Přejít na obsah


Fotka

Zánik turistických eventů


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
181 odpovědí na toto téma

#81 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2012 - 8:57

kolombo napsal/a:

honzak83 napsal/a:
Navíc díky zrušení podmínek u eventů nastává pro zakladatele jeden zásadní problém - udělám turistický event např. na 6 hodin chůze, nyní musím udat přesné místo eventu (ač toto někdy u někoho asi neplatí, záleží na náladě reviewera). Podle toho zvolím obtížnost a terén. Někdo se vykašle na absolvování toho pochodu, přijde jen na cílové místo a ve své podstatě je to podvod vůči těm, co šli celý event poctivě!Ukázkový příklad je Gokopr, dle nových pravidel by stačilo hezky vyjet autobusem na Ovčárnu, udělat si hodinovou procházku po asfaltu a je splněno, ač samotný event spočíval v nočním pochodu...


Pokud chceš pořádat eventy, kam se musí pěšky, tak je nepořádej na kopci, kam vede lanovka nebo jezdí autobus :-)

Vidím to tak, že jsi uspořádal event, který se tak úplně nepovedl a příště to prostě udělej lépe.

Nářky na fórech a mazání logů to rozhodně nevyřeší.


V podstatě jsou dva typy turistických eventů: jeden pohodlnější spočívající v tom jen se jakkoli dostat na nějaké místo (častější) a druhý spočívající ve společném absolvování určité trasy (náročnější, mi osobně se zamlouvá více). Bohužel u tohoto druhého typu turistických eventů je otevřena volná cesta podvodům, neb musí být přesně dáno místo logování (dobrovolného:( ). Tudíž uděláš coby owner event spočívající např. v případě Beskydských kopečků ve zdolání 3 (v zimě dvou) vrcholů oddělených údolím a ti drzejší si jej zalogují v lepším případě po zdolání jen toho druhého vrcholu. Toto je dle mého názoru podvod vůči ownerům a těm poctivým kačerům! Bohužel GS nezná českou vyčůranost, v Americe by si toto nikdo nedovolil.
  • 0

#82 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2012 - 8:57

Tak nějak mi přijde, že už nedokážete vidět svět reálným pohledem. Je jen geocaching geocaching geocaching, vše je geo, všichni MUSÍ konat podle toho, jak vy si myslíte, že se tato hra má hrát ... MUSÍ tomu podřídit svůj program a NESMÍ udělat nic jinak, ač by z toho třeba měli lepší pocit, příjemnější zábavu či cokoli jiného.
A nejhorší je ta vlastnost, která mezi Čechy stále přetrvává z dob minulých - bedlivě pozorovat všechny okolo, hlídat a nedej bože, aby něco dělali jinak, než vy chcete. Sice to na nemá žádný vliv, ale přeci si ten člověk nemůže dovolit dělat něco jinak, jednodušeji, po svém, když jsem to dělal jinak, náročněji a oficiálně správně, že ?
Ach jo, nechápu to a v hlavě mi vyvstává otázka PROČ ? Proč jste takoví ? Proč se snažíte každému určovat, jakým podle vás správným a oficiálním způsobem se má touto hrou bavit ?
  • 0

#83 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2012 - 9:02

pmoravec napsal/a:

honzak83 napsal/a:
Ony stopy skrze NPR(vede přes ní dle mapy i značka, ale tu jsme opravdu v tom sněhu neviděli) vedli a končily přímo u rozcestníku, stopy přímo na vrchol nacházející se pár metrů vedle nevedly žádné (podivné, že ano)! Onen údajný důkaz - event se konal na Kobylance, oni dotčení kačeři zaslali jen dvě fotky z vrcholu Lysé hory, tudíž cca 1,5 km od eventových souřadnic. Když to přeženu, tak je pak povinnost ownera uznat log attended u eventu např. na Rysech někomu, kdo jako důkaz předloží fotku z Popradského plesa. Vzdálenost mezi rozcestníkem a udaným místem je cca 20 m, na tu vzdálenost by nás jistě slyšeli a snad i viděli... Ad uvádění telefonního čísla - pokud by o něj požádali, nebyl problém jim jej soukromě poslat, ovšem nevidím žáden důvod dávat takto veřejně mé soukromé číslo, to neudělal ani Polerok u Beskydských kopečků (podzimních), takže aspoň nelži!


2. Stale se snazite zamest pod stul tu posledni fotku, ktera byla u posledniho, ted jiz reviewerem smazaneho, WN (http://img.geocachin...c838f9e8918.jpg), jak jsem psal, nic sice nedokazuje, ale umyslne ji vynechavate.

3. Nemate pravdu s tim telefonem - u Beskydskych kopecku 2011 (GC2ZN5K) i u eventu Smrk->Lysa (GC2KK5N) je uvedeno (ted jiz s *, ale jasna sance tam byla), takze me neobvinujte ze lzi:

V prípade zdrzení, ci UKONCENÍ ZÁVODU, kontaktujete OKAMŽITE organizátory na telefonech!!!

Q-M *** *** ***
Polerok *** *** ***

Prioritne voláte Quick-Manovi!!! Nedovoláte-li se, posíláte SMS!!! Horská služba to ocení.


.


Onen údajný důkaz, fotka "údajný důkaz" nejde otevřít v žádném prohlížeči, navíc snad není problém mi zaslat soukromě fotku s exif souborem, pak bych jim ten log attend uznal. Leč toto se přes opakované výzvy nestalo. Ad Beskydské kopečky, číslo na organizátory tam nebylo uvedeno nikdy, byly tam jen ony hvězdičky...Takže asi tak.
  • 0

#84 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 224 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2012 - 9:05

Vložený obrázek
  • 0

#85 pmoravec

pmoravec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2012 - 9:06

honzak83 napsal/a:

Onen údajný důkaz, fotka "údajný důkaz" nejde otevřít v žádném prohlížeči, navíc snad není problém mi zaslat soukromě fotku s exif souborem, pak bych jim ten log attend uznal. Leč toto se přes opakované výzvy nestalo. Ad Beskydské kopečky, číslo na organizátory tam nebylo uvedeno nikdy, byly tam jen ony hvězdičky...Takže asi tak.


Zajimave, me ta fotka bez problemu otevrit jde (ale exif tam opravdu neni). A co se tyce tech telefonnich cisel, podivejte se prosim na http://coord.info/GC3BCH9 a pak se laskave chytte za nos.
  • 0

#86 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 224 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2012 - 9:10

Kolik se toho mezi lidmi semele kvůli tomu, jestli někde na nějakém paměťovém médiu za oceánem přibydou, nebo nepřibydou nějaký virtuální jedničky a nuly (neb to fyzicky nejsou ani ty jedničky a nuly). PS, aby to někdo blbě nepochopil: určitě jsem pro dodržovat pravidla hry a to třeba i důsledně - jinak žádná hra nemá smysl. Tady je hlavní problém v tom, že pravidla hry "geocaching", organizované firmou GS na webu gc.com, se zrovna až tak moc nehodí jako formální rámec pořádání akcí tohoto druhu...
  • 0

#87 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2012 - 9:13

pmoravec napsal/a:

honzak83 napsal/a:

Onen údajný důkaz, fotka "údajný důkaz" nejde otevřít v žádném prohlížeči, navíc snad není problém mi zaslat soukromě fotku s exif souborem, pak bych jim ten log attend uznal. Leč toto se přes opakované výzvy nestalo. Ad Beskydské kopečky, číslo na organizátory tam nebylo uvedeno nikdy, byly tam jen ony hvězdičky...Takže asi tak.


Zajimave, me ta fotka bez problemu otevrit jde (ale exif tam opravdu neni). A co se tyce tech telefonnich cisel, podivejte se prosim na http://coord.info/GC3BCH9 a pak se laskave chytte za nos.


Za nos se chyťte vy, psal jsem o podzimním "Kopečcích" http://www.geocachin...e6-7c9a18102877. A tam opravdu číslo uvedeno nebylo, řešilo se to operativně na Travném jen díky tomu, že jeden z účastníků měl číslo na organizátory díky tomu, že se s nimi znal. Onen jpg jsem zkoušel otevřít v Chrome, exploreru, opeře a nikde nejde otevřít, zajímavé.
  • 0

#88 pmoravec

pmoravec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2012 - 9:19

honzak83 napsal/a:

pmoravec napsal/a:

honzak83 napsal/a:

Onen údajný důkaz, fotka "údajný důkaz" nejde otevřít v žádném prohlížeči, navíc snad není problém mi zaslat soukromě fotku s exif souborem, pak bych jim ten log attend uznal. Leč toto se přes opakované výzvy nestalo. Ad Beskydské kopečky, číslo na organizátory tam nebylo uvedeno nikdy, byly tam jen ony hvězdičky...Takže asi tak.


Zajimave, me ta fotka bez problemu otevrit jde (ale exif tam opravdu neni). A co se tyce tech telefonnich cisel, podivejte se prosim na http://coord.info/GC3BCH9 a pak se laskave chytte za nos.


Za nos se chyťte vy, psal jsem o podzimním "Kopečcích" http://www.geocachin...e6-7c9a18102877. A tam opravdu číslo uvedeno nebylo, řešilo se to operativně na Travném jen díky tomu, že jeden z účastníků měl číslo na organizátory díky tomu, že se s nimi znal. Onen jpg jsem zkoušel otevřít v Chrome, exploreru, opeře a nikde nejde otevřít, zajímavé.


Problem je zrejme v tom, ze kazdy z nas mluvi o jinych "kopeccich", ja od zacatku nasi diskuze mluvil o W.E. (jak to bylo s podzimnimi, to opravdu dokazat nemuzu, ve vecech jako je Internet Archive ten listing neni). Ale budiz, dalsi diskuze na toto tema asi nema smysl.

Mimochodem, Zmijovkar Vam tady ten obrazek do fora vlozil, to se nezobrazuje ani tady?
  • 0

#89 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2012 - 9:33

honzak83 napsal/a:
V podstatě jsou dva typy turistických eventů: jeden pohodlnější spočívající v tom jen se jakkoli dostat na nějaké místo (častější) a druhý spočívající ve společném absolvování určité trasy (náročnější, mi osobně se zamlouvá více). Bohužel u tohoto druhého typu turistických eventů je otevřena volná cesta podvodům, neb musí být přesně dáno místo logování (dobrovolného:( ). Tudíž uděláš coby owner event spočívající např. v případě Beskydských kopečků ve zdolání 3 (v zimě dvou) vrcholů oddělených údolím a ti drzejší si jej zalogují v lepším případě po zdolání jen toho druhého vrcholu. Toto je dle mého názoru podvod vůči ownerům a těm poctivým kačerům! Bohužel GS nezná českou vyčůranost, v Americe by si toto nikdo nedovolil.


1. Příslušný revírník Ti už vysvětlil, jak moc se Tvoje představy o tom, jak se to hraje, liší od skutečných pravidel.

2. Ať sem píšeš, co sem píšeš, tak v listingu nic o povinnosti jít s Tebou celou cestu, nic nemáš. Naopak to vypadá, že Ty sám jsi vlastně ve stanovenou dobu na místě eventu nebyl.

2.4.2012 ve 22:26 jsem Ti položil otázku, zkus na ni odpovědět:
*****
V listingu máš tohle:

Abyste mohli logovat attend, musíte být zapsáni do logbooku, který bude k dispozici na vrcholu Kobylanky v čase od 13:30 do 14:00.

Od kolika do kolika jsi opravdu byl na místě, kam vede WP eventu ?
*****
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#90 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2012 - 9:41

Jsem jeden z těch 5 co to prošli zároveň s ownerem. Pokud mohu já, tak na WP jsem byli od 13:40 do 14:02 +/-nějaká minutka. Přikládám můj první tracklog co jsem kdy dělat. Doufám že z toho jde něco vyčíst. Pokud budete chtít poslat tracklog aby se dala udělat mapa klidně poskytnu, to ještě neumím.
  • 0

#91 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2012 - 9:43

Udelejte si jednoduchy experiment: vytisknete si cele vlakno a poveste ho na zed. Budou na to mouchy srat, nebo se toho zdrzi v posvatne ucte pred vaznosti tematu? (Duvtipne reakce, ze mouchy jeste touhle rocni dobou moc nelitaji, si klidne nechte, ja to vim taky). Take bych si dovolil doporucit tem, co to tak hrozne prozivaji, aby si vecer pred spanim nasli chvilku a podekovali vesmiru/panubohu/osudu/stestene/sudickam (kazdy podle sveho), ze nemaji zadne vaznejsi, opravdove starosti, a mohou tedy doaleluja resit takovehle... veci. :) (Piss on you too, I'm gonna back to Italia).
  • 0

#92 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2012 - 10:10

kolombo napsal/a:

honzak83 napsal/a:
V podstatě jsou dva typy turistických eventů: jeden pohodlnější spočívající v tom jen se jakkoli dostat na nějaké místo (častější) a druhý spočívající ve společném absolvování určité trasy (náročnější, mi osobně se zamlouvá více). Bohužel u tohoto druhého typu turistických eventů je otevřena volná cesta podvodům, neb musí být přesně dáno místo logování (dobrovolného:( ). Tudíž uděláš coby owner event spočívající např. v případě Beskydských kopečků ve zdolání 3 (v zimě dvou) vrcholů oddělených údolím a ti drzejší si jej zalogují v lepším případě po zdolání jen toho druhého vrcholu. Toto je dle mého názoru podvod vůči ownerům a těm poctivým kačerům! Bohužel GS nezná českou vyčůranost, v Americe by si toto nikdo nedovolil.


1. Příslušný revírník Ti už vysvětlil, jak moc se Tvoje představy o tom, jak se to hraje, liší od skutečných pravidel.

2. Ať sem píšeš, co sem píšeš, tak v listingu nic o povinnosti jít s Tebou celou cestu, nic nemáš. Naopak to vypadá, že Ty sám jsi vlastně ve stanovenou dobu na místě eventu nebyl.

2.4.2012 ve 22:26 jsem Ti položil otázku, zkus na ni odpovědět:
*****
V listingu máš tohle:

Abyste mohli logovat attend, musíte být zapsáni do logbooku, který bude k dispozici na vrcholu Kobylanky v čase od 13:30 do 14:00.

Od kolika do kolika jsi opravdu byl na místě, kam vede WP eventu ?
*****


1) Stejný revírník ovšem bez problémů schválil tento event http://www.geocachin...1b-1c801acb91dc. Podívej se na souřadnice a porovnej je s listingem...Navíc v listingu není ani logicky uveden čas...
2) Byl jsem cca 20 m od na netu udaných souřadnic od 13:35 do 14:00, od místa, kde jsem byl, nebyly na oficiální souřadnice žádné vyšlapané stopy a i kdyby byly, tak při sestupu (údajně 13:55) by oni kačeři museli kolem nás projít, což se nestalo. Navíc se mi vůbec nelíbil tón jejich konverzace (jdi se bodnout, tys tam nebyl apod.). Bohužel to vidím tak, že se střetla snaha o udělání ne úplně pohodové ho eventu (viz závěr listingu) se snahou o co nejjednodušší zisk bodu...
  • 0

#93 JJJx

JJJx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2012 - 10:14

A nedělá to Groundspeak jako obvykle polovičatě?:o Proč jen eventy? Co takhle zobrazit všechny skryté Final Location waypointy u multin a mysterek. Kdo chce, může si luštit/absolvovat trasu. Ostatní rovnou na finálku.<-- konec ironie
Nemají reviewři podobné informace? Ušetřil bych Moravianovi práci se schvalováním připravovaných multi.:(
  • 0

#94 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2012 - 10:15

honzak: Já si pamatuju na jeden mystery-event, kde nebyl uveden čas eventu, ale počítal se z bonusových kódů v keškách. Nebylo to ALR, ale mystery. Zkus promyslet něco podobného, tam by pak problém nastat nemusel ;).
  • 0

#95 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2012 - 10:20

honzak83 napsal/a:
Bohužel to vidím tak, že se střetla snaha o udělání ne úplně pohodové ho eventu (viz závěr listingu) se snahou o co nejjednodušší zisk bodu...


Myslím, že jednoduché body se řeší jinak.

Porovnejte si tracklogy nebo je dejte porovnat někomu nezávislému a dořešte si to mezi sebou.

Na Lysou už jsem kdysi taky lezl, po té žluté, a sníh tam taky byl. Je to tvrdá procházka.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#96 JJJx

JJJx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2012 - 10:21

Tiskar94 napsal/a:
honzak: Já si pamatuju na jeden mystery-event, kde nebyl uveden čas eventu, ale počítal se z bonusových kódů v keškách. Nebylo to ALR, ale mystery. Zkus promyslet něco podobného, tam by pak problém nastat nemusel ;).

Teď by už to asi neprošlo. V zimě jsme uvažovali nad aprílovou akcí "Najdi si event", ale netroufli jsme si to poslat reviewrovi.
  • 0

#97 madbin

madbin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2012 - 10:21

Ano, mystery eventy publikovat nelze.
  • 0

#98 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2012 - 10:25

honzak83 napsal/a:
Navíc se mi vůbec nelíbil tón jejich konverzace

Radil bych NIKDY v elektronické komunikaci nehledat nějaké tóny. Tahle i všechny ostatní žumpy na Internetu jsou důkazem, že jak někdo začne hledat nějaké tóny, je z toho flame.

honzak83 napsal/a:
Bohužel to vidím tak, že se střetla snaha o udělání ne úplně pohodové ho eventu (viz závěr listingu) se snahou o co nejjednodušší zisk bodu...

Kdyby někdo chtěl co nejjednodušší zisk bodu, tak si zaloguje nějaký PT, a nebude se trmácet přes hory a doly.
Osobně si myslím, že se tady střetlo něco úplně jiného.
  • 0

#99 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2012 - 10:28

honzak83 napsal/a:
Bohužel to vidím tak, že se střetla snaha o udělání ne úplně pohodové ho eventu (viz závěr listingu) se snahou o co nejjednodušší zisk bodu...

A to je tvůj největší omyl - o žádný střet nejde. Jsou to 2 nezávislé záležitosti, které se nijak neovlivňují. Ty si pořádej nepohodové eventy a jiným zase nech, ať si logují podle nich správným způsobem a nech na jejich svědomí, zda někde byli nebo ne. Nesnaž se je buzerovat a dokazovat waypointy, trasy, fotky a další podobné nesmysly. Kdyby po mně někdo něco takového v této HŘE chtěl, tak by u mně skončil a zařadil bych si ho do patřičné škatulky. Máš nějaký komplex ze zaměstnání ze svého šéfa ? Nebo jaký je důvod tvého počínání ? Pořád to nedokážu pochopit.
  • 0

#100 golici

golici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2012 - 10:34

Když už nám tady Honzík udělal reklamu na náš Cykloevent Ondřejník -
http://www.geocachin...1b-1c801acb91dc

tak, bychom vás chtěli všechny oficiálně pozvat do Beskyd na tento krásný kopec, kde jsou geo-cyklo-ski okruhy obsahující několik desítek kešek...

Poznámka k eventu: dodržíme pravidla a logbook nebude. Takže si na webu může zalogovat účast kdo chce podle svého vědomí a svědomí...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama