Přejít na obsah


Fotka

Filtrování keší podle autora v Geogetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

#1 wlashack

wlashack

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 03 July 2012 - 12:30

Zdravím, mám databázi keší, z nichž si chci vyfiltrovat jen ty, které založil člověk s určitým nickem. Přidám si tedy do filtru atribut Author, zadám jeho jméno, ale nenajde mi to žádnou keš, přestože jeho keše v databázi mám. Když si dám vyhledat keše podle autora, tak mi je to v pohodě vyhledává. :( Poradíte, co může být špatně? Díky.
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 03 July 2012 - 12:37

Jaky atribut autor? Nejsem si vedom toho, ze bych kdy nejake filtrovani podle autora delal. :o Pouze vyhledavani.
  • 0

#3 wlashack

wlashack

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 03 July 2012 - 12:57

Vložený obrázek

Tady je screenshot z mého Geogetu. Vpravo vedle dialogu je dokonce vidět, že to funguje, ale jen v případě nicku EVVA team, který se mi (nevím proč) automaticky ukáže v rozbalovacím seznamu Hodnota vedle kategorie Autor. Pokud ale do toho pole namísto EVVA team napíšu jakýkoli jiný nick, tak ten filtr nenajde nic.

Pozn.: EVVA team je můj kamarád, takže jsem ten jeho nick asi někdy v minulosti nějak použil, proto se mi tam nabízí.
  • 0

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 03 July 2012 - 13:04

Asi jsi někdy nevědomky založil tag Autor a do něj vyplnil ten jeden nick. A u ostatních tento tag nemáš vůbec. Proto ti to nic nenajde. Tj. neprohledáváš databázi ownerů, ale jen obsah tagu Autor.
  • 0

#5 wlashack

wlashack

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 03 July 2012 - 13:17

Aha, tak to je možné, já si kdysi s Geogetem hrál (jsem laik) a tuším jsem přidával sloupec Autor nebo tak něco, aby se mi autoři zobrazovali. A teď po čase jsem to chtěl využít pro vyhledávání. Moc díky za info! btw ti autoři keší by ale byli do filtru šikovní. ;)
  • 0

#6 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2166 příspěvků(y)

Publikováno 03 July 2012 - 13:31

Na hledání podle autora je zkratka CTRL+H, standardní filtr podle autora hledat neumí, ale můžeš vyzkoušet alternativní doplněk http://geoget.ararat...ipt:SmartFilter
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#7 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1966 příspěvků(y)

Publikováno 03 July 2012 - 13:32

1. na vyjetí keší určitého autora je Ctrl+H - to staci 99% uzivatelu 2. pokud by jsi chtel do GPS exportovat JEN kese od hradnika, tak mas dve moznosti 2a, Ctrh+H, hradnik, Ctrl+E 2b, pokud bys to chtel automatizovat, tak v combine pres SQL dotaz to nic nemeni na tom, ze ve filtrech na to HaLuMa zapomnel proto, ze to tam proste neni potreba :P
  • 0

#8 wlashack

wlashack

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 03 July 2012 - 13:43

Aha, tak to jsem zase (už se mi to s Geogetem stalo dřív) nesprávně pochopil funkci Geogetu Ctrl+H. Předpokládal jsem, že to vyhledání mi označí první hledaný záznam, ne že označí všechny. Pak je všechno veselejší. :) Díky!
  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 03 July 2012 - 14:44

Klikni na koště a pak to CtrlH. A budeš tam mít jen ty od ownera. Taky mi dlouho nedocházelo, že při hledání je nejlepší začínat s prázdným seznamem.
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 03 July 2012 - 15:07

Nejen to, vlastne veskerou praci s Geogetem zacinas nad prazdnym seznamem. Je to jako kdyz prijdes k cistemu stolu a chces neco uvarit. Zapremyslis, co k tomu potrebujes, sahnes do spizirny, a vytahnes si jen to, co se ti zrovna hodi. To si das na ten cisty stul, a das se do vareni. Malokdo vari rovnou ve spizirne. ;) A uz vubec nikdo neudela to, ze nejdrive vystehuje celou spizirnu na stul, kde se na to podiva, a vsechny nepotrebne veci zase nastehuje zpet.
  • 0

#11 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2012 - 6:30

Velmi trefne a vystizne, timto primerem by to chtelo mlatit vsechny zacinajici. :D
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#12 wlashack

wlashack

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2012 - 8:30

Nemyslím si, že jsem guru, ale ani blb. Geoget se mi moc líbí, spousta šikovných užitečností, které mi moc zpříjemňují keškování, to je úplně bez debat. Nicméně si nemyslím, že je až tak úplně moje chyba, že mi logika Geogetu nepřišla hned jasná, protože v mnohém funguje úplně jinak než v programech, se kterými jsou lidé běžně zvyklí pracovat (filtry, vyhledávání atd.). Tím vůbec nechci říct, že je něco v Geogetu špatně, jen že je potřeba předpokládat, že z toho lidi budou zmatení a je jim tudíž potřeba to nějak na začátku podat tak, aby se chytli. Nezkoumám Geoget denně, spíš čas od času dostanu potřebu do něčeho nového proniknout, když chci něco konkrétního vytěžit - jednou to bylo třeba přidání sloupců s atributy a hodnoceními keší, naposledy právě tohle vyhledání keší od konkrétního autora. Není potřeba uživatele mlátit, spíš pochopit jejich počáteční úhel pohledu - oni to prostě vnímají jinak než autoři, kteří to celé vymysleli, a divit se tomu považuji za nepochopení. Přijde mi přirozené, že člověk neznalý věci předpokládá, že nejdřív musí vidět všechna data a pak z nich vybírat podmnožiny. I to, že od "Vyhledat podle autora" očekává, že se postupně budou ukazovat pole, kde je daný autor uveden a nikoli že se označí/zobrazí všechny položky, které hledané podmínce vyhovují. Tož tak. ;) A díky za Geoget, je fakt výbornej.
  • 0

#13 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2012 - 8:55

Včera jsem něco pomáhal řešit člověku, který byl děsně překvapený, že se GeoGet používá i na něco úplně jiného, než tvorba statistik ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#14 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2012 - 9:03

wlashack: pokud reagujes na muj prispevek, tak jsem to nemyslel zle nebo jako hanu. Naopak ten primer je trefny a prave pro zacinajici docela dobre vystihuje zmenu jejich pohledu. Ony ty bezne programy, ktere zminujes, ze funguji tradicne, nejsou databazove aplikace. A to je ten podstatny rozdil od GeoGetu.

Dokumentaci ke GG tvorime my uzivatele sami. Pokud shledame, ze je vhodne tam neco mit, musime to tam pro ty ostatni napsat. Vetsinou to tvori asi 4 lidi a je tezke se vzit do role cloveka, ktery vubec nic nevi. Ale neni zadny problem dat vedet, co by v dokumentaci jeste byt melo, co neni uplne jasne, ... a dat vedet, on to tam nekdo doplni. Nebo to klidne muzes doplnit i primo ty. Urcite tvoji praci dalsi uzivatele oceni.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#15 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2012 - 9:15

HaLuMa napsal/a:
Nejen to, vlastne veskerou praci s Geogetem zacinas nad prazdnym seznamem. Je to jako kdyz prijdes k cistemu stolu a chces neco uvarit. Zapremyslis, co k tomu potrebujes, sahnes do spizirny, a vytahnes si jen to, co se ti zrovna hodi. To si das na ten cisty stul, a das se do vareni. Malokdo vari rovnou ve spizirne. ;) A uz vubec nikdo neudela to, ze nejdrive vystehuje celou spizirnu na stul, kde se na to podiva, a vsechny nepotrebne veci zase nastehuje zpet.

aha. já to dělám. Když si refrešuju seznam dalmatinů-seřadím si to podle abecedy a smažu všechno před 101 a všechno po 101 a mám damatiny. :-)
  • 0

#16 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2012 - 9:16

Ony ty bezne programy, ktere zminujes, ze funguji tradicne, nejsou databazove aplikace. A to je ten podstatny rozdil od GeoGetu.

Já programuji databázové aplikace už 20 let a všechny funguji jako "běžné programy" tzn. uživatel dostane všechna data a z nich pak teprve filtruje. Kdyby měl na začátku seznam prázdny, pořád by mi volal, že tam nemá žádná data. Proto je pro někoho těžší se do filosofie GeoGetu vcítit. I pro mě to bylo na začátku nepochopitelné...
  • 0

#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2012 - 9:28

poohDA napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Nejen to, vlastne veskerou praci s Geogetem zacinas nad prazdnym seznamem. Je to jako kdyz prijdes k cistemu stolu a chces neco uvarit. Zapremyslis, co k tomu potrebujes, sahnes do spizirny, a vytahnes si jen to, co se ti zrovna hodi. To si das na ten cisty stul, a das se do vareni. Malokdo vari rovnou ve spizirne. ;) A uz vubec nikdo neudela to, ze nejdrive vystehuje celou spizirnu na stul, kde se na to podiva, a vsechny nepotrebne veci zase nastehuje zpet.

aha. já to dělám. Když si refrešuju seznam dalmatinů-seřadím si to podle abecedy a smažu všechno před 101 a všechno po 101 a mám damatiny. :-)


A když si to pak uložíš jako seznam, tak to můžeš načíst rovnou, bez opičáren s načítáním celé databáze, tříděním a filtrováním ...

Já nevím, ale včera jsem si porovnával velikost databáze s jiným uživatelem GG a 600MB je dost a načítat při startu všechny záznamy docela trvá.

Dost nechápu, jaké normální databázové programy vypisují celou databázi, protože to, co jsem viděl já, to rozhodně vypisuje nějaký pohled na část dat. A nastavit si GG tak, aby při startu rovnou něco vyfiltroval na obrazovku, to jde. Jen nevím, proč si něco nastavit natvrdo předem, když pak chci dělat něco úplně jiného.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2012 - 9:35

Zagloba napsal/a:

Ony ty bezne programy, ktere zminujes, ze funguji tradicne, nejsou databazove aplikace. A to je ten podstatny rozdil od GeoGetu.

Já programuji databázové aplikace už 20 let a všechny funguji jako "běžné programy" tzn. uživatel dostane všechna data a z nich pak teprve filtruje. Kdyby měl na začátku seznam prázdny, pořád by mi volal, že tam nemá žádná data. Proto je pro někoho těžší se do filosofie GeoGetu vcítit. I pro mě to bylo na začátku nepochopitelné...


Skutecne? Bezne databaze obsahuji prinejmensim miliony zaznamu. Opravdu jsou implicitne pri spusteni aplikace vsechny zobrazeny? Proc?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#19 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2012 - 9:35

Dost nechápu, jaké normální databázové programy vypisují celou databázi, protože to, co jsem viděl já, to rozhodně vypisuje nějaký pohled na část dat. A nastavit si GG tak, aby při startu rovnou něco vyfiltroval na obrazovku, to jde. Jen nevím, proč si něco nastavit natvrdo předem, když pak chci dělat něco úplně jiného.

Samozřejmě, že si program nenačítá celou databázi, ale jen těch 20 záznamů, které zobrazuje v okně. A když potřebuje jiný záznam (třeba při rolování), tak si ho načte. Já netvrdím, že tak, jak je udělaný GeoGet je špatně. Jen že pro mnohé to může být na začátku obtížněji pochopitelné.
  • 0

#20 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1310 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2012 - 9:48

kolombo napsal/a:

poohDA napsal/a:
aha. já to dělám. Když si refrešuju seznam dalmatinů-seřadím si to podle abecedy a smažu všechno před 101 a všechno po 101 a mám damatiny. :-)

A když si to pak uložíš jako seznam, tak to můžeš načíst rovnou, bez opičáren s načítáním celé databáze, tříděním a filtrováním ...

Když chci najít dalmatiny, tak dám Ctrl+F a "101 - " (po prvním vyhledání už budu mít ten název předvyplněný). Teprve když si k tomu chci přidat kešky, které snad možná budu mít čas odlovit cestou, je efektivní si to dát do seznamu.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama