Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Co vložit do Kešky pro FTF


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#41 kytrox

kytrox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 7:41

dr.vota napsal/a:
Taky by se mělo počítat s tím, že FTFkař nebude jedna osoba, ale sejdou se tam třeba 2 nebo taky 5...jak se potom podělí o jeden předmět?
Ne, prostě pro FTF je největší odměna ten čistý logbook. Neznám nikoho, kdo by se štval na FTF kvůli nějakým "dárkům".
A jinak bych rozhodně doporučil získat víc zkušeností, a nastudovat si doporučení pro zakladatele třeba v geowiki.

dělám na tý kešce už přes 4 měsíce a prostudoval jsem ohledně toho snad vše,ale už se mi to nchce psát zase znovu.
  • 0

#42 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 7:49

Kytrox napsal/a:

dr.vota napsal/a:
Taky by se mělo počítat s tím, že FTFkař nebude jedna osoba, ale sejdou se tam třeba 2 nebo taky 5...jak se potom podělí o jeden předmět?
Ne, prostě pro FTF je největší odměna ten čistý logbook. Neznám nikoho, kdo by se štval na FTF kvůli nějakým "dárkům".
A jinak bych rozhodně doporučil získat víc zkušeností, a nastudovat si doporučení pro zakladatele třeba v geowiki.

dělám na tý kešce už přes 4 měsíce a prostudoval jsem ohledně toho snad vše,ale už se mi to nchce psát zase znovu.


Taky myslim ze uplacet FTFkare darkama je noseni drivi do lesa. Myslim ze se nemusis bat ze bez darku by neprisli :-) A jestli fakt ne, tak at nechodej a muze to FTF pockat na me. Ja se teda klidne v nouzi spokojim s tim ze najdu cistej notes, bez darku :-)))
  • 0

#43 kytrox

kytrox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 7:52

Smrk napsal/a:

Kytrox napsal/a:

Listing je na www.geocaching.com dělaný malý plus krátká citace od pomětníka a přiložená dobová fotka. tam je i hlavolam,který dá smyls až po nalezení první keše nebo strýček google


Tak to se tam v pohodě vejde, ale jestli je ten hlavolam k něčemu zapotřebí, tak kdo si tu fotku předem nevytiskne nebo nevyfotí a půjde tam jen tak proto, že keš našel v navigaci, tak tam tu fotku neuvidí. Leda že by lovil s telefonem.

Zapotřebí ten hlavolam je,protože dává poslední souřadnice k finálce a ten hlavolam je přispůsobenej ktomu,že stage 2 je časově omezená ,ale i s obyčejným mobilem nebo dalekohledem to jde vyZoomovat a kdo má dobrý oči tak i bez toho všeho... sám sem si to otestoval.Ten hlavolam se dá i bez stage 2 doknčit,ale zase neuvidí co je v kešce ve Stage 2,kde je většina hlavního příběhu pospána.Ale co jsem koukal tak i jiný multiny jsou na časově omezených místech s hlavolamem na hlavním listingu na GC.Com.
  • 0

#44 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 7:56

kapsa napsal/a:
Ja daval do svych wherigo pro FTF jako odmenu neaktivane geocoiny ale uz davat nebudu, protoze uz i FTF-kari si chodi jen pro finalku a klidne si ten coin vezmou .... :(


Tomu nerozumím. Jak jdou na wherigu jen pro finálku? Jako že neprojdou celou trasu? Asi jsem nějak informačně nedotčený, ale to jde?
  • 0

#45 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 8:05

Kytroxi, nenech se znechutit a odradit. Staří mazáci tu rádi poučují nováčka, někdy se mezi radily přidá i zelenáč, který by s těmi mazáky rád popíjel u jednoho stolu. To, že na kešce děláš přes 4 měsíce, ještě nemusí být zárukou úspěchu, rozhodně to však je známka toho, že to chceš mít co nejlepší a děláš pro to vše, co je ve tvých silách. Nemusíš se nikomu zpovídat, kolik jsi toho odkud nastudoval. Udělej kešku, jak nejlíp si představuješ, nech si ji otestovat u kamarádů nebo jiných kačerů a pak vyjdi s kůží na trh. Nic horšího, než se ti nepovede a budeš ztrhán v lozích, se stát nemůže. A co se týká hlavního tématu - dárků pro FTF. Jsou lidi různí a každého potěší něco jiného. Nikdy nemůžeš vědět, kdo přesně a v jakém počtu ti na to FTF přijde. Tady je pak nejjednodušší se řídit vlastním pocitem: dej tam to, co bys ty sám rád našel, co by tobě samotnému udělalo radost. A pak už to nech osudu. I když pár "univerzálních" tipů existuje, už tu taky byly zmíněny: neaktivovaný coin, pamětní kartička nebo diplom, speciální série CWG nebo placky (pro prvních x nálezců), tématicky zaměřené dárky. Možná bych to navrhnul i tak, že bych pro xTF dal do keše pamětní kartičku a pak několik drobných dárků nepodléhajících výměně pro první nálezce (takové je ale lepší dát do samostatných obalů a výrazně označit, že nepodléhají výměně). Hodně zdaru a sil do realizace!
  • 0

#46 kytrox

kytrox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 8:11

Modrak napsal/a:

Kytrox napsal/a:

dr.vota napsal/a:
Taky by se mělo počítat s tím, že FTFkař nebude jedna osoba, ale sejdou se tam třeba 2 nebo taky 5...jak se potom podělí o jeden předmět?
Ne, prostě pro FTF je největší odměna ten čistý logbook. Neznám nikoho, kdo by se štval na FTF kvůli nějakým "dárkům".
A jinak bych rozhodně doporučil získat víc zkušeností, a nastudovat si doporučení pro zakladatele třeba v geowiki.

dělám na tý kešce už přes 4 měsíce a prostudoval jsem ohledně toho snad vše,ale už se mi to nchce psát zase znovu.


Taky myslim ze uplacet FTFkare darkama je noseni drivi do lesa. Myslim ze se nemusis bat ze bez darku by neprisli :-) A jestli fakt ne, tak at nechodej a muze to FTF pockat na me. Ja se teda klidne v nouzi spokojim s tim ze najdu cistej notes, bez darku :-)))


Klidně s tím na tebe počkám,ale nech tam ferrari :D ale ne kinder.Ne Vážně já je taky nechci uplácet,ale to téma toho příběhu je fakt silný a hodila by se nějaká trofej... Kdybych mohl napsat děj tý kešky,tak to sem prdnu a raďte,ale takhle je to těžký to sem psát v utajení a vy netušíte oč jde.Nejsem zastáncem toho že tam dám movitou věc,někdy stačí fakt málo a je orgasmus jak já říkám.;) proto jsem si sehnal dárek v tématické podobě a stálo mě to jen to,že jsem musel pro to dolu ke dveřím.Čistej(prázdnej) Loobok taky bude stylovej,teda snad jestli to stihnu udělat,ale měl bych.Po přečtení a nalezení pár kešek jsem taky usoudil,že podle velikosti keše se postupem času s toho stane sbírka odpadů,ale to je to riziko,která každá větší keška podstupuje.Jo a mimochodem jsu už asi 5tý kdo chce FTF.. to bude drahý :D
  • 0

#47 kytrox

kytrox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 8:27

mh.mail napsal/a:
Kytroxi, nenech se znechutit a odradit. Staří mazáci tu rádi poučují nováčka, někdy se mezi radily přidá i zelenáč, který by s těmi mazáky rád popíjel u jednoho stolu. To, že na kešce děláš přes 4 měsíce, ještě nemusí být zárukou úspěchu, rozhodně to však je známka toho, že to chceš mít co nejlepší a děláš pro to vše, co je ve tvých silách. Nemusíš se nikomu zpovídat, kolik jsi toho odkud nastudoval. Udělej kešku, jak nejlíp si představuješ, nech si ji otestovat u kamarádů nebo jiných kačerů a pak vyjdi s kůží na trh. Nic horšího, než se ti nepovede a budeš ztrhán v lozích, se stát nemůže.

A co se týká hlavního tématu - dárků pro FTF. Jsou lidi různí a každého potěší něco jiného. Nikdy nemůžeš vědět, kdo přesně a v jakém počtu ti na to FTF přijde. Tady je pak nejjednodušší se řídit vlastním pocitem: dej tam to, co bys ty sám rád našel, co by tobě samotnému udělalo radost. A pak už to nech osudu.
I když pár "univerzálních" tipů existuje, už tu taky byly zmíněny: neaktivovaný coin, pamětní kartička nebo diplom, speciální série CWG nebo placky (pro prvních x nálezců), tématicky zaměřené dárky.
Možná bych to navrhnul i tak, že bych pro xTF dal do keše pamětní kartičku a pak několik drobných dárků nepodléhajících výměně pro první nálezce (takové je ale lepší dát do samostatných obalů a výrazně označit, že nepodléhají výměně).

Hodně zdaru a sil do realizace!


100% Sdílím tvojí citaci... líp bych to nenapsal.Ano jsem nováček s málo nalezenýma keškama,ale infomace o geocachingu pasivně sbírám asi už 5 let nebyl čas se tomu věnovat aktivně.Doporučil jsem ho i několika lidem a už v tom jedou taky a jeden mi i poděkoval že si zlepšil kondičku.:)
  • 0

#48 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 8:52

Dřív jsem dával neaktivované geocoiny, pamětní kartičky a různé suvenýry. Nechal jsem toho. Z pohledu zakladatele i svátečního FTF lovce jsem dospěl k názoru, že je to úplně zbytečné. Při FTF jde o to být první. Téma keše, obsah nebo provedení jsou až hodně daleko vzadu. Často jsem se setkal s tím, že FTF lovci si ve své euforii vůbec nevšimli, že tam nějaké dárečky jsou. A často FTF log končí slovy "budu se sem muset podívat ještě jednou za světla / až budu mít víc času / až... abych zjistil proč tady ta keš vlastně je". Jeden zvyk jsem si zachoval od svých začátků: S každou novou nebo nově obnovenou keší vypouštím do světa nový geocoin. Z toho mají radost FTF lovci a spousta dalších lidí po nich. Přeju hodně radosti z nové keše - a taky to, ať se vyhneš chybám pramenícím z tvé nezkušenosti hledače i zakladatele. Žádné teoretické přípravy, rady a betatesty nenahradí praxi z terénu. Jen ta ti dá to, co jinde nenajdeš: Poučení z keší špatných a inspirace kešemi dobrými.
  • 0

#49 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 9:08

kulhal napsal/a:
Dřív jsem dával neaktivované geocoiny, pamětní kartičky a různé suvenýry. Nechal jsem toho. Z pohledu zakladatele i svátečního FTF lovce jsem dospěl k názoru, že je to úplně zbytečné. Při FTF jde o to být první. Téma keše, obsah nebo provedení jsou až hodně daleko vzadu. Často jsem se setkal s tím, že FTF lovci si ve své euforii vůbec nevšimli, že tam nějaké dárečky jsou. A často FTF log končí slovy "budu se sem muset podívat ještě jednou za světla / až budu mít víc času / až... abych zjistil proč tady ta keš vlastně je".


Souhlas, zkusila jsem dát dárky, ale FTF lovci si jich v lovecké euforii vůbec nevšimli ačkoliv byly popsané, asi je docela zbytečné to řešit. :-)

Jinak já jednou našla fakt supr odměnu pro FTF lovce. V keši byl zabalený placatý předmět, popsaný jako dárek. Po jeho rozbalení se ukázal coin. K našemu překvapení však aktivovaný a patřil někomu úplně jinému než ownerovi. Byl to prostě normálný cestovatel, který se nedobrovolně stal jakýmsi "dárkem", no prostě síla. :-) Jo ještě jedna věc, byli jsme tam dva tak jsme si ho holt museli přepůlit flexou. :D
  • 0

#50 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 9:19

Po honu na FTF má být na konci vedle krabičky i její vlastník s thermoskami kávy a grogu. Slyšel jsem, že to tak provedl Dawwid v Prokopáči…
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#51 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 9:21

Smrk napsal/a:

kapsa napsal/a:Ja daval do svych wherigo pro FTF jako odmenu neaktivane geocoiny ale uz davat nebudu, protoze uz i FTF-kari si chodi jen pro finalku a klidne si ten coin vezmou .... :(

Tomu nerozumím. Jak jdou na wherigu jen pro finálku? Jako že neprojdou celou trasu? Asi jsem nějak informačně nedotčený, ale to jde?

Bohuzel to jde - jsou vychcanci, co dokazou cartridge "rozlouskout" a i na FTF si dojdou jen pro finalku. :(
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#52 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 10:02

Kytrox napsal/a:
...Ano jsem nováček s málo nalezenýma keškama,ale infomace o geocachingu pasivně sbírám asi už 5 let nebyl čas se tomu věnovat aktivně....

Už desítky let sbírám pasivně informace o medicíně (Nemocnice na kraji města, Pohotovost, Doktor House...), myslím, že už jsem perfektní diagnostik, operatér a záchranář.
Taky už desítky let sbírám pasivně informace o konstrukci pohonu kosmických lodí s nadsvětelnou rychlostí (Duna, Star Wars, Startrek...). Můj motor bude mít warp 11-13, minimálně.
Jenom jsem zatím neměl čas se tomu věnovat aktivně.
Omlouvám se, ale fakt jsem to musel napsat, to se prostě nedá B)

Nezapomeň, až budeš mít tu keše hotovou, sem dát odkaz. Rád se na ni podívám. A to myslím zcela vážně.
  • 0

#53 elduno

elduno

    El Důňo

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 10:09

[quote]dr.vota napsal/a:
[quote]
Už desítky let sbírám pasivně informace o medicíně (Nemocnice na kraji města, Pohotovost, Doktor House...), myslím, že už jsem perfektní diagnostik, operatér a záchranář.
Taky už desítky let sbírám pasivně informace o konstrukci pohonu kosmických lodí s nadsvětelnou rychlostí (Duna, Star Wars, Startrek...). Můj motor bude mít warp 11-13, minimálně.
Jenom jsem zatím neměl čas se tomu věnovat aktivně.
Omlouvám se, ale fakt jsem to musel napsat, to se prostě nedá B)

Nezapomeň, až budeš mít tu keše hotovou, sem dát odkaz. Rád se na ni podívám. A to myslím zcela vážně.[/quote]

+1 :-D
  • 0

#54 LuLu017

LuLu017

    LuLu017

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)
  • LocationHostinné

Publikováno 02 květen 2012 - 10:10

dr.vota napsal/a:

Kytrox napsal/a:
...Ano jsem nováček s málo nalezenýma keškama,ale infomace o geocachingu pasivně sbírám asi už 5 let nebyl čas se tomu věnovat aktivně....

Už desítky let sbírám pasivně informace o medicíně (Nemocnice na kraji města, Pohotovost, Doktor House...), myslím, že už jsem perfektní diagnostik, operatér a záchranář.
Taky už desítky let sbírám pasivně informace o konstrukci pohonu kosmických lodí s nadsvětelnou rychlostí (Duna, Star Wars, Startrek...). Můj motor bude mít warp 11-13, minimálně.
Jenom jsem zatím neměl čas se tomu věnovat aktivně.
Omlouvám se, ale fakt jsem to musel napsat, to se prostě nedá B)

Nezapomeň, až budeš mít tu keše hotovou, sem dát odkaz. Rád se na ni podívám. A to myslím zcela vážně.



myslíš tedy, že když pasivně sbírám informace o hvězdné bráně, jsem schopen cestovat na jiné planety a navazovat vztahy s jinými civilizacemi?? :)
  • 0

#55 kytrox

kytrox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 10:11

dr.vota napsal/a:

Kytrox napsal/a:
...Ano jsem nováček s málo nalezenýma keškama,ale infomace o geocachingu pasivně sbírám asi už 5 let nebyl čas se tomu věnovat aktivně....

Už desítky let sbírám pasivně informace o medicíně (Nemocnice na kraji města, Pohotovost, Doktor House...), myslím, že už jsem perfektní diagnostik, operatér a záchranář.
Taky už desítky let sbírám pasivně informace o konstrukci pohonu kosmických lodí s nadsvětelnou rychlostí (Duna, Star Wars, Startrek...). Můj motor bude mít warp 11-13, minimálně.
Jenom jsem zatím neměl čas se tomu věnovat aktivně.
Omlouvám se, ale fakt jsem to musel napsat, to se prostě nedá B)

Nezapomeň, až budeš mít tu keše hotovou, sem dát odkaz. Rád se na ni podívám. A to myslím zcela vážně.

Klidně a budu rád,ale ty zkušenosti co píšeš ty v uvozovkách jsou smyšlený,ale geocaching ne.:D
  • 0

#56 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 10:14

dr.vota napsal/a:

vtipný to je, to jo, taky mě to pobavilo, ale jako přirovnání to dost kulhá. GC není SF.
  • 0

#57 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 10:43

Rád si počtu v pěkném, poučném listingu a nebo vyluštím pěknou multi/ mystery keš. Ale listing je jen "půl" keše. Co je mi platné , když dozvím zajímavé informace, případně si užívám luštění, je náročné a i celkem zábavné a pak mě stage a nebo finále dovede na nic neříkající místo, v horším případě skoro na skládku. Zrovna nedávno jsem po měsici vyluštil pětkovou multimystery keš a finále mě totálně zklamalo, naprosto bez souvislosti k jinak výbornému listingu. Zklamaní byli i všichni předchozí nálezci. Přičemž listing je fakt dobrý a poučný. Ale abych psal i k dotazu. Dávat dárky pro FTF lovce asi nemá smyl. Pro řadu z nich je dárek čistý logbook :-) Jinak já zatím našel FTF kartičku a FTF CWG.
  • 0

#58 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 11:04

Smogeo napsal/a:
dr.vota: ale z toho vyplývá něco jinýho než jsi zřejmě chtěl naznačit - totiž že pasivním očumováním cizích kešek se nic nenaučí. A že praxi potřebnou k založení dobrý kešky získá právě jen zakládáním kešek.
...

Ne, obojím a nedílným způsobem...
A taky, že články, logy nebo příspěvky tady na fóru ("pasivní sběr informací") mají většinou k realitě asi tak blízko, jako ty SF nebo jiné seriály.
  • 0

#59 kytrox

kytrox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2012 - 19:30

Smogeo napsal/a:

dr.vota napsal/a:...A taky, že články, logy nebo příspěvky tady na fóru ("pasivní sběr informací") mají většinou k realitě asi tak blízko, jako ty SF nebo jiné seriály.

Tedy Geowiki, vyjádření revíwrů, historky lovců a konečně i tvůj poslední příspěvek jsou jen bludy :)

Jako občas tu nějakej troll plácne že existuje pravidlo, podle kterýho za každých 100 odlovených musíš zaplatit jednou založenou, nebo že na založení letterboxu musíš aspoň jeden letterbox odlovit, ale jinak si myslím že tady se kačerovi dostane dobrých informací.
e.g.:Nebejt diskuzí na netu, tak směňuju CWG za GC zcela bezelstně, jelikož v reálu v papírovým logbooku vídám psaný In:GC Out:CWG. Takhle mám aspoň výčitky :)

Já teda Kytroxovi věřím, že zvládne udělat po všech stránkách dobrou kešku, byť jen s teoretickou přípravou a teoretickými radami od lidí tady.

Díkes za plus,kdybych věděl že na tu kešku nemám,tak na to kašlu a je fakt,že jsem se rozhodoval dlouho.Jen shánění historických informací mi dalo zabrat.Něco jsem i věděl,ale pravda byla odlišná z vyprávění lišilo se to pouze v detailech a to je právě to co sem chtěl vědět a čím víc člověk o tom ví tím je to lepší a má více možností.Jedinej důvod je ten že tu kešku zakládám podle skutečný události z konce 2 světový války a né jen nějakou sochu a její popis...Tohle je příběh od začátku až do konce.
Zaměřil a zkontroloval jsem dnes po třetí souřadnice..čekal jsem na déšť... protože souřadnice se o trošku liší než za slunce ,ale to tu asi každej ví.
  • 0

#60 kytrox

kytrox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2012 - 12:44

Pro všechny,kteří mi poradily,je zde multina,která už je na světě.
Ještě jednou díky.
http://coord.info/GC3J439
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama