Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak založit novou keš?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
229 odpovědí na toto téma

#61 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 17:21

saman32 napsal/a:

pes13 napsal/a:

Proboha, smázni ty souřadnice B)

Možná jsem přehlíd nějaké pravidlo fóra, za což se omlouvám, ale podle čeho jiného, než podle souřadnic, se dá keška najít?

Jasně, že podle souřadnic. Ale odpověď máš výše - prostě by ti tam okamžitě naběhlo x lovců FTF ještě než by kešku schválil reviewer ;)
V listingu samozřejmě být musí, ale nezvěřejňuj je předem.
Koukal jsem na ty souřadnice, na kolizi to nevypadá. Ale to by Ti reviewer řekl,tam problém nebude. Zkus kontaktovat nějakého kačera, který je přihlášený jako betattester pro daný region a popros ho o betatest. Dá se to tu najít. Určitě Ti rád někdo pomůže.
A tomu konkrétnímu můžeš poslat kompletní listing včetně souřadnic.
  • 0

#62 saman32

saman32

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 18:04

pes13 napsal/a:


Jasně, že podle souřadnic. Ale odpověď máš výše - prostě by ti tam okamžitě naběhlo x lovců FTF ještě než by kešku schválil reviewer ;)
V listingu samozřejmě být musí, ale nezvěřejňuj je předem.
Koukal jsem na ty souřadnice, na kolizi to nevypadá. Ale to by Ti reviewer řekl,tam problém nebude. Zkus kontaktovat nějakého kačera, který je přihlášený jako betattester pro daný region a popros ho o betatest. Dá se to tu najít. Určitě Ti rád někdo pomůže.
A tomu konkrétnímu můžeš poslat kompletní listing včetně souřadnic.

Díky, a mimochodem, já nějaký ty kešky odlovený mám, ale nějak mi to (nebo spíše nám) už nestojí za to, abych ty svoje nálezy ještě nějak registroval. Hlavní je, že se děti nenuděj na výletech :-)

MA-FI-AN napsal/a:
jeeee, to mame po "dlouhe" dobe zase prinosne tema:-) proc nema v zahlavi neco jako: NEZDRZUJ SE PRAVIDLY, TY NEJSOU OD TOHO ABY SIS JE CETL, ROVNOU ZALOZ NOVEJ PRISPEVEK, ON SE NAJDE HLUPAK CO PRAVIDLA CETL A RAD TI ODPOVI:-)

No, tak alespoň se neřadíš mezi ty hlupáky a můžeš klidně spát. Ostatním děkuji za podněty.
  • 0

#63 seeker87

seeker87

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 18:20

KaMo_cz napsal/a:

seeker87 napsal/a:
Já teda nevim, ale pokud bude mít už odlovených několik desítek různých keší a bude vědět co a jak a mít místo a důvod, kde to založit, tak nevím, proč by se měla bát keš založit. Já mám momentálně kolem 80 keší a zakládám svou prví a nevidím v tom žádný problém.

Ale aby v tom ten problém neviděl zbytek ;)
Zatím si se nenaučil ani propojit profil .com - .cz


Nevidím nějak důvod k rpopojování, gc.com používám na kešky, sem chodím jenom tak se občas podívat, teď jsem tu byl zase po dlouhé době kvůli pomoci s výběrem gps. A rozhodně bych neřekl, že má vůbec něco společného navštěvování gc.cz nebo propojování s gc.com se zakládáním kešky, slušnou kešku může založit i ten, kdo netuší že vůbec nějaký geocaching.cz existuje :) ale to už jsme trochu OT.
  • 0

#64 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 19:05

pes13 napsal/a:
Nebo to k.t. za Tvým jménem je certifikovaný "Kačer Tester"? ;)


k.t. = kačer teoretik, tj. ten, kdo má více příspěvků na fórech, než nálezů :-)

Napsal jsem tu zkratku do seznamu zkratek na wiki, ale nebyla shledána dostatečně seriozní, aby tam mohla být.

Ale pokud je ta keš na dosah jízdního kola od Liberce, tak mu betatest klidně udělám, FTF neřeším ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#65 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 20:33

saman32 napsal/a:
Ahoj,
založil jsem pěknou keš, přečetl si všechny návody, vyplnil všechny formuláře a rewiever mi do logu napsal
"Ahoj, cache zaslána k publikaci asi omylem."
Co tedy mám udělat, aby byla keš GC3JZK6 publikována?

No naplkalo se toho tady dost, ale k nějakému řešení se to moc neblíží. A nemůže se to blížit, protože nevíme, jak jsi vyplnil listing a ostatní náležitosti. Protože jen tak bez důvodu, by to revírník nenapsal, předpokládám, že jsi něco udělal blbě. A těch důvodů může být hromada, třeba dobrá finta je uvedení délky W místo E.
Obecně lze doporučit, se podívat na profil dotyčného revírníka, mívají tam podrobné pokyny a detaily k zakládání kešek. Dále pokud nemáš ještě žádnou keš založenou, tak revírníci vždy požadují fotky uložení keše a betatest. Dále bych mu rovnou do poznámky vysvětlil, jak je to s těmi tvými odlovy a jak budeš udržovat kešku pokud je dál od tvých HC (máš tam chatu).
Osobně si ale myslím, že by jsi si to měl ještě rozmyslet. Opravdu tě bude údržba keše bavit ještě za několik let, když tě už teď ani nebaví je lovit?
  • 1

#66 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 20:45

LudaL napsal/a:
Dále pokud nemáš ještě žádnou keš založenou, tak revírníci vždy požadují fotky uložení keše a betatest.

To neni pravda. :D
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#67 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 20:54

saman32 - už jen v názvu keše máš chybu...
  • 0

#68 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 21:13

Smogeo napsal/a:
nesmysl. Název je úplně v poho. Může bejt třeba i GC146G7 a vybavuje se mi i mysterka, co to má úplně echt a taky vpoho. Základní zádrhel má v tom, že prohodil E s W a tudíž ji má takzvaně "utopenou"


pokud vím tak nesmí být v nazvu kesky diakritika z duvodu nespravneho zobrazovani v gpskách ktere diakritiku nezvladaji...
  • -1

#69 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 21:23

No nevím nevím. GPS mi zvládne i arabštinu. Ale donedávna to nezvládal Groundspeak. Možná nějaké starší nejsou unicode, ale řekl bych, že důvodem je větší bezpečnost, že se to všude zobrazí a bude se to správně řadit. Prostě to tak zatím pořád je, i když technicky už diakritice asi nic nebrání. A je v silách techniky a programátorů v exportech do určitých zařízení diakritiku odstranit (ale to bychom po GS chtěli moc). Osobně mi chybějící diakritika nevadí, i když někdy dochází k zajímavým záměnám. Korálková x kořalková, Křtiny x Krtiny, Třešť x Trest, šířka x sirka,...
  • 0

#70 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 21:35

kolombo napsal/a:
k.t. = kačer teoretik, tj. ten, kdo má více příspěvků na fórech, než nálezů :-) ...

Hrdě se k nim hlásím ;-)
(lepší se 100x blbě zeptat a zajímat se o názory druhých než napoprvé napáchat nějakou koninu :)
  • 0

#71 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 21:38

saman32 napsal/a:

MA-FI-AN napsal/a:
jeeee, to mame po "dlouhe" dobe zase prinosne tema:-) proc nema v zahlavi neco jako: NEZDRZUJ SE PRAVIDLY, TY NEJSOU OD TOHO ABY SIS JE CETL, ROVNOU ZALOZ NOVEJ PRISPEVEK, ON SE NAJDE HLUPAK CO PRAVIDLA CETL A RAD TI ODPOVI:-)

No, tak alespoň se neřadíš mezi ty hlupáky a můžeš klidně spát. Ostatním děkuji za podněty.


Ja na Tebe vubec nereagoval, takze take it easy;)
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#72 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 21:40

Smogeo napsal/a:
Hrozný, za to by se mělo věšet. A ještě by se mělo zakázat dávat název delší jak šest písmen, protože to taky některý blbější navigace nezvládají.
Upgradujte už, dřť!


Já netvrdim že je to strašně moc velká chyba. Já byl poučen tak že tam diakritika být nemá a hotovo. Jak to bylo řečeno mě tak to posílám dál! Řekl mi to skupec tak se hádej s nim.
  • 0

#73 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 22:19

Hlavně se podívejte, jak tu radíte ve vláknu PORADNA
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#74 saman32

saman32

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 22:39

LudaL napsal/a:Opravdu tě bude údržba keše bavit ještě za několik let, když tě už teď ani nebaví je lovit?

Nečteš, co píšu.
Lovení mě baví a o úrdžbu neměj péči, to bych ji asi nezakládal kousek od chaty, jen mě nebaví spojování mých nálezů s mým profilem na internetu, páč to už není k ničemu...

A pro ostatní: kdybych splet souřadnice, nebo psal s diakritikou, tak mi snad revírník poradí, co mám špatně a nenapíše do logu jen to, že keš je založena omylem...

MA-FI-AN napsal/a:

saman32 napsal/a:

MA-FI-AN napsal/a:
jeeee, to mame po "dlouhe" dobe zase prinosne tema:-) proc nema v zahlavi neco jako: NEZDRZUJ SE PRAVIDLY, TY NEJSOU OD TOHO ABY SIS JE CETL, ROVNOU ZALOZ NOVEJ PRISPEVEK, ON SE NAJDE HLUPAK CO PRAVIDLA CETL A RAD TI ODPOVI:-)

No, tak alespoň se neřadíš mezi ty hlupáky a můžeš klidně spát. Ostatním děkuji za podněty.


Ja na Tebe vubec nereagoval, takze take it easy;)


V tom případě nechápu, co máš proti tématu "poradna".
  • 0

#75 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 23:00

saman32 napsal/a:
Lovení mě baví a o úrdžbu neměj péči, to bych ji asi nezakládal kousek od chaty, jen mě nebaví spojování mých nálezů s mým profilem na internetu, páč to už není k ničemu...


To vůbec není k ničemu. Dáváš tím ownerovi důležitou zpětnou vazbu, jestli se ti jeho keš líbila/nelíbila a v čem, jestli je s ní vše v pořádku nebo potřebuje nějakou údržbu atd. Uvědom si, že pěkný log je jediná odměna, kterou autor může dostat.

saman32 napsal/a:
A pro ostatní: kdybych splet souřadnice, nebo psal s diakritikou, tak mi snad revírník poradí, co mám špatně a nenapíše do logu jen to, že keš je založena omylem...


Pokud ti reviewer napsal jen tuto jednu větu, bylo toho špatně asi opravdu hodně. Neposlal jsi třeba ke schválení prázdný listing nebo jenom s jednou větou, jako v té odkazované GC1P0PJ? Každopádně nejlepším řešením je vyžádat si betatest (http://wiki.geocachi...z/wiki/Betatest) od některého zkušeného kačera z tvého okolí, který ti určitě poradí s tím, co je potřeba opravit.
  • 1

#76 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2012 - 23:11

Podle logu se zda ze lidem ta jedna veta v listingu vubec nevadi..zajimavy..ja osobne se rad dozvim kam se skrabu:)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#77 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 0:53


...pokud vím tak nesmí být v nazvu kesky diakritika z duvodu nespravneho zobrazovani v gpskách ktere diakritiku nezvladaji...


TAK PRÁVĚ TOHLE STANOVISKO - RESPEKTIVE JIŽ PONĚKUD ARCHAICKÝ POŽADAVEK NAŠICH RW ŽÁDNOU OPORU V PRAVIDLECH NEMÁ A POTÉ CO JE OD LETOŠKA JAK LISTING TAK NÁZEV PLNĚ PODPORUJE ČEŠTINU JE TO PODLE MNE TÍM SPÍŠE NESMYSLNÝ POŽADAVEK - ZA TO, ŽE MÁ NĚKDO STROJ CO ČEŠTINU NEUMÍ OWNER NEMŮŽE A NEVIDÍM DŮVOD PROČ BY SE TOMU MĚL PŘIZPŮSOBOVAT - venku jde o něco zcela běžného, že se národní znaky používají a nikomu zřejmě nevadí ani to tam nikdo ownerům, na rozdíl od zdejších měst, luhů a hájů (kde to opravdu někdy bez háčků a čárek je o něčem docela jiném než ve skutečnosti) nezakazuje. Stačí se podívat např. do Francie nebo na severské státy.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#78 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 1:10

Jinak by asi bylo pro posouzení skutečně nejlepší když sem nakopíruješ obsah listingu tak jak jsi ho poslal RW ke schválení - plkat tu o něčem co nikdo neviděl je na nic ;) Jestli v tom máš nějaké souřadnice tak je vytečkuj a hint taky neprozrazuj. Je dost možné, že listng je tak "netradiční" nebo zavání reklamou, že to RW skutečně považoval za vtip. Jinak ovšem můžeš mít pikslu nejen s jednou větou, ale klidně i úplně čistý - jestli je vše ostatní košer není důvod ani takovou keš neschválit. Co napíšeš, jakou to má informační hodnotu nebo jak listing vizuálně vypadá je tvoje vizitka a RW nemají v popisu posuzovat literární hodnotu nebo grafickou úroveň listingu. Pouze hlídají abys neporušil pravidla o (ne)povoleném obsahu.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#79 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 5:54

[quote]saman32 napsal/a:
[quote]LudaL napsal/a:Opravdu tě bude údržba keše bavit ještě za několik let, když tě už teď ani nebaví je lovit?[/quote]
Nečteš, co píšu.
Lovení mě baví a o úrdžbu neměj péči, to bych ji asi nezakládal kousek od chaty, jen mě nebaví spojování mých nálezů s mým profilem na internetu, páč to už není k ničemu...

A pro ostatní: kdybych splet souřadnice, nebo psal s diakritikou, tak mi snad revírník poradí, co mám špatně a nenapíše do logu jen to, že keš je založena omylem...

[quote]MA-FI-AN napsal/a:
[quote]saman32 napsal/a:

Ja na Tebe vubec nereagoval, takze take it easy;)[/quote]

V tom případě nechápu, co máš proti tématu "poradna".[/quote]

proti foru poradna nemam.vubec nic, proti tematu: "ahoj jak zalozit kes" toho mam hodne, shrnul bych to do vety: kduz neumis cist, tak nic nezakladej.ovsem tema jsi nezalozil Ty a tudiz jsem.na Tebe ani nereagoval, ba naopak rad se dozvim kde byl problem, takze neprud a radej se zaptej reviewra kde ma problem, paklize si postupoval podle jejich jednoduchyho manualu a jsi si jist ze jsi splnil vse co pozaduje;-)
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#80 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 7:24

PRESEKA napsal/a:
TAK PRÁVĚ TOHLE STANOVISKO - RESPEKTIVE JIŽ PONĚKUD ARCHAICKÝ POŽADAVEK NAŠICH RW ŽÁDNOU OPORU V PRAVIDLECH NEMÁ A POTÉ CO JE OD LETOŠKA JAK LISTING TAK NÁZEV PLNĚ PODPORUJE ČEŠTINU JE TO PODLE MNE TÍM SPÍŠE NESMYSLNÝ POŽADAVEK.


Pokud budou staré keše bez diakritiky a nové s diakritikou, tak se tím velice ztíží vyhledávání podle názvu - bude potřeba zkoušet obě možnosti. Jsem rozhodně pro zachování pravidla název keše bez diakritiky.

PRESEKA napsal/a:
Jinak ovšem můžeš mít pikslu nejen s jednou větou, ale klidně i úplně čistý - jestli je vše ostatní košer není důvod ani takovou keš neschválit. Co napíšeš, jakou to má informační hodnotu nebo jak listing vizuálně vypadá je tvoje vizitka a RW nemají v popisu posuzovat literární hodnotu nebo grafickou úroveň listingu.


Podle oficiálního výkladu pravidel možná ano, ale pokud reviewer vrátil listing z tohoto důvodu, rozhodně stojím za ním.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama