Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#3381 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 21:20

Nemám ani jedno. Vůbec, natož v autě. Snažím se mít aspoň tužku.


  • 1

#3382 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 21:35

Ten kládací žebřík má jen jednu výhodu, dá se dát do kufru normálního auta. Jinak je těžkej jako kráva. Neumím si představit nést ho třeba půl kilometru. :-)

cha...skoro tři kilometry...a pak zpátky...ale střídali jsme se 4


  • 0

#3383 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 21:38

Hlavně že se povedlo. :)

 

A co se žebříku týče, viděl jsem u kolegy kačera moc hezký teleskopický žebřík z hliníku, šel vysunout určitě aspoň do 5 m a složený měl do 1 m. Možná někdo dá tip. Těžké to nebylo a něco by s tím ujít šlo. :)

 

Mám https://zebriky.heur...1-ga-tz12-3_8m/, hodí se pro domácí použití a občas se projede autem. Dívám se, že už dělají větší variantu (https://zebriky.heureka.cz/g21-ga-tz16-5m/), ale 20kg je dost, už těch 15 mi přijde dost. Potřeboval jsem na doma štafle a spojil to s možností příležitostně sbalit do auta. Samozřejmě "rovná" varianta v odkazu od quellena je lehčí a levnější.

 

Nejdál jsem s ním šel +-1km k https://www.geocachi...-josephs-tunnel a dá se to v pohodě unést na rameni, na běhání celý den to samozřejmě není.


  • 0

#3384 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 21:52

Chvíli mne trvalo, než mne došlo na co máš tu židli v autě, když tam přece jsou normální sedačky. Ach jo někdy si člověk musí přešlapnout aby si nestál na dlouhým vedení :(. Jinak skládací žebřík, kleště na tyčí na sběr odpadků (ideální na dopravní značky) a biltema tyč je povinná výbava auta geocachera :).

No jasně, když si to po sobě přečtu a nepřečtu si to nad tím, na co "odpovídám", tak je to vcelku úsměvné.

Sedačky v autě mám klasické  :) , židle byla pro lezení na strom, který byl jinak pro mě nedosažitelný. Žebříčky ani schůdečky doma nemáme, nám právě stačí "jen" ty židle, jsme žirafí všichni :) . Keš byla velmi zajímavá, nebyla to "nějaká obyč 4*", proto ta židle, jinak bych se na to vyprdla  :) .

Obyč 4* na které nevylezu nechávám v klidu neodlovené


  • 0

#3385 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2020 - 7:32

Ohledně té židle v autě se mi vybavila historka z jednoho výletu s Univerzitou 3. věku do dílen firmy CLV LOM na pardubickém letišti. V hangáru tam stál vrtulník Mi-171, který procházel generální revizí a byl vevnitř zcela odstrojený. V podstatě jen holé stěny, zbavené i obložení. Samozřejmě chybělo kompletní vybavení kokpitu včetně sedaček. A některý z mechaniků tam měl postavenou klasickou dřevěnou trojnožku, aby měl na čem sedět. A když to uviděly dámy z naší skupiny, tak se ozvalo: Já bych s tím lítat nemohla. Já bych se na tý sedačce neudržela.

Já zrovna fotil interiér zhora průlezem a měl co dělat abych smíchy nespadl dolů do kabiny. Myslím, že ona dáma dodnes žije s představou, že dřevěná trojnožka patří do standardního vybavení kokpitu vrtulníku Mi-171. A tak si živě představuju, jak má žirafka místo sedačky řidiče židli.  :D  :D  :D


  • 2

#3386 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2020 - 8:39

Ja osobne mam uz nejakej patek zalusk na tuhle. ta potesi kazdeho kacera :) a z terenu ji tezko odnest. :)

 

 

https://www.armyshop...ety-acr-295-cm/

 

Vzhledem k Tvemu nicku by to bylo hodne stylove :-).


  • 2

#3387 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2020 - 8:54

Štokrle ve vrtulníku mi připomenulo situaci, kdy jsem vyklízel chalupu a na odvoz šrotu objednal opravdu spolehlivého pána ze sousední vsi. Měl pro tento účel upravený původně osobní automobil (každou chvíli jiný - tento znalci jistě poznají). On jako řidič tedy sedadlo měl (co na tom, že jen volně položené na starém disku). Ale spolujezdec seděl na staré troubě, co jsem vyhodil. Druhý pomocník už místo ve voze neměl a seděl venku tak, jak je to na posledním snímku. Úpravou na nákladní provedení přišel vůz o nádrž. Byla nahrazena plastovou nádobou s hadičkou. Nádoba (kanystřík od nějakého přípravku) volně stála na podlaze pod palubní deskou mezi nohami řidiče a spolujezdce. Po naložení starých krámů si pan řidič zapálil cigáro a velmi svižně odfrčeli.

 

 Odvoz šrotu 1.jpg Odvoz šrotu 2.jpg Odvoz šrotu 3.jpg


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 05 červen 2020 - 12:11

  • 5

#3388 vojtisekp

vojtisekp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2020 - 8:56

Jsme už úplně mimo téma, ale podstatné zodpovězeno, tak nevadí plkat..

Štokrle ve vrtulníku mi připomenulo situaci, kdy jsem vyklízel chalupu a na odvoz šrotu objednal opravdu spolehlivého pána ze sousední vsi. Měl pro tento účel upravený původně osobní automobil (každou chvíli jiný - tento znalci jistě poznají). On jako řidič tedy sedadlo měl (co na tom, že jen volně položené na starém disku). Ale spolujezdec seděl na staré troubě, co jsem vyhodil. Druhý pomocník už místo ve voze neměl a seděl venku tak, jak je to na posledním snímku. Úpravou na nákladní provedení přišel vůz o nádrž. Byla nahrazena plastovou nádobou s hadičkou. Nádoba (kanystřík od nějakého přípravku) volně stála na podlaze pod palubní deskou mezi nohami řidiče a spolujezdce. Po naložení starých krámů si pan řidič zapálil cigáro a velmi svižně odfrčeli.

 

No a teď sem zkusím nějak dostat obrázky, to jsem ještě nedělal ;) attachicon.gifOdvoz šrotu 1.jpgattachicon.gifOdvoz šrotu 2.jpgattachicon.gifOdvoz šrotu 3.jpg

 

Tak to je dobrý......


  • 0

#3389 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2020 - 9:04

A co se žebříku týče, viděl jsem u kolegy kačera moc hezký teleskopický žebřík z hliníku, šel vysunout určitě aspoň do 5 m a složený měl do 1 m. Možná někdo dá tip. Těžké to nebylo a něco by s tím ujít šlo. :)

 

Dala jsem si ho k narozkám. Dostala jsem na něj tip jako na nejlevnější v této délce na trhu.

https://www.rono.cz/...ebrik-rono-5-0m

Pokřtili jsme ho hned za pár dní. Půl kiláku se unést dá, a když na to má ženská nosiče, tak tuplem. :-D


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 04 červen 2020 - 9:05

  • 2

#3390 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2020 - 10:33

ru šedesátsedm: A jak je ten žebřík tuhý, když vylezeš až nahoru? Mám asi třímetrový, a když není opřený o rovnou zeď, tak se kroutí jako žížala. A to není moc příjemný.

Vzhůru nohama se mi vejde do batohu nebo se dá přidělat na batoh zvenku, a pak s ním lze chodit neomezené vzdálenosti, i když to není úplně pohodlné zavazadlo.


  • 0

#3391 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2020 - 10:41

Chvíli mne trvalo, než mne došlo na co máš tu židli v autě, když tam přece jsou normální sedačky. Ach jo někdy si člověk musí přešlapnout aby si nestál na dlouhým vedení :(. Jinak skládací žebřík, kleště na tyčí na sběr odpadků (ideální na dopravní značky) a biltema tyč je povinná výbava auta geocachera :).


No ale jen toho co se premistuje autem, na celodennaku si nedokazu predstavit s sebou nosit skladaci zebrik. Ani zidli :) (zdravim Zirafku). Parkrat uz mi takhle pomohlo chudinka kolo. S kolobezkou to nejde :)
  • 0

#3392 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2020 - 10:52

ru šedesátsedm: A jak je ten žebřík tuhý, když vylezeš až nahoru? Mám asi třímetrový, a když není opřený o rovnou zeď, tak se kroutí jako žížala. A to není moc příjemný.

Vzhůru nohama se mi vejde do batohu nebo se dá přidělat na batoh zvenku, a pak s ním lze chodit neomezené vzdálenosti, i když to není úplně pohodlné zavazadlo.

Mám i kratší, G21 GA-TZ9 2,6M, a je trochu jiný. Má blíž příčky k sobě a celkově je odlehčenější. Tenhle má i ty opěrný nohy tlustší. Ale na batoh teda nepřipneš asi ani jeden. :-)

 

Kdyby někdo náhodou chtěl ten 2,6 m, 14 měsíců od koupi, trochu opoužívaný, a taky hlavně vožený v autě, tak se můžem domluvit na ceně interkou, nafoceno mám, akorát jsem ho ještě nestihla hodit do inzerátu. Nedávno jsem zdědila i domácí schůdky docela vysoký, tak si teď připadám jak žebříková královna. :-)


  • 0

#3393 modry adept & Peggy

modry adept & Peggy

    Modry adept & Peggy

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2020 - 11:57

cha...skoro tři kilometry...a pak zpátky...ale střídali jsme se 4

https://s3.amazonaws...9fbaf0b7b_l.jpg


  • 1

#3394 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2020 - 12:20

Na cache jezdím na kole, takže s sebou žebřík netahám. Jednou jsem narazil na cache na skále v místech, kam jsem si už netroufnul bez jištění (možná bych to dal, ale přistávací plocha v případě neúspěchu se mi vůbec nelíbila) a když jsem od cache šel ke kolu, tak jsem asi 300m daleko objevil posed, ze kterého jsem se pokusil vypůjčit žebřík. Měli ho přibitý :D


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#3395 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2020 - 13:22

Zkoušela jsem vozit žebřík na kole na nosiči a jde to dobře, jen se musí vymyslet pořádně pevné uvázání. Když si čtu, co jsem teď napsala, tak vidím, jaké blbosti člověk kvůli keším provozuje :rolleyes:.


  • 0

#3396 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2020 - 13:56

1c70d689-a49f-43de-a394-180b4d67da7d.jpg


  • 1

#3397 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2020 - 16:41

Jsme už úplně mimo téma, ale podstatné zodpovězeno, tak nevadí plkat..

Štokrle ve vrtulníku mi připomenulo situaci, kdy jsem vyklízel chalupu a na odvoz šrotu objednal opravdu spolehlivého pána ze sousední vsi. Měl pro tento účel upravený původně osobní automobil (každou chvíli jiný - tento znalci jistě poznají). On jako řidič tedy sedadlo měl (co na tom, že jen volně položené na starém disku). Ale spolujezdec seděl na staré troubě, co jsem vyhodil. Druhý pomocník už místo ve voze neměl a seděl venku tak, jak je to na posledním snímku. Úpravou na nákladní provedení přišel vůz o nádrž. Byla nahrazena plastovou nádobou s hadičkou. Nádoba (kanystřík od nějakého přípravku) volně stála na podlaze pod palubní deskou mezi nohami řidiče a spolujezdce. Po naložení starých krámů si pan řidič zapálil cigáro a velmi svižně odfrčeli.

 

No a teď sem zkusím nějak dostat obrázky, to jsem ještě nedělal ;) attachicon.gifOdvoz šrotu 1.jpgattachicon.gifOdvoz šrotu 2.jpgattachicon.gifOdvoz šrotu 3.jpg

a pokud neodletěli, jezdí s tím dodnes :)


  • 1

#3398 jilovak

jilovak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2020 - 16:50

1c70d689-a49f-43de-a394-180b4d67da7d.jpg

Už se těším až budu starší tak si koupím žebřík a budu s ním běhat po lese  "potom sem dám foto :)))"


  • 0

#3399 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2020 - 21:35

a pokud neodletěli, jezdí s tím dodnes :)

Ne, pán už není mezi námi. A kupodivu se nezabil v autě (nebo něčem, co autem bývalo). A že jich pak ještě pár podobných vystřídal...


  • 0

#3400 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2020 - 5:44

Jak je vidět, při dostatku známostí projde technickou kontrolou každé auto.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama