Přejít na obsah


Fotka

Zánik turistických eventů


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
181 odpovědí na toto téma

#41 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 16:39

To Moravian R.: To by me zajimalo, ze ktere zeme byli ti revirnici, kteri se divili, ze se nekde pouziva na eventech logbook. :)
  • 0

#42 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 17:39

Jako autor čerstvého turistického eventu musím říct, že jestli se někdo zaloguje kdo tam nebyl, tak mu to smažu a je mi úplně jedno, jestli tam byl před nebo po eventu :D :D :D
  • 0
Není důležité, kolik keší najdeš, ale jaký a s kým.

#43 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 19:08

No, je fakt, že většinu cacherů by ani nenapadlo logovat něco, čeho se nezúčastnilo a těch pár, co to mají jako sport, tak proč jim kazit radost, oni se šidí:D:D:D Ale chápu i ownera, ono to zamrzí... to MaK_cz: tak to držím pěsti, jsem na Tvojí straně, ale nechtěla bych se pak s nějakým ... hádat:( No a jinak, určitě to nebude konec turistických eventů. U nás se jiné, než turistické nedělají (v podstatě je tu pouze jeden owner, které tu eventy pořádá) a vždy jsou super a mají úspěch a určitě ho budou mít i v budoucnu.
  • 0

#44 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 19:51

Já bych se toho taky nebál. Kdo che ať si loguje, s tím nic nenadělám a vlasy si kvůli tomu také trhat nebudu :). To Sedmitecka: Můžeš se těšit na další pokračování Toulek ústeckem. Už jsem poslal ke schválení. Snad budeš (nejen ty) mít čas a chuť na špacírung ;).
  • 0

#45 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 20:02

Děcka, a tož mi tu na Moravě máme i také poctivé kačery, kteří když na mnou pořádaném plese zjistili, že se loguje na zadeček pohledné spoluorganizátorky (pro jistotu dodávám, že oblečený ;-)), tak se natolik styděli, že ani nezalogovali a dokonce na netu napsali pouze WN. Tak jsem jim musel napsat, co blbnou, že tam byli, ať si to normálně změní na Attended. Tož tak.
  • 1
Don't panic!

#46 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 20:08

MaK_cz napsal/a:
Jako autor čerstvého turistického eventu musím říct, že jestli se někdo zaloguje kdo tam nebyl, tak mu to smažu a je mi úplně jedno, jestli tam byl před nebo po eventu :D :D :D


Myslím, že základ je přesně definovat od kdy do kdy a kde event probíhá.

Už jsem jeden event v pohybu pořádal, ale bylo nás tam o trochu víc, než 5 a rozhodně jsem nekontroloval logy. Nějak mi to nepřijde tak strašně důležité.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#47 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 20:10

Stále jsem nedostal žáden důkaz o účasti oněch dotčených kačerů na místě eventu v určený čas. To možná hovoří za mnohé i pro nezasvěcené. Přece není problém poslat tracklog, z něj lze vyčíst i časy... Jediný důkaz o jejich údajné účasti byly jen 2 zimní fotky z Lysé bez data... Nechť si názor udělá každý sám... Nejsmutnějším zjištěním pro mě ovšem je, že někteří kačeři vědomě lžou - nejde jim prý o body, ale neváhají si třikrát zalogovat attend a doplnit to peprnými výrazy vůči mé osobě coby ownerovi. Na takovýchto nárošnějších turistických eventech nelze opravdu dopředu přesně říci, že tam owner dorazí zejména v náročných zimních podmínkách na minutu přesně, už na mnoha eventech jsem zažil, že owner dorazil s pár minutovým zpožděním a nikdo to neřešil, všichni těch pár minut počkali. Jedinou výjimkou byly snad Beskydské kopečky, kde owner dorazil na první povinný bod s cca půl hodinovým zpožděním, ti kdo nechtěli čekat, tak se vyfotili na daném místě a valili dále...
  • -1

#48 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 20:14

kolombo napsal/a:

MaK_cz napsal/a:
Jako autor čerstvého turistického eventu musím říct, že jestli se někdo zaloguje kdo tam nebyl, tak mu to smažu a je mi úplně jedno, jestli tam byl před nebo po eventu :D :D :D


Myslím, že základ je přesně definovat od kdy do kdy a kde event probíhá.

Už jsem jeden event v pohybu pořádal, ale bylo nás tam o trochu víc, než 5 a rozhodně jsem nekontroloval logy. Nějak mi to nepřijde tak strašně důležité.


Čas tam definován byl, jen vzhledem k náročným zimním podmínkách (až 40 cm čerstvého sněhu, v některých úsecích neprošlápnuté) je normální, že může nastat pár minutové zpoždění (jen pro názornost, 1,5 km sestup jsme šli rychlým tempem 30 minut, v létě je to záležitost na 15 minut pohodové chůze.
  • 0

#49 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 20:43

Honzáku, teď už si ale opravdu ser... poškozuješ vlastní pověst. Vychladni a vrať se k tématu (pokud vůbec) nejdřív zejtra odpoledne.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#50 golici

golici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 21:06

APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D APRÍL :D
  • 0

#51 pmoravec

pmoravec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 21:14

Hm, rano se kouknu na to, jak se event vydaril a nestacim se divit. Kes putovala na watchlist s tim, ze pockam jak to dopadne a nebudu to resit, ale jak to tady vidim, tak uz se neudrzim a nakonec uz jsem nucen taky zareagovat. Na event jsme se neplanovane chystali, ale protoze bychom vyrazeli z Ostravice, tak jsme planovali cestu pres Lysou, nebo odspodu, potencialne s odlovem Semaka, ktereho jsme jednou v lete kvuli blizici se bource nedosli. Nakonec nas od toho odradily 3 veci:

1. Ownera jsme neznali, a ani mi jeho jmeno nic nerika a nevidel jsem mezi 100% ucastniky nikoho potencialne znameho, zacal jsem pochybovat.

2. Nazev indikoval, ze se take muze jednat o velice "vydareny" aprilovy zert. S AliMostou jsme se sice potkali pred nedavnem u kese a jsem si skoro jist, ze by se k tomu nepropujcil, ale doted si na 100% nejsem jisty tim, ze to April nebyl.

3. Pocasi - byt to o tyden driv, jsem tam, ale pocasi se pomerne rychle zhorsilo, predchozi den a rano snezilo i v ~400m a nahore to muselo byt horsi. Jak znam Beskydy, tak bych osobne spis odhadl skutecny teren v tom pocasi na 4.5+.

Nakonec jsem rad, ze jsme nevyrazili, nez se takhle hadat s ownerem, to radeji vubec nic. Polerok tusim pri extremnich prechodech (Smrk-Lysa, Travny-Lysa) nechaval kontaktni cislo pro podobne pripady (ale tam mi to zase kolidovalo jinak).

honzak83 napsal/a:
Stále jsem nedostal žáden důkaz o účasti oněch dotčených kačerů na místě eventu v určený čas. To možná hovoří za mnohé i pro nezasvěcené. Přece není problém poslat tracklog, z něj lze vyčíst i časy... Jediný důkaz o jejich údajné účasti byly jen 2 zimní fotky z Lysé bez data...


Jak tu spravne pise revirnik, prilozili pozdeji jeste k write note fotku z udajneho mista (ale nutno dodat, ze po konverzi pro GC bez EXIFu, takze se opet neda nic poznat). Podle sat. snimku by to misto sedet mohlo, ale mist uprostred lesa se smrcky je mnoho, takze jako dukaz to neobstoji.

Nicmene jejich dalsi logy po ceste jsou uz dale overitelne (tedy nekdo je muze v krabickach overit). Vznikaly podle vseho pred tim flamem u eventu (+/- po predpokladane trase) a je z nich zrejme, ze sli mimo znacene cesty extremnim terenem, viz log z tehoz dne:

danekk1165@Medvedi skala 1.4. 19:39
Šli jsme 200m do nesympatického krpálu přímo za šipkou. A stejně se nedala jen tak najít. Odloveno s Skabry a M. Dík:)


Takze muj nazor je, ze aby dorazili na misto eventu vcas, tak to vzali lesem (coz ani owner nepopira, viz jeho komentar se stopami nahoru pres NPR) a sli primo na misto eventu, ktere je cca 200m od rozcestniku.

Takze tady mame 2 skupiny (ktere se vzajemne obvinuji nedodali si vzajemne tracklog ci jiny presvedcivy dukaz, ze na miste byly), ktere se navzajem nenasly...
  • 0

#52 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 21:26

V listingu máš tohle:

Abyste mohli logovat attend, musíte být zapsáni do logbooku, který bude k dispozici na vrcholu Kobylanky v čase od 13:30 do 14:00.

Od kolika do kolika jsi opravdu byl na místě, kam vede WP eventu ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#53 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 21:26

"No tak chlapci, prosím vás nechte toho, neperte se. To nemá za mák smyslu, co tady dělate. No to jste družstevníci?" B)
  • 0

#54 JJJx

JJJx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 21:37

Jsem jeden z těch, kteří šli celou ownerovu trasu. Myslel jsem, že se k tomuto žabomyšímu sporu nebudu vyjadřovat. Ale pak mi to nedalo.

Nejdřív vesele - byl apríl
to Honzak83: jestli by jsi měl někomu mazat logy, tak nám co jsme šli s tebou. My jsme totiž na "oficiální" souřadnice eventu z GC.com nedošli, ale těsně jsme je minuli. Neřeš, to, vykašli se na to. Byl to pěkný výlet, tak si ho nekažme. Chápu, že tě to štve, mě by to naštvalo taky. Ale i z tvé strany došlo k malé chybě, že jsme čekali u rozcestníku, který byl trochu jinde než "oficiální" souřadnice.
to skraby a spol: Opravdu potřebujete každý "bod"? Podle mého názoru je event o setkávání a vzájemném poznávání kačerů. Když jde skupina pohromadě, určitě si víc promluví, něž když někdo někam přiběhne, zapíše se a jde si svou cestou. Já bych taky šel raději z Lysé přes Ondrasovy jeskyne a Ostrou horu, než přes Semaka, ale přispůsobil jsem se plánu eventu.
to reviewři: asi by to chtělo dát podnět na přidání typu logu DNA - nenašel jsem event (jako třeba nedávno já, když jsem přišel o den dřív)

Teď to vážnější z čeho je mi trochu smutno:
Chápu reviewry, že se snaží odbourat podmínky eventů typu "dones vánoční cukroví", "vyměň své CVG za moje", "přijď v ... kostýmu" a pod. Když už bylo použito přirovnání evetu k běžným keškám a zmíněno zrušení ARL podmínek, tak by se nemělo zapomínat třeba na multicache a hlavně challenge cache! Jsou eventy, které představují opravdovou výzvu. Jestli jsem dobře pochopil "nová" pravidla eventů, tak na takovém geokopru stačí přijet v pátek večer na Kopeček, usmát se na těch pár "bláznů", kterí chtějí jít celou noc a den a můžu si zalogovat event. Když bude splouvání Vltavy nebo Ploučnice, stačí když zamávám z mostu na skupinu lodí - vždyť jsem byl na stejných souřadnicích jako oni! Na lezeckých eventech nebude zapotřebí se někam šplhat, ale stačí dojít pod stěnu. Při zimním táboření jen ráno přijdu a zeptám se jestli nebyla v noci zima...
Stále doufám, že jsem nepochopil "nová pravidla" a část eventů bude i o "výzvách". kdy je nutné se přispůsobit přání ownera, bude ctí si je zalogovat a owner bude moci smazat zápis těch, kteří výzvu nechtějí přijmout.
  • 1

#55 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 21:55

Bohužel, poslední dobou se množí eventy, kde se lidi potkají na několik minut a zase se rozprchnou. Moc mi to nesedí, ale je to tak. Na to, aby se na tomhle eventu dal smazat někomu log by si owner měl být sakra jist, že dal pořádné a nezpochybnitelné instrukce a že on sám byl tam, kde měl být. Obávám se, že to owner splněno nemá ... A co se společné cesty týče, aktuální listing to nepožaduje.
  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#56 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 22:01

Me by zajimala jedna vec - jak dlouho si tedy, podle mineni GS, muzu event zalogovat jako attended, pokud se jedna napriklad o flash mob, trvajici tech cca 15 minut? Podle toho, co jsem pochopil z tohoto vlakna, tam muzu prijit treba za hodinu, nikoho tam nepotkam, a muzu zalogovat attended, protoze jsem tam preci byl? Neni to trochu padle na hlavu?
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#57 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 22:06

niximor napsal/a:
Podle toho, co jsem pochopil z tohoto vlakna, tam muzu prijit treba za hodinu, ...

To jsi to pochopil špatně. Jde o setkání lidí ve stejném čase na stejném místě.
  • 0

#58 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 22:13

Moravian Reviewer napsal/a:
To, co teď napíšu, vyjadřuje názor GS, se kterým se sice zcela neshoduju, ale jako RW ho respektuju. Event je skutečně setkání kačerů v určitou dobu na určitém místě. Cokoliv navíc je pouze dobrovolná činnost účastníků eventu a jako jiné další ALR ji nelze po účastnících, kteří to dělat nechtějí, vyžadovat. Speciálně pro jisté jedince jsem na toto téma vznesl dotaz na RW fórech a bylo mi to jednoznačně potvrzeno všemi kolegy, kteří od Německa po USA na dotaz odpověděli. Takže nejedná se jenom o nějaký místní folklór, ale o všeobecný výklad pravidel. V tuto chvíli se to takto snažím i uplatňovat.


Když tak čtu vyjádření RW tady a taky v logu u eventu, tak mě napadla otázka v trochu jiné souvislosti... Říkám si totiž, jak je to třeba s víkendovým CITO, kde je část dne brigáda a zbytek společenský program... Když si čtu, že autor nemůže mít pro logování požadavky, tak si říkám, že to pak může vlastně logovat každý, kdo dorazí na to CITO po té "brigádě", tedy vlastně po tom hlavním, kvůli čemu se CITO dělá, když jsou vlastně podmínky (ALR) zrušeny?
Protože pokud současnou diskuzi vezmu doslova, tak stačí, když člověk dorazí kdykoliv na jakkoliv dlouho na výchozí místo eventu...
  • 0

#59 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 22:20

JJJx napsal/a:
Teď to vážnější z čeho je mi trochu smutno:
Chápu reviewry, že se snaží odbourat podmínky eventů typu "dones vánoční cukroví", "vyměň své CVG za moje", "přijď v ... kostýmu" a pod. Když už bylo použito přirovnání evetu k běžným keškám a zmíněno zrušení ARL podmínek, tak by se nemělo zapomínat třeba na multicache a hlavně challenge cache! Jsou eventy, které představují opravdovou výzvu. Jestli jsem dobře pochopil "nová" pravidla eventů, tak na takovém geokopru stačí přijet v pátek večer na Kopeček, usmát se na těch pár "bláznů", kterí chtějí jít celou noc a den a můžu si zalogovat event. Když bude splouvání Vltavy nebo Ploučnice, stačí když zamávám z mostu na skupinu lodí - vždyť jsem byl na stejných souřadnicích jako oni! Na lezeckých eventech nebude zapotřebí se někam šplhat, ale stačí dojít pod stěnu. Při zimním táboření jen ráno přijdu a zeptám se jestli nebyla v noci zima...
Stále doufám, že jsem nepochopil "nová pravidla" a část eventů bude i o "výzvách". kdy je nutné se přispůsobit přání ownera, bude ctí si je zalogovat a owner bude moci smazat zápis těch, kteří výzvu nechtějí přijmout.

To je to, co jsem psal ve svém RW notu u eventu - osobně s tím úplně nesouhlasím, protože kromě nesmyslných podmínek existují i ty normální, akceptovatelné, ale respektuju to. Takže ano, je to možné, ale nechápu, co z toho takový "účastník" eventu bude mít.
  • 0

#60 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 22:36

rubick napsal/a:
Takže ano, je to možné, ale nechápu, co z toho takový "účastník" eventu bude mít.


Někomu holt stačí k radosti další zářez do statistiky - na jednom už tradičním vícedenním eventu si takhle zalogoval účast lovec, který náhodou potkal na cestě pár účastníků. Na eventu sice nebyl, ale když mu to takhle stačí...
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama