Přejít na obsah


Fotka

Z Košic do Užhorodu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2012 - 8:02

Zdravím,
v létě se chystám vydat na jednodenní výlet z Košic do Užhorodu na místní keše. Zatím jsem nenalákal nikoho z kamarádů, tak to zkusím zde. Vypadá to na využití busu, ale pokud by se našel někdo s autem, tak se ničemu nebráním.

Tak co, našel by se někdo, kdo by se chtěl na krátkou chvíli podívat na Ukrajinu (barvit se musí)? Samozřejmě pokud jste tam už byli, tak tipy na cestu jsou vítány.

weri

PS: Termín této šílenosti ještě nemám, záleží na lidech, kteří by se chtěli přidat a na akcích, které budu chtít na Slovensku navštívit (nejraději bych to spojil s nějakým turistickým eventem v Tatrách). A ještě malá drobnost, pojedu z Prahy přes nějaký ten event do Košic, které se vykešují a pak do Užhorodu. Pokud by se to zpět vzalo přes Budapešť a místní virtuálky, taky by to šlo ;)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#2 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2012 - 8:09

<popíchnutí>Vykašli se na Užhorod (který je i s hradem a skanzenem tak na půl dne), chytni si místní bus a jeď dál do hor - Černohorský masiv, Svidovec, Siněvirský NP nebo alespoň do Mukačeva na hrad, případně kouknout do Chustu.</popíchnutí>

Pokud ale jedeš vyloženě barvit, tak alespoň v Užhorodu navštiv tzv. Malé Galago, což je typicky československá administrativní čtvrť 30. let minulého století. Nezapomeň zajít ani "za ně" do vilové čtvrti téže epochy - zajímavý zážitek.
Jinak v Užhorodu pozor na jehly - už se taky stalo, že cache, kterou jsem v klidu odlovil, byla archovivaná, protože se kolem ní začaly hromadit použité jehly.

PS: Kapsa ví víc ;)

Edit: Ještě přidám (ne ledajakou) mapu z Wikipedie:
http://upload.wikime...ta_Užhorodu.jpg
  • 0

#3 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2012 - 8:10

Duplikát, omlouvám se.
  • 0

#4 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2012 - 8:20

dan-sam napsal/a:
<popíchnutí>Vykašli se na Užhorod (který je i s hradem a skanzenem tak na půl dne), chytni si místní bus a jeď dál do hor - Černohorský masiv, Svidovec, Siněvirský NP nebo alespoň do Mukačeva na hrad, případně kouknout do Chustu.</popíchnutí>

Pokud ale jedeš vyloženě barvit, tak alespoň v Užhorodu navštiv tzv. Malé Galago, což je typicky československá administrativní čtvrť 30. let minulého století. Nezapomeň zajít ani "za ně" do vilové čtvrti téže epochy - zajímavý zážitek.
Jinak v Užhorodu pozor na jehly - už se taky stalo, že cache, kterou jsem v klidu odlovil, byla archovivaná, protože se kolem ní začaly hromadit použité jehly.

PS: Kapsa ví víc ;)

Edit: Ještě přidám (ne ledajakou) mapu z Wikipedie:
http://upload.wikime...ta_Užhorodu.jpg


Samozřejmě, že z Ukrajiny bych rád viděl víc, ale těžký je někoho nalákat tímto směrem. Už jen třeba kvůli tomu, že je potřeba pas a někteří jsou zhýčkaný Schengenem :)

Do Užhorodu plánuju cestu třetím rokem, ale buď nebyl čas nebo lidi. Takže budu rád, když se uskuteční cesta aspoň tam.
Co se týče těch jehel, tak o tom vím. Když jsem poprvé před lety kouknul na keše v Užhorodu, byla jedna disable právě kvůli těm jehlám. Od té doby se to zlepšilo a místo 3 tradiček tam už jsou 4 tradičky a multina B)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#5 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2012 - 8:41

Pokud pojedete autem, tak se hodí info, že v autě musí být přítomen jeho majitel. Pokud tomu tak není, je potřeba mět od něj v ruce plnou moc k užívání auta. Jsou na to tam vysazení a bez milosti vás otočí. Nerozumím trochu tomu "z košic do užgorodu". Být to z Moravy, přidal bych se na tenhle výlet. Jinak nejvíc z kačerů ví o Ukrajině asi Kapsa, má tam několik keší.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#6 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2012 - 8:46

Na hradě je i expozice meziválečného Užhorodu (jedna velká místnost) a výborný výhled jihovýchodním směrem na řeku Už a myslím, že také na nádraží. Taky koukni, kde jsou ještě vidět české nápisy na obchodech - je jich tam relativně dost. A samozřejmě nevynechej ani nejdelší kaštanovou alej v Evropě na nábřeží (i když bez cache).
  • 0

#7 sk8t3r

sk8t3r

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2012 - 8:53

Ahoj, v Uzhorodu jsme byli autem, tak pridam par poznatku z cesty: Na hranicich jsme cestou tam stali asi 2 hodiny, kontrolovali nam uplne vsechno, snad i podrazky od bot. Opisovali si taky stav km na tachometru, kolik benzinu jsme meli v nadrzi a muselo se vypisovat lejstro kam presne jedeme. Druhy papir se pak vracel primo na celnici cestou zpet, kde jsme ztvrdli stejne tak dlouho, pricemz opet kontrolovali kolik vezeme benzinu zpet apod. Pokud si tam budete neco kupovat, davejte pozor abyste nevezli alkohol a cigarety nad limit, nebo vam to zabavi. Jinak je to tam celkem v pohode az na dirave cesty a chybejici poulicni osvetleni. Taky bacha pokud pojedete v noci, aby jste nesrazili nejakeho chodce, obcas se tam vynori z uplne tmy ;).. Preju stastnou cestu a hodne odlovenych kesi.
  • 0

#8 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2012 - 8:54

hauskaa napsal/a:
Pokud pojedete autem, tak se hodí info, že v autě musí být přítomen jeho majitel. Pokud tomu tak není, je potřeba mět od něj v ruce plnou moc k užívání auta. Jsou na to tam vysazení a bez milosti vás otočí. Nerozumím trochu tomu "z košic do užgorodu". Být to z Moravy, přidal bych se na tenhle výlet. Jinak nejvíc z kačerů ví o Ukrajině asi Kapsa, má tam několik keší.


Díky za info ohledně auta, ale zatím jsem ve výpravě jediný a bez auta... ale třeba se bude hodit :)

Co se týče těch Košic, tak plán je takový, že Košice budou jen "základna" na výlet na Ukrajinu. Já pojedu z Prahy, takže z Moravy to máš o trošku blíž jak já ;)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#9 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2012 - 9:19

Ještě mě napadlo (jo, jsem sklerotik, co to nedokáže napsat do jednoho příspěvku, vím) - pokud máš čas, jeď z Košic vlakem přes Chop - je to docela zážitek a třeba dvě Chopská nádraží (jedno překrásně klasicistní a druhé sorela jako pra*e), na to se nezapomíná. Ideálně po půlnoci - Čierna nad Tisou má v noci zvláštní osamělý půvab:) A kdybys měl ještě čas, tak vlakem z Užhorodu do Lvova, ten je prý velmi krásný.
  • 0

#10 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2012 - 10:57

Ahoj, jo, Kapsa vi vic .... ;) To by bylo spis na pokec, tak mi kdyztak pisni a zavolame si v pondeli, ted trochu nestiham. Kdyby bylo nejaky auto, tak by to bylo dokonaly, bych se i pridal. Ono taky navic primo v Uzgorodu moc kesi neni. Pripadne by nemuselo byt od veci jet treba i do Lvova, tam je to taky moc pekny, krasny mesto, nejaky kesky a mam tam i kamosa - kacera. Vsak mi posli pres SZ telefon a kdyztak se v pondeli pripomen, neco zkusime vymyslet.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#11 Railmilan

Railmilan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2012 - 11:27

Ahoj, klidně bych se přidal i s autem... Akorát dost záleží na termínu.
  • 0

#12 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2012 - 11:31

Railmilan napsal/a:
Ahoj, klidně bych se přidal i s autem...
Akorát dost záleží na termínu.

Tak to by bylo super, neco vymyslime !
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#13 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2012 - 11:58

Ahojte;) Tedy ta nabídka vypadá úžasně. Budu se nějak koncem července na týden nacházet v Košisích, takže bych se ráda přidala... buď do auta a nebo do vlaku;) Až se bude vědět termín, kdy se vyráží, tak bych potvrdila, jestli se přidám;)
  • 0

#14 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2012 - 12:01

Weri, tak Railmilan do toho jde i s autem, uz jsme domluveni. Ja ted jedu na Island a vratim se 4.7., jak dojedu, tak se domluvime a jedem .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#15 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2012 - 12:08

A kluci, vešla bych se tedy případně z těch Košic? A nebo, na jak dlouho by to bylo plánované komplet od odjezdu do příjezdu? Jestli týden, dva, tři:D:D:D
  • 0

#16 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2012 - 12:13

Sedmitecka napsal/a:
A kluci, vešla bych se tedy případně z těch Košic?

A nebo, na jak dlouho by to bylo plánované komplet od odjezdu do příjezdu? Jestli týden, dva, tři:D:D:D

No ted jsme tri, takze jedna kacerka by se asi jeste vesla .... ;)
Ale vic az po tom 4.7.
Ja osobne bych to videl tak na tyden.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#17 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2012 - 12:54

Pokud jde o osobni zkusenosti, tak mam z prechodu autem prave do Uzghorodu. Byli jsme na hranicach na turistickem eventu, tak jsme si chteli jeste i obarvit ukrajinu, ze pry na otocku ze Slovenska. No kdyz se nas Slovensti celnici ptali, co tam jedeme delat - tak ze se jenom na otocko kouknout. Nevedeli jsme, proc se smeji :) Na Ukrajinskych hranicich jsem poprve v zivote daval uplatek. Zcela verejne si stylem "Davaj" rekli u kazde bumjazky o nejake ty dolary. Potom pri odjezdu byl vojak, ktery stal 2m za stopkou a meli jsme dojet k nemu. Dojeli jsme tedy okynkem k nemu a on na nas, jestli zname znacky a co ta stopka = dalsich 10dolaru primo do ruky v okynku. Kontrolovali nas dukladne, presne jak pisou predchozi = vsechny veci ven, proc tolik GPS, a vy mate peknou plastenku (chtel si ji nechat). Museli jsme spocitat presne hotovosti co jsme meli atd... Proste opruz. 2hodiny na hranicich. Cestou zpatky jsme uz nemeli dolary na uplatky, takze jsme stali ve fronte, zatimco ti, co znali davali rovnou v pase a jeli prioritni lajnou = 2 hodiny na ukrajinske strane. Nakonec si nas dali jeste slovaci obstrukcema aut pred nama = dalsi 2 hodiny. Ale za to obarveni pri odlovu 2 UK krabek to stalo :))
  • 0
Venku prší nebo všechny krabky odlovené? Začtěte se do Tesaříka a můžete začít sami tvořit nejen originální kešky...

#18 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3084 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2012 - 13:26

LukasX napsal/a: Pokud jde o osobni zkusenosti, tak mam ....

Jo, jo - je to proste tvrdej a veselej kraj. :D
Jednou jsme si i stezovali u velitele, ze po nas chtel celnik uplatek a velitel celnice rikal, ze to nesmime tak brat, ze ma maly plat, hodne deti a jeste musi dojizdet. Jinak je ale lepsi jet pres Polsko, protoze tam je to o neco lepsi. Uzgorod je asi uplne nejhrosi hranicni prechod v Evrope a nemyslim tim jen Ukrajince, Slovaci tam nejsou o moc lepsi - nezapomenu na Slovaka, ktery mi rovnou zacal tykat (a to mi bylo cca 40) a podle Mongolskeho viza (dva roky stareho) v mem pasu logicky usoudil, ze vezu drogy .... :D

Jinak bych se rad zastavil tady :
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#19 Kapr1

Kapr1

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2012 - 14:07

Zdravím!1.7. valím směr Podkarpatská Rus,přes Maďarsko.Užgorodu se chci vyhnout na 100honů:)Asi 5dní chci podniknout pár výletů v okolí Koločavy a ulovit pár kešek co tam jsou.Pak se budu vracet přes Slovenská pohoří domů do Kolína.Tak jenom kdyby se chtěl někdo autem přidat.Bohužel já mám plno.
  • 0

#20 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5834 příspěvků(y)

Publikováno 22 June 2012 - 14:07

Auto by nebyl problém, čas by se asi taky našel, pas mám. Jediné co je trochu problém jsou náklady na cestu.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama