Přejít na obsah


Fotka

Filtrování keší podle autora v Geogetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

#21 wlashack

wlashack

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 9:49

Myslím, že by Geogetu hodně pomohlo, kdyby se hned po spuštění zobrazil dialog, kde by o té filozofii práce s daty byla zmínka a případně tam vyskočily i nějaké nejčastěji používané tipy (co je databáze, co je seznam, jak si do databáze načíst kešky, jak něco vyfiltrovat (příklad), jak funguje vyhledávání (příklad), jak přidat sloupec (příklad), jak nastavit do filtru atribut (třeba jen noční kešky), jak si zaktualizovat vlastní nalezené keše, jak vyexportovat seznam do PQ apod. Jednoduše, stručně, názorně. Začátečníka by takto pokaždé do očí praštily ty nejpoužívanější funkce včetně filozofie programu a až to vstřebá, může zobrazování toho okna zrušit.
  • 0

#22 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 10:01

gord napsal/a:
Dokumentaci ke GG tvorime my uzivatele sami. Pokud shledame, ze je vhodne tam neco mit, musime to tam pro ty ostatni napsat. Vetsinou to tvori asi 4 lidi a je tezke se vzit do role cloveka, ktery vubec nic nevi. Ale neni zadny problem dat vedet, co by v dokumentaci jeste byt melo, co neni uplne jasne, ... a dat vedet, on to tam nekdo doplni. Nebo to klidne muzes doplnit i primo ty. Urcite tvoji praci dalsi uzivatele oceni.


Ono by to chtělo, kdyby se třeba důležité změny někam rovnou napsaly do dokumentace, třeba i velmi stručně.

Namátkou:
Změnila se struktura dat, mapy a obrázky jsou teď jinde. Popis změny proběhl diskusí na fórech. Ve změnách je o tom informace, ale schází tam názvy souborů a co se tedy může smazat. Takže pokud by se k tomu mělo dnes udělat něco do návodu, tak se to musí najít v diskusi a pak to někam zapsat :-(

Osobně si myslím, že ten návod (dokumentace) potřebuje redaktora, co to uspořádá do nějaké kostry a bude dozorovat strukturu.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#23 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 11:17

Jenze komu by ye do toho chtelo :DSice ted uz nejakej patek gordovi slibuju, ze tam neco doplnim, ale diky tomu, z emam milion a jednu dalsich povinnosti proste neni kdy :(A pekne me to stve, protoze to nedelma pro sebe, ale pro lidi... A nekdy, kdyz ctu, co je v dokumentaci napsany, tak si rikam, ze to chudak zacatecnik nebude z vety "nastavte vsechny potrebne veci" moc moudrej.... EDIT: k tomu navrhu na zobrazeni tipu na zacatku - spousta lidi tyhle "tabulky a okynka" vzdycky odklika a vubec to nectou - videla jsem to nescetnekrat na vlastni oci. a vzdycky to jsou zrovny ti, co by si to potrebovali precist. stejnetak jsem videla, jak spousta novejch uzivateluu GG bez rozmyslu a jakyhokoliv vyplnovani hned zrusila zakladni nastaveni GG, ktery vyskoci pri prvnim spusteni... a pak se divili, ze jim to nefunguje... nekdy to neni proste jen programem, ale i lidma.. a je fakt, ze mi taky chvili trvalo se do GG vzit, ale nakonec s emi to myslim celkem povedlo. ted uz pouzivam i tzv. lenossky ochcavky skrze combine. a nekdy dost ostre :D
  • 0

#24 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 12:12

wlashack: kdyz on kazdy dela ty ukony tak ja to vyhovuje jemu, a tak kdyby se mely rozepsat vsechny mozne cesty jak dojit k vysledkum pro import/export, filtrovani/hledani.. by vydaly na malou knizku :)


kolombo: malinko to redaktoruju ja, ale taky me tam nebavi od rana do vecera vse popisovat. uz tu nekolikrat padlo "napiste co a kde vam chybi, a on to nekdo na ararat da", ja kdyz na neco na foru, nebo na developerskym tracu narazim, tak se to snazim na ararat davat, ale nestiham vse a psat me to nebavi, obzvlast neumim detailne popisovat veci co mi prijdou zamozrejmy :)
druha vec je ta, ze taky nevim vse, a tak tam pisu FIXME s tim, ze to snad doplni nekdo kdo o tom vi vic :P

petulinka1: mas pravdu, kdyz se do geogetu pridaly hlasky o tom, ze je databaze/seznam prazdna/y aby to bfu trklo, tak si toho lama stejne nevsimne, a pokrocilym se ta hlaska zase nelibila. na uvodni nastavovani geogetu vynalozil gord jiste nemale usili pro pripravu doplnku easyinstall, na pruvodci po spusteni se taky nekolikrat pracovalo aby byl lepsi a lepsi, a stejne se situace o moc nezlepsila. a v horsim pripade si lidi stahnou "hotovy" gasp a pak se divi co jim vsechno nefunguje :))
  • 0

#25 wlashack

wlashack

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 13:32

Já jsem teď narychlo zplichtil ukázku, jak si představuji, že by to mohlo vypadat. A i když by třeba časem těch obrazovek vzniklo hodně, pořád to má člověk na očích, ví, kde to hledat, nemusí nikde brousit fórem a tápat, jak se pohnout dál (sám jsem to tak dělal a dělám dodnes). Jde mi o to toho nového člověka provést úplnými základy, aby si začal věřit a orientoval se. Pak už na další fůru věcí přijde sám, ale ten začátek je imho hrozně důležitej.

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Chci tím jen ukázat, že kdybych tohle takhle uviděl při prvním spuštění Geogetu, byl by pro mě start v něm a základní operace s ním jasné. Samozřejmě to je můj vlastní pohled na Geoget, ale to je vždycky, ať píšeš help na web nebo přímo do programu. Sorry za dlouhej příspěvek. :)
  • 0

#26 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 13:34

Nerikame, ze je to spatnej napad, jen to drtiva vetsina lidi ignoruje :( Btw. hned v prvnim tipu mas chybku - neni to crtl+F ale crtl+I :P Jinak dobra prace ;)
  • 0

#27 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 13:42

Tak to je přesně to, co GG chybí, aby ho pochopil ten, kdo s ním začíná.
  • 0

#28 wlashack

wlashack

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 13:44

Ty tipy jsem plichtil fakt narychlo, když tu ta debata teď běží. Určitě tam bude víc chyb, ale šlo mi o to ukázat formu, jakou by se to mohlo udělat. Klidně to i udělám, kdyby o to byl zájem. Ale jsem grafik, dokážu to poslat jako obrázky. A taky jsem Geogeter-začátečník, takže by mě musel někdo kontrolovat.
  • 0

#29 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 13:45

Taky bych uvítala nějaký blbuvzdorný návod, statistiky bych si moc ráda vytvořila, ale zatím jsem to zkoušela dvakrát a vždycky jsem toho nechala. Kdyby bylo něco, co by mně vedlo krok za krokem, nevalilo to na mně pojmy, kterým nerozumím, tak by to bylo super!;)
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#30 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 13:52

Alf gang: neboj, na tom se pracuje, ale myslim, ze nekde na satanove webu je neco od gaspu (ted jsem sama proti sobe :D) s navodem na statistiky taky..
  • 0

#31 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 13:53

petulinka1 napsal/a:
Nerikame, ze je to spatnej napad, jen to drtiva vetsina lidi ignoruje :(
Btw. hned v prvnim tipu mas chybku - neni to crtl+F ale crtl+I :P
Jinak dobra prace ;)

mě by se teda tyhle tipy líbily. A že jsem v drtivé menšině mi nevadí, umím s tím žít a zakládám si na tom. :-)
  • 0

#32 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 14:19

poohDA napsal/a:

petulinka1 napsal/a:
Nerikame, ze je to spatnej napad, jen to drtiva vetsina lidi ignoruje :(
Btw. hned v prvnim tipu mas chybku - neni to crtl+F ale crtl+I :P
Jinak dobra prace ;)

mě by se teda tyhle tipy líbily. A že jsem v drtivé menšině mi nevadí, umím s tím žít a zakládám si na tom. :-)


To jo, ale kdo si je opravdu přečte ?
A do tohoto typu návodu dáš jen základní informace, na které se většina lidí neptá. A ty složité vychtávky, ty už to nepokryje.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#33 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 14:32

Ale jo, napisu to sem. Puvodne jsem nechtel, ale ... Timto jsme si uz nejmene jednou prosli (HaLuMa, Mikrom, Medwyn a ja) a dopadlo to presne podle ocekavani - nikdo nic necte. Navodu je spousta, chapu, ze pro nekoho mozna nejsou srozumitelne, ale opekujeme se tu porad dokola - ujmete se nekdo toho a napiste to srozumitelne pro vas. My to chapeme, psani nas nebavi a tezko se vzivame do situace, kdy nekdo nevi... Faktickou stranku veci klidne budu kontrolovat (ostatne na necem jsme se s Petulinkou1 uz dohodli). Ale treba v te ukazce vyse je toho nepresne az spatne docela dost. Vam se to treba zda spravne (abych byl konkretni, tak treba veta "nebudes pracovat s databazi, ale s tzv. seznamy"), ale je to silne matouci a zavadejici.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#34 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 15:56

gord napsal/a:
My to chapeme, psani nas nebavi a tezko se vzivame do situace, kdy nekdo nevi...


Tomuhle naprosto rozumím...;) Je mi jasné, že někdo, kdo v nějakém programu plave jako ryba ve vodě, těžko napíše srozumitelný návod pro někoho, pro koho je třeba slovo "plugin" z řeči mimozemšťanů...:D

Návod pro naprosté laiky bych si představovala tak, že spolu sedí dva - jeden, co tomu rozumí, druhý, který absolutně nic nechápe. Ten první ukazuje druhému postup a ten pak svými slovy zjednodušeně, tak jak to v tom okamžiku chápe a vidí popisuje postup pro další jemu podobné neznalce.
;)
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#35 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 16:07

Abych řekl pravdu, taky jsem kdysi dávno instaloval GASP. Už je dávno aktualizacemi zcela přepsaný, ale jisté věci se mi z něj nainstalovaly a já netuším, že někdo jiný je tam nemá. Už jsem někomu radil, že ten plugin má ikonu na toolbaru a dověděl jsem se, že po instalaci GG na toolbaru není nic. Nebo z druhé strany, už mi někdo radil, abych v pluginu použil funkce, které v aktuální instalaci ještě nebyly. To se pak těžko píše blbovzdorný návod. Už jsem těsně po 90. roce viděl někoho, co si udělal živnost jako testovací blb. Pošlete mi návod a když ho pochopím, je napsán dobře. Jenomže blbovzdorný návod neexistuje, .... jsou příliš vynalézaví.
  • 0

#36 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 17:10

Presne tak - nikdy nerikej, ze neco nejde, prootze se pak vzdycky najde nejakej blbec, co nevi, ze to nejde, a udelat to :D Zitra se na ty navody vrhnu, snad neco udelam. Musim se pak pres vikend ucit, ale trochu lama-friendly to snad udelam :D
  • 0

#37 lexik

lexik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 17:57

mpik napsal/a:
Taky mi dlouho nedocházelo, že při hledání je nejlepší začínat s prázdným seznamem.

tak to jsme na tom podobně, pro mě dnes docela novinka (a to GG používám asi rok) :D
  • 0

#38 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 22:46

Zagloba napsal/a:
Samozřejmě, že si program nenačítá celou databázi, ale jen těch 20 záznamů, které zobrazuje v okně.


Jeste se k tomuto vratim. Zkus se na to podivat z logiky veci - cim je tech prvnich dvacet zaznamu v databazi uzitecnych pro uzivatele? Velmi pravdepodobne nebude chti pracovat zrovna s nimi. Velmi pravdepodobne ani s dalsimi dvaceti, co jsou hned za nimi. Takze to zobrazeni dat je uzitecne vlastne jen na to, aby uzivatel videl, ze tam neco je a aby se podival na neco jineho. V tom uzitecnost fakt nevidim.

Ono je hrozne jednoduche napsat databazovou aplikaci stylem, ze vezmu dbgrid, navazu jej na databazi, pridelam nejake to vyhledavani, a je vymalovano. To muze fungovat pro databazi tve domaci knihovny, ale nedokazu si predstavit, ze by takto fungovala databaze knihovny s milionem knizek. Vsechny velke databaze, ktere znam, funguji proste jinak. Velmi podobne tomu, jak funguje Geoget. Nemam pocit, ze bych v Geogetu vymyslel neco unikatniho. Jestli ano, tak bych si to mel nechat patentovat, protoze to prinasi mnohem lepsi praci s daty. ;)
  • 0

#39 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 22:53

lexik napsal/a:
tak to jsme na tom podobně, pro mě dnes docela novinka (a to GG používám asi rok) :D


Vidis, a pritom se to na tom prazdnem seznamu vyslovne pise, ze se nad prazdnym seznamem da vyhledavat, a to dokonce jako hned prvni nabizena akce.

Je to dobra odpoved na vsechny ty zdejsi snahy o vylepseni napovedy? ;)
  • 0

#40 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 23:02

Jinak misto na napovedu je prave to Wiki, kde ji vsichni mohou vylepsovat. V soucasne dobe tam chybi hlavne to, ze cele napovede chybi nejaka koncepce a nejaky spravce, ktery by tomu dal nejakou ramcovou logickou strukturu, ktera nebude ani moc strucna, ani moc roztaha, a ve ktere se kazdy zorientuje. A je to jeste horsi. Ono by to chtelo takovou napovedu delat i v anglictine. Mozna si myslite, ze Geoget je ciste ceska zalezitost, ale 40% pristupu na geogeti web jsou cizinci! Ti by minimalne ocenili treba ty strucne tipy v anglictine. A tak.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama