa.

kašli na to. Chleba levnější nebude. Nedávno jsem zažil na jednom eventu, kde byl logbook obtížně dosažitelnej, že tam byli lidi co se netajili, že k logbooku nepůjdou a stejně logovali.

je to v tom kterém člověkovi, jaký to chce mít, takový to má B)
  • 0

#32 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 15:28

No to nelogovani na eventech mi je teda novinkou. Tim de facto konci treba i T5 eventy, kde bylo potreba se dostat k logbooku (potapecske, horolezecke, kominolezecke atd.). Turisticke eventy urcite neskonci, je plno kaceru, co se radi projdou. Otazka je, jak se s nelogovanim vyrovnaji organizatori T5 eventu. Na druhou stranu i tady se najdou nadsenci, co se za kesi potopi nebo si k ni dolezou. ;)
  • 0

#33 joey59

joey59

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 15:34

Co myslíte, byl tam? :D : http://www.geocachin...0a-f20875e90b52


I tu jeho první kešku mu dalo práci najít... :D
  • 0

#34 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 15:42

joey59 napsal/a:
I tu jeho první kešku mu dalo práci najít... :D

:D:D:D
No logovat 1.4. Attended na CITO, které je 5.5.
No ale zapojil se a snažil se. :D Já bych mu ten bod nechal. Navíc, když je to jeho druhý. :D
  • 0

#35 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 15:45

joey59 napsal/a:
Co myslíte, byl tam? :D : http://www.geocachin...0a-f20875e90b52


I tu jeho první kešku mu dalo práci najít... :D



Že by aprílový žertík? :D
  • 0

#36 Moravian Reviewer

Moravian Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 16:01

Fajn, tak tu máme zase jedno hezké téma s opravdovým flame potenciálem. Díky za něj ;)

To, co teď napíšu, vyjadřuje názor GS, se kterým se sice zcela neshoduju, ale jako RW ho respektuju. Event je skutečně setkání kačerů v určitou dobu na určitém místě. Cokoliv navíc je pouze dobrovolná činnost účastníků eventu a jako jiné další ALR ji nelze po účastnících, kteří to dělat nechtějí, vyžadovat. Speciálně pro jisté jedince jsem na toto téma vznesl dotaz na RW fórech a bylo mi to jednoznačně potvrzeno všemi kolegy, kteří od Německa po USA na dotaz odpověděli. Takže nejedná se jenom o nějaký místní folklór, ale o všeobecný výklad pravidel. V tuto chvíli se to takto snažím i uplatňovat.

Co se týče tohoto konkrétního eventu, s autorem jsme to probírali a upravil listing podle mých požadavků tak, jak jsem si myslel, že je to správně. Protože jsem jenom člověk a stále dělám chyby, snažím se z nich taky poučit. Proto čas od času pročítám RW fóra s výklady pravidel a ejhle co jsem našel - event jako nefyzická cache skutečně nemusí mít logbook (jedinou výjimkou je ME, jak tu už někdo správně poznamenal). Věřte nebo ne, ale jsou země, kde o logbooku na eventu v životě neslyšeli a hrozně se divili, proč to někdo řeší, vždyť přece kačeři jsou rozumná komunita a dokážou se domluvit... Proč bych si psal falešný found it za event, kde jsem nebyl? No, tušíte správně, tihle RW z Česka samozřejmě nebyli...:D Nicméně, abych se vrátil zpátky k eventu, který tu řešíme, mylně jsem si v době publikace myslel, že zápis v logbooku je nutný, a proto jsem to schválil tak, jak jsem to schválil.

Fandím všem organizátorům eventů, kteří dávají spoustu energie do toho, aby se ostatní kačeři bavili a měli na co vzpomínat. A vzpomínat by se mělo v dobrém. Teď se tedy ale objevila tahle kauza. Podle mého názoru se jedná spíše o nedorozumnění a ne o podvod, ale účastníci sporu se nejsou evidentně schopni dohodnout. Skupina kačerů dorazila na místo eventu a minula se s ownerem. To je sice samo o sobě dost kuriozní situace, ale stát se jak je vidno může. Owner se cítí podveden (sice mi uniká čím, ale to není podstatné), kačeři si stojí za tím, že mají právo na bod za účast na eventu. Vzájemně se napadají a je nutno řícit, že obě strany jsou zralé na ban za ne přímo vulgární, ale určitě minimálně nevhodné chování.

Když na to kouknu z pohledu "já být ownerem aprílového eventu" tak se tomu zasměju, protože tohle se na apríl trefilo bezvadně a povídám to jako super historku na každém dalším eventu :D Když se na to kouknu z pohledu "já být ownerem neaprílového eventu" tak se tomu taky zasměju a mávnu nad tím rukou. A konečně když se na to kouknu z RW pohledu, vidím ownerem smazané attended logy, spoustu smazaných i nesmazaných poznámek a v jedné z nich fotku, o které kačer tvrdí, že je z místa činu. Vždycky jsem si myslel (i když zejména v posledním roce se mě spousta lidí snaží přesvědčit o tom, že tenhle můj názor je zcestný), že hrajeme HRU. Hru, která má sice pravidla, ale ta pravidla nemůžou být všeobsažná a postihovat úplně každou situaci.

Nechápu to, proč se to musí takto hrotit. Za sebe bych ownerovi dal doporučení, aby logy uznal - kačeři to, že na místě byli, mohou docela snadno dokázat fotkami nebo třeba tracklogem. Proč to ale hnát do extrémů a nutit je něco dokazovat? Jako owner jsem přece rád, že si lidi přečetli můj listing a vyrazili na můj event, nebo ne? Proč bych měl řešit, jestli jsme se minuli o 50 metrů a 10 minut? Ti lidi se přece dostali do přírody a to byl můj cíl. A mým dalším cílem je, aby příště přišli znovu, tak proč bych si měl dělat takovými žabomyšími spory z někoho nepřátele?

Znovu opakuji - prosím pamatujte na to, že hrajeme hru... Z takovýchto záležitostí je mi poslední dobou dost smutno a upřímně řečeno, je mi líto těch, kteří plkáním o nich ukazují, jak oni jsou ti jediní, kteří mají pravdu... Celý tenhle výklad pravidel nepřinese konec žádným eventům. Maximálně nebudou pořádat eventy owneři, kteří nebudou moct splnění podmínek kontrolovat a vyžadovat. Pro mě jenom dobře! Alespoň budu mít méně práce s review a následnými spory.

A ještě něco - snažíme se vám zpestřit GC tím, že občas pustíme něco, co je na hraně nebo třeba lehce za ní. Přece jenom, ne všechna pravidla z druhého konce Atlatniku se dají u nás doslova uplatňovat. Věřte mi, že to byste nás měli "rádi" ještě mnohem víc. Jenomže uvědomte si prosím taky to, že neustálé řešení věcí typu - jemu jsi to pustil a mě ne - tahle keš která existuje je přece úplně totéž co ta moje co mi nechceš schválit - moji keš jsi archivoval ale tahla je úplně stejná a žije dál atp. může vést taky k tomu, že pro nás opravdu bude lepší vyžadovat doslovné splnění všech pravidel a z GC se tak stane honba za poklady, ale sterilními, unifikovanými a bez invence... (tady jsem trochu odbočil tak se omlouvám za OT)

Asi si ještě půjdu napsat příspěvek do geodepresivního koutku...:(
  • 0
Moravian Reviewer Reviewer pro ČR, Mordor a okolí V mé správě jsou kraje Moravskoslezský, Olomoucký a Zlínský

#37 golici

golici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 16:08

NE NE NE Vše je jinak... Je to všechno aprílová fikce, Honzík připravil s ostatními aprílový žertík, který mu všichni sežrali (i moravian, a nebo v tom s ním jede taky)... Ale mimo ten aprílový žert, musím potvrdit, že jde o hovno je to přece HRA.... A jelikož je to aprílový žert, tak bychom si mohli tento Aprílový event, aprílově zalogovat... To pak bude Mega April Event.... :D :D :D
  • 0

#38 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 16:13

golici napsal/a:
NE NE NE

Vše je jinak...

Je to všechno aprílová fikce, Honzík připravil s ostatními aprílový žertík, který mu všichni sežrali (i moravian, a nebo v tom s ním jede taky)...

Ale mimo ten aprílový žert, musím potvrdit, že jde o hovno je to přece HRA....

A jelikož je to aprílový žert, tak bychom si mohli tento Aprílový event, aprílově zalogovat... To pak bude Mega April Event.... :D :D :D

Ty se moc nesměj, na tebe si posvítím...!!! :D Večer ti napíšu...

EDIT: - to psal jako moravian :D:D:D
  • 0

#39 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 16:22

jestli existují tracklogy obou skupin, tak by mohlo být zajímavé vidět jejich vizualizaci promítnutou do mapy minutu po minutě. Fakt by mě zajímalo o kolik se obě skupiny minuly.
  • 0

#40 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 16:33

poohDA napsal/a:
jestli existují tracklogy obou skupin, tak by mohlo být zajímavé vidět jejich vizualizaci promítnutou do mapy minutu po minutě. Fakt by mě zajímalo o kolik se obě skupiny minuly.

bazinga! B)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama