Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Co vložit do Kešky pro FTF


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#1 kytrox

kytrox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2012 - 11:08

Ahoj potřebuju radu.Zakládám multinu,která má 3 stage Už to skoro mám hotový,jen nevím jestli dát do každé stage něco pro FTF aby si to na finálce složil nebo to dát až do finálky.Popřípadě mi poraďte co se tam tak dává pro mojí inspiraci.Mám vymyšleno několik nápadu,ale třeba díky Vám se to trochu změní.
  • 0

#2 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2012 - 11:15

Kytrox napsal/a:
Ahoj potřebuju radu.Zakládám multinu,která má 3 stage Už to skoro mám hotový,jen nevím jestli dát do každé stage něco pro FTF aby si to na finálce složil nebo to dát až do finálky.Popřípadě mi poraďte co se tam tak dává pro mojí inspiraci.Mám vymyšleno několik nápadu,ale třeba díky Vám se to trochu změní.


Jednou jsme urvali dřevěného kačera s medailí na krku.

A u jedné zimní keše byla placatka rumu :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#3 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2012 - 11:16

V podstate tam muzes dat cokoliv od hracek, pres "neco pro zahrati" az po geoveci.... Je to tudiz jen na tvoji fantazii :)
  • 0

#4 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2012 - 11:27

Když chceš něco dát, tak dej něco, co si určitě vezmou. Jednou jsem se setkal s beranicí. Tuším že si ji nevzal ani TTF lovec. Jinak tady ještě nebyly zmíněné obyčejné diplomy, s těmi jsem se taky párkrát setkal.
  • 0

#5 kytrox

kytrox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2012 - 11:29

moje multi keška bude inspirovaná skutečným přběhem z konce 2 světové války a mám v plánu tam dát dobovej vystřelenej patron,který mám už skoro zajištěný.
  • 0

#6 kytrox

kytrox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2012 - 11:32

byl by tam jen jeden pro FTF jinak i samozřejmě jiný věci.
  • 0

#7 LuLu017

LuLu017

    LuLu017

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)
  • LocationHostinné

Publikováno 01 květen 2012 - 11:50

Jak už se v několika vláknech psalo.. pro FTF lovce je největší dárek prázdnej logbook, kde si napíšou to svoje "FTF" ;)
  • 0

#8 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2012 - 12:37

Kytrox napsal/a:
Zakládám multinu,která má 3 stage.


Člověče, máš zatím 14 nálezů, z toho 14 tradiček a 0 multin. Nechtěl bys radši ještě chvilku sbírat zkušenosti, než se pustíš do zakládání?
  • 0
Vložený obrázek

#9 kytrox

kytrox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2012 - 13:07

bluetracer napsal/a:

Kytrox napsal/a:
Zakládám multinu,která má 3 stage.


Člověče, máš zatím 14 nálezů, z toho 14 tradiček a 0 multin. Nechtěl bys radši ještě chvilku sbírat zkušenosti, než se pustíš do zakládání?

To sice mám,ale zkušenosti taky.Máš pravdu,že založení keše je z praktickýho hlediska jiný než z teoretiskýho,ale láká mě to udělat zkrz to že to má pravdivý děj a princip této multiny je v tom,že mě žere jedna myšlenka a tou je,že informace které jsem sháněl 20 let jsou už k dispozici u mě doma.Plno lidí by chtělo znát pravdu,která je ve skutečnosti poloviční.Příprava této multiny mi zabrala zhruba 4 měsíce a postupně jí ještě vybrušuji.Proto tomu věnuji maximální pozornost aby to dalo děj a smysl tj třeba citace pamětníku,kteří se tý události zůčastnily + i dobový fotografie,které mám k dispozici.Nechci to tady rozvádět,ale myslím si že název kešky je na tento kraj více než název.
  • 0

#10 LuLu017

LuLu017

    LuLu017

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)
  • LocationHostinné

Publikováno 01 květen 2012 - 14:31

A proč by nemohl založit keš člověk s nálezem 10keší a míň? Musí být všechny keše 100% dokonalé? Není nejlepší ponaučení z vlastních chyb? Kdo tu založil první keše? Určitě člověk, co měl 150nalezených keší v zahraničí že? A kdo je založil tam? Podle mě je dobrý založit si keš i při malém počtu nálezů. Když keš bude mít mouchy, lidi mu to napíšou, příjde na to hned z počátku, než když tomu bude už pozdě (třeba udělá chybu u 5té založené keše a nebude o ní vědět). A dyť i tu první keš může postupně editovat ne? A když příjde na to, může ji přece vypnout ne? a založit lepší, tu správnou, poučený z chyb, které udělal u té první. Nebo tomu tak není?
  • 0

#11 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2012 - 14:41

Už delší dobu plánuji novou keš a pro FTF mám ve skříni neaktivovaný eventový coin.
  • 0

#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2012 - 14:43

Kytrox napsal/a:
... citace pamětníku,kteří se tý události zůčastnily + i dobový fotografie,...


Pozor aby listing nebyl až moc přefouknutý. Pěkná mrzutost, když si stáhnu keše místa, kam se chystám na výlet, pak si vyberu multinu, která má tak obsáhlý listing, že ho v navigaci nevidím celý, nejčastěji bez závěrečného vzorce...
  • 0

#13 kuliocko

kuliocko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2012 - 14:44

Murrayove: Ale nebylo by vhodne odlovit si alespon nejake jine multiny, aby videl, jak to zhruba ma vypadat? Pokud zalozi spatnou, tak se to sice casem dozvi a bude to moct opravit, ale do te doby tam prijde par kaceru, kteri budou zklamani... Jinak v kesich v mem okoli jsou obcas pametni karticky pro treba prvnich 20 nalezcu....
  • 0

Nokia 5800XM + Handy Geocaching AE -> Samsung Galaxy Nexus + C:Geo


#14 LuLu017

LuLu017

    LuLu017

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)
  • LocationHostinné

Publikováno 01 květen 2012 - 14:48

kuliocko: toť to otázka.. není lepší začít s jednodušší multi? jako je například tradiční a nebo když už, tak mysterka? jako je jasný, že když bude keš úplně zkažená, tak první kačeři asi nebudou 100% spokojeni... když se ale kouknou, že to je první ownerova keška, mohli by mít pochopení ne?
  • 0

#15 kuliocko

kuliocko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2012 - 14:51

Murrayove: Nevim no, podle me je lepsi tomu predejit tim, ze si odlovim o par kesi vic a ziskam lepsi predstavu o tom, jak to ma vypadat. A nebo taky pozadat nekoho zkusenejsiho o betatest.
  • 0

Nokia 5800XM + Handy Geocaching AE -> Samsung Galaxy Nexus + C:Geo


#16 LuLu017

LuLu017

    LuLu017

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)
  • LocationHostinné

Publikováno 01 květen 2012 - 14:54

Pokud ten starší nepříjde o tu radost z toho mít FTF... někteří si rádi dělají zářezy ;) Já taky vyčkávám a snažím se nabrat zkušenosti, než založím tu první... aby jak říkáš, neměli ti první kačeři špatnou náladu :( ale co, je hezky, hurá ven!
  • 0

#17 kytrox

kytrox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2012 - 18:05

Smrk napsal/a:

Kytrox napsal/a:
... citace pamětníku,kteří se tý události zůčastnily + i dobový fotografie,...


Pozor aby listing nebyl až moc přefouknutý. Pěkná mrzutost, když si stáhnu keše místa, kam se chystám na výlet, pak si vyberu multinu, která má tak obsáhlý listing, že ho v navigaci nevidím celý, nejčastěji bez závěrečného vzorce...

Listing je na www.geocaching.com dělaný malý plus krátká citace od pomětníka a přiložená dobová fotka. tam je i hlavolam,který dá smyls až po nalezení první keše nebo strýček google.V keších je ten listing na A4 kde jednu třetinu tvoří fotky a pak ten příběh jak v CZ tak AJ a bude buď zalisován do umělé hmoty nebo vložen do sáčku s uzavíratelným vrškem, tak aby se dal přehnout či srolovat.Jinak keše budou větší a s umístěním nemám problém tudíž neomezené možnosti.Samozřejmě rafinované schovky a nějaké bonus stage po cestě ke stage 2 a stage 3 tam jsou také.
  • 0

#18 lalos

lalos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2012 - 18:18

Hmm, to vypadá slibně ;-) Jinak já osobně jsem měl na FTF největší radost z neaktivovaného coinu nebo TB, ale je pravda, že to leze asi dost do peněz. Já jsem dával pro FTF takové ty malé flaštičky "pro zahřátí". Ale našel jsem třebas i poukázku na tři piva v blízké hospodě ;-)
  • 0

#19 kytrox

kytrox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2012 - 18:32

lalos napsal/a:
Hmm, to vypadá slibně ;-)
Jinak já osobně jsem měl na FTF největší radost z neaktivovaného coinu nebo TB, ale je pravda, že to leze asi dost do peněz. Já jsem dával pro FTF takové ty malé flaštičky "pro zahřátí". Ale našel jsem třebas i poukázku na tři piva v blízké hospodě ;-)

Díkes za to že se ti to líbí.Taky mi to dává zabrat.Je toho moc co obsahuje multina a nechci to rozvádět.Hlavolam i s listingem otestovalo 8 lidí a každy se trefil přesně a to je ten učel.Samozřejmě že jsem jim neprozradil komplet finálku jen sem po nich chtěl výsledek.Jediný kdo ví kde se asi tak finálka nachází je moje známá,která mi to překládala do AJ(mimochodem překládá filmy,serialy a dokumenty do TV třeba Minimax,National geographic,a další)Tudíž profi překlad :) a néé žádný google překladač :D.Ale i to stačí,pro někoho,ale když já mám tu možnost tak proč ne.Proto bych tam chtěl dát něco extra a pár nápadu už mám a jsi mezi nima i ty ;).
Zamlouvají se mi ty kartičky,které bych také nechal zalisovat ale prvně si snima trochu graficky pohraju.
  • 0

#20 lalos

lalos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2012 - 18:42

Líbí se mi, že si dáváš s keškou tolik práce. Někdo prostě hodí pár řádků do listingu, filmovku za okap a hotovo. Aby se mi keška líbila, měla by mě ideálně zároveň přivést na pěkné místo, zaujmout mě tématem (silným příběhem), mít propracovaný listing (foto, překlad...) a případně i originální schránku. Pak to je georáj. Každopádně ačkoliv věřím, že jseš ve "svém" tématu odborník, určitě bych ti taky doporučil betatest někoho zkušenějšího, co se krabiček týče. Pokud například budeš někde skládat nějaký hlavolam, už to nejspíše bude muset být mysterka a ne multina. Přeju ti hodně štěstí.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama