Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak založit novou keš?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
229 odpovědí na toto téma

#81 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 7:57

K Francii a severským státům ohledně diakritiky: Ti měli podporu svých znaků už v DOSu. Kdežto u nás bratři Kameničtí vymýšleli kódování, aby se ty znaky alespoň trochu podobaly našim. A že to GS neřeší? Ono někdy Američany zajímaly problémy s diakritikou? Krásně to bylo vidět na Mrkvosoftím kódování Latin2, které mělo "výhodu", že bylo společné pro východní Evropu, tj. nadávali na něj všichni od Poláků po Maďary a Rumuny. Teď se to s podporou Unicode srovnává, ale pořád není všude plná podpora. Typicky není asi skoro nikde implementovaná celá znaková sada. Zkuste si to na GC2BE9D, která je právě testovací na cizí znaky, korejštinu a japonštinu, arménštinu apod. nejspíš v navigaci neuvidíte.
  • 0

#82 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 9:54

PRESEKA napsal/a:


...pokud vím tak nesmí být v nazvu kesky diakritika z duvodu nespravneho zobrazovani v gpskách ktere diakritiku nezvladaji...


TAK PRÁVĚ TOHLE STANOVISKO - RESPEKTIVE JIŽ PONĚKUD ARCHAICKÝ POŽADAVEK NAŠICH RW ŽÁDNOU OPORU V PRAVIDLECH NEMÁ A POTÉ CO JE OD LETOŠKA JAK LISTING TAK NÁZEV PLNĚ PODPORUJE ČEŠTINU JE TO PODLE MNE TÍM SPÍŠE NESMYSLNÝ POŽADAVEK - ZA TO, ŽE MÁ NĚKDO STROJ CO ČEŠTINU NEUMÍ OWNER NEMŮŽE A NEVIDÍM DŮVOD PROČ BY SE TOMU MĚL PŘIZPŮSOBOVAT .


E-mailové notifikace Groundspeaku o keškách, které mají v názvu diakritiku, mně chodí špatně, části názvu se nezobrazí. To jen pro info, že chyba nemusí být jen v přístrojích...
  • 0

#83 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 10:51

Aha - takže tomu mám rozumět tak, že pokud je možné používat ČJ, ale není to zatím zcela dokonalé tak to v ČR radši nebudeme používat vůbec a zůstaneme v bezhackocarkovam pravěku ;)

Nějak mi pak rozum nebere jak proč tedy tu znakovou sadu do listingů a názvů Zeměmluv implementoval, jak se bez používání dozvíme kde to má díry a jak se takové nedostatky bez jejich zjištění a nějaké zpětné vazby s praktickými poznatky a zkušenostmi budou odstraňovat...

Možná spoustě lidem to prznění čj nevadí, ale já píšu háčkočárkově i pitomé smsky když můžu. Takže asi tak :P

tohle ovšem problém ownera neřeší a nechce se mi věřit, že by se, byť keš prvotina a ještě k tomu někoho bez "oficiálních" nálezů na GC.com, vrátila od RW s tou poznámkou s jakou byla vrácena jen proto, že byla nazvána například HOSPŮDKA KDE SE TOČÍ DOBRÉ PÍVO :D

On ten problém bude nejspíš v něčem zásadnějším. Ale bez toho aby sem tazatel dal celý listing (v podobě v jaké ho poslal ke schválení) tu jen všichni plkáme o ničem a jestli tu ten listing nepřistane tak by bylo nejlepší dát tohle vlákno pod zámek.

To je můj názor. Přeji všem dobrou zábavu a mnoho plodných myšlenek ve snaze poradit.
B)

  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#84 saman32

saman32

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 11:05

Jak sem zkopírovat listing jsem nějak nepobral. Je to velká stránka a formuláře kopírovat nejdou.
Jak se tedy prosím kopíruje listing?

d-n napsal/a:

saman32 napsal/a:
Lovení mě baví a o úrdžbu neměj péči, to bych ji asi nezakládal kousek od chaty, jen mě nebaví spojování mých nálezů s mým profilem na internetu, páč to už není k ničemu...


To vůbec není k ničemu. Dáváš tím ownerovi důležitou zpětnou vazbu, jestli se ti jeho keš líbila/nelíbila a v čem, jestli je s ní vše v pořádku nebo potřebuje nějakou údržbu atd. Uvědom si, že pěkný log je jediná odměna, kterou autor může dostat.

Takže ty notýsky v krabičkách jsou teda k ničemu, když se do nich zapíšu a kešku pochválím?
A když chci autorovi ohledně kešky napsat nějakou připomínku, tak to udělám jako např. u Čížovské mohyly.
http://www.geocachin...ef-11ddeef81139
Když jsem tu mohylu před lety stavěl, tak jsem to dělal pro zábavu a nepotřeboval jsem k tomu žádnou byrokracii a obdobně to mám i s hledáním kešek - pouze zábava.

A když udělám kešku na hezkém místě, zaregistruju se na geocaching.com, přečtu si všechny pravidla, vyplním formuláře, všechno dvakrát zkontroluji a odešlu, tak je to podle mého vše, co bych měl udělat.
Hledat betatestery, uprošovat reviewra, honit logy, plkat na internetu už mě nebaví.
Měl jsem představu, že až někdo zkušený pojede okolo, tak ji zkontroluje a případně napíše poznámku co upravit. Když sem proto dám souřadnice, tak máte hned stíhu z FTF...


Dám tu kešku tedy do téma Hledá se betatester i se souřadnicema.
  • 0

#85 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 11:15

saman32 napsal/a:
...

to nám tady ale boříš zajeté koleje, timhletím přístupem teda. :-)
  • 0

#86 saman32

saman32

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 11:29

poohDA napsal/a:

saman32 napsal/a:
...

to nám tady ale boříš zajeté koleje, timhletím přístupem teda. :-)

JJ, zajeté koleje se musí bořit a ještě bych měl jedno vylepšení těch kolejí:
Založte "ČESKÝ KAČERSKÝ SVAZ"
a vydávejte povolenky na revíry. Kdo by odlovil, nebo založil kešku bez povolenky, tak by mu "pokačný" dal pokutu (*od slova porybný) :)
...
a nebo mi dejte ban, to je jednodušší.
  • 0

#87 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 11:32

saman32 napsal/a:

poohDA napsal/a:

saman32 napsal/a:
...

to nám tady ale boříš zajeté koleje, timhletím přístupem teda. :-)

JJ, zajeté koleje se musí bořit a ještě bych měl jedno vylepšení těch kolejí:
Založte "ČESKÝ KAČERSKÝ SVAZ"
a vydávejte povolenky na revíry. Kdo by odlovil, nebo založil kešku bez povolenky, tak by mu "pokačný" dal pokutu (*od slova porybný) :)
...
a nebo mi dejte ban, to je jednodušší.

ti nestaci asociace?
http://www.cageo.cz/
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#88 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 11:33

saman32 napsal/a:

poohDA napsal/a:

saman32 napsal/a:
...

to nám tady ale boříš zajeté koleje, timhletím přístupem teda. :-)

JJ, zajeté koleje se musí bořit a ještě bych měl jedno vylepšení těch kolejí:
Založte "ČESKÝ KAČERSKÝ SVAZ"
a vydávejte povolenky na revíry. Kdo by odlovil, nebo založil kešku bez povolenky, tak by mu "pokačný" dal pokutu (*od slova porybný) :)
...
a nebo mi dejte ban, to je jednodušší.

Když to bereš takhle, tak si založ vlastní hru. Tahle už má jistá pravidla, která je třeba dodržovat. A pokud ti to nevyhovuje...B)

http://wiki.geocachi.../Založení_cache
  • 0

#89 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 11:40

saman32 napsal/a:

poohDA napsal/a:

saman32 napsal/a:
...

to nám tady ale boříš zajeté koleje, timhletím přístupem teda. :-)

JJ, zajeté koleje se musí bořit a ještě bych měl jedno vylepšení těch kolejí:
Založte "ČESKÝ KAČERSKÝ SVAZ"
a vydávejte povolenky na revíry. Kdo by odlovil, nebo založil kešku bez povolenky, tak by mu "pokačný" dal pokutu (*od slova porybný) :)
...
a nebo mi dejte ban, to je jednodušší.

Aby bylo jasno, souhlasím, že koleje je potřeba občas pobořit a jít na to jinak, takže mi tvůj přístup vůbec nevadí. Jako protiváha úchylných statistik, honibodů a powertrailů je to pořeba. V podstatě je to takový návrat k prostým kořenům.
  • 0

#90 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 11:51

saman32 napsal/a:
Jak sem zkopírovat listing jsem nějak nepobral. Je to velká stránka a formuláře kopírovat nejdou.
Jak se tedy prosím kopíruje listing?


Si děláš prču viď ? Ale jestli ne tak :


Otevřeš si tu tvoji neschválenou keš. Vpravo nahoře si vybereš tlačítko editovat listing a klikneš na něj a otevřeš si tak listing. Najedeš si na "chlíveček" kde je stručný popis cache - zkopíruješ vše cos tam napsal sem a to samé uděláš s obsahem toho většího "chlívku" kde máš hlavní popis cache. Také to cos napsal tam sem nakopíruješ + připiš k tomu jaké jsi tomu dal hodnocení v * za terén a náročnost + napiš zda jsi tam vůbec přidal nějaké atributy. Pokud ano tak napiš jaké.

Jestli tam máš znaky HTML tak to neřeš a nakopči to sem i s nima. Si to už nějak přebereme :D
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#91 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 11:57

saman32 napsal/a:
Jak sem zkopírovat listing jsem nějak nepobral. Je to velká stránka a formuláře kopírovat nejdou.
Jak se tedy prosím kopíruje listing?

d-n napsal/a:

saman32 napsal/a:
Lovení mě baví a o úrdžbu neměj péči, to bych ji asi nezakládal kousek od chaty, jen mě nebaví spojování mých nálezů s mým profilem na internetu, páč to už není k ničemu...


To vůbec není k ničemu. Dáváš tím ownerovi důležitou zpětnou vazbu, jestli se ti jeho keš líbila/nelíbila a v čem, jestli je s ní vše v pořádku nebo potřebuje nějakou údržbu atd. Uvědom si, že pěkný log je jediná odměna, kterou autor může dostat.

Takže ty notýsky v krabičkách jsou teda k ničemu, když se do nich zapíšu a kešku pochválím?
.....
Když jsem tu mohylu před lety stavěl, tak jsem to dělal pro zábavu a nepotřeboval jsem k tomu žádnou byrokracii a obdobně to mám i s hledáním kešek - pouze zábava.

A když udělám kešku na hezkém místě, zaregistruju se na geocaching.com, přečtu si všechny pravidla, vyplním formuláře, všechno dvakrát zkontroluji a odešlu, tak je to podle mého vše, co bych měl udělat.
Hledat betatestery, uprošovat reviewra, honit logy, plkat na internetu už mě nebaví.
.....

Já obvykle do notýsku kromě nicku, datumu a času nenapíšu o moc víc než "díky", snažím se krabičku vrátit co nejrychleji a nenápadněji na své místo. Více se rozepisuji až na webu. Jak už tu zaznělo, jediná odměna pro zakladatele krabičky je právě ten log. V zápisníčku si ho, pokud jej nikdo neukradne, přečte třeba až za pár měsíců, na webu může hned.
  • 0

#92 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 12:27

PRESEKA napsal/a:
Aha - takže tomu mám rozumět tak, že pokud je možné používat ČJ, ale není to zatím zcela dokonalé tak to v ČR radši nebudeme používat vůbec a zůstaneme v bezhackocarkovam pravěku ;)

Nějak mi pak rozum nebere jak proč tedy tu znakovou sadu do listingů a názvů Zeměmluv implementoval, jak se bez používání dozvíme kde to má díry a jak se takové nedostatky bez jejich zjištění a nějaké zpětné vazby s praktickými poznatky a zkušenostmi budou odstraňovat...

Možná spoustě lidem to prznění čj nevadí, ale já píšu háčkočárkově i pitomé smsky když můžu. Takže asi tak :P

tohle ovšem problém ownera neřeší a nechce se mi věřit, že by se, byť keš prvotina a ještě k tomu někoho bez "oficiálních" nálezů na GC.com, vrátila od RW s tou poznámkou s jakou byla vrácena jen proto, že byla nazvána například HOSPŮDKA KDE SE TOČÍ DOBRÉ PÍVO :D

On ten problém bude nejspíš v něčem zásadnějším. Ale bez toho aby sem tazatel dal celý listing (v podobě v jaké ho poslal ke schválení) tu jen všichni plkáme o ničem a jestli tu ten listing nepřistane tak by bylo nejlepší dát tohle vlákno pod zámek.

To je můj názor. Přeji všem dobrou zábavu a mnoho plodných myšlenek ve snaze poradit.
B)


Nikdo neříká že v listingu nemá diakritika být. Mě osobně skupec psal že v názvu kešky a v krátkém popisu se to nedoporučuje prave kvuli tomu že se to špatně zobrazuje na starších gpskách a to že ty máš gpsku která to zvládá neznamená že se diakritika kvuli tobě zavede i do názvů! Ber ohled na lidi co loví kešky se starou gpskou!
  • 0

#93 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 12:41

... skupec psal že v názvu kešky a v krátkém popisu se to nedoporučuje prave kvuli tomu že se to špatně zobrazuje na starších gpskách a to že ty máš gpsku která to zvládá neznamená že se diakritika kvuli tobě zavede i do názvů!


:D Tady si asi vůbec nerozumíme - já nikam nic zavádět nechci. Zeměmluv totiž tu češtinu do názvů už dávno zavedl. To jen u nás se z nějakého historického důvodu tento fakt zatvrzele ignoruje a dokonce se kvůli háčkům a čárkám nové krabky nepublikují. Já si prostě POUZE myslím, že je na každém jednotlivci zda si do názvu diakritiku dá nebo nedá, případně zda si svoji keš pojmenuje anglicky nebo klidně hotentotsky ;)

Mi prostě vadí, že se u nás vytvořilo nějaké speciální "národní pravidlo" a při vší úctě k těm co mají lovecké náčiní které česky neumí (kolik jich v % je se ovšem neví) se musí například z krásných názvů některých našich míst vytvářet zcela jiné.

A pokud jde o názor, že to vadí při vyhledávání keše dle názvu - troufám si tvrdit, že většinou se hledá dle lokality nebo ownera.

Ale to je pro tuto věc nepodstatné - MNOHEM VÍCE MNE SKUTEČNĚ ZAJÍMÁ JAK VYPADÁ TEN ODMÍTNUTÝ LISTING O KTERÉM STÁLE NIC KLOUDNÉHO NEVÍME :o
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#94 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 14:31

Nějak toto vlákno přestávám chápat - doporučuji prostě mail rewieverovi, co se mu na keši nezdálo. Jak kluky znám, reagovat budou. Máte někdo lepší nápad, kromě hádání se o diakritice?
  • 0

#95 Kyong

Kyong

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 15:16

Jak tady zmiňujete tu diakritiku, tak já zase za takový pravěk považuji právě tu českou diakritiku. Jak krásně funguje angličtina, gramatiku mají, diakritiku nemají a mají jenom 26 znaků abecedy. U nás kvůli diakritice jich je více a už je kvůli tomu problém, ale tím nemyslím teď kódování. Třeba u klávesnic, já třeba hodně používám hardwarovou klávesnici na telefonu, kde je pouze anglická abeceda a to je tak akorát, kdyby tam mělo být mnohem více znaků kvůli blbé diakritice (kromě toho, většině českých slov rozumím i bez ní), tak by se na ní ani nedalo psát. Takže proč něco dělat složitě, když jsou jednodušší cesty. Nebo účelnější, já zrovna jednoduché cesty rád nemám, ale mít více znaků, když to jde i s méně, hlavně kvůli tomu psaní, je takové zdržující. Stejně tak i jinde se vždycky najde někdo, komu třeba vadí, že někdo nepoužívá diakritiku, když píše česky. Když ji ale třeba na klávesnici nemám (pro mě ten telefon, je to můj hlavní pracovní nástroj), tak tam nebudu na softwarové klávesnici se zdrožvat tím, že tam budu vyhledávat, kde mám které písmenko s háčkem, čárkou a tak. Sice to je teď už více od tématu, ale musel jsem to napsat. Kdyby se klidně čeština předělala na verzi bez diakritiky, tak by mi to vůbec nevadilo. Stejně tolik slov, kde ta diakritika dělá rozdíly zase tolik není a není problém ty slova upravit.
  • -1

#96 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 15:26

Kyong napsal/a:
Sice to je teď už více od tématu, ale musel jsem to napsat. Kdyby se klidně čeština předělala na verzi bez diakritiky, tak by mi to vůbec nevadilo. Stejně tolik slov, kde ta diakritika dělá rozdíly zase tolik není a není problém ty slova upravit.


Pokud by se měla slovní zásoba a pravidla češtiny řídit podle lidí, u kterých je vrcholné slohové cvičení SMS, plná zkratek, tak to raději mluvme rovnou anglicky.
  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#97 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 15:41

:) :P :D To Kyong ...jasně a všichni jsme Go-Go ;)

Pro odpůrce používání češtiny s háčky doporučuji podat návrh na příslušný jazykový ústav s tím, že ty blbosti co se u nás používají jen zdržují připsaní etc.

[b]PRO AUTORA VLÁKNA MÁM JINÝ VZKAZ - Pokud chceš svůj dotaz skutečně řešit zde tak bez znalosti tvého listingu to nejde. Jestli ho sem dát neumíš nebo nechceš tak RADĚJI TOHLE TÉMA UZAMKNI.

Lepší varianta řešení než již navržená přímá komunikace s RW však skutečně není a ta už tu dávno také padla - máš na to možnost psát mu u té tvé neschválené keše tzv. Poznámku pro reviewera (je to ten poslední "chlíveček" pod Hintem když si dáš editaci listingu) nebo jednodušeji Post Reviewer Note (najdeš pod zalogovat se - u normálního náhledu na listing zcela vpravo nahoře).
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#98 Halstead

Halstead

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 15:57

Jak krásně funguje angličtina, diakritiku nemají

Mají spřežky. Psát cesky je stejný jako kdyby někdo psal v angličtěně "te sit" místo "the shit".
  • 1

#99 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 16:12

Ještě bychom mohli oprášit Hlaholici. Písmena pro naše hlásky má, má jich i víc než potřebujeme. A v Unicode už je taky. Rusové, Bulhaři, Srbové, Makedonci, Ukrajinci... si ponechali Cyrilici a diakritiku nepotřebují. A vnutili ji i Mongolům, což musí být hrůza. A pokud nadáváme na diakritiku, všimněte si kolik znamének má Vietnamština. A jako jazyk, kde na výslovnosti a intonaci závisí význam slova, se bez ní neobejde. Mimochodem, i angličtina má písmena která nebyla v původní staré latině. J,K,U, to Římané nepotřebovali. Návrh na psaní bez hacku a carek byl aktuální v dobách MSDOSu. Omlouvám se za OT, původně šlo o něco zcela jiného, což vlákno přejmenovat?
  • 0

#100 saman32

saman32

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2012 - 18:44

PRESEKA napsal/a:

Otevřeš si tu tvoji neschválenou keš. Vpravo nahoře si vybereš tlačítko editovat listing a klikneš na něj a otevřeš si tak listing. Najedeš si na "chlíveček" kde je stručný popis cache - zkopíruješ vše cos tam napsal sem a to samé uděláš s obsahem toho většího "chlívku" kde máš hlavní popis cache. Také to cos napsal tam sem nakopíruješ + připiš k tomu jaké jsi tomu dal hodnocení v * za terén a náročnost + napiš zda jsi tam vůbec přidal nějaké atributy. Pokud ano tak napiš jaké.

já zkoušel, jak to zkopírovat najednou, ale podle tohoto návodu už pro mě bude jednodušší to sem rovnou opsat. (některá pole z formuláře ani kopírovat nejdou)
Nicméně, jestli mám v listingu něco špatně, tak to snad nemusím kopírovat sem, ale reviewer mi prostě jednoduše napíše, co mám špatně.
Protože jediné, co mi odepsal bylo:
Ahoj,
cache zaslána k publikaci asi omylem.
Skupec reviewer

tak jsem vznesl dotaz zde, poučil jsem se o diakritice, o nejméně 100 nálezech, betatesterech atd. Poděkoval jsem všem za rady a tím by to pro mě i skončilo.
To, co se zde rozjelo potom už jde mimo mě.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama