Přejít na obsah


Fotka

Zánik turistických eventů


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
181 odpovědí na toto téma

#141 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 6:48

honzak83: a ty mas co za problem v osobnim zivote? Prenaset si svoje frustrace do hry. Zrovna vcera jsem byl s jednim kacerem na obede a shodli jsme se, ze ne novi kaceri budou zkazou geocachingu, ale zkazou jsou jiz nekteri stavajici. Vzdyt se proboha vzpamatuj, chces si tu hrat na fizla, kdyz ti dodaj dukazy, tak si meles stejne dal svou. Jak jsem napsal v jinem tematu, pouceni pro me je kuprikladu takove, ze i kdybych mohl, tak na zadny tebou event uz z principu nepujdu. Nejak nemam potrebu se schazet s fizlovskym magorem, co si mele svou a predevsim, dela jak kdyby bodu byl nejakej omezenej pocet nebo si je snad musel doplacet. Je naprosto evidentni, ze tam v uvedeny cas byli a stale nejsi schopen napsat, kde si byl teda ty. Porad si meles ohranou pisnicku jak kolovratek. Tak se k tomu laskave postav celem, rekni, zes tam proste nebyl, kde si mel byt, stahni ocas a ty body jim proboha prej. Podle me si ani neuvedomujes, co za "reklamu" si tady sam sobe delas.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#142 AliMosta

AliMosta

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 8:03

Mám pocit, že se tato diskuze zvrhává už jen na obyčejné lynčování autora zmiňovaného eventu. Ať už Honzak83 udělal chyby jaké udělal, byly předloženy i důkazy o ne zrovna "košer" postupu oněch třech účastníků. Myslím, že je na čase to tady opravdu zavřít ... Autor: jeden z pěti na eventu.
  • 0

#143 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 8:06

honzak83 napsal/a:

MA-FI-AN napsal/a:
takze ted budeme napadat jejich tracklog tim ze je vysadil vrtulnik tesne pod vrcholem?:-D

Chápu, že se musíš zastat svého přítele (MR), ale nejde o napadání logu, ale o jejich přístup - o bod nestojí (vyzval jsem je k zaslání tracklogu) a na druhé straně jej zašlou MR (takže o bod stojí a ještě jsou pomstychtiví). Ideální řešení bylo z jejich strany nejprve log write note s žádostí o uznání logu attend spolu s přiloženým důkazem, nikoli rovnou log attend obsahující fráze jako "jediní reální účastníci eventu" apod.


Nechceš si zabalit bágl a vyrazit na turistický přechod čehokoliv a vrátit se až po Velikonocích ? A hlavně si sebou neber nic, na čem Ti jde internet ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#144 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 8:31

Honzak: trasa byla doporučená, ne povinná. Proč by museli zrovna takto ? Jim vyhovovala lépe jiná, ať už z důvodu dopravy či jakéhokoli jiného, tak šli jinou. S tím, že dorazí do cíle eventu, kde se setkají s ostatními. To také splnili, na rozdíl od tebe a ostatních. Takže si právem logovali účast. Naopak ty a ostatní jste evidentně do tebou určeného cíle nedorazili, takže jak je možné, že jste si také logovali ? Je možné, že jsi zadal do listingu jiný waypoint, než jsi zamýšlel v terénu. Takže zkus doložit tracklog, ať se to vysvětlí. Být na místě oněch 3, co jediní cíl eventu dosáhli a marně na tebe čekali, očekával bych od tebe omluvu za to, že čekali marně. Naopak se dočkali pouze smazání logu. Jejich komentář k tomu chápu, na jejich místě bych byl asi skutečně sprostý (jdi se bodnout frajere není nic sprostého a je to jen mírná reakce, zasloužil bys mnohem ostřejší). A taky chápu, že už nemají chuť s tebou jakkoli komunikovat a řeší to přes RW. Udělal bych to samé. Měl by ses chytnout za nos, omluvit se jim a přestat ze sebe dělat šaška.
  • 0

#145 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 8:34

skabry1 napsal/a:

weri napsal/a:
Nevím, o který event jde a o jakého dobráka, který logovat event i bez účasti, ale řekl bych, že to bude vyjímka a se zánikem turistických eventů bych to tak černě neviděl.
Nedávno se v jednom rozhovoru Zeman zmínil, že podle statistiky je v populaci 30% blbců. Ber to tak, že jsi narazil na jednoho z nich a nenech se odradit od dalších turistických eventů. Stále tu je 70% normálních kačerů a pro ty to stojí pořádat ;)

PS: Mně se turistické eventy strašně líbí, hlavně ty víkendové u našich sousedů v Tatrách :)



Ahoj, myslím si, že když už teda někdo udělá horský event, měl by na sebe uvést i telefonní číslo a nej číslo horské služby. Pokud vznikne tato situce, nejde totiž nijak řešit a to je potom škoda. Rád bych poznal nové lidi z jiného kraje.... A taky si myslím, že patříme mezi oněch 70 procent kačerů, kteří na ten kopec vylezou a na nic se nevymlouvají. Nemáme to totiž za potřebí.....


Když jsem psal onen příspěvek se 70%, tak situace byla prezentována úplně jinak, než se jeví teď. Navíc nebyl odkaz na daný event.
Takže pokud si pochopil z mého příspěvku, že patříš ty a tví kamarádi, co se jen "nepotkali" s organizátorem, mezi 30%, tak to se omlouvám.
Příspěvek byl mířen proti těm, co si logují event, aniž by tam opravdu byli.

Ale když už tady máme takové pěkné flame téma, tak si dovolím malý poznatek z cca 150 navštívených eventů a desítek (spolu)organizovaných. Zápis v logbooku nic neznamená.
Navštívil jsem několik eventů, kde jsem se nezalogoval do logbooku a naopak jsem nechal na svém eventu na internetu zalogovat ty, kteří nebyli v logbooku.
A ptáte se proč? Protože je to jen hra a nemá cenu se kvuli tomu rozčilovat. Za log z eventu není rohlík levnější, tak co.

Co se týče zde probíraného eventu, tak se určitě všichni budoucí návštěvníci i pořadatelé turistických eventů poučili z chyb, aby se zdejší situace neopakovala.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#146 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 8:36

MedoMys: +1
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#147 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 9:14

honzak83 napsal/a:
Chápu, že se musíš zastat svého přítele (MR), ale nejde o napadání logu, ale o jejich přístup - o bod nestojí (vyzval jsem je k zaslání tracklogu) a na druhé straně jej zašlou MR (takže o bod stojí a ještě jsou pomstychtiví). Ideální řešení bylo z jejich strany nejprve log write note s žádostí o uznání logu attend spolu s přiloženým důkazem, nikoli rovnou log attend obsahující fráze jako "jediní reální účastníci eventu" apod.

Honzíku, tak všechno co jsi chtěl už jsi dostal. Snad už opravdu jsi schopný uznat, že si to nelogovali z obýváku a jediný problém je v tom, že jste se prostě jenom na vrcholu minuli. Podle jejich tracklogu byli ve stanovený čas na vrcholu, tak proč to ještě hrotit...??? Proto jsem jim jejich logy obnovil. To "jdi se bodnout" bylo opravdu nejhorší, co ve vzájemné diskuzi padlo a navíc se ti za to v paralelném vlákně richmond omluvil. Teď už je míček jenom na tvojí straně hřiště. Nazýváš je podvodníky, za což by asi taky byla na místě omluva, když už ti dali důkaz o opaku, i když myslím, že ji od tebe ti tři kačeři vlastně ani nečekají, natož aby se jí dočkali...
Každopádně z téhle debaty už nic plodného nevzejde, tak bych ti doporučil to zamknout a pro příště se poučit.
Pamatuj na hint, který jsi ke svému eventu dal: S úsmevem jde všechno líp...
  • 0

#148 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 9:24

Jo a ještě mě napadlo - dojeď v pátek večer k junetovi na event, můžeme si o tom promluvit z očí do očí, je to lepší než tohle tlachání na fórech.
  • 0

#149 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 9:34

MedoMys napsal/a:
Honzak: trasa byla doporučená, ne povinná. Proč by museli zrovna takto ? Jim vyhovovala lépe jiná, ať už z důvodu dopravy či jakéhokoli jiného, tak šli jinou. S tím, že dorazí do cíle eventu, kde se setkají s ostatními. To také splnili, na rozdíl od tebe a ostatních. Takže si právem logovali účast. Naopak ty a ostatní jste evidentně do tebou určeného cíle nedorazili, takže jak je možné, že jste si také logovali ? Je možné, že jsi zadal do listingu jiný waypoint, než jsi zamýšlel v terénu. Takže zkus doložit tracklog, ať se to vysvětlí.
Být na místě oněch 3, co jediní cíl eventu dosáhli a marně na tebe čekali, očekával bych od tebe omluvu za to, že čekali marně. Naopak se dočkali pouze smazání logu. Jejich komentář k tomu chápu, na jejich místě bych byl asi skutečně sprostý (jdi se bodnout frajere není nic sprostého a je to jen mírná reakce, zasloužil bys mnohem ostřejší). A taky chápu, že už nemají chuť s tebou jakkoli komunikovat a řeší to přes RW. Udělal bych to samé.
Měl by ses chytnout za nos, omluvit se jim a přestat ze sebe dělat šaška.


Já jim hned psal, že pokud mi zašlou prokazatelný důkaz (tracklog), tak jim log uznám, leč toto se nestalo. A tu tvou první větu, to snad nemyslíš vážně - takže např. náročnější eventy jako Geokopr, Beskydské kopečky, na Slovensku túlavé topánky si může s klidným svědomím zalogovat někdo, kdo se jakýmkoli způsobem dostal na zadané jedno místo konání eventu a vůbec nevadí, že např. místo 83 km (GeoKopr) šli jen 3 km? Můj event jsem zamýšlel udělat v tomto stylu, leč ukázalo se, že existují jedinci, kteří udělají cokoli pro bod (řeči o dopravní dostupnosti jsou zcela mimo, výchozí místo bylo pohodlně dostupné busem prakticky odkudkoli, max. by čekali půl hoďky na čas začátku)...
  • 0

#150 golici

golici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 9:38

Tak jsem se po dvou dnech mrknul co je nového v žumpě jménem gc.cz a nestačím se divit. Karty jsou na stole, všem je jasné jak to je, jen Honzíkovi ne. Honzíku ty seš sebevrah takovýmhle způsobem ze sebe dělat před celým keškařským národem debila... No klobouk dolů. Máš co jsi chtěl, track log máš. Tak už to uznej, že jsi prostě šlápl vedl. Bud chlap a ne brečící děcko na pískovišti... A když jsme u toho track logu, co kdyby jsi tady dal odkaz na stažení tvého tracklogu abychom ho mohli porovnat s tím od Richmoda... Ale jinak to tady opravdu radeji zavřit at ze sebe neuděláš ještě většího hňupa.
  • 0

#151 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 9:49

honzak83: smir se s tim, ze nekteri lide chodi pouze pro body (a to jeste v lepsim pripade, kdyz uz rovnou nefalsuji doma od stolu). Stejne tak ne vsichni lusti mysterky a potom je jdou i presto odlovit (finalky od kamaradu). Stejne jako dalsich x-tisic veci, ktere ti evidentne nedochazi. Nejhorsi na tom vsem je, ze chces byt papeztejsi nez papez a snazis se ze sebe delat geofizla a geosoudce v jednom. Proboha, uvedom si laskave, ze i kdyby tam nebyli, tak neokradli tebe o ten bod, ale sami sebe a PREDEVSIM - sami sebe o ten zazitek. Me prijde, ze se sam z tech bodu muzes doslova podelat.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#152 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 9:51

tak tohle vlakno uz neni ani k smichu zamkni to a zapomen
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#153 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 9:56

honzak83 napsal/a:
Já jim hned psal, že pokud mi zašlou prokazatelný důkaz (tracklog), tak jim log uznám, leč toto se nestalo.

Tak teď už se to stalo, takže uznáváš?

honzak83 napsal/a:
takže např. náročnější eventy jako Geokopr, Beskydské kopečky, na Slovensku túlavé topánky si může s klidným svědomím zalogovat někdo, kdo se jakýmkoli způsobem dostal na zadané jedno místo konání eventu a vůbec nevadí, že např. místo 83 km (GeoKopr) šli jen 3 km?

GC3G0MV - tulave galusky (od stejných autorů jako topánky, i když tam se autorství střídá:
"Podmienkou logovania eventu nie je dodržanie nami stanovených trás. Stačí ak sa ukážete so svojim bicyklom niekde na trase alebo ráno/večer na plánovanom ubytovaní."
GC3EDY4 - GeoKoPr 2012:
"Smyslem eventu je sahnout si dno vlastnich sil a pokud je to jen trochu mozne, tak tuto hranici prekonat. Nechceme stanovovat zadnou obecnou podminku, kterou budou vsichni plnit, proto to nechame na kazdem z Vas."

Už tu debatu fakt raději zavři...:(
  • 0

#154 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 9:57

honzak83 napsal/a:
Můj event jsem zamýšlel udělat v tomto stylu, leč ukázalo se, že existují jedinci, kteří udělají cokoli pro bod (řeči o dopravní dostupnosti jsou zcela mimo, výchozí místo bylo pohodlně dostupné busem prakticky odkudkoli, max. by čekali půl hoďky na čas začátku)...

To jsi ale asi málo zdůraznil, když dva ze tři předem avizovali, že jdou odjinud. Tos jim měl říct, pánové jsem veice potěšen vaším zájmem můj event, ale představoval jsem si to jako maraton a ne jako půlmaraton.
Možná by se pak předešlo mnohému nedorozumění.
Radil bych ti přestat to řešit tady. Setkej se s nějakým svým kamarádem, s někým na čí slova dáš v hospodě a tam to proberte.
Tady se dočkáš už jen nemístných otázek typu, "a kde jsi byl ty v uvedeném čase."
  • 0

#155 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 10:03

zlaty samanovo pivo v hospode :)- vi se kde to je a saman rozhodne pred zavirackou predcasne ze souradnic neodejde :D. nehlede na to, ze jsem se poslednich par let do logbooku nazapisoval a on po me zadny treklog nechtel ;).
  • 0

#156 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 10:07

Dain: treba misto treklogu budes priste predkladat uctenku za chlast. :D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#157 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 10:16

golici napsal/a:
Tak jsem se po dvou dnech mrknul co je nového v žumpě jménem gc.cz a nestačím se divit.

Karty jsou na stole, všem je jasné jak to je, jen Honzíkovi ne.

Honzíku ty seš sebevrah takovýmhle způsobem ze sebe dělat před celým keškařským národem debila... No klobouk dolů.

Máš co jsi chtěl, track log máš. Tak už to uznej, že jsi prostě šlápl vedl. Bud chlap a ne brečící děcko na pískovišti...

A když jsme u toho track logu, co kdyby jsi tady dal odkaz na stažení tvého tracklogu abychom ho mohli porovnat s tím od Richmoda...

Ale jinak to tady opravdu radeji zavřit at ze sebe neuděláš ještě většího hňupa.

Tak hňupa ze sebe nedělám já, ale oni 3 zmínění kačeři, na jedné straně napíší, že o bod nestojí, že to pro body nešli a na druhé straně místo mi coby ownerovi (vyzval jsem je k tomu opakovaně) zašlou důkaz o své návštěvě rubickovi alias MR. Pokud chceš vidět můj tracklog, je zde http://uloz.to/xN8Mi...e-ostravice-gpx
  • 0

#158 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 10:21

honzak83: schvalne si s tema hnupama rozjed anketu. A za me si rovnou dej carku u sebe sama. Co jsem tady tak cetl, tak je mi jasne, ze budes moc moc prekvapen, kdo vyhraje titul vrchni hnup ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#159 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 10:36

honzak83 napsal/a:
Pokud chceš vidět můj tracklog, je zde http://uloz.to/xN8Mi...e-ostravice-gpx


Jen zběžně jsem do toho koukl a nejsou tam časové údaje, jen souřadnice. Vzhledem k tomu, že se dohadujete i o časech, tak by informace o času byla zajímavá.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#160 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 10:43

Jen tak na okraj, rubick alias MR mi při schvalování onoho eventu tvrdil, že event s podmínkou nemůže být již od roku 2009, ovšem např. tento event http://www.geocachin...e6-7c9a18102877 schválil i s jasnou podmínkou? Nebo že by pravidla platila jen pro některé v závislosti na osobních sympatiích / antipatiích s příslušným retrívrem? Toto není namířeno proti ownerům onoho zmíněného eventu, ale proti libovůli retrívrů, z nichž někteří mají pocit, že když mají moc, mohou dělat co se jim zlíbí...Bohužel vše je o lidech, např. se Silesian reviewerem jsem neměl při publikaci svých kešek žáden problém, u MR jsou problémy pravidlem...Ono i jeho jednání v "kauze Těšinocká spirála" bylo více než neobvyklé a díky tomuto jednání se nemalý počet kačerů na tuto sérií chystá na jaře, až roztaje sníh...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama