Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#3461 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2020 - 11:06

Přestal hrát? Nebo tvořit?
Je otrávený nebo potřeboval čas pro rodinu/práci?

Možná jsem naivní, ale stále si myslím, že většina lidí je slušných. Jasně, druhá skupina je víc vidět, ale stoji za to kvůli nim zahazovat tolik hodin práce?

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 19 červenec 2020 - 11:07

  • 5

#3462 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2020 - 13:13

pro zvědavku: Vidím, jakou máš radost ze svých labek, upřímě kdo by neměl. Teď si představ, že místo několika hodin práce tomu věnuješ skoro půl roku práce - čistého času třeba 400 hodin a k tomu jsi najezdila 500 kiláků a nachodila třeba 60 kiláků, ale stále stejnou cestou, neb ladíš svou kešuli (LAB) prostě na maximum. Pak přijde publikace, pár pěkných (mnohdy moc pěkných) logů a pak nevyhnutelně první finálkář. Po čase, většinou krátkém, se na webu objeví odpovědi na všechny tvé otázky, všechny souřadnice včetně finálky. A čas od času ti přijde na email arogantní noticka, jako třeba "no to sis pomohla tou změnou otázek". Věřím, že i pak si zachováš svůj nadhled a optimizmus. Tato modelová situace nenastala přesně jak ji píšu, ale je spojením třech paralelně existujících keší. 


  • 0

#3463 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2020 - 13:33

Pár procent hajzlíků kazí hru všem ostatním.
  • 3

#3464 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2020 - 17:13

Když tak koukám na logy na nějakých mysterkách, multinách a čím dál víc i na wigách, připadá mi to, že jsou to obyčejné tradičky. Logy Díky, odloveno s... cestou kolem... Fajn keš...
A nejvíc takových logů mají ti, kdo loví chvíli. Připadá mi, že obtiznost berou podle toho, jak obtížné je sehnat souřadnice finálky.
  • 1

#3465 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2020 - 17:15

Pár procent hajzlíků kazí hru všem ostatním.


Všem ne. Kazí jo ownerům těch keší. Mě jsou u zadele
  • 2

#3466 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2020 - 18:09

Owneři se naštvou a zaarchivují své skvosty. Nebo už je tolik nebaví dělat hezké kešky. A pak zprostředkovaně finálkaři kazí hru všem. Jestli lovíš jen jednoduché tradičky, tak těch se to nedotkne.
  • 5

#3467 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2020 - 20:22

Owneři se naštvou a zaarchivují své skvosty. Nebo už je tolik nebaví dělat hezké kešky. A pak zprostředkovaně finálkaři kazí hru všem. Jestli lovíš jen jednoduché tradičky, tak těch se to nedotkne.

presne tak to je. Mam doma pripravene 2 hezke krabky. Ale znechucene jsem je nikdy uz neosadil a prekazi mi v garazi. Jednu 5/5  jsem se rozhodl neobnovovat (pro tech par poctivcu mi to neprislo uz nutne)

nakonec to vedlo tak daleko, ze jsem s GC skoncil de fakto uplne.

 

Cim nizsi obtiznost, tim vetsi procento poctivych na ni je, ale u vysokych obtiznosti to je dost brutalni. Statistika na me jine 5/5 kesi je neuprosna. cca 70% je na ni podvodniku :-/

 

tzn. kvuli finalkarum nezakladam a neudrzuji kesky, ktere by spouste poctivych kaceru udelali radost, takze podepisuji tento nazor

 

edit: pro finalkare: uvedomte si, ze udelat hezkou kesku stoji hodne casu a penez a do toho, abyste s ni "........" se nikomu nebude chtit toto obetovat. Tzn. hezkych kesi bude ubyvat a budou same plivy. Ale chapu. Bod je bod a na kesi jako takove prece nezalezi.


Tento příspěvek byl upraven od Samaell: 19 červenec 2020 - 20:25

  • 1

#3468 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2020 - 20:51

Nejsmutnější na tom je, že kdyby se místo finálek zeptali ownera, málokdo je nechá bez odpovědi a bez pomoci. Jenže to už chce aspoň nějakou práci...
  • 5

#3469 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2020 - 21:38

Nejsmutnější na tom je, že kdyby se místo finálek zeptali ownera, málokdo je nechá bez odpovědi a bez pomoci. Jenže to už chce aspoň nějakou práci...

 

S tím naprosto souhlasím. Ještě jsem snad nepotkal autora (včetně v jiném vlákně zmiňovaného Alkeho), který by mi nepomohl s nějakým vlastním výtvorem. Když nevím, jak na to, popíšu postup co jsem dělal a kde jsem se zasekl a klidně na několik iterací se k výsledku dobereme. Jsou to totiž owneři, kteří vytváří geocaching, nikoliv finálkové servery. GS vytváří pravidla, ale tvůrce konkrétní cache je vždy konkrétní autor a ten je pro mě nejvyšší instance. Samozřejmě může pomoct a nakopnout správným směrem nějaký kamarád, případně se naskytne hromadný odlov, to jsou ale spíš výjimky.


  • 2

#3470 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2020 - 21:49

Nejsmutnější na tom je, že kdyby se místo finálek zeptali ownera, málokdo je nechá bez odpovědi a bez pomoci. Jenže to už chce aspoň nějakou práci...

U mě je to tak půl na půl. Půlka odpoví, půlka nereaguje. Ale nemám statisticky významný vzorek. ;-)


  • 0

#3471 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2020 - 6:33

U mně je to tak třetina co nereaguje. Ale mohou to být ti, co už přestali hrát, nebo je chápu, že mohli ten můj email třeba přehlédnout v té spoustě emailů od GC. Buď už ji nepotřebuji vyluštit, nebo si napíšu znovu, a nebo pokud stále nereaguje to zkusím ještě u někoho jiného...


  • 2

#3472 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2020 - 8:16

Když se mě někdo zeptá, poradím. Lepší, než aby někdo se špatně vypočítanými souřadnicemi lezl přes plot. A mám zkušenost, že i owner se stovkami založených, mi na dotaz odpoví. A pak třeba zjistím, že z mé strany šlo o chybu ve sčítání...


  • 2

#3473 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2020 - 8:21

Ono taky záleží na tom, jak se člověk zeptá, a na co se zeptá.


  • 6

#3474 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2020 - 9:34

Budete se smát, párkrát se mi stalo, že mě na svou keš naprosto nečekaně vzal sám owner - neměla jsem vyluštěno, ale chtěl se pochlubit. Takže jsem měla postup opačný, nejdřív odlov fyzické krabky a následně doma bádání, jak bych se k ni vlastně dostala. ;-) Momentálně nemám dořešenou jednu v Klatovech, nápad jsem měla, ale bude to trochu jinak. Budu se na ni muset podívat, abych ji dotáhla do konce.
  • 1

#3475 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2020 - 10:00

Přestal hrát? Nebo tvořit?
Je otrávený nebo potřeboval čas pro rodinu/práci?

 

Tak aby to bylo přímo od pramene:

Přestal tvořit (přesněji: přestal tvořit pro geocaching). Hrát geocaching skoro taky (za letošní rok doteď celých 10 nálezů; a koronavirus v tom nehraje žádnou roli).

Je otrávený.

 

 

edit: pro finalkare: uvedomte si, ze udelat hezkou kesku stoji hodne casu a penez a do toho, abyste s ni "........" se nikomu nebude chtit toto obetovat. Tzn. hezkych kesi bude ubyvat a budou same plivy. Ale chapu. Bod je bod a na kesi jako takove prece nezalezi.

 

Finálkářům je tohle opravdu jedno. Je nezajímají kešky, je zajímají body. Podobné „promluvy do duše“ se po nich svezou, aniž by zanechaly stopu.

 

Nejsmutnější na tom je, že kdyby se místo finálek zeptali ownera, málokdo je nechá bez odpovědi a bez pomoci. Jenže to už chce aspoň nějakou práci...

 

Jistý zdejší troll by ti vysvětlil, že ptát se ownera je hanba největší.

 

Ještě jsem snad nepotkal autora (včetně v jiném vlákně zmiňovaného Alkeho), který by mi nepomohl s nějakým vlastním výtvorem. Když nevím, jak na to, popíšu postup co jsem dělal a kde jsem se zasekl a klidně na několik iterací se k výsledku dobereme.

 

A to je u finálkářů právě kámen úrazu. Jediný postup, který ti mohou popsat, že už udělali, je, ve kterých finálkových databázích finálku tvé kešky nenašli. A nechtějí se v žádných iteracích (ještě toho trochu!) dobírat řešení, ale hned získat souřadnice finálky.


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#3476 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2020 - 10:02

Budete se smát, párkrát se mi stalo, že mě na svou keš naprosto nečekaně vzal sám owner - neměla jsem vyluštěno, ale chtěl se pochlubit. Takže jsem měla postup opačný, nejdřív odlov fyzické krabky a následně doma bádání, jak bych se k ni vlastně dostala. ;-) Momentálně nemám dořešenou jednu v Klatovech, nápad jsem měla, ale bude to trochu jinak. Budu se na ni muset podívat, abych ji dotáhla do konce.

Tak i to je jedna z metod. Nenapadne sledovat ownera kdyz jde delat udrzbu :)

 

Jinak ja mam prej v aute GPS stenici co vysila souradnice. Raven rikal ze mi ji tam dal. Takze na tezsi mysterky a FTF musim jezdit taxikem :D


  • 0

#3477 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2020 - 10:27

Tak i to je jedna z metod. Nenapadne sledovat ownera kdyz jde delat udrzbu :)

 

Jinak ja mam prej v aute GPS stenici co vysila souradnice. Raven rikal ze mi ji tam dal. Takze na tezsi mysterky a FTF musim jezdit taxikem :D

 

Tak proto vyzadujes, abychom jeli mym autem :D sem si rikal, co za tim je.

 

hned mam lepsi naladu :-)


  • 1

#3478 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2020 - 10:29

Mno, spíš owner patří mezi kamarády a jak jedu do jeho oblasti jen občas, tak nemám jeho novinky odlovené - vymýšlí hezké věci, jednou se mi povedlo jeho keš lousknout přímo před ním při posezení v hospodě a tak asi má o mých luštících schopnostech trochu iluze. ;-)
Když zjistil, že poslední keš nemám odlovenou a přesouvali jsme se na střídačku navzájem svými auty, ke keši mě donavigoval a zároveň ji zkontroloval. Mno, nemám ani všechny jeho starší keše, něco jsem si připravila, ale zase založila nebo nedokončila...
Momentálně se těším, že si snad konečně projdu jeho wigo - otázka je opět čas. Před eventem nemohu nechat v autě jídlo a po něm pokračuji na určitý čas dál na víkend...
  • 0

#3479 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2020 - 10:39

Zkus důkladně prozkoumat listing, možná je v něm něco, co není na první pohled vidět :) .


  • 0

#3480 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2020 - 15:35

Taky se nam stalo, ze na nami poradany event ve Finsku dorazil pohodovej tatik, co nas pak dve hodiny vozil svym autem po svych kesich v okoli a zakoncili jsme to s chlazenym pivkem v jeho srubu u jezera. Rikal, ty mysterky stejne nepochopite, jsou finsky.
  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama