Přejít na obsah


Fotka

Z Košic do Užhorodu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#21 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 14:13

Sedmitecka napsal/a:
Budu se nějak koncem července na týden nacházet v Košisích


O víkendu 28.-29.7. je turistický event kousek od Žiliny, přechod Malé Fatry. Event sice není publikován, ale je jisté, že bude. Pokud by to šlo naplánovat kolem tohoto data, bylo by to super. Stihli bychom i tebe v Košicích.


kapsa napsal/a:
Weri, tak Railmilan do toho jde i s autem, uz jsme domluveni. Ja ted jedu na Island a vratim se 4.7., jak dojedu, tak se domluvime a jedem .... ;)


Super, takovou reakci jsem ani nečekal, SZ pošlu číslo a nějak se domluvíme. Ten Island závidím, jel bych hned... ale třeba příští rok ;)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#22 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 16:51

Hmmm, vidím že mám smůlu
  • 0

#23 Dany8

Dany8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2012 - 17:15

Hraniční přechod v Užhorodu vlastním vozidlem nedoporučuji. Ideální je linkový autobus, má přednost při odbavení. Ani tak se na cestě zpět nevyhnete výstupu z busu se všemi zavazadly a prohlídce. Vlastní vůz = komplikace a spousta času. Když autem, tak přes přechod z Maďarska do Mukačeva, to je úplně jiný svět!
  • 0

#24 Wodka

Wodka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 0:00

ca 10.7. vyrážím z Trutnova na služebku do města Černovcy. Díky tomuto vláknu jsem zjistil, že budu potřebovat plnou moc zaměstnavatele, že mi půjčíl auto :) To by mě naštvalo, vracet se od hranic zpátky :) Dále je dobré se vybavit pětidolarovkama - na úplatky policistům. Předjíždění přes dvojitou plnou čáru stojí (stálo před x lety) 10 dolarů "běz bumažki". Každopádně, pokud neseženu žádného kolegu z práce, a někdo se bude chtít projet (plánuju cestu z Trutnova přes Polsko, Lvov a na jih k Moldavsku... Potom možná bych zajel i do Iasi v Rumunsku a zpátky přes rumunsko...), uvítám geospolečnost. Přeci jen to je přes 14 hodin cesty čistého času (dle navigace), a někdo by měl udržovat řidiče vzhůru. Cesta je zadara, ale spát se bude v hotelích, v autě ne. Časově to je omezeno trváním služebky, ale trasa se dá naplánovat georozumně. 10.7. brzo vyrážím, 11.7. mám jednání, 12.7. cesta zpět, 13.7. nejpozději doma. Pokud budu zajíždět do Iasi, možná by se protáhla. Když budete mít zájem, piště pm. Než napíšete - zase tolik času na kešky nebude. Práce je priorita. A strávíte strašně moc času v autě (Sharan).
  • 0

#25 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 0:12

Wodka napsal:
...
Dále je dobré se vybavit pětidolarovkama - na úplatky policistům. Předjíždění přes dvojitou plnou čáru stojí (stálo před x lety) 10 dolarů "běz bumažki".
...

Ukrajinci jsou pokrokoví - stačí v klidu i eura. Každopádně se nám osvědčilo mít v peněžence jen poslední drobné (třeba 100 hřiven) a dělat, že už víc nemáte. Samozřejmě to nejde dělat při příjezdu :)
Jinak samozřejmě pozor na očividné chyby (zákaz zastavení pro policistu fakt neruší malá křižovatka, takže vás hned utře), ale jinak to vcelku jde.
  • 0

#26 Wodka

Wodka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 0:31

To jsem si myslel, že se možná budou hodit i eura. Každopádně, pokuty jdou z kapsy řidiče (mé), takže pojedu opatrně :) Abych neminul ani jednu kešku :D
  • 0

#27 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 6:33

Wodka napsal/a:
ca 10.7. vyrážím z Trutnova na služebku do města Černovcy. Díky tomuto vláknu jsem zjistil, že budu potřebovat plnou moc zaměstnavatele, že mi půjčíl auto :) To by mě naštvalo, vracet se od hranic zpátky :)

Tohle by tvůj zaměstnavatel měl vědět a vybavovat tímto dokumentem standardně. Ta povinnost totiž není jen na Ukrajině, ale prakticky všude . Je to jen otázka kontroly !
  • 0

#28 Wodka

Wodka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 8:59

to jsem netušil :) ale to bude asi tím, že stejně na služebky jezdím vlastním autem, tohle je výjimka. A ve služebním autě to po mně nikdy nikdo nevyžadoval, jen na Ukrajině.
  • 0

#29 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 9:25

Wodka napsal/a:
to jsem netušil :) ale to bude asi tím, že stejně na služebky jezdím vlastním autem, tohle je výjimka. A ve služebním autě to po mně nikdy nikdo nevyžadoval, jen na Ukrajině.

Souhlas s Arne1, je to pro zahraniční cesty služebním autem prakticky povinnost, poprvé jsem jel na Slovensko hned až do Sobranců, a soukromě jsem se chtěl mrknout do Užgorodu. Cinknul jsem šéfovi, prý OK (telefonicky). Na hranici na Ukrajinu mi ale odmítli, že prý nutnost tohoto dokumentu u nich nende obejít, prý ani za úplatek (taky o nich otevřeně mluvili :-). Tak jsem se o to začal zajímat a od té doby ten glejd chcu. Byl jsem s tím 2x v Maďarsku, 2x na Slovensku a 1x v Polsku, nikdo to po mi nikdy nechtěl, ale mají na to plné právo!
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#30 silvermann

silvermann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 16:23

tak tohle jsem resil loni na jare, kdyz jsem byl prave v uzgorode_jel jsem sam autem az do michalovcu,kde jsem se ubytoval a take i po precteni vsech moznych for o "autem na ukrajinu" se rozhodl radeji pro cestu linkovym busem_pohoda, rano odjezd z bus.nadrazi v michalovcich a vecer prijezd, bez problemu a bez uplatku_jen na ceste zpet obratili slovaci cely bus vzhuru nohama a hledali cigarety+alkohol_coz jsem se divil, ale to asi tim schengenem_ukrajinci byli v poho_uzgorod mesto nic moc, daval jsem tam dve tradi a zkousel jednu multi tu nenasel a ted koukam, ze uz je asi i v archivu_dale jsem pak z michalovcu pokracoval po slov.strane na jih a tam pak jeste daval jednu jednoduchou ukrajinskou multi GC2JCWA _Male-Velke Slemence(doporucuji i pro dobre nakupy)_pak dale na jih do Hungar do Tokaj, dobré vinne sklipky-doporucuji_pak stale dale na jih az do rumunske Oradey_tam jsem jen na otocku daval jednu tradi, i kdyz kvuli ni jsem si kupoval rovvinietu a pak uz jen ujizdel na sever smer Budapest a nakonec stihl i kus powertrailu kolem Papy_moc hezky vylet to tenktrat byl a rad na nej vzpominam:)
  • 0

#31 silvermann

silvermann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2012 - 16:53

___ urcite po me lonske ceste a zjistovani vsech moznych info "autem na ukrajinu" sluzebnim autem JE NUTNOST, mit sebou povoleni od vlasnika vozidla_dost dobre vas tam ani nepusti a i kdyby tak mate jistotu, ze se s autem na zpatecni ceste pres hranice rozlucte_zabavuji ho jako kradene,protoze nemate v poradku papiry(nejste vlastnik)!!! ___ dale mi tenkrat poslal jeden ukrajinec odpoved ... vice nize , ve kterem se doporucuje v zadnem pripade nedavat doklady z ruky a ani vystupovat z auta,ale naopak chtit po nich dukazy,ze byl prestupek opravdu spachan, kde to mate nahrane na videu apod._vse si nahravat na vase video nebo tel. a aby policista videl, ze si vse nahravate_pak vas vetsinou pusti dal i bez uplatku, boji se dalsiho rizeni bez fotodokumentace s nadrizenymi_je to tam takova trochu divocina_proto jsem mel tenkrat radeji volil cestu bezproblemovym linkovym busem___cela odpoved: ------Takže pane na jeden den to nema cenu protože na hranicích dost zaplatíte a za den nic nestíhnete ,doporučuji vejlet tak na 4 dny a víc cena motelu je tam za hubičku cca 130 za osobu na noc a hlavně jedte dal užgorod to je díra jedte dál směr iršava v pak na rachovo tam začína příroda a je tam stračně moc čechu jezdí tam ližovat a v letě natury . Celkem pěkna cesta doporučusi solotvyno cca 150 km od hranic jsou to slené vody lazné za dobrou cenu na you tube je par vydeii .A to nejhorší a sice hranice doporučuji větří a sice vyšně nemecké(užgorod)DO PASU DEJTE 10 DOLARU JDĚTE K OKENKU DEJTE MU TAM CO NEJVÍC DOKLADU AT MA CO ČÍST PAK VŠE PUJDE V POHO NEBUDOU PROHLÍŽET AUTO A ZDRŘÍTE SE TAK 5 MINUT .hned za hranicema často stojí policajto nedavejte jim žadné doklady do ruky mohou je vzít do auta a za navracení chtějí peníze nejlepe si jednaní inspektora di nahravejte na kameru at ji vydi pak vas nebude otravovat hned jak přijde chtějte vědět PRYČINU OSTANOVK příčinu zajtavení a htějte vydět jeho DOSTOVIRENIJA jeho služební prukaz te si vyfotte nevystupujte z auta nemuže to po vás chtít pokut vám ukáže na ručním radaru že jste převýšil rychlost tak chtějte vydět kde je napsano že je to vaše rychlost takže fotku nebo vydeo pokta tak učyní řekněte že to není vaše rychlost ale auta jedoucího za vymy nebo vedle nasmite souhlasit s pokutou nic neplatte pok inspektor di musí vše sepsta a odeslat do spravního řízení čehož se bojí protože u toho musí bejt a musí těško dokazovat váš přestupek takže vás raději nechá jet . hlavně jim jedavejte doklady ikazat at si to opiše a nazdar .přeji vam štastnou cestu___ vice na foru http://forum.ukrajina.tv
  • 0

#32 ottik5

ottik5

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 7:56

Ahoj, zdravime vas z Moldavie, hlavniho mesta Kisineva. 24.6. 2012 jsme v 10:00 prekracovali hranice Ukrajiny osobnim autem v Biloku, posledni prechod z Madarska na Ukrajinu a dal pokracovali na Chvust pres Jablonecky prusmyk az k hranici s Moldavii. Nas hranicich ZADNE UPLATKY A CEKACI DOBA 10 MINUT. Cela cesta pres Ukrajinu bez problemu, pokud dodrzujete rychlost, hodne meri.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama